IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Най-логичният ход е да изчакаш да обявят тъпиринга и после btfd!
    Мда, в петък, най-вероятно ще е шорт кавъринга

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

      Най-логичният ход е днес да купя AAPL. Ама...аман от логика
      Най-логичният ход е да изчакаш да обявят тъпиринга и после btfd!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        Логично е декември да има разпродажби на скапаните акции дето са вървели надолу през годината - народът продава за да намали данъци. Следователно рали януари може и да има на скапани акции на промоция. Индексите си катерят бавно и славно.
        Най-логичният ход е днес да купя AAPL. Ама...аман от логика
        Last edited by dollarman; 13.12.2021, 15:06.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

          Аз писах вечем че не харесвам банки и енърджи в момента. Освен ако няма нкакви бомбастични новини, ще има сигнали за затягане. А и в петък индекса на сапуните и консервите избичи нагоре.

          Май на хората им свършиха парите за годината и до края ще се ослушваме. Може към коледа да почне рали и януари да е силен. То тука някой го предвиди вече
          Логично е декември да има разпродажби на скапаните акции дето са вървели надолу през годината - народът продава за да намали данъци. Следователно рали януари може и да има на скапани акции на промоция. Индексите си катерят бавно и славно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            Модерна я купих на 26-ти ноември и тогавa и писах тук за кокупката. На 29-ти беше още нагоре и тогава трябваше очевидно да я продам, защото след това се срина. В дните 26 - 29 ноември не съществува съвет от теб Модерна да се продава камо ли пък към мен конкретно. Така че много лъжеш момчето ми.
            Освен това кой си, че да си позволяваш да даваш финансови съвети. Можеш да изказваш мнение, но не и съвети да даваш, че и да си мислиш, че някой е длъжен да ти ги следва. Нито си банкер, нито си крупен милионер замогнал се от инвестиции. След дъжд качулка и аз виждам кво е трябвало, не си мисли, че само ти го можеш

            Към останалите - средносрочният тренд на нафтата в каква посока е според е вас?
            Аз писах вечем че не харесвам банки и енърджи в момента. Освен ако няма нкакви бомбастични новини, ще има сигнали за затягане. А и в петък индекса на сапуните и консервите избичи нагоре.

            Май на хората им свършиха парите за годината и до края ще се ослушваме. Може към коледа да почне рали и януари да е силен. То тука някой го предвиди вече

            Коментар


            • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение


              Не мога да разбера защо е тоя хейт. Писал съм на 1.12 следното в отговор на твой коментар че не ти се получават нещата .Не си го видяла и написа куп излишни неща във форума. Низходящият Канал при Модерна е епично стръмен и на 29,1 е бил в горна точка. И слушай банкери щом искаш.


              01.12.2021, 22:22
              Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              тъкмо и аз щях да питам как отигравате ситуацията. Аз се ядосвам, че все една и съща грешка правя, а ако направя обратното случайно пак се оказва, че съм направила грешка

              "Ако имаш акции които продаваш и те след това се вдигат много повече тогава може да се каже че правиш грешка. Ако имаш акции които купуваш и падат, това е в реда на нещата понякога защото имаш възможност ако имаш смелост да добавяш на по-ниски нива стига първоначално да не е голяма позицията. Ако размера на позициите в които имаш голяма печалба те притеснява тогава ги намали и вземи заслужени печалби, ако спаднат пак ще ги купиш, така накрая може да са ти безплатни. Най-добре си вкарай по графики нива за вход без стопове. Продай всички акции които са на горния или близо до горния край на канал ако са в такава формация"
              Кво беше това - къде е Модерна, къде е съвета, защо след като Модерна падна. Не знам защо сам продължаваш да доказваш, че си лъжец. Явно те кефи поради някаква причина. Хейт няма - просто си лъжец.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                Модерна я купих на 26-ти ноември и тогавa и писах тук за кокупката. На 29-ти беше още нагоре и тогава трябваше очевидно да я продам, защото след това се срина. В дните 26 - 29 ноември не съществува съвет от теб Модерна да се продава камо ли пък към мен конкретно. Така че много лъжеш момчето ми.
                Освен това кой си, че да си позволяваш да даваш финансови съвети. Можеш да изказваш мнение, но не и съвети да даваш, че и да си мислиш, че някой е длъжен да ти ги следва. Нито си банкер, нито си крупен милионер замогнал се от инвестиции. След дъжд качулка и аз виждам кво е трябвало, не си мисли, че само ти го можеш

                Към останалите - средносрочният тренд на нафтата в каква посока е според е вас?

                Не мога да разбера защо е тоя хейт. Писал съм на 1.12 следното в отговор на твой коментар че не ти се получават нещата .Не си го видяла и написа куп излишни неща във форума. Низходящият Канал при Модерна е епично стръмен и на 29,1 е бил в горна точка. И слушай банкери щом искаш.


                01.12.2021, 22:22
                Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                тъкмо и аз щях да питам как отигравате ситуацията. Аз се ядосвам, че все една и съща грешка правя, а ако направя обратното случайно пак се оказва, че съм направила грешка

                "Ако имаш акции които продаваш и те след това се вдигат много повече тогава може да се каже че правиш грешка. Ако имаш акции които купуваш и падат, това е в реда на нещата понякога защото имаш възможност ако имаш смелост да добавяш на по-ниски нива стига първоначално да не е голяма позицията. Ако размера на позициите в които имаш голяма печалба те притеснява тогава ги намали и вземи заслужени печалби, ако спаднат пак ще ги купиш, така накрая може да са ти безплатни. Най-добре си вкарай по графики нива за вход без стопове. Продай всички акции които са на горния или близо до горния край на канал ако са в такава формация"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                  Явно не отчете съвета ми да продадеш акции, които са в горна точка на низходящ канал каквото е положението с Модерна
                  Модерна я купих на 26-ти ноември и тогавa и писах тук за кокупката. На 29-ти беше още нагоре и тогава трябваше очевидно да я продам, защото след това се срина. В дните 26 - 29 ноември не съществува съвет от теб Модерна да се продава камо ли пък към мен конкретно. Така че много лъжеш момчето ми.
                  Освен това кой си, че да си позволяваш да даваш финансови съвети. Можеш да изказваш мнение, но не и съвети да даваш, че и да си мислиш, че някой е длъжен да ти ги следва. Нито си банкер, нито си крупен милионер замогнал се от инвестиции. След дъжд качулка и аз виждам кво е трябвало, не си мисли, че само ти го можеш

                  Към останалите - средносрочният тренд на нафтата в каква посока е според е вас?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    PayPal дали обърна тренда или е още надолу
                    Чак сега погледах що падна Модерна вчера. Морган Станли са изяли лайната. Очевидно искат да си напазаруват Модерна на промоция лайнярите и още по-големите лайняри-тейдърите - реагират като типично стадо
                    Явно не отчете съвета ми да продадеш акции, които са в горна точка на низходящ канал каквото е положението с Модерна

                    Коментар


                    • Повишено внимание не е излишно! Има много голяма дивергенция между Nasdaq на all time high и рекорден Брой компании с 52 седмични дъна. Това се случва много рядко в историята на борсите.
                      Attached Files

                      Коментар


                      • PayPal дали обърна тренда или е още надолу
                        Чак сега погледах що падна Модерна вчера. Морган Станли са изяли лайната. Очевидно искат да си напазаруват Модерна на промоция лайнярите и още по-големите лайняри-тейдърите - реагират като типично стадо
                        Last edited by IvelinaJensen; 11.12.2021, 21:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Ердо е голяма работа. Веднъж успя да защити Турция от валутните спекуланти, но този път проблемът е световен. Ако успее да издържи още малко, Турция ще се вдигне отново. Това е една от най-мощните икономики, има реална промишленост и голям вътрешен пазар.

                          Въпросът е дали няма да го предадат от обкръжението му и големите семейства. Аз не разбирам от ДЦК, дълговите инструменти имат друга динамика, но при ново слизане до годишно дъно бих заложил на турското въстановяване.

                          .... иначе смятам, че Иран е голямата ракета в Близкия изток. Не знам обаче как да се възползвам... освен като им ям фурмите по левче килото.
                          Няма долари, китайците фалираха наред са и другите.

                          Турция е мнго важен пазар - освен стратегически, има злато и са напред с криптото там. На дълговият пазар нещата са много зле - всички банки се отдръпнаха, с изключеие на BBVA дето дават 3 милиарда за Банкаси. Тъй че ако потъне Турция, от Франкфурт ще се чудят окъде им е дошло. За това съм негативен за еврото. А за да се отпушат ЕМ-ите, Джей трябва да пусне пак принтера. Дотогава, пас и сп-500.

                          Коментар


                          • Ердо е голяма работа. Веднъж успя да защити Турция от валутните спекуланти, но този път проблемът е световен. Ако успее да издържи още малко, Турция ще се вдигне отново. Това е една от най-мощните икономики, има реална промишленост и голям вътрешен пазар.

                            Въпросът е дали няма да го предадат от обкръжението му и големите семейства. Аз не разбирам от ДЦК, дълговите инструменти имат друга динамика, но при ново слизане до годишно дъно бих заложил на турското въстановяване.

                            .... иначе смятам, че Иран е голямата ракета в Близкия изток. Не знам обаче как да се възползвам... освен като им ям фурмите по левче килото.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              desperado, те за да дават 13% лихва в турски лири, значи очакват обеценка поне 20%, може в някакъв краткосрочен момент да спечелиш, но трайно не,
                              Пич, не си напълно запознат с няко трендове които са се случвали преди години, например с Бразилския реал. Дотакава степен се беше вдигнал от 2002 до 2011 че беше драма за икономиката, 2011 имах малко бизнес за кратко с Бразилия и беше много необичайно когато разбрах на какви нива са цените им в Долари и клиентите ми как коментираха. Не казвам че Турция е Бразилия, защото това съвпада със суровинния цикъл...и Бразилия е силна със суровини а Турция не. Тези които са купили например Бразилски бондове 2002 са направил яко кинти за 10 годиние и лихви са взимали. Отворил съм малка позиция за да следя нещата, но ми се струва че тренда се изтощава, Формиращия се wedge ще избие нагоре. Прилагам и линк с 25 г графика на Бразилскя реал.
                              Brazilian Real | 2021 Data | 2022 Forecast | 1992-2020 Historical | Quote | Chart (tradingeconomics.com)
                              Last edited by desperado; 10.12.2021, 17:26.

                              Коментар


                              • Коментарът ми пак ли ти накриви шапката...

                                Get a life! Стига си си губил времето с глупости.

                                Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Язва ще получиш от тая злоба. Купувай LWAY, да не го закъсаш за бифидус.

                                Коментар

                                Working...
                                X