IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Мечките се върнаха в бърлогата си
    Преди затваряне картинката може да се окаже друга.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      За мен е решаващо как ще завърши седмицата ...още два последователни спада на NYSE, дори и с по-малко... и дали DAX ще ускори понижението си.
      Ако и двете се изпълнят ще приема, че мечките са дошли.
      Мечките се върнаха в бърлогата си
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Така е преди 5 октомври се разчистват къси от пондрелник се почва

        Коментар


        • Бахти чифтаците вместо 16666 те 16966

          Коментар


          • пускам една молитва на нашия дедо боже за 16666. че какви вярващи сме

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Казвай кога ще обръща нагоре, че ми се изтърпя ТЪРПИЛОТО !!!
              СИП-около 1915

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                Това е добра идея
                Успех

                Аз цъкам само индекси.
                Иначе твоята стратегия статистически има по голям шанс за успех.
                Ако уцелиш правилните акции. Но и трябва доста акции да следиш.

                Дай пример за акции който ще вървят нагоре
                И акции който ще вървят надолу?
                С акциите надолу не се получава както трябва в повечето случай. Т.е. на мен ми трябва сигурна обратна корелация на късите, а при отделни акции надолу това често се прецаква. Например дългите ми вървят надолу и аз очаквам че от късите ми ще печеля, а то се оказа че те пък дърпат нагоре. И нещата се омазват. За това на късо съм почти винаги между 90-100% индекси

                За дълги аз не съм си ги променял от години - европейски банки и американски големи биотехнологични компании

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                  Моето мнение за днес, флат маркет докато отвори САЩ и след това рали нагоре (каквито и да са новините).
                  Тоя сценарии сме го гледали вече няколко пъти миналата година.
                  Режисьорите достатъчно сапунка изиграха, достатъчно стопове взеха, заредиха дългите време е да качват пак до 1990-2000 и да си прибират печалбите.
                  Дакса почива днес
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                    стига де петък.ресто си трябва
                    Казвай кога ще обръща нагоре, че ми се изтърпя ТЪРПИЛОТО !!!
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Моето мнение за днес, флат маркет докато отвори САЩ и след това рали нагоре (каквито и да са новините).
                      Тоя сценарии сме го гледали вече няколко пъти миналата година.
                      Режисьорите достатъчно сапунка изиграха, достатъчно стопове взеха, заредиха дългите време е да качват пак до 1990-2000 и да си прибират печалбите.

                      Коментар


                      • Иначе да ви отговоря от вчера (че не ми остана време вечерта),
                        Не виждам какво толкова подскачате спад та спад, значи СиП е паднал 5% от върха си онова 2020 дето го направи.
                        Това не е нищо 5-6% си е нормална консолидация и всеки трейдър трябва да може да издържи на такъв спад.
                        Другите индекси следват, ДАКС-а е на 7-8% спад от върха си онова 10 000 дето го направи (за волатилния ДАКС 7-8%* са нищо) като се има впредвид и Украйнската криза.
                        Така че за момента можем да говорим за нормална корекция от 5-6% (която миналата година се случваше на всеки 3 месеца) тази година на 6 месеца.
                        Вече ако паднем 10% тогава можем да говорим за голям спад и за голяма корекция. (не че не е невъзможно но е малко вероятно).
                        Ако паднем 15-20% можем да говорим за обръщане на тренда надолу и за мечи пазар.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          http://www.investopedia.com/terms/l/...hortequity.asp

                          Ето това правя. Само че към момента вместо 130/30 с 115/15. Но дългите ми на маржин са в отделни акции или етф, а късите ги играя през индекси.
                          Това е добра идея
                          Успех

                          Аз цъкам само индекси.
                          Иначе твоята стратегия статистически има по голям шанс за успех.
                          Ако уцелиш правилните акции. Но и трябва доста акции да следиш.

                          Дай пример за акции който ще вървят нагоре
                          И акции който ще вървят надолу?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            И става все по хубаво
                            Хахо,нали дъното беше 94хх ерията,е 200 пункта по надолу,сигурно го приемаш като шум
                            Да видим каква песен ще пееш под 9к.
                            Хемилио според мен има 2 рейнджа (както ти писах в статията за ДАКС-а)
                            Единия е малкия 9800-9400 другия е големия 10000-9000.
                            Не виждам какво толкова сте се превъзбудили на тези нива на ДАКС-а бяхме през Август (заради Украйнската криза) и после качихме до 9800.
                            Сега пак паднахме заради САЩ* (те правят корекция която не бяха правили от 6 месеца и е доста дълбока за тяхните стандарти).
                            Така че ДАКС-а си върви нагоре надолу.
                            Аз август като падаше си купувах, после нагоре си продавах, сега като пада пак купувам, после есента като стигне пак 9800 ще си продавам и така.
                            Вече тези нива 9400, 9000 аз не съм Баба Ванга да ти ги кажа с точност дали ще подмине с малко 9400 и ще отиде на 9300 или ще слезе до 8800 не е от голяма разлика за мен.
                            200-300-500 че и 1000 точки на ДАКС-а трябва да можеш да издържиш като се има впредвид колко е волатилен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                              Последно ти спад ли очакваш на пазара и растеж? Вчера говореше за 20-30% надолу?
                              А сега казваш че дългите са ти повече от късите?
                              Може ли да изясниш моля?
                              http://www.investopedia.com/terms/l/...hortequity.asp

                              Ето това правя. Само че към момента вместо 130/30 с 115/15. Но дългите ми на маржин са в отделни акции или етф, а късите ги играя през индекси.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                                Не обичам да стоя без къси, когато пазара не върви силно нагоре. Ако пазара скочи с 10% от късите ще съм на 10% на минус, от дългите съм на 10% на плюс. А дългите са ми повече.

                                Обаче ако пазара падне с 10% ще съм на плюс само от късите.
                                Последно ти спад ли очакваш на пазара и растеж? Вчера говореше за 20-30% надолу?
                                А сега казваш че дългите са ти повече от късите?
                                Може ли да изясниш моля?

                                Коментар

                                Working...
                                X