IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

    Не си го следял достатчно за да твърдиш тез неща, това за 4100 не го беше казвал до уикенда, естествено е някаква вероятност, човека дотам смята че може да отиде една бърза трета вълна
    Не знам за кой уикенд говориш, но предполагам че за последния става дума?
    Сега врътнах малко назад и това, което съм написал го има и на 02.02 в Market alerts, но не ми се води разследване кога го е написал за пръв път. От вчера, обаче, са му съмненията, че ще се стигне до това дъно.

    Коментар


    • 18.01.2022, 10:38

      Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Дреме ми но жилетката, аз съм до уши в нафта. Ако има сеч, мога да мушна малко CHIR.
      Е, ама не мушнах. Все не ставаше поръчката и взех, че забравих да пълня. Хак ми е.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
        Очаквах и нещо интересно да се случи със златото, но то вече е над тези неща.Няма късателство към инфлацията.Читави златни миньори също пазара не ги награждава особено към момента.Ако така върви още годинка,две и може да си изкупят акциите сами.Бъкани са с пари.
        На мен ми писна вече. Трябваше всичко във въглища. Още не е късно де.

        Коментар


        • Притесних се да не изпусна влака на някои руски аквии и отворих IRAO - P/E 2,9 с 16% дивидент, логиката ми е че ако съм прав и пазараспадне лошо няма да се поколебая да нахакам още едни 30-40 к тук при още спад, Затворих късите почти еднага като почна да вдига но Още не съм се панирал че всичко което продадох не пада,

          Коментар


          • Очаквах и нещо интересно да се случи със златото, но то вече е над тези неща.Няма късателство към инфлацията.Читави златни миньори също пазара не ги награждава особено към момента.Ако така върви още годинка,две и може да си изкупят акциите сами.Бъкани са с пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

              Абе, то бай Еврейче винаги е с два варианта и все познава На това 4100 има алтернативен до 4600-700. Вчера вика, че е твърде вероятно това баш да не стане.
              Не си го следял достатчно за да твърдиш тез неща, това за 4100 не го беше казвал до уикенда, естествено е някаква вероятност, човека дотам смята че може да отиде една бърза трета вълна

              Коментар


              • висока инфлация и долар фърчи. Предполагам че е временно щото иначе няма логика

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                  А какво става с Vestas, ше ги има ли ?
                  надяваме се, ама май няма да е тази година

                  Коментар


                  • Късите отворени, имам само 1 американска компания в потмонето, да не кажете че не съм ви предупредил

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                      И да, и не. Лихвите ще ги вдигнат, защото ако не го направят народа вече хептен няма да има вяра на ЦБ. Фед се ориентира по 2 годишните, които ясно им казват че вдигане ще има. Уточняващо е кога и колко пъти, но със сигурност май месец ще са Ъп. Сега, дргуото е че дори 6 пъти по 0.25 пак не могат да стигнат нивото на инфлацията (2% в дългосрочен план). Акциите са добър хедж, но не всички. Бъркшир са ол-тайм-хай защото всичките им комапнии са от типа дето изкарват по-малко пари, и нагоре и надолу.

                      Утре ще е яко. Аз залагам за под 7% за януари и Наздак +5%. Разбира се, прогнозата да не се приема като препоръка :-)
                      Напълно съм съгласен, но искам да добавя още нещо - за САЩ е по-добре да запазят долара като световна валута отколкото да крепят S&P. Една малка и временна рецесиика е малка цена срещу възможността да печаташ хартия и да купуваш с нея реални активи. Освен това 6*0.25 изглежда малко но е много много повече от това което ще направи EЦБ. Не е е нужно ФЕД да прави всичко както трябва. Достатъчно е да го прави по-добре от другите и да е номер 1.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                        Maersk увеличават дивидента на 2500 крони годишно. Solar също почти го удвояват. Датски са, вижте ги
                        А какво става с Vestas, ше ги има ли ?

                        Коментар


                        • Maersk увеличават дивидента на 2500 крони годишно. Solar също почти го удвояват. Датски са, вижте ги

                          Коментар


                          • В хеджа има матрял, че наистина се шушне за <7%. Ма що да спрат дотам, направо да го докарат до дефлация. Направо едно yolo на TQQQ , ама не ми се загробва капитал.

                            ===

                            Сухото карго полудя. Чудя се дали да не си откупя късите колци на GOGL. Страйк 12,5; падеж другия петък
                            Last edited by terziеv; 10.02.2022, 11:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение


                              По полека за утре, еврейчето уикенда каза че до 2 седмици очаква корекцията да приключи на нива около 4100. Ако утре падне пазара няма да е за купуване още седмица. Аз до затварянето днес ще освободя кеш до 35% от портфолиото ми с 30-40% проценти печалба за 2 седмици, взимам душ и гледам последните минути дали ще разкрият нещо по-интересно
                              Абе, то бай Еврейче винаги е с два варианта и все познава На това 4100 има алтернативен до 4600-700. Вчера вика, че е твърде вероятно това баш да не стане.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение


                                Утре ще е яко. Аз залагам за под 7% за януари и Наздак +5%. Разбира се, прогнозата да не се приема като препоръка :-)
                                Може да излезеш прав. Аз кога си кажа "е, чак пък толкова нагли не може да са", обикновено яко ги подценявам.

                                Коментар

                                Working...
                                X