IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
    Отрасъла е отличен. Олигопол в DRAM заедно със Самсунг и Хайникс. Малко повече конкуренция в NAND, където освен последните две участват Сандиск и Тошиба.
    Просто Микрон е с най-лошия мениджмънт сред тях.
    Е освободиха си CFO -то есента и вече 6 месеца не могат да си изберат на негово място.
    Между другото той беше наистина ужасен.
    Беше хеджирал компанията срещу поскъпване на йената, след като японците обявиха количествени улеснения.
    Както казах не го разбирам този отрасъл. За мен всичк освързани с компютри плачи за пропадане в забвение. Не ме кефят и това си е. Една компания на върха на нещо си, след няколко години никой не си я спомня. Тъкмо нещо стане модно и вземе че умре. Тъкмо измислят някоя технология или услуга на върха и вече някой друг почнал да ги конкурира с нещо друго. Това е отрасъл за хора с хоризонт две години и достатъчно глупави че да купуват или продават на цена печалба 100 години.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Шъ видим 63-87 го дават. Да вземеш най-ниските прогнози това прави трейлинг ПЕ 8,2

      Според мен и други смятат като теб и в общи линии има доста негативизъм към тази акция. А тя между другото изненадва все нагоре последните тримесечия.

      P.S. Не го следя този отрасъл, не я следя тази компания, нямам идея всъщност къде се намира, но чисто спекулативно ми се вижда добър момент за вход.
      Отрасъла е отличен. Олигопол в DRAM заедно със Самсунг и Хайникс. Малко повече конкуренция в NAND, където освен последните две участват Сандиск и Тошиба.
      Просто Микрон е с най-лошия мениджмънт сред тях.
      Е освободиха си CFO -то есента и вече 6 месеца не могат да си изберат на негово място.
      Между другото той беше наистина ужасен.
      Беше хеджирал компанията срещу поскъпване на йената, след като японците обявиха количествени улеснения.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        Изключено да доставят 76 цента.
        Веднъж заради слабите сделки с PC-та това 3-месечие.
        И втори път защото си нямат CFO да ги хеджира срещу валутната буря през последните месеци.
        Най-много половин долар.
        Шъ видим 63-87 го дават. Да вземеш най-ниските прогнози това прави трейлинг ПЕ 8,2

        Според мен и други смятат като теб и в общи линии има доста негативизъм към тази акция. А тя между другото изненадва все нагоре последните тримесечия.

        P.S. Не го следя този отрасъл, не я следя тази компания, нямам идея всъщност къде се намира, но чисто спекулативно ми се вижда добър момент за вход.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Изключено да доставят 76 цента.
          Веднъж заради слабите сделки с PC-та това 3-месечие.
          И втори път защото си нямат CFO да ги хеджира срещу валутната буря през последните месеци.
          Най-много половин долар.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            По принцип съгласен.
            Въпросът е каква част от обяснението е това.

            Аз се зачитам върху MU отново. Някой друг следи ли я.
            Утрешната сесия е последна за седмицата. А те имат отчет сле края й.
            Очаквам много лош отчет и се чудя колко е вкарано в цената до момента.
            http://finance.yahoo.com/q/ae?s=MU+Analyst+Estimates

            Коментар


            • Как лъжат обаче...

              Как лъжат обаче тези от wallstrret не е истина. Чак днес започнах да се събуждам от инвестиционния си сън. И излиза някакъв консултант и ми съобщава да започваме да купуваме щото насдак паднал с 1.5 % ...няма начин да не започнем...ей сега започвам...да спя малко по дълбоко.

              Коментар


              • По принцип съгласен.
                Въпросът е каква част от обяснението е това.

                Аз се зачитам върху MU отново. Някой друг следи ли я.
                Утрешната сесия е последна за седмицата. А те имат отчет сле края й.
                Очаквам много лош отчет и се чудя колко е вкарано в цената до момента.

                Коментар


                • Профит тейкинг, край на тримесечие. То в Сащ е на обратно на БГ.

                  Коментар


                  • Равен, кво стана, май Биогена върна цялото си иху барабар с лихвите тия дни.
                    И пак не ме влече особено...

                    Ама и IBB-то класика ,а...влязох и то взе да спуска добре
                    Добре че си го хеджирах макар и на третинка, по спокойно е така.

                    Още 2-3 такива дни в сектора и ша да стана лакомммм

                    Коментар


                    • сега от 17853 отскок от обема .

                      Коментар


                      • Що не казахте вчера малко KRFT да напазарим ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          като искаш бразилски си вземи хеджиран етф. Имаше един, сега не ми се търси точно как се казваше. Но тогава поне спада на валутата им няма да те удря силно. А валутата им има голяма вероятност да продължи да пада следващите години. Дори и пазара им да почне да се качва.
                          http://etf.deutscheawm.com/GLOBAL/ENG/Entry

                          DBBR ?

                          Тези юнаци предлагат каквото ти хрумне хеджирано
                          Last edited by andy2000; 24.03.2015, 23:28.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Eee, ай речи де, няма теглим с ченгел.
                            Маляшки г...а не ме интересуват, ма бразилейро ...кат не е браса, какво друго те изкушава ?
                            Аз отскоро си следвам смол кап brf по урвата, сякаш не ме влекат индивидуални папири..
                            като искаш бразилски си вземи хеджиран етф. Имаше един, сега не ми се търси точно как се казваше. Но тогава поне спада на валутата им няма да те удря силно. А валутата им има голяма вероятност да продължи да пада следващите години. Дори и пазара им да почне да се качва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Eee, ай речи де, няма теглим с ченгел.
                              Маляшки г...а не ме интересуват, ма бразилейро ...кат не е браса, какво друго те изкушава ?
                              Аз отскоро си следвам смол кап brf по урвата, сякаш не ме влекат индивидуални папири..
                              Този е интересен ETF, кажи някой подобен за Индия.

                              Коментар




                              • http://foresightinvestor.com/article...he-bond-bubble

                                Коментар

                                Working...
                                X