IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
    За много години.Върви ли търговийката ?
    Накъде ще сме тази година?
    Нагоре,кризата свърши!

    Коментар


    • За много години.Върви ли търговийката ?
      Накъде ще сме тази година?

      Коментар


      • Последните януарски колци за GEO (страйк 5) се чудя какво да ги правя.

        Привързах се, че близо две години ги кътам. Има ли шанс да въстановят дивидента тази година.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Сега добавих още 1000 паунда с карта с което изчерпах лимита за бързо зареждане през карта и сега вече съм на 180 фигури от затварянето на позициите което почти отговаря на абсолютният връх на FTSE

          Нощеска като отворят пазара ще сложа стопове на няколко дребни позиции на по 7800 да не ме изненада нещо докато спинкам а утре ще видя как върви пазара и дали да дозареждам
          ++++100

          Най-оптималното решение си взел.

          Коментар


          • Утре бразилките ще играят ламбада. Ще опитам скромно. През EWZ. Ако премиите за BRZU са читави, ще взема колци.

            Иначе дългосрочно там съм дълъг.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              Точно така е, както го мислиш. Оставащата сума в Usable margin-а като свърши се активира автоматично затваряне на позицията. Ако я намалиш с малко "ще разтовари" и съответно границата ще отиде над 8000. Другия вариант е да сметнеш като сума колко ще дойде и да допълниш сметката с цел спокойствие без да затваряш. Според мен обаче е по-добре да изчакаш, да видим тая седмица дали ще тръгне надолу да връща и тогава да си прецениш как да процедираш.
              Сега добавих още 1000 паунда с карта с което изчерпах лимита за бързо зареждане през карта и сега вече съм на 180 фигури от затварянето на позициите което почти отговаря на абсолютният връх на FTSE

              Нощеска като отворят пазара ще сложа стопове на няколко дребни позиции на по 7800 да не ме изненада нещо докато спинкам а утре ще видя как върви пазара и дали да дозареждам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                Относно марджина исках да те питам да не съм в грешка

                в момента ми показва
                Usable Margin 5560.38 39%

                Аз го разбирам че мога да потъна още 5560 паунда преди да ми затворят позицията ако не добавям още пари

                А това са още около 150 фигури тоест към 7850 което е много близо до абсолютният връх 7903

                Надявам се да не ме изненада някой шип щото ми е бавно захранването през банките

                Ако видя че рязко върви на горе има ли смисъл да затворя част от отворените позиции това ще ми увеличи ли марджина по останалите така че да имам време да добавя пари по банка?
                Точно така е, както го мислиш. Оставащата сума в Usable margin-а като свърши се активира автоматично затваряне на позицията. Ако я намалиш с малко "ще разтовари" и съответно границата ще отиде над 8000. Другия вариант е да сметнеш като сума колко ще дойде и да допълниш сметката с цел спокойствие без да затваряш. Според мен обаче е по-добре да изчакаш, да видим тая седмица дали ще тръгне надолу да връща и тогава да си прецениш как да процедираш.

                Коментар


                • Относно марджина исках да те питам да не съм в грешка

                  в момента ми показва
                  Usable Margin 5560.38 39%

                  Аз го разбирам че мога да потъна още 5560 паунда преди да ми затворят позицията ако не добавям още пари

                  А това са още около 150 фигури тоест към 7850 което е много близо до абсолютният връх 7903

                  Надявам се да не ме изненада някой шип щото ми е бавно захранването през банките

                  Ако видя че рязко върви на горе има ли смисъл да затворя част от отворените позиции това ще ми увеличи ли марджина по останалите така че да имам време да добавя пари по банка?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Аз вече на три пъти имах шанс да излезна с печалба първият път с 700, вторият с 1200 и третият с 1500

                    Та това ми напомня на един от любимите ми вицове за един поп дето манастира му бил на полуостров и започнала да се вдига водата от дъждовете и от гражданска защита му изпратили джип да го евакуират ама той отказал с думите - Аз съм праведен и знам че Господ няма да позволи аз да потъна на това свято място

                    Водата се вдигнала още повече те му пратили моторна лодка да го евакуира той пак я върнал със същите думи

                    Накрая водата почти до купула те му пратили хеликоптер той и него отказал

                    Та седи си попа на купула на църквата и вика на Господ - Господи знаеш колко съм праведен няма как да позволиш да се удавя тук

                    А Господ му вика - Абе тупан три вида транспорт ти пратих ти на конче ли искаш да дойда да те нося
                    Хахахаха, ама точно като за твоя случай. Реално погледнато обаче всички показатели за спад бяха налице, така че "лакомията" е била напълно оправдана. Може би единствено е трябвало да разтовариш за да имаш възможност да усредниш на по-високи нива в последствие. Но станалото-станало, сега имаш вариант да разтоварваш по метода на костенурката, ако си го чувал Знам, че звучи смешно, но наистина така е термина.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Слизане ще има със сигурност, въпроса при теб е да издържи марджина. Затова, ако тръгне да дропи, както стана в началото на седмицата не се чуди, а затваряй около 0-та и дори малко над нея. Това е лошото на гадния вход, че рядко се дава възможност за изход. Аз моите също ги държа, но понеже са само 3паунда на фигура, винаги мога да "усредня" и да си взема нелоша печалба.
                      Аз вече на три пъти имах шанс да излезна с печалба първият път с 700, вторият с 1200 и третият с 1500

                      Та това ми напомня на един от любимите ми вицове за един поп дето манастира му бил на полуостров и започнала да се вдига водата от дъждовете и от гражданска защита му изпратили джип да го евакуират ама той отказал с думите - Аз съм праведен и знам че Господ няма да позволи аз да потъна на това свято място

                      Водата се вдигнала още повече те му пратили моторна лодка да го евакуира той пак я върнал със същите думи

                      Накрая водата почти до купула те му пратили хеликоптер той и него отказал

                      Та седи си попа на купула на църквата и вика на Господ - Господи знаеш колко съм праведен няма как да позволиш да се удавя тук

                      А Господ му вика - Абе тупан три вида транспорт ти пратих ти на конче ли искаш да дойда да те нося

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        На мен вече ми трябват 250 средната ми е 7465

                        Според мен със сигурност ще има поне още едно слизане до 7300, а пробие ли под него след това ще има свободно падане до 6600
                        Слизане ще има със сигурност, въпроса при теб е да издържи марджина. Затова, ако тръгне да дропи, както стана в началото на седмицата не се чуди, а затваряй около 0-та и дори малко над нея. Това е лошото на гадния вход, че рядко се дава възможност за изход. Аз моите също ги държа, но понеже са само 3паунда на фигура, винаги мога да "усредня" и да си взема нелоша печалба.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Ох остави, че тоя сценарий включва пробиви и тогава спад... Условията бяха сипа да върне и същевременно паунда да падне. Засега сипа връща...Хубавото е, че чисто технически ралито на FTSE-то е към изчерпване и ще последва корекция. Надявам се да върне поне 150 фигури, та да излезеш сух. Иначе сценария беше откъм чисто технически анализ, фундамента на всички тук ни е ясен.
                          На мен вече ми трябват 250 средната ми е 7465

                          Според мен със сигурност ще има поне още едно слизане до 7300, а пробие ли под него след това ще има свободно падане до 6600

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                            Моята графика беше за амер М2, а тия Foreign Direct Investment в УК, доста са със английско участие, регистрарани другаде поради данъци, всичкото барони, лордове и депутатита имат яки участия, а и като местни имат най-добра информация, някои са и във бордове на компании.
                            Това казвам, рибока е малък във УК и големите диктуват пазара.
                            Тия кръвосмешители са измислили Измамите когато Ганьо с потурите е ял сланина, оставяли са пиратите да плащат данък на кралицата (капитан Дрейк даже има паметник), после опиумната Източна Компания, офшорките, взривиха Северен Поток 1 и тн.

                            Хора, изборите са другата година за президент
                            Последно Трумп спомена, че може да се появи като независим кандидат, което ще отдели гласове (особено от Айова и Тексас) от републиканците и ще бетонира неолибералната паплач, понеже републиканците не го подкрепиха да се разследват безброй от изборните машинации.
                            Де Сантис не е нищо особено, просто е УДОБЕН републиканец, така че, само две партии да тупат топката още 100 години и никаква промяна.
                            Тръмп е друга бира.

                            Бъфет и сие са спечелили от държане на акции, къпени когато преносно кръв се лее по улиците и продават, когато бакшишите почват да купуват акции, толкова е просто.
                            Иначе, е абсурд да се уцели дъно и връх със ежеседмични, ежемесечни транзакции.
                            Примери OXY / DVN, направиха 100% без голям риск за година.

                            П.П. Гледай GLEN на енглезите до обед (и Aramko от предния ден, де), за да ти е ясно къде ще ходи ХОМ следобед.
                            Видях че пишеш за УС и за това погледнах какво е положението с М2 в УК.

                            После видях че всъщност за УК няма никаква релация с FTSE100

                            Да вероятно голяма част от кинтите са си техни но факт че периодично излизат зад граница и после пак се връщат ме навежда на мисълта че сноват между УК и УС в зависимост от ситуацията

                            През повечето време FTSE следва движенията на ДОУ в последните няколко дни обаче имаше фрапантни разминавания в посоките което вероятно се дължи именно на такова преместване на капитали от едно място на друго

                            FTSE записа цяла седмица на зелено дето не се случва често и обикновено след това следва корекция така че се надявам в понеделник най после да обърне щото ми писна да наливам кинти да крепя позицията

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Много пари се напечатиха и с тях освен да правят балони при акциите няма за какво друго да ги използват

                              Нито могат имоти да купят в такива мащаби нито земя нито злато, а койни явно не искат

                              Беар от ония дни каза че имаш някаква теза за покачването дето няма смисъл да я коментираме че била малко възможна - дай кажи че май стана вече възможна
                              Ох остави, че тоя сценарий включва пробиви и тогава спад... Условията бяха сипа да върне и същевременно паунда да падне. Засега сипа връща...Хубавото е, че чисто технически ралито на FTSE-то е към изчерпване и ще последва корекция. Надявам се да върне поне 150 фигури, та да излезеш сух. Иначе сценария беше откъм чисто технически анализ, фундамента на всички тук ни е ясен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                                Та се зарових да видя с какво всъщност корелира и ми се струва че е най близко е с Foreign Direct Investment
                                Падне ли FTSE и се получава прилив на чуждестранен капитал
                                Както Асен каза тази година в УСА има избори и няма как да оставят там нещата да потънат - Това означава че ще натиснат всичкия капитал да се върне в УСА за да подкрепи пазара, а това няма как да не доведе до отлив от УК
                                Моята графика беше за амер М2, а тия Foreign Direct Investment в УК, доста са със английско участие, регистрарани другаде поради данъци, всичкото барони, лордове и депутатита имат яки участия, а и като местни имат най-добра информация, някои са и във бордове на компании.
                                Това казвам, рибока е малък във УК и големите диктуват пазара.
                                Тия кръвосмешители са измислили Измамите когато Ганьо с потурите е ял сланина, оставяли са пиратите да плащат данък на кралицата (капитан Дрейк даже има паметник), после опиумната Източна Компания, офшорките, взривиха Северен Поток 1 и тн.

                                Хора, изборите са другата година за президент
                                Последно Трумп спомена, че може да се появи като независим кандидат, което ще отдели гласове (особено от Айова и Тексас) от републиканците и ще бетонира неолибералната паплач, понеже републиканците не го подкрепиха да се разследват безброй от изборните машинации.
                                Де Сантис не е нищо особено, просто е УДОБЕН републиканец, така че, само две партии да тупат топката още 100 години и никаква промяна.
                                Тръмп е друга бира.

                                Бъфет и сие са спечелили от държане на акции, къпени когато преносно кръв се лее по улиците и продават, когато бакшишите почват да купуват акции, толкова е просто.
                                Иначе, е абсурд да се уцели дъно и връх със ежеседмични, ежемесечни транзакции.
                                Примери OXY / DVN, направиха 100% без голям риск за година.

                                П.П. Гледай GLEN на енглезите до обед (и Aramko от предния ден, де), за да ти е ясно къде ще ходи ХОМ следобед.

                                Коментар

                                Working...
                                X