IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Обсъждали сме го преди да се появиш. Прекален зор е. Ако нямаш наистина много свободно време или ти груха като на прасе, по-добре се ориентирай към ситуационни игри. По-сериозен потенциал за печалби с далеч по-малко усилие.

    Принципът ми за търговия е да купя нещо, което го виждам като нарисувано. 1/3 до половината да държа, а другата част да търгувам активно. При всеки рязък скок подкастрям позицията. При мен това работи най-добре. В началото продавах всичко без време, когато някоя хартия удвои. После тъжно гледам как направи още три пъти нагоре.
    Сега остава да концентрираш върху малко на брой инструмента с ПО голям потенциял, а не да се опробваш на всякъде.

    Е може да е трудно.
    Да се опиташ да се отървеш да търгуваш емоционално и по политически убеждения.
    Last edited by Майстора233; 18.12.2022, 17:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
      Днес прекрасен спад на FTSE който за съжаление ме хвана от неправилната страна на оградата

      Ако има по 2-3 такива дни в месеца се ядва дано само да не са през ден че ще обезсмислят цялата галимация с дей трейдинга
      Обсъждали сме го преди да се появиш. Прекален зор е. Ако нямаш наистина много свободно време или ти груха като на прасе, по-добре се ориентирай към ситуационни игри. По-сериозен потенциал за печалби с далеч по-малко усилие.

      Принципът ми за търговия е да купя нещо, което го виждам като нарисувано. 1/3 до половината да държа, а другата част да търгувам активно. При всеки рязък скок подкастрям позицията. При мен това работи най-добре. В началото продавах всичко без време, когато някоя хартия удвои. После тъжно гледам как направи още три пъти нагоре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

        на FTSE при дей трейд всеки ден има по няколко добри момента за вход и изход от които 2-3 като хвана ми е напълно достатъчно

        за стоповете важи лафа като за изборите ако бяха в наша полза щяха да ги забранят

        Хаха по същия начин се забавлявам като им гледам на FXCM сигналите от време на време. Оня ден имаше един за EUR/USD с който познаха, че ще скочи, но бяха определели плитък стоп, който прецаква добрата прогноза.

        Между другото очаквам няколко седмици за консолидации при сипа. Така, че дей трейдинга ти отново ще е актуален и печеливш, понеже виждам, че вършееш и в 2-те посоки. Аз нямам топки като тебе и си стискам късото, а преценя ли, че става напечено, излизам, очаквайки по-добър вход.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Терзо това е лебедовата песен на въглищата те нямат абсолютно никакво бъдеще. Имаха невероятен късмет тази година заради войната и спрените доставки газ, но това предимство ще изчезне на момента в който Путин отново пусне газта

          Догодина по това време нито една от въпросните компании няма да струва и половината на това което е в момента
          Детето го нарисува преди малко.

          Click image for larger version

Name:	FkHIF2WXwAE-6pT?format=png&name=small.jpg
Views:	1
Size:	20.1 КБ
ID:	4001963

          Коментар


          • Днес прекрасен спад на FTSE който за съжаление ме хвана от неправилната страна на оградата

            Ако има по 2-3 такива дни в месеца се ядва дано само да не са през ден че ще обезсмислят цялата галимация с дей трейдинга

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Това, че цената на тон може да слезе всъщност ще допринесе за още по-широката им употреба. Самите компании обаче имат едно минимум x2 усреднено за следващите 18 месеца. Няма как да го следим, защото нямаме индекс. Бих си поиграл да направя един с Яхуто, но не всички важни компании се търгуват основно в гущери и с пенсовете се бъгваше.

              Извън чисто борсовата търговия, въглищата са нещо невероятно подходящо за един деглобализиран, деиндустриализиран, нискотехнологичен пост-пост-либерален свят. Логистиката е поне 50% от цялата работа, което на практика почти изравнява енергийната плътност с нафтата.
              Терзо това е лебедовата песен на въглищата те нямат абсолютно никакво бъдеще. Имаха невероятен късмет тази година заради войната и спрените доставки газ, но това предимство ще изчезне на момента в който Путин отново пусне газта

              Догодина по това време нито една от въпросните компании няма да струва и половината на това което е в момента

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Терзо бъдещето не свършва 2023-та (надявам се) въглищата ще потънат още следващата година
                Това, че цената на тон може да слезе всъщност ще допринесе за още по-широката им употреба. Самите компании обаче имат едно минимум x2 усреднено за следващите 18 месеца. Няма как да го следим, защото нямаме индекс. Бих си поиграл да направя един с Яхуто, но не всички важни компании се търгуват основно в гущери и с пенсовете се бъгваше.

                Извън чисто борсовата търговия, въглищата са нещо невероятно подходящо за един деглобализиран, деиндустриализиран, нискотехнологичен пост-пост-либерален свят. Логистиката е поне 50% от цялата работа, което на практика почти изравнява енергийната плътност с нафтата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Това, което правиш е най-оптималния вариант с FTSE. Там освен, че е сравнително стабилно положението/както казваш без флуктуации/, няма и ясно очертана дългосрочна посока. Ако човек не се лакоми и си чака адекватни нива за вход, риска е много нисък.

                  Със стопове спрях да търгувам преди доста време, правил съм си анализи и се оказа, че стопа ми създава повече проблеми, отколкото решава. Логично увеличих и капитала, за да намаля лоста.

                  П.С. Днеска да видим дали отново петъчно клиринговите къщи ще изсипят поръчките в 15:30 бг време за пореден път с шип.
                  на FTSE при дей трейд всеки ден има по няколко добри момента за вход и изход от които 2-3 като хвана ми е напълно достатъчно

                  за стоповете важи лафа като за изборите ако бяха в наша полза щяха да ги забранят


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Oпа, изненада. Може би си струва да повторя: въглищата са горивото на бъдещето. Освен това въглищарите са още сравнително евтини.
                    Терзо бъдещето не свършва 2023-та (надявам се) въглищата ще потънат още следващата година

                    Коментар


                    • Световното потребление на въглища ще достигне нов рекорд тази година

                      Употребата се очаква да мине границата от 8 млрд. тона за първи път, показва доклад на МАЕ
                      Oпа, изненада. Може би си струва да повторя: въглищата са горивото на бъдещето. Освен това въглищарите са още сравнително евтини.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Аз играя без стопове и в двете посоки (по ми е спокойно в шорта, но като съм сигурен играя и дълги) само FTSE и го гледам на живо и решавам на момента

                        FTSE прави много по малки флуктации и е по предвидим

                        Прехвърлих парите от 212 в FXCM и определено се усеща разликата
                        Това, което правиш е най-оптималния вариант с FTSE. Там освен, че е сравнително стабилно положението/както казваш без флуктуации/, няма и ясно очертана дългосрочна посока. Ако човек не се лакоми и си чака адекватни нива за вход, риска е много нисък.

                        Със стопове спрях да търгувам преди доста време, правил съм си анализи и се оказа, че стопа ми създава повече проблеми, отколкото решава. Логично увеличих и капитала, за да намаля лоста.

                        П.С. Днеска да видим дали отново петъчно клиринговите къщи ще изсипят поръчките в 15:30 бг време за пореден път с шип.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                          За дей трейдърите както 6000 се похвали, искам само да добавя, че текущите нива на Сипа не са удачни за скъсяване с плитки стопове.

                          Спадът който направи още не е белязал корекция - т.е нямаме все още зададена скорост на тренда. Който не е успял да се включи навреме е по-добре да изчака, дори и това да му коства вход на по-ниски нива. Поне ще има някаква рамка за адекватен мъни мениджмънт.

                          Ако някой все пак се престраши не препоръчвам стопове под 3960. Да не кажа и малко нагоре.
                          Аз играя без стопове и в двете посоки (по ми е спокойно в шорта, но като съм сигурен играя и дълги) само FTSE и го гледам на живо и решавам на момента

                          FTSE прави много по малки флуктации и е по предвидим

                          Прехвърлих парите от 212 в FXCM и определено се усеща разликата

                          Коментар


                          • За дей трейдърите както 6000 се похвали, искам само да добавя, че текущите нива на Сипа не са удачни за скъсяване с плитки стопове.

                            Спадът който направи още не е белязал корекция - т.е нямаме все още зададена скорост на тренда. Който не е успял да се включи навреме е по-добре да изчака, дори и това да му коства вход на по-ниски нива. Поне ще има някаква рамка за адекватен мъни мениджмънт.

                            Ако някой все пак се престраши не препоръчвам стопове под 3960. Да не кажа и малко нагоре.

                            Коментар


                            • Тука съм, ама имах проблеми отново с паролата. Новите дъна при Сипа още ми е трудно да ги рисувам, ама тея дни направо напълних хазната.

                              Има обаче едно нещо което ми създава сериозни притеснения на мечешките прогнози - ябълката. Направих проучване и се оказва, че голяма част от компаниите в Сипа държат ябълки в портфейла си. Лошото е, че имат и немалко кеш! Най-общо казано означава, че една компания определя цял индекс.

                              Очите ми едвам повярваха за сътворената от Щатите пирамида. С такава композиция, ако ябълката си пробие дъната означава, че ще повлече целия индекс и следва свободно падане.

                              Знаейки това, има огромна вероятност всички да се включат с ударно изкупуване около дъната за да омекотят удара…от друга страна долара поевтиня доста напоследък, което прави ниските цени на акциите извън щатите, отново атрактивни.

                              Горепосочените факти ме карат да мисля, че на Сип около 3500 /което вече не е толкова далече/ ще се търсят решения. И то такива, които не са изгодни за мечките.

                              Затова за жалост не мога да дам адекватна средносрочна прогноза. Единственото което виждам в момента е, че се насочваме към тест на дъното - 3490.

                              Коментар


                              • КАК Е ЕВРЕЙЧЕТА

                                АРХИТЕКТА ПАК ВИ ПРИБРА ПАРИТЕ НА ПОШЛИТЕ ВИ БОРСИ

                                ХЯХЯХЯХЯХЯХЯХ

                                Коментар

                                Working...
                                X