IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • АББвие няма смисъл да дава значителен дискаунт и на други. Тогава наистина ще почне ценова война. А лекарството Гилиъд е по-добро. АББвие не иска да се конкурира на всички фронтове с Гилиъд защото ще загуби.

    Точно твоите страхове в момента споделят доста на пазара. И за това и пада цената. Реално на доста биотеки. Но тези страхове предполагат че компаниите са идиоти. А те не се станали с пазарна капитализация от по 50 -100 милиарда защото са идиоти.

    Имаме един пазар - едно лекарство. Водещия задава тона и в началото определя такава цена че да хване максимална печалба. Като абсолютна сума. Следващия - т.е. този с малко по-лошо лекарство, се съобразява с водещия и поставя цена малко под неговата. Но така всъщност може да не вземе нищо. За това за един малък пазарен дял - около 25 милиона американци - клиенти на Експрес Скрипт слага много по-ниска цена за да стане водещ.

    Така пазара на лекарството се разделя на две. В 10% от пазара имаме втория който е водещ и в 90% от пазара имаме първия който е водещ. В малкия дял първия също ще вземе някакви проценти. Както и в големия дял втория също ще вземе някакви проценти - вече с висок профит маржин. Всъщност с брутален профит маржин.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Мисля че грешиш, скоро и сигна и другите конкуренти на скриптс ще тръгнат по тоя път и ще натиснат фармите.
      И много маржини ще идат на кино.
      Не греша

      http://www.businessweek.com/news/201...al-with-abbvie

      Gilead’s Sovaldi costs $84,000 for a 12-week course of treatment, and the company’s Harvoni, which combined Sovaldi with another medication in a single pill, costs $94,500. Viekira Pak, approved last week by the Food and Drug Administration, sells for $83,319 before any negotiated discount. AbbVie offered a “significant discount” in exchange for exclusivity, Miller said.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        АББВие продава на по-ниска цена само на ЕКСПРЕС скрипт. Иначе за останалите цената на лекарството и е само няколко процента под тази на ГИЛД.

        .
        Мисля че грешиш, скоро и сигна и другите конкуренти на скриптс ще тръгнат по тоя път и ще натиснат фармите.
        И много маржини ще идат на кино.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Въпроса не е в това, а в реалния риск да се почнат ценови войни по целия сектор.
          Каква файда че официално ще декларираш 100$ цена на нещо, след като ще си принуден да го продаваш на 40-50 за да запазиш маркета си.
          Имам чувството че дедо Бъфю пак ни изработи като си купи експрес скриптс, а не биотехите по които се облизваме....май е по е наясно от нас кой държи ножа за кокала
          Това няма как да стане. Реално нямаш един пазар или един сектор - що се отнася до пазарна сила. Имаш стотици лекарства. Всяко лекарство е отделен пазар. Ако на един пазар има множество производители естествено че цените падат. Но това не е случая при повечето. Сега с ГИЛД Експрес скрипт им насъбрал много отдавна. Ако се сещаш пролетта пак заплашваха, пак падна цената. Пак се водиха същите разговори. Сега очевидно АББВИЕ е решило да печели пазарен дял като намали цената за Ексрес Скрипт. Но това не означава реално нищо за биотехнологиите като цяло. Лекарствата на АББВие и ГИЛД са много сходни като ефективно и като срокове и дори като странични ефекти. За това в този конкретен случай може да се получи ценова война. НО всъщнос не се получи. АББВие продава на по-ниска цена само на ЕКСПРЕС скрипт. Иначе за останалите цената на лекарството и е само няколко процента под тази на ГИЛД.

          Във фармацията не са идиоти. Отлично знаят че ценовата война води до загуби за всички. И за това, това което всъщност прави АББвие е много умно. тя си гарантира даден процент продажби. които ще направят лекарството и супер успешно. Но реално само през 1 доставчик. това не води до война на всички ффронтове и всъщност не и засяга особено силно профит маржина. В същото време и вдига абсолютната стойност на очакваната печалба.

          ГИЛД губи част от абсолютната стойност на печалбата си, но не си пипа профит маржина. И двете компании всъщност много внимават да не сринат общата абсолютна сума на пазара. Извън Експрес Скрипт. А те си делкат пазара. Извън него. Реално всъщност с тази ценова дискриминация която прави АББВИЕ може дори да се вдига общата стойност на цялостния пазар. Защото иначе може би трябваше да сложи по-ниска обща цена за всички.

          Изобщо упражнението е изключителон силно отиграно и направо заслужава да влезе в учебниците.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Между другото и ГИЛД според мен е доста подценена на тези цени. Ако от това отмъщение експрес скрипт загубят дори 2 милиарда приходи то това са 800 милиона печалба по-малко. Но това и вдига форуърд ПЕ то само до около 10. С което е отново значително по евтина от всичките гигантски фармации, които обаче не правят никакви растежи.
            Въпроса не е в това, а в реалния риск да се почнат ценови войни по целия сектор.
            Каква файда че официално ще декларираш 100$ цена на нещо, след като ще си принуден да го продаваш на 40-50 за да запазиш маркета си.
            Имам чувството че дедо Бъфю пак ни изработи като си купи експрес скриптс, а не биотехите по които се облизваме....май е по е наясно от нас кой държи ножа за кокала

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              И на мене ми се струва така.
              Какво ще кажеш за Януари 16 /130-135$ колове за около 4.5-5$ ?
              На добър дисконт ми се видят и се чудя дали да не пробвам...

              ПС Послушах те за Ентата.
              Понеже кеширах повечето Гилд реших че не ми трябва хедж вече ( а и смятам че идва корекция на целия биотех), ала ми се стори убедителен и си взех си обратно 2/3 от тея де продадох, макар и с $ по скъпо..
              VIX e над 16. Аз в опции влизам само при ВИКС около 12

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Което ти харесва. Според мен играта през опции е много по-трудна. В пъти по трудна.
                И на мене ми се струва така.
                Какво ще кажеш за Януари 16 /130-135$ колове за около 4.5-5$ ?
                На добър дисконт ми се видят и се чудя дали да не пробвам...

                ПС Послушах те за Ентата.
                Понеже кеширах повечето Гилд реших че не ми трябва хедж вече ( а и смятам че идва корекция на целия биотех), ала ми се стори убедителен и си взех си обратно 2/3 от тея де продадох, макар и с $ по скъпо..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                  не ми се занимава с тея глупаци фармацефтите предпочитам си опциите regular income и тва е кой иска да се разпраа с гигантите .... и да си ги чака ....
                  Което ти харесва. Според мен играта през опции е много по-трудна. В пъти по трудна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Че тя ще ходи на 130-150. 10% -20% корекция са си съвсем нормални неща.

                    Съвсем скоро балъците ще осъзнаят че експрес скрипт може да си прави каквито си иска списъци, но реално няма никаква власт да променя предписанията на лекарите. И ако някой лекар иска да предпише харвони то експрес скрипт могат само да духат супата.

                    Силата в фармацията не е в шибаните аптеки а в шибаните фармацефтични гиганти.
                    не ми се занимава с тея глупаци фармацефтите предпочитам си опциите regular income и тва е кой иска да се разпраа с гигантите .... и да си ги чака ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      тъкмо я гледам самобръсначката .... мноо е "подценена" като си отиде на парите на 30-50$ може и да се замисля щеше да ходи на 130/150$ ше ходи ама някой друг път ....
                      Че тя ще ходи на 130-150. 10% -20% корекция са си съвсем нормални неща.

                      Съвсем скоро балъците ще осъзнаят че експрес скрипт може да си прави каквито си иска списъци, но реално няма никаква власт да променя предписанията на лекарите. И ако някой лекар иска да предпише харвони то експрес скрипт могат само да духат супата.

                      Силата в фармацията не е в шибаните аптеки а в шибаните фармацефтични гиганти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Между другото и ГИЛД според мен е доста подценена на тези цени. Ако от това отмъщение експрес скрипт загубят дори 2 милиарда приходи то това са 800 милиона печалба по-малко. Но това и вдига форуърд ПЕ то само до около 10. С което е отново значително по евтина от всичките гигантски фармации, които обаче не правят никакви растежи.
                        тъкмо я гледам самобръсначката .... мноо е "подценена" като си отиде на парите на 30-50$ може и да се замисля щеше да ходи на 130/150$ ше ходи ама някой друг път ....

                        Коментар


                        • И само още едно нещо. Процента на фрий флоут в енанта държан от институционални и вътрешни хора е реално почти 100% аз поне такова нещо на друго място в САЩ не съм виждал.

                          Коментар


                          • Между другото и ГИЛД според мен е доста подценена на тези цени. Ако от това отмъщение експрес скрипт загубят дори 2 милиарда приходи то това са 800 милиона печалба по-малко. Но това и вдига форуърд ПЕ то само до около 10. С което е отново значително по евтина от всичките гигантски фармации, които обаче не правят никакви растежи.

                            Коментар


                            • При малките биотехнологични се държи до дупка. Там потенциалните печалби са винаги в пъти. Никога в проценти. Ако се издъни и лекарството им не мине човек може да загуби всичко. Но ако успее почти винаги се печели в пъти, понякога в много пъти.

                              А Енанта успя. Сега цялата неизвестност е какви ще са продажбите и какъв ще и е профит маржина от тях. Но това е може би най-разумно управляваната малка биотехнолигчна компания в света. Т.е. със сигурност ще подържа яка печалба.

                              А и Абввие вече имат ако не се лъжа 20% от нея. И тези 2 милиарда които очаквам да платят са капка в морето за гиганта. Те платиха горе долу толкова само като глоба че се отказаха от сделката с Шайъ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Oсвен HQL-а затворих и ентата.
                                44% кеш...и са кво пайм ?

                                То жилетката да падне до съпорта на 84-85 се ще наместим пак една част...ми другото..

                                Освен да минавам в лагера на архито, пу пу дано як маркет спих началото на другата година

                                ПС Бат Гойко, нъл ти бе газовия корифей...я дай една сламка как да я играем след последните спихове газта..дали няма даде едни бързи 30-40-50% от тия нива идните месеци като застудее ?
                                що си я затворил ЕНТА. Тя ще прибира по над 20% от приходите на лекарството на АБВВие. Дори при старите прогнози от 1,5 милиарда това прави по 300 милиона на година. 40% профит маржин ако има - т.е. ако си засили РендД то това пак са 120 милиона печалба. А на нея капитализацията и е 800 милиона.

                                При този договор с експрес скрипт може продажбите да ударят и 2 -2,5 милиарда или приходи за ентанта от да кажем 500 милиона. Пак при същия профит маржин печалбата и удря 200 милиона. При ПЕ 15 да се търгува и това прави ръст от 3 пъти спрямо сегашната цена.

                                Друг е въпроса че най-вероятно АББвие ще я купи. Т.е. в рамките на месеци ако не и на дни, има шанс да се направят луди пари. Защото силно ме съмнява да се продаде на под 2 милиарда капитализация.

                                Коментар

                                Working...
                                X