IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

    Кой е този джънк, три страници връщам и не мога да намеря коментара?
    Става въпрос за PSN.L Компания дето печели по около 1 милиард на година и ги раздава като дивидент който според сегашната цена удря 20% дивидент

    Нямат 1ст кредит а са фрашкани с пари

    От страх че цените на имотите ще паднат цената в момента е на една трета от това което е била на върха миналата година

    И рибката понеже чертичките му говорят реши че това е джънк. Колко мъка има по тоя свят Господи колко мъка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      На баба ти фърчилото.Тоя джънк е минус 54% за 2022
      Явно и ти си бинго играч,хващач на падащи ножове заради някви дивиденти и щото "много били паднали"
      Повечето където си ги писал в миналия пост и те са такива,даже има и с -50% дневен спад
      Реално търгуваш ли ?
      Рибка аз и не претендирам да съм профи ти си тоя с претенциите

      А да кажеш че PSN е джънк щото са го сринали с 50% говори достатъчно за инвестицонната ти култура

      Ако PSN дето са една от най читавите УК компании е джънк не знам за теб какво е читава компания дай пример да проследим във времето

      Коментар


      • Темата се размърда покрай скока на ДАУ.
        Ако продължи да катери ще се появят ли отново Ивелина, Ташунко и Моней
        или некой нови да се набухат по нагоре.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          На баба ти фърчилото.Тоя джънк е минус 54% за 2022
          Явно и ти си бинго играч,хващач на падащи ножове заради някви дивиденти и щото "много били паднали"
          Повечето където си ги писал в миналия пост и те са такива,даже има и с -50% дневен спад
          Реално търгуваш ли ?
          Кой е този джънк, три страници връщам и не мога да намеря коментара?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
            За който иска да държи дългосрочно за дивидент това е една от най хубавите акции
            На баба ти фърчилото.Тоя джънк е минус 54% за 2022
            Явно и ти си бинго играч,хващач на падащи ножове заради някви дивиденти и щото "много били паднали"
            Повечето където си ги писал в миналия пост и те са такива,даже има и с -50% дневен спад
            Реално търгуваш ли ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
              Рибка реално няма значение дали е купил или не е купил ние не му светим
              По важното е че позна че ще се вдигнат за разлика от теб който очакваше да спаднат
              Ти добре позна отскока на СИП дали си купил или не си това никой не го интересува важното е че в случаят си познал
              Той е ако е мъж може и сам да отговори,а не да му светиш.

              Тук става въпрос,че ватенката ЛЪЖЕ .И то не за първи път !!! Каза няма да купувам,после уж бил купил.И толкова се овъргаля в калчищата,че чак и % е объркал.И няма как да се измъкне сега.Това показва,че той е демо играч. РЕАЛНО не купува/продава ,нито гледа някакви данни/графики за тази или други акция.Тази специално я е погледнал през 3-4 дена и е видял ,че има ръст.

              После пък крайно неадекватния му коментар с моята графика показа,че е и много некомпетентен , както и ти между впрочем, и коментира злобно това ,което всъщност аз съм познал.Графиката е 20 годишна и всичко което съм написал в 2-та поста за ЕНИ и в момента се случва.

              Та затова се подразних.Пълен лайк да коментира злобно нещо,което всъщност е вярно...А на всичкото отгоре е и лъжец.

              Коментар


              • Терзо ето ти още една компания която си струва да я наблюдаваш за дивидент

                PSN.L един от най големите строители на жилища в УК правят по около 1 милиард профит на година и в момента дивидента е малко под 20% (беше и над 20% при цена на акцията под 12 в началото на този месец)

                Жилищата които трябва да са готови следващата година са им разпродадени още тая на 70%

                Имат яко кеш и имоти и нямат 1ст кредити

                Предишната криза ги е хванала с яко кредити и цената е падала до 2 паунда и сега много ги е страх да не се повторят пак такива нива но според мен ако падне под 10 ще си е жива далавера стига да не бързаш

                В УК има зверска криза за нови жилища, а те строят в евтиният диапазон и всичко им се разпродава скорострелно, разбира се с новите лихви продажбите ще спаднат а и цените на имотите ще спаднат и 2024-та ще им е тежка година, освен ако банката не намали лихвите 2023 за да не счупи икономиката

                Но това до голяма степен е отразено вече в цената която е на около една трета от върха миналата година

                За който иска да държи дългосрочно за дивидент това е една от най хубавите акции
                Last edited by 6000; 29.10.2022, 11:00.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                  Ватенка,вместо да пълниш темата с безмислен спам белким замажеш,кажи защо лъжеш че си купил ЕНИ и то ПОСТФАКТУМ.
                  И как стават 20% ръст,след като от когато си писал,че НЯМА да купиш,той е САМО 10%
                  Рибка реално няма значение дали е купил или не е купил ние не му светим

                  По важното е че позна че ще се вдигнат за разлика от теб който очакваше да спаднат

                  Ти добре позна отскока на СИП дали си купил или не си това никой не го интересува важното е че в случаят си познал

                  Ето по долу съм постнал няколко компании с потенциал да направят хубав отскок, от лакомия аз може и да ги пропусна тебе това обаче нито ще те направи по богат нито по беден

                  Идеята е да се споделят мнения които може да са полезни, когато на даден потребитл споделените неща му излизат верни всеки може да си прецени дали да го взима под внимание или не
                  Last edited by 6000; 29.10.2022, 11:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Разкажи за WJG? Харесва ми.
                    Ватенка,вместо да пълниш темата с безмислен спам белким замажеш,кажи защо лъжеш че си купил ЕНИ и то ПОСТФАКТУМ.
                    И как стават 20% ръст,след като от когато си писал,че НЯМА да купиш,той е САМО 10%

                    Last edited by petrg5s; 29.10.2022, 04:46.

                    Коментар


                    • За дивидент също погледни GKP тия са по твоята специалност

                      При цена от 2 до 3 паунда тая година раздадоха 1 паунд дивидент

                      В момента цената е около 2.10 което прави дивидент над 30%

                      Тук основните страхове от 10г са че Багдад ще вземе контрол над Кюрдските петролни концесии, което не се е случило от 10 години и едва ли ще се случи скоро имайки в предвид че тия дни си избраха за президент на Ирак кюрд

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Не са ми по вкуса тези. LSE няма добра ликвидност за бързи спекулации, не им разбирам бизнеса, а и при липса на дивидентна игра ми е бая данъчно неизгодно. WJG също са натиснати от разпродажбите на Абърдин и шефчетата купуват началото на месеца на >1 лира. Ако не скокне в понеделник, ще вляза мъничко. Само главичката.

                        Благодарско за хабера.
                        Ако ти харесват с висок дивидент погледни

                        FXPO - Добиват желязна руда в Украйна от 1 седмица са спрели работа заради липса на ток след бомбардировките и цената не потъва

                        в момента оценката на компанията е на половината от миналогодишната и печалба PE под 0.5

                        Даваха дивидент дори и тази години по време на войната макар в началото да бяха решили да не дават

                        Тук спре ли войната тия ще се изстрелят дори и да не е минала рецесията, но може и да сме далеч от дъното ако конфликта се затегне
                        Last edited by 6000; 29.10.2022, 01:36.

                        Коментар


                        • Не са ми по вкуса тези. LSE няма добра ликвидност за бързи спекулации, не им разбирам бизнеса, а и при липса на дивидентна игра ми е бая данъчно неизгодно. WJG също са натиснати от разпродажбите на Абърдин и шефчетата купуват началото на месеца на >1 лира. Ако не скокне в понеделник, ще вляза мъничко. Само главичката.

                          Благодарско за хабера.

                          Коментар


                          • Също така обърни внимание на RNK една от големите вериги за казина и бинго в УК

                            Те също са на ATL за тяхната 35 годишна история на борсата като в момента цената им е на половината от това което беше кагато ги бяха затворили заради Ковида и не работеха а трупаха само загуби

                            Те вече си работят на печалба почти както преди пандемията, официалният повод за срива бяха увеличените сметки за ток които им изяждат голяма част от печалбата, но според мен съдейки по начина на разпродажба тук също имат пръст Абърдийн

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Разкажи за WJG? Харесва ми. Мислех да гризна малко от шитнята Вoновиа, че слезе ниско, но швабите са си труп.

                              Нищо не знам, само това четох https://progressive-research.com/wp-...mpaign=website
                              По скоро обърни внимание на SPEC от началото на годината са паднали 87% от 4 паунда на 0.50 като последният голям срив беше вчера от 1.15 на 0.50 - тази цена е 4 пъти по ниска от ИПО-то преди 2 години

                              SPEC са монополист на магазините за очила в УК и макар че в момента работят на минимална загуба оценка от 50мил е смешна за компания която прави 250мил оборот и има 30мил кеш

                              Абърдийн са имали там 7 милиона акции за вчера и днес от както разпродават са продадени около 9 мил тоест техният пакет е на привършване и там ще има поне 20-30% отскок

                              Относно това защо го направиха по този начин моята теория е следната: Поради някаква причина те са решили да минат на кеш по доста от компаниите и както написах разпродават по подобен начин и в други компании

                              Беше ми чудно защо не го правят плавно. Плавното явно не им върши работа защото в нормалните дни там е много нисък обема и на тях ще им трябват месеци за да излезнат и накрая са решили рязко да смъкнат цената за да направи впечатление на достатъчно голям брой хора та да могат да разпродадат

                              Делът на SPEC в капитала на Абърдийн е 0.01% и макар и да загубиха няколко милиона вероятно няма да ги бутне а и те вероятно разпродават плавно от 4 кинта та част от продажбита са им били на печалба

                              Днес борда се включиха с покупка на над 300 000 акции което е добър знак



                              Коментар


                              • Разкажи за WJG? Харесва ми. Мислех да гризна малко от шитнята Вoновиа, че слезе ниско, но швабите са си труп.

                                Нищо не знам, само това четох https://progressive-research.com/wp-...mpaign=website

                                Коментар

                                Working...
                                X