IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • обаче тоя зехтин нещо обърна от утре по бендзиностанциите почва да се дига със страшна сила

    Коментар


    • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
      ричед й ще върти ще сучи и пак по някое време ще потегля още за нагоре.последна прогноза връх за тази година около 19 200
      некви напъни пантеро ше ми правят фалшиви пробиви на трендлинии айде марш към 16985,310
      тоз гап на 17358 кой ще го пълни , баба ми ли или дедо ми
      Last edited by the architect; 07.01.2015, 20:33.

      Коментар


      • много показателна статия:

        Путин национализира икономиката на Русия
        Руската държава на практика може да контролира почти всяка частна банка или компания, при това с напълно "пазарни" методи, предупреждават руски експерти, цитирани отDeutsche Welle.
        Държавата вече е основен кредитор на руските банки - те на практика не могат да съществуват без нейните пари. Преките им задължения към Централната банка на Русия отдавна превишават 10% от техните активи. По данни на регулаторния орган от края на декември, става дума за сума от около 7.7 трилиона рубли.
        Формално заеми се отпускат за относително кратки срокове за поддържане на текущата ликвидност. Те обаче постоянно се удължават и на практика стават безсрочни. Директорът на отдела за анализи на "Промсвязьбанк" Николай Кашчеев казва, че спирайки рефинансирането, Централната банка предприема изключително драматична мярка. "Подобни мерки се взимат само когато засегнатата банка няма необходимото обезпечение или когато трябва да бъде поставена под временен надзор и управление от страна на Централната банка", казва той.
        Ако кредиторът е закъсал, се прави опит да бъде оздравен. В този случай Държавната агенция за гарантиране на влоговете става негов собственик или го предава на друга банка-синдик, на която дава преференциален кредит и чиито действия контролира. По тази схема до настоящия момент държавата е вложила в частни кредитни институции над 750 милиарда рубли.
        Освен това съществуват и други държавни структури, на които банките дължат пари. Само Външноикономическа банка, в чиято група влизат "Глобэксбанк" и "Связь-банк", оцелели като частни банки до последната криза, в края на миналата година е държала банкови депозити в други банки за над 240 милиарда рубли. Така към 1 декември 2014 година в частни банки е имало бюджетни депозити от порядъка на 270 милиарда рубли. Да не забравяме и безбройните министерства, учреждения, общини и държавни компании, чиито активи се съхраняват и в частните финансови институции.
        Руската държава все по-често влиза в ролята на спасител на бизнеса, с чието управление не могат да се справят частните предприемачи. Още през лятото спекулантите на Московската борса започнаха да се оплакват, че търговията с акции не върви. В момента в обращение се намират корпоративни акции за 6.4 трилиона рубли. Голяма част от тези ценни книжа са заложени в Централната банка. Тоест, тя се е превърнала в основен владелец на публичния дълг на повечето руски предприятия.
        А който контролира дълга, реално контролира всичко. В условията на сегашната валутна криза кредиторът на практика може по всяко време да изиска предварителното погасяване на задълженията. И ако фирмата не може да се разплати, съдбата ѝ е в ръцете на заемодателите. Както в случая с един от големите металургични концерни "Мечел", който вече се контролира от ВТБ, ВЭБ, Газпромбанк и Сбербанк.
        Когато на една частна банка се отнеме лицензът или ѝ бъдат наложени санкции, синдикът поема както всички дъщерни структури, така и претенциите по всички отпуснати им корпоративни заеми.
        "В кризисни периоди всички държави национализират, изкупуват проблемните активи и спасяват фирмите от банкрут. В такива моменти се активизира Централната банка, пуска се и печатницата за пари", подчертава проф. Яков Миркин, директор на отдела за международни капиталови пазари към Института за световна икономика и международни отношения. "Това е обичайна практика. Но в развитите икономики след кризата средствата се продават обратно на пазара и се вливат отново в частната икономика. В Русия това не стана (при кризата от 2008-2009 - б.ред.), няма да стане и сега. От настоящата криза икономиката ни може да излезе още по-одържавена и централизирана, отколкото беше преди", казва експертът.
        Когато през 20-те години на миналия век реши да въведе НЕП-а, съветската власт наложи на частния бизнес преди всичко административни мерки. Бяха въведени допълнителни ограничения и данъци. Сега за национализирането на определен бизнес е достатъчно държавата просто да спре да кредитира банки, които финансират една или друга частна компания. "Създателите на този механизъм едва ли възнамеряват да го използват по този начин. Малко вероятно е в близко бъдеще да станем свидетели на такъв сценарий. От друга страна доскоро смятахме за невероятно и част от случилото се през последната година", казва Николай Кашчеев.
        Яков Миркин също смята, че случващото се едва ли е резултат от някаква обмислена политика на "мека национализация" - още повече, според него държавната политика в момента не може да се нарече изцяло обмислена. "Запътили сме се не към плановата, командна съветска икономика, а към административната икономика от 30-те години на миналия век. В близко време Русия ще развие разширен модел на държавния капитализъм", обобщава Яков Миркин.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          има ли бичаци . май само бича цаца виждам .съсъсъсъ
          ами като не тествате долу ще ви пръжна малко цаца

          обаче какво оптимистично беше по тии тайм
          Кой не тества е червен

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
            има ли бичаци . май само бича цаца виждам .съсъсъсъ
            ами като не тествате долу ще ви пръжна малко цаца

            обаче какво оптимистично беше по тии тайм
            ричед й ще върти ще сучи и пак по някое време ще потегля още за нагоре.последна прогноза връх за тази година около 19 200

            Коментар


            • има ли бичаци . май само бича цаца виждам .съсъсъсъ
              ами като не тествате долу ще ви пръжна малко цаца

              обаче какво оптимистично беше по тии тайм

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                To и аз като тебе един вид че в края на сесията си продадох SCO хеджа мислейки се че е време за подскок на умрялата котка и надявайки се да си го върна по на тънко, ма като гледам днес може да ми се наложи да го пазарувам по скъпо..

                UCO-то преди да се задъни олиото като хората не виждам смисъл да се пълни. Не и по рано от 40$ както през 2009..
                Maй все пак стана номера на китайката...върнах си ги преди малко на 90$, с 5$ по евтино...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  тези проблеми с рублата обаче са малкия проблем. Във всяка държава има два типа пари - богатство и доходи. В държавите със стабилни валути хората си държат богатството в местна валута. В държавите с обезценяваща се валута обаче в даден момент се започна доларизация. Т.е. наличната чужда валута почва да се търгува не само за плащане на разходи и дългове, но и с цел съхранение на богатсвото. За разлика от България обаче където така и така половината спестявания са в чужда валута - ако не и повечето, то в Русия населението масово държи спестяванията си в рубли.

                  това прави възможна валутна паника и масово обръщане на богатството от рубли в чужда валута. А богатсвото е винаги много по-значимо от нормалните външно търговски сделки. Когато се започне масов такъв процес ефектите стават страшни. Много вероятни са банкови паники, масови фалити на банки, и хипер инфлация.

                  тъй като пък за да се задоволи търсенето на рубли, които ще се теглят от банките се налага да се печатат нови рубли. Парите в обръщение са три типа- наличните хартиени пари, разплащателните сметки и депозитите. В момента в който почне банкова паника това води до обръщане на депозити в налични пари. Но реално срещу депозити няма налични пари. Поради тази причина централната банка се налага да печата пари за да могат банките дза ги взимат от нея и да ги дават на хората които си искат парите. А това свръх печатане на пари води до хипер инфлация.

                  Ако започне масово бягство от рублеви депози с други думи и масово теглене на пари от банките Руската централна банка има два избора. Или да не снабди банките с ликвидност в рубли - и те да фалират, което да срине цялата икономика. Или да ги снабди с ликвидност и да причини хипер инфлация. което да срине цялата икономика.

                  Поради тази причина и ако в населението се вкоренят очаквания че местната валута ще се срива изхода е само един. Срив на икономиката.
                  бравос равновесен теб мога с ръка на сърцето да кажа че вече те слагам флагман на реалноста такава каквато е без зомбираност никаква комуноидна в теб.поздрави за анализите които правиш и нека малко попрочетат простите глави малко от това което пишеш и да разберат че не всичко в този живот се ръководи от извратеното мислене на разни русофилски папагали дето каквото чуят по радио Москва и е чиста монета за тях.продължавай в същия дух и аргументирано ги оставяй с пръст в уста

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                    Поздрави към Равновесие!!!!

                    Страхотен анализ!!

                    Беше удоволоствие да го чета!
                    +1
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                      Аз взех UCO днес
                      To и аз като тебе един вид че в края на сесията си продадох SCO хеджа мислейки се че е време за подскок на умрялата котка и надявайки се да си го върна по на тънко, ма като гледам днес може да ми се наложи да го пазарувам по скъпо..

                      UCO-то преди да се задъни олиото като хората не виждам смисъл да се пълни. Не и по рано от 40$ както през 2009..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                        Аз взех UCO днес
                        може и да си късметлия - дано.
                        гледам long-term chart (https://www.quandl.com/c/markets/crude-oil) и се чудя - какво пречи на цените на петрола да слезнат там където са били през периода 1990-2000 ? все пак много трудно е да се каже какво е "реална цена" - то винаги има някаква игра някъде, така че особено с петрола не ми казвайте "търсене/предлагане" Та - ако играта загрубее (защото до момента са минали само някакви си 6 месеца и малко са фалиралите за сега) - та ако играта загрубее - нищо не пречи да слезе и още по-ниско.
                        Това което ми прави впечатление е че всички чакат (или им се иска) страните от OPEC да намалят производството, а УСА и останалите - от тях нищо не се очаква
                        life is simple and clear when you make the right choices

                        Коментар


                        • Поздрави към Равновесие!!!!

                          Страхотен анализ!!

                          Беше удоволоствие да го чета!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                            Тотално си се крашнал заедно с петрола
                            Ще видим, ще видим. То едно очкване се потвърждава или отхвърля само от бъдещето

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              тези проблеми с рублата обаче са малкия проблем. Във всяка държава има два типа пари - богатство и доходи. В държавите със стабилни валути хората си държат богатството в местна валута. В държавите с обезценяваща се валута обаче в даден момент се започна доларизация. Т.е. наличната чужда валута почва да се търгува не само за плащане на разходи и дългове, но и с цел съхранение на богатсвото. За разлика от България обаче където така и така половината спестявания са в чужда валута - ако не и повечето, то в Русия населението масово държи спестяванията си в рубли.

                              това прави възможна валутна паника и масово обръщане на богатството от рубли в чужда валута. А богатсвото е винаги много по-значимо от нормалните външно търговски сделки. Когато се започне масов такъв процес ефектите стават страшни. Много вероятни са банкови паники, масови фалити на банки, и хипер инфлация.

                              тъй като пък за да се задоволи търсенето на рубли, които ще се теглят от банките се налага да се печатат нови рубли. Парите в обръщение са три типа- наличните хартиени пари, разплащателните сметки и депозитите. В момента в който почне банкова паника това води до обръщане на депозити в налични пари. Но реално срещу депозити няма налични пари. Поради тази причина централната банка се налага да печата пари за да могат банките дза ги взимат от нея и да ги дават на хората които си искат парите. А това свръх печатане на пари води до хипер инфлация.

                              Ако започне масово бягство от рублеви депози с други думи и масово теглене на пари от банките Руската централна банка има два избора. Или да не снабди банките с ликвидност в рубли - и те да фалират, което да срине цялата икономика. Или да ги снабди с ликвидност и да причини хипер инфлация. което да срине цялата икономика.

                              Поради тази причина и ако в населението се вкоренят очаквания че местната валута ще се срива изхода е само един. Срив на икономиката.
                              Тотално си се крашнал заедно с петрола

                              Коментар


                              • Равновесие......., ти тотално си се здухал
                                Животът е огледало.....усмихвай се

                                Коментар

                                Working...
                                X