IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение
    Бели пари за черни дни по синята е leapsa според мен.
    Ти си знаеш, но не бих разчитал на техника за малките добивачи. Иначе Фортуна на цена под 3,5 е много добре. Просто виждам по-добри варианти.

    Коментар


    • Click image for larger version

Name:	US30M15 diagonal 2.png
Views:	1
Size:	10.7 КБ
ID:	3921522



      Движи се перфектно в диагонала би трябвало да обърне днес , но за да е сигурно трябва да пробие горната тренд линия ,иначе може да пълзи още на долу.
      Last edited by Майстора233; 12.05.2022, 10:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Няма добив. Няма ноу хау. Няма специалисти. За капак - законодателната рамка.

        Писал съм защо съм купил Eксон, а не идиотите от Шел например. Последните тръбяха до 2021 включително, че се отказват от нафтата и планират да минат изцяло към ВЕИ. Прегледай темата назад.



        Тука ми удариха стоповете. Не уцелих момента и не продадох овреме. Полакомих се, чаках поне 6. Останаха едни къси 2024 leaps на 2 и 3. Нещо тип AGI, KGC на тези цени са по-спокойни.
        Бели пари за черни дни по синята е leapsa според мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

          Хайде холан, какво се промени така във фундамента за две години
          Няма добив. Няма ноу хау. Няма специалисти. За капак - законодателната рамка.

          Писал съм защо съм купил Eксон, а не идиотите от Шел например. Последните тръбяха до 2021 включително, че се отказват от нафтата и планират да минат изцяло към ВЕИ. Прегледай темата назад.

          Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение
          Тука ми удариха стоповете. Не уцелих момента и не продадох овреме. Полакомих се, чаках поне 6. Останаха едни къси 2024 leaps на 2 и 3. Нещо тип AGI, KGC на тези цени са по-спокойни.
          Last edited by terziеv; 12.05.2022, 01:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            За газ/нафта е дори смешно да приказвам. На такива смешни цени са, някои връщат по 20% дивидент на година, а се търгуват по-евтино от paypal.
            Smoke & Guns, лъжи, измами, моркова и тоягата, еуфория - е това е тоя манипулиран пазар на акции, метали и валути.
            Нефта БЕШЕ със средна цена от $65 миналата година, а - 2019 & 2020 беше $55, cui bono от сегашното положение ;
            Хайде холан, какво се промени така във фундамента за две години, но нефта се калкулира във цената на много стоки, а оттам и сега инфлация.
            Ритейла дето беше се качил на влака и се возеше последните години, барайки се като печеливши инвеститори, ще слезе постепенно, за да се изкупи когато му е време от акулите на безценица.
            Това със Ковида във Китай е със въпросителна нов щам ли е, дето явно пак няма удържане, отделно са възможни фалити във банковия сектор на запад.
            Last edited by hazard; 12.05.2022, 00:52.

            Коментар


            • https://www.barchart.com/stocks/quot...eractive-chart

              Коментар


              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                Днес вероятно е дъното, но отново не ми се изпълниха ордерите, макар че наближават нивата. Не бих търгувал петролни компании за минимална печалба. Мисля че едни 30% най-малко ръст на сектора ще имаме скоро. Много от непечалившите технологични акции но с перспективи спаднаха над 50% за месец след като вече бях спаднали 30-40% така че наблюдаваме повсеместно 80-90% спад. Много хора, които не са продали са на практика изтрити, а това в голямата си част са и хора ираещи на марджин. За такава пазара винаги е срещу тях
                Почти всички са на марджин. Предвид финансовата "култура" в САЩ, съчетана с медийните тролове /инфлуенцъри?/ в момента е нещо страшно. Не става въпрос само за отделни хора през евтинджос брокери, а дори за фондове. Пълен потрес. Уникално е колко народ още не може да вземе завоя, не го вижда дори. Мелвин например продължават да стискат Юбер и Snowflake, бяха добавяли някви софт шитни даже. И това са хора с вътрешна информация. Умопомрачително е как лъжат, мажат и после сами си вярват.

                ... дъното на СиП може би. За много от компаниите обаче има още бая надолу. Над 10 p/e не бива да се държи. Тука вече отиваме към подценяване заради ликвидациите. Просто няма да има купувачи.
                Last edited by terziеv; 11.05.2022, 23:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Не цената е водеща. Fake "икономиката" е конец фильма и капиталът започна да се прелива в tangible икономиката. Все още сме в началото на ротейшъна. Изчезна половината капацитет за производство на стомана, а компаниите са търгуват все едно ще фалират. За газ/нафта е дори смешно да приказвам. На такива смешни цени са, някои връщат по 20% дивидент на година, а се търгуват по-евтино от paypal.

                  Пак ще повторя - не е проблем пазарът. Не знам дали в миналото винаги е бил толкова елементарен, ама в момента е безобразно елементарен. Големият проблем е кога ще наложат ограничения върху движението на капитала и брокерите ще ни замразят париците. За наше добро естествено.
                  Днес вероятно е дъното, но отново не ми се изпълниха ордерите, макар че наближават нивата. Не бих търгувал петролни компании за минимална печалба. Мисля че едни 30% най-малко ръст на сектора ще имаме скоро. Много от непечалившите технологични акции но с перспективи спаднаха над 50% за месец след като вече бях спаднали 30-40% така че наблюдаваме повсеместно 80-90% спад. Много хора, които не са продали са на практика изтрити, а това в голямата си част са и хора ираещи на марджин. За такава пазара винаги е срещу тях

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                    Някои акции били много ниски сега - е на 20 Март бяха и наполовина от сега, въпроса е че въодушевлението вече липсва и настроението е яко мечешко.
                    Не цената е водеща. Fake "икономиката" е конец фильма и капиталът започна да се прелива в tangible икономиката. Все още сме в началото на ротейшъна. Изчезна половината капацитет за производство на стомана, а компаниите са търгуват все едно ще фалират. За газ/нафта е дори смешно да приказвам. На такива смешни цени са, някои връщат по 20% дивидент на година, а се търгуват по-евтино от paypal.

                    Пак ще повторя - не е проблем пазарът. Не знам дали в миналото винаги е бил толкова елементарен, ама в момента е безобразно елементарен. Големият проблем е кога ще наложат ограничения върху движението на капитала и брокерите ще ни замразят париците. За наше добро естествено.

                    Коментар


                    • такава волатилност в рамките на няколко часа отдавна не е имало.
                      тотала ми беше стигнал +3.5% а сега е 0.3%
                      фондовете изсипват здраво

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                        Следващото заседание с повишение на лихвите явно е на 15 Юни т.е. след един месец и май пак ще е 0.5% ... така че може би не е време за дълги .. все пак никой от тоя форум не знае какво мислят големите акули ... дано войната свършва по-бързо ..
                        Е, до 15 Юни големите акули и Терзиев имат време, желание и възможности да оттиграват моментните спайкове нагоре, между моментните спайкове надолу.
                        Големите даже са заредили и изкупили на премаркета на сносни цени, после сесията започва на завишени цени, които повечето пъти си остават такива до края на сесията.После не се знае, какво и как ще повлия на пазара на другия ден, явно скоро няма да има дълги трендове нагоре.
                        Нафтовете инвентари са на 17 год дъно, Сената гласувал оръжейна подкрепа и 40 млрд следваща финансова помощ, енергийните растат, ама растат и Тех, нищо че високата нафта ще държи инфлацията висока и че Украинския конфликт светлина не вижда, луда работа.
                        Е, утре, някой ще прозре че царят пак е гол, ще го публикува и хоп - маркета надолу.
                        Някои акции били много ниски сега - е на 20 Март бяха и наполовина от сега, въпроса е че въодушевлението вече липсва и настроението е яко мечешко.

                        Коментар


                        • С какви глупости се занимавате не е истина. Вместо да отиграете поредния ИЗНЕНАДВАЩ скок на нафтата след комедийното натискане.

                          Все си мислех, че и последният каун се е усетил на тази игра, ама явно ще има още хляб тука.

                          Накратко - прибирам малко печалби и чакам петък или понеделник да натиснат пак компаниите с годишни печалби колкото капитализацията им.

                          Коментар


                          • Оставяме добрата новина най-рано за другият месец.За сега явно ще е мъка.Видимо на никой не му се продава на тези нива,но те понякога и доброзорно стават нещата.Гледам фонда на Катето и никак не е розова работата.А колко още не гледам.............??? Там да не се счупи нещо .По големите структури и големите инвеститори.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                              Мисля си,че потребителските цени днес са от ключово значение.Поне за посоката следващият месец .Също така подозирам,че всички страни ги устройства едно успокояване на инфлацията.Така че 7+ % би довело до временно успокоение,пък и временен оптимизъм не е изключен.Не ми се мисли при 8,5+ % колко ще се потопим?Но го има в зара.Така ги виждам аз нещата.Казвайте ,вие как ги виждате?
                              На границата . Явно ще вървим по острието още

                              " Inflation barreled ahead at 8.3% in April from a year ago, remaining near 40-year highs"

                              cnbc.com

                              И от зеленко отидохме на червено след отчета. Ама пък какво да я правим тази шума е въпроса. Аз също съм с доста кеш.
                              Last edited by pantaleev; 11.05.2022, 16:11.

                              Коментар


                              • Според мен сме вече на такова ниво, че за някои компании е физически невъзможно да слизат още. Дори да има още ликвидации и разпродажба на ETF ите. Чак такива балъци няма.

                                Коментар

                                Working...
                                X