IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Ето ти събраните съчинения - цък

    Ако го искаш научно:

    1. Ковид свърши;
    2. M1 яко нагоре;
    3. Лихвите не могат да ги вдигнат;
    4. Акциите са добър заслон от инфлацията, а ние ще плуваме още дълго в хиперинфлационното море;
    5. Отчетите са добри, компаниите успяват яко да дерът стадото

    Практически съвет - утре, когато инфлацията БЕЗКРАЙНО ИЗНЕНАДА всички, скачай на всичко, което падне.
    И да, и не. Лихвите ще ги вдигнат, защото ако не го направят народа вече хептен няма да има вяра на ЦБ. Фед се ориентира по 2 годишните, които ясно им казват че вдигане ще има. Уточняващо е кога и колко пъти, но със сигурност май месец ще са Ъп. Сега, дргуото е че дори 6 пъти по 0.25 пак не могат да стигнат нивото на инфлацията (2% в дългосрочен план). Акциите са добър хедж, но не всички. Бъркшир са ол-тайм-хай защото всичките им комапнии са от типа дето изкарват по-малко пари, и нагоре и надолу.

    Утре ще е яко. Аз залагам за под 7% за януари и Наздак +5%. Разбира се, прогнозата да не се приема като препоръка :-)

    Коментар


    • Е, не е лесно да се набара баш дъното. Ама в случая става въпрос за няколко мижави процента и опасността да изпуснеш резкия отскок ми се вижда по-голяма. На мен половината ми портфейл е храна, другата половина нафта, въглища и всякакви метали. За тях не мисля, че има какво да се притеснявам от утрешната голяма изненада. Спекулативните насдакчийски спредове са застрашени, но мисля че качулките и фейсбуци ги пуснах на абсолютното дъно. Само QQQ ми е на в парите, но нямам проблем да ролвам със загуба на премия, защото и тук имаме да катерим.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Ето ти събраните съчинения - цък

        Ако го искаш научно:

        1. Ковид свърши;
        2. M1 яко нагоре;
        3. Лихвите не могат да ги вдигнат;
        4. Акциите са добър заслон от инфлацията, а ние ще плуваме още дълго в хиперинфлационното море;
        5. Отчетите са добри, компаниите успяват яко да дерът стадото

        Практически съвет - утре, когато инфлацията БЕЗКРАЙНО ИЗНЕНАДА всички, скачай на всичко, което падне.

        По полека за утре, еврейчето уикенда каза че до 2 седмици очаква корекцията да приключи на нива около 4100. Ако утре падне пазара няма да е за купуване още седмица. Аз до затварянето днес ще освободя кеш до 35% от портфолиото ми с 30-40% проценти печалба за 2 седмици, взимам душ и гледам последните минути дали ще разкрият нещо по-интересно
        Last edited by desperado; 09.02.2022, 22:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
          Що не обаждате че няма вече отрицателни лихви https://www.investor.bg/novini/130/a...nulata-343978/
          Това е нова ера, или поне добре забравена стара, как се правеше валюейшън при положителни лихви, някой помни ли? Трябва да се четат стари книги.
          Ето ти събраните съчинения - цък

          Ако го искаш научно:

          1. Ковид свърши;
          2. M1 яко нагоре;
          3. Лихвите не могат да ги вдигнат;
          4. Акциите са добър заслон от инфлацията, а ние ще плуваме още дълго в хиперинфлационното море;
          5. Отчетите са добри, компаниите успяват яко да дерът стадото

          Практически съвет - утре, когато инфлацията БЕЗКРАЙНО ИЗНЕНАДА всички, скачай на всичко, което падне.

          Коментар


          • Що не обаждате че няма вече отрицателни лихви https://www.investor.bg/novini/130/a...nulata-343978/
            Това е нова ера, или поне добре забравена стара, как се правеше валюейшън при положителни лихви, някой помни ли? Трябва да се четат стари книги.

            Коментар


            • Ще може ли съдействие/акъл, ако някой държи Евраз? Току що от IR ми отговориха, че няма да получа акции от RASP след деленето, а някакъв кеш и то след време.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Не съм го казвал досега, но пак ще се повторя - добив няма. Просто няма.
                Е ся го написаха и на английски. Значи скоро ще излезе и като статия в Инвестора.

                In a break from recent history, there doesn't appear to be a strong supply response to rising prices and declining inventories.

                Коментар


                • Соросоидният съд им спря новата тръба с безумни, ама наистина безумни мотиви. Въпреки че имат разрешение от всички регулатори. Проблемът обаче е, че вече са вкарали в нея повече капитал отколкото е пазарната оценка на компанията.

                  Плюсът е, че свалиха цената на дяловете до сгодна за вход. Минусът е, че няма гаранция, че това безумие ще бъде отменено скоро. Играта е с путове със страйк 7.

                  Коментар


                  • Какво се е случило с ETRN не намирам никакви новини


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                      То всеки има една такава сделка, хубавото е, че винаги има нови възможности. А за петрола аз тук едва ли ще продам ама със сигурност не бих купил.
                      И много бъркаш. Беше супер за купуване вчера. Просто за големите американки има сериозен политически риск. Ей, оня ден поредна безумна секира срещу каруцари - ETRN. Това пуританите винаги са си били откачени.

                      Суровото си е само нагоре. Стискай палци да пуснат Иран да изнася, па алгоритмите да се излъжат да разпродават.

                      Не съм го казвал досега, но пак ще се повторя - добив няма. Просто няма.
                      Last edited by terziеv; 09.02.2022, 07:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Ама натюрлих. Още се будя потен посред нощ зарад умното решение да продам WES с ок. 150% печалба. На 8 и нещо или 9 и нещо го продадох. Сега го гледам на 25.
                        То всеки има една такава сделка, хубавото е, че винаги има нови възможности. А за петрола аз тук едва ли ще продам ама със сигурност не бих купил.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                          Е има една приказка, че никога не си виновен ако букнеш профит :-D
                          Ама натюрлих. Още се будя потен посред нощ зарад умното решение да продам WES с ок. 150% печалба. На 8 и нещо или 9 и нещо го продадох. Сега го гледам на 25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Освен ако не търсиш нещо съвсем бързо, преди данните за инфлацията не си струва риска.

                            ===

                            Дайте акъл да продавам ли XOM-a? Бях се зарекъл да го пусна на сергията, ако мине 80 камъка. Нафтата е нагоре и занапред, ама като американска компания много политически риск носи. С малки изключения искам да разтоварвам чистите американки.



                            Под 7, ако го обявят, другия месец могат да решат да обявят и дефлация. Според мен ще е нещо грандиозно. И всички по Бумбърг ще обясняват колко е неочаквано.... Аз например се плаша от скоростта, с която се сменят етикетите. pantaleev да рече как е отвъд голямото езеро.
                            Е има една приказка, че никога не си виновен ако букнеш профит :-D

                            Коментар


                            • Не знам дали някой следи COHU. По принцип компанията си е сделка на тези цени, обаче майските путове са направо дива далавера. 25/22,5 спредовете къртят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dengi Разгледай мнение
                                Гледам, че Фейсбук паднал под 16P/E. Изглежда ми за купуване вече.
                                Освен ако не търсиш нещо съвсем бързо, преди данните за инфлацията не си струва риска.

                                ===

                                Дайте акъл да продавам ли XOM-a? Бях се зарекъл да го пусна на сергията, ако мине 80 камъка. Нафтата е нагоре и занапред, ама като американска компания много политически риск носи. С малки изключения искам да разтоварвам чистите американки.

                                Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                                Правилно.

                                Гледам ги, ако в четвъртък е под 7 може да тръгнат обратно до 1,5%
                                Под 7, ако го обявят, другия месец могат да решат да обявят и дефлация. Според мен ще е нещо грандиозно. И всички по Бумбърг ще обясняват колко е неочаквано.... Аз например се плаша от скоростта, с която се сменят етикетите. pantaleev да рече как е отвъд голямото езеро.
                                Last edited by terziеv; 08.02.2022, 22:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X