IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Царевичката прехеърли 19к.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Надявам се вече да са го калкулирали в цената CNA е с 30% спрямо година назад и с 300% спрямо 2г назад

      Ако предстои рецесия нефта и ресурсите ще отидат на долу така че каквото дойде такова, ако е писано баш в рецесия да направи връх така да е

      ПП - Маркет капа на CNA в момента е 5 милиарда не ми се връзва да чакат 10 милиарда печалба а маркет капа да им е по малък от въпросната печалба
      sorry, приходи е, не печалба,
      рецесия беше, като Китай беше затворен, да, ресурси няма, сега и САЩ трябва да запълва резерва,
      медта удари +20% след средата на декември,
      идва студ от понеделник навсякъде, газ и нефт - нагоре,
      а като нефта стане скъпа, въглищата ще са си хит (и през лятото)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

        Ако предстои рецесия нефта и ресурсите ще отидат на долу
        Трудно. Както обяснявах десетина пъти: добив няма!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

          Собственика на British Gas (Centrica -CNA) oчаква над 10 млрд годишна печалба, а е със РЕ 9.5.
          Там има такива ресурсни локомотиви като Shell, BP, BNP, Anglo American, Rio Tinto, Glencore, Centrica, Antofagasta, отделно и фармацията е силна сега.
          Надявам се вече да са го калкулирали в цената CNA е с 30% спрямо година назад и с 300% спрямо 2г назад

          Ако предстои рецесия нефта и ресурсите ще отидат на долу така че каквото дойде такова, ако е писано баш в рецесия да направи връх така да е

          ПП - Маркет капа на CNA в момента е 5 милиарда не ми се връзва да чакат 10 милиарда печалба а маркет капа да им е по малък от въпросната печалба
          Last edited by 6000; 12.01.2023, 22:08.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
            Все пак се надявам на 17-ти като излезнат резултатите за УК инфлацията най накрая да скърши
            Собственика на British Gas (Centrica -CNA) oчаква над 10 млрд годишна печалба, а е със РЕ 9.5.
            Там има такива ресурсни локомотиви като Shell, BP, BNP, Anglo American, Rio Tinto, Glencore, Centrica, Antofagasta, отделно и фармацията е силна сега.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
              Днеска се избиха да купуват по върховете
              Тежки времена настанаха в гората

              Днес преди да излезнат резултатите затворих част от позициите и от 36 ги върнах на 30 и довкарах още пари сега мога да издържа до над 8000

              Лошото е че всъщност разбрах от къде тече джапанката и не ми хареса. За последната една година шитнята Астра Зенека с PE 108 е вдигнала индекса с над 4% или близо 300 фигури

              Което означава че ако преди е кършел на около 7660 то сега вече това може би ще се случи чак на 7960 което ще е нов абсолютен връх

              Все пак се надявам на 17-ти като излезнат резултатите за УК инфлацията най накрая да скърши

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Идеята ми беше да продавам яко днес. Уж не бях алчен, но нещо не се получи съвсем. От немай къде натоварих Mativ. Пуснах един скенер на моите и това излезе с много сгодно p/b. Обаче се оказа, че повечето са някакви нематериални глупости и се ядосах на себе си.
                Тука ми е най-голямата греда от дълго време. Купих бая под 20... взех добър дивидент.... като тръгна нагоре, продадох колци. Сега изходът ми е фиксиран на 21!

                Общо докарвам >10% доходност за два месеца... а можеше х2,5.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                  Днеска се избиха да купуват по върховете
                  Аз пък съм шокиран от евраците. Добре, че не играя форекс. И пак имам бая загуби от обмен.

                  Ако обаче играех валутни двойки, щях да скъся еврошитнята.

                  Коментар


                  • Днеска се избиха да купуват по върховете

                    Коментар


                    • Вчера направих леко преструктуриране - излязох от Естее и Браун и прехвърлям към втори фонд - ГАМ Луксори. .

                      Колкото и да анализирам не виждам как Естее ще настигне Лореал Лукс като маржове в близките 2 години. Лимитирам директната екпозиция само до френски компании за момента, другото ще минава през Пикета и ГАМ.

                      Керинг и на 550 е все още на ангебот.

                      Иначе Новото реши да паузира качването - време е за сигнали за нива - първото на 115 евро.

                      Списъка с компании който следя през призмата на ритърн/десетилетие показва средна доходност за текущото от - 9% на компания /лист е от 32/.
                      За сравнение средната доходност от предходното такова е била 270% на компания / мин 12%, макс 654%/, по-предното такова е била 120%.

                      Коментар


                      • Уфф, един кахър по-малко. BOIL - For non-U.S. residents and their intermediaries: This fund is exempt from IRC Section 1446(f) tax withholding on publicly traded partnerships (PTPs)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                          Ще има и от това, но се отлага. А печатницата свърши. Когато я пуснат пак - ще е късно. Жална им майка на шортаджиите, сантимента се смени, soft landing на хоризонта
                          Сладко. Жалко, че не е вярно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение
                            Нагоре,кризата свърши!
                            Кризата не е свършила защото такава не е имало .
                            Криза има когато имаш стабилни нива на безработица в посока нагоре .
                            Това е криза ,а само да си говорим за криза и всички да щракат с пръсти,да разполагат с пари и да харчат ,това не е криза .
                            Затова пазарите чакат едно,а ЦБ им пеят друго .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                              За много години.Върви ли търговийката ?
                              Накъде ще сме тази година?
                              За сега на вино и пръжки ,може би след 20 януари ще мисля за посоката

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                еха, и няма да има безработица, фалити на фирми и държави, пускат пак печатниците и за всеки ще има според потребностите?(да ви звучи познато? на по-възрастните)
                                въоdoшевление днес при ресурсните, Китай се отварял и ще потребява суровини и материали.
                                само че, Китай заявил търгове за петрол, които щял да плаща във юани само.
                                Само че, покачващите се цени на ресурсите ще задържат инфлацията, омагьосан кръг става ....
                                освен, ако не изскочи някой черен лебед и се налее пивот.

                                Коментар

                                Working...
                                X