IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Глупости пишеш. Кво ти дреме каква е куролацията с някъв смешен индекс, когато бразилките печатат пари и даге ни ги връщат, а африканките пък се продават за без пари. И как изобщо можа до тях да сложиш дивак-а, който пък изобщо няма връзка, а се движи от съвсем различни неща.

    С други думи, нещо не успяваш да вземеш завоя.

    След като продадох DWAC с ордер на 46,4 който се излълни v extended hours отново влязох на 43 днес. Разгледах стейтмънтите си и се оказа, че като процент съм спечелил в % пъти повече от всяка друга акция за последните месеци. Не искам да казвам колко процента щото ще прозвучи нелепо.... Осъзнавам обаче че няма да ми е кофортно да играя толкова волатилна акция с повече от 5К затова там съм скромен. Може би и късмета ми беше добър след доста ранната продажба при избухването през есента... та така, не искам да оставам без този дивак.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

      аз пък в PLTR и SOFI, а от нова година имах шорт на MSTR и го затворих.

      Също ми е трудно да повярвам, че човек с подобни суми може да има нулева диресификация между активи с +50% волатилност. То си е баш хазард това. Колко годишна доходност очакваш на тази инвестиция ?
      Не ми трябва диверсификация, така съм решил така го играя. Ако нещо падне имам сложени ордери надолу даже. Днес се изпълни и HPE ако може да се каже че е нещо различно. Отдавна съм претръпнал и многократно съм правил сериозни загуби, които са се превръщали в още по-сериозни печалби

      Коментар


      • Ето го, дойде. Нафтата е BTFD!!! После да няма изненадани, шокирани, изумени, шашнати...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
          Половината свят е лонг петрол и не вижда причина да излиза
          И добре правят, че инак нямаше да я имаме тази синусоида, дето пълни касичката.

          Умиргам от кеф при разпродажби на компании с p/e 2.

          Коментар


          • Половината свят е лонг петрол и не вижда причина да излиза

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

              Колко да са нискорискови, DWAC e 150% волатилност :-) PBR има корелация към SP-500 0.04, DWAC 0.35, SWSB -0.11
              Глупости пишеш. Кво ти дреме каква е куролацията с някъв смешен индекс, когато бразилките печатат пари и даге ни ги връщат, а африканките пък се продават за без пари. И как изобщо можа до тях да сложиш дивак-а, който пък изобщо няма връзка, а се движи от съвсем различни неща.

              С други думи, нещо не успяваш да вземеш завоя.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Аз държа повечето от тези железа през деривати и разчитам на абсолютен мин. от 150%. Това са всъщност нискорискови игри. При все това, тука двак-а не е хедж и ми е странен.
                Колко да са нискорискови, DWAC e 150% волатилност :-) PBR има корелация към SP-500 0.04, DWAC 0.35, SWSB -0.11

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                  аз пък в PLTR и SOFI, а от нова година имах шорт на MSTR и го затворих.

                  Също ми е трудно да повярвам, че човек с подобни суми може да има нулева диресификация между активи с +50% волатилност. То си е баш хазард това. Колко годишна доходност очакваш на тази инвестиция ?
                  Аз държа повечето от тези железа през деривати и разчитам на абсолютен мин. от 150%. Това са всъщност нискорискови игри. При все това, тука двак-а не е хедж и ми е странен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                    Вкарах в четвъртък и петък по 10 к в следните позиции - NEXA, PBR, CLF, AAWW, ROCC, TX, SBSW, ET, DWAC още се чудя за PTR, VET, X (паника ме обзе, че почти нищо от прекалено алчните ми лимитирани ордери не се изпълни)

                    Мисля си какво ли им е на тези които имат милиарди за вкарване ПУТ какво напрежение работят

                    И да добавя, взех малко и една технологична компания Teladoc - със 90% спад.... просто от сентимент че преди години само и се канех, но так и не взех
                    аз пък в PLTR и SOFI, а от нова година имах шорт на MSTR и го затворих.

                    Също ми е трудно да повярвам, че човек с подобни суми може да има нулева диресификация между активи с +50% волатилност. То си е баш хазард това. Колко годишна доходност очакваш на тази инвестиция ?
                    Last edited by dollarman; 18.05.2022, 01:37.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                      Вкарах в четвъртък и петък по 10 к в следните позиции - NEXA, PBR, CLF, AAWW, ROCC, TX, SBSW, ET, DWAC още се чудя за PTR, VET, X (паника ме обзе, че почти нищо от прекалено алчните ми лимитирани ордери не се изпълни)

                      Мисля си какво ли им е на тези които имат милиарди за вкарване ПУТ какво напрежение работят

                      И да добавя, взех малко и една технологична компания Teladoc - със 90% спад.... просто от сентимент че преди години само и се канех, но так и не взех
                      Па ти вземи си направи един железарски ETF. Само Митал ти липсва. SBSW ролвах днес един бюлюк 12,50 за към юни. Бах го в премиите това животно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
                        опа
                        Дошъл съм за бонуса Как е сентимента ?

                        Коментар


                        • Вкарах в четвъртък и петък по 10 к в следните позиции - NEXA, PBR, CLF, AAWW, ROCC, TX, SBSW, ET, DWAC още се чудя за PTR, VET, X (паника ме обзе, че почти нищо от прекалено алчните ми лимитирани ордери не се изпълни)

                          Мисля си какво ли им е на тези които имат милиарди за вкарване ПУТ какво напрежение работят

                          И да добавя, взех малко и една технологична компания Teladoc - със 90% спад.... просто от сентимент че преди години само и се канех, но так и не взех
                          Last edited by desperado; 17.05.2022, 22:38.

                          Коментар


                          • опа

                            Коментар


                            • Dht е на промоций още. Кво му мислиш. За сухото е вече леко скъпо. Там вече продавам колци.

                              ....

                              сума ти метал добивачи са без пари. Как имате очи за друго изобщо.
                              Last edited by terziеv; 17.05.2022, 06:59.

                              Коментар


                              • Днес танкерите се представиха добре. За съжаление нямам от тях.
                                Имам енерджи, което добави скромен процент към сметката.

                                Коментар

                                Working...
                                X