IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • PayPal дали обърна тренда или е още надолу
    Чак сега погледах що падна Модерна вчера. Морган Станли са изяли лайната. Очевидно искат да си напазаруват Модерна на промоция лайнярите и още по-големите лайняри-тейдърите - реагират като типично стадо
    Last edited by IvelinaJensen; 11.12.2021, 21:28.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Ердо е голяма работа. Веднъж успя да защити Турция от валутните спекуланти, но този път проблемът е световен. Ако успее да издържи още малко, Турция ще се вдигне отново. Това е една от най-мощните икономики, има реална промишленост и голям вътрешен пазар.

      Въпросът е дали няма да го предадат от обкръжението му и големите семейства. Аз не разбирам от ДЦК, дълговите инструменти имат друга динамика, но при ново слизане до годишно дъно бих заложил на турското въстановяване.

      .... иначе смятам, че Иран е голямата ракета в Близкия изток. Не знам обаче как да се възползвам... освен като им ям фурмите по левче килото.
      Няма долари, китайците фалираха наред са и другите.

      Турция е мнго важен пазар - освен стратегически, има злато и са напред с криптото там. На дълговият пазар нещата са много зле - всички банки се отдръпнаха, с изключеие на BBVA дето дават 3 милиарда за Банкаси. Тъй че ако потъне Турция, от Франкфурт ще се чудят окъде им е дошло. За това съм негативен за еврото. А за да се отпушат ЕМ-ите, Джей трябва да пусне пак принтера. Дотогава, пас и сп-500.

      Коментар


      • Ердо е голяма работа. Веднъж успя да защити Турция от валутните спекуланти, но този път проблемът е световен. Ако успее да издържи още малко, Турция ще се вдигне отново. Това е една от най-мощните икономики, има реална промишленост и голям вътрешен пазар.

        Въпросът е дали няма да го предадат от обкръжението му и големите семейства. Аз не разбирам от ДЦК, дълговите инструменти имат друга динамика, но при ново слизане до годишно дъно бих заложил на турското въстановяване.

        .... иначе смятам, че Иран е голямата ракета в Близкия изток. Не знам обаче как да се възползвам... освен като им ям фурмите по левче килото.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          desperado, те за да дават 13% лихва в турски лири, значи очакват обеценка поне 20%, може в някакъв краткосрочен момент да спечелиш, но трайно не,
          Пич, не си напълно запознат с няко трендове които са се случвали преди години, например с Бразилския реал. Дотакава степен се беше вдигнал от 2002 до 2011 че беше драма за икономиката, 2011 имах малко бизнес за кратко с Бразилия и беше много необичайно когато разбрах на какви нива са цените им в Долари и клиентите ми как коментираха. Не казвам че Турция е Бразилия, защото това съвпада със суровинния цикъл...и Бразилия е силна със суровини а Турция не. Тези които са купили например Бразилски бондове 2002 са направил яко кинти за 10 годиние и лихви са взимали. Отворил съм малка позиция за да следя нещата, но ми се струва че тренда се изтощава, Формиращия се wedge ще избие нагоре. Прилагам и линк с 25 г графика на Бразилскя реал.
          Brazilian Real | 2021 Data | 2022 Forecast | 1992-2020 Historical | Quote | Chart (tradingeconomics.com)
          Last edited by desperado; 10.12.2021, 17:26.

          Коментар


          • Коментарът ми пак ли ти накриви шапката...

            Get a life! Стига си си губил времето с глупости.

            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Язва ще получиш от тая злоба. Купувай LWAY, да не го закъсаш за бифидус.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Така е. Ама защо убиваш мечтите на хората за трейдинг...


              Язва ще получиш от тая злоба. Купувай LWAY, да не го закъсаш за бифидус.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                desperado, те за да дават 13% лихва в турски лири, значи очакват обеценка поне 20%, може в някакъв краткосрочен момент да спечелиш, но трайно не,
                Балканбанк даваше 800% лихва върху лева към края на 96-та година

                Коментар


                • Така е. Ама защо убиваш мечтите на хората за трейдинг...

                  Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                  Пенсията ще е за брокера.

                  Коментар


                  • desperado, те за да дават 13% лихва в турски лири, значи очакват обеценка поне 20%, може в някакъв краткосрочен момент да спечелиш, но трайно не,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                      В момента за отворена форекс позиция турска лира/долар ми дават 13.5% лихва. Идват ми мисли да се пенсионирам с една сосна позиция турски лири ако се запазят тези лихви, но има и уловка че брокера решава какви лихви да дава и промените може да не са винаги в съответстви на лихвите на турската централна банка

                      Пенсията ще е за брокера.


                      Интервецията беше изкупена моментално и ефекта беше нулев.


                      От 18. 11. 2021до 23. 11 долара скача спрямо лирата от 10.42 на 13. 47.
                      На мен много ми мяза на ново ускорение след пробива, готов ли си за такъв сценарии.
                      И да не съм прав не си заслужава риска.
                      Click image for larger version

Name:	USDTRYH1 -2.png
Views:	1
Size:	11.8 КБ
ID:	3842987







                      На по голяма времева рамка нещата изглеждат още по зле.
                      Click image for larger version

Name:	USDTRYDaily 3.png
Views:	1
Size:	13.0 КБ
ID:	3842988







                      Султан-Ердоган може да се задържи на власт неопределено време а натиска на големите спекуланти и както и на запада като цяло няма да отслабне.

                      Мисля че е по - добре с част от парите да си резервираш почика в Турция , примерно късна пролет.
                      Поне аз така мисля да отиграя курса ,лев - лира.
                      Last edited by Майстора233; 10.12.2021, 14:24.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                        Петков, тръгнаха ли ония неща? Ще фалира ли Саудитска Арабия?
                        Да, всичко изглежда да отговаря на истината, но все пак ще изчакам едни блогъри да тестват устройствата и да чуя техните впечатления. И после поръчвам смело, че ме сърбят ръцете да покажа среден пръст на ЧЕЗ и Топлофикация. После ще дойде ред на електромобилче някакво, да се направи да се самозарежда докато си стои, ама това по-нататък като съм вече наясно с възможностите на туй чудо. А за Саудитска Арабия и сие ми е през абажура.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                          Ти па ся графика ,стига с тая работа
                          по добре нещо с цици.
                          Е, то за цици виртуалните не фърфят, трябват си истински, натюрлише...Макар че и тука много се набляга на силикона напоследък. Ма то всичко е с "консерванти" вече...

                          Като стана дума, май MVIS (MicroVision) пак са добри за купуване. Тия правят електрониката за Hololens на Майкрософт. Запазил съм си един линк как един пич си потроши шлема за $7К (канадски) да разбере кой е производителя: https://www.youtube.com/watch?v=OmiQvjQuFqQ&t=2s Даже има слухове, че Майкрософт ще купят компанията.

                          Коментар


                          • В момента за отворена форекс позиция турска лира/долар ми дават 13.5% лихва. Идват ми мисли да се пенсионирам с една сосна позиция турски лири ако се запазят тези лихви, но има и уловка че брокера решава какви лихви да дава и промените може да не са винаги в съответстви на лихвите на турската централна банка

                            Коментар


                            • Петков, тръгнаха ли ония неща? Ще фалира ли Саудитска Арабия?

                              Коментар


                              • Малееее, няма такъв груштеж. За малко да разкарам ai и то литнало, ма. Изобщо "умните" пак нанискат пазара по възможно най-глупав и прозрачен начин и отново ще ядат хурката на "тъпия ритейл" (c) Ще им ново циврене и обяснения как цената не трябвало да е такава.

                                Коментар

                                Working...
                                X