IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Изкушавам се да направя един арбитраж PBR / VALE , ала чакам да стане 15% разликата..то почти там де....
    Добре че изчаках повечко, вече над 40% арбитражната им.
    Току що кеширах 1/3 от Браса след като категорично ми задмина средната.
    Надявам се пак да даде възможност около 5...Дилма има още бая време на власт...
    Ма не съм допълнил Валето, ще поизчакам по близо до 5.5 поне и по сериозна капитулация...пуста лакомия, само да не стане като браса де го чакалих на 4.20...

    Коментар


    • Дау

      Сел Дау от 18135 цел февруари 2017

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Ок. Кой как търгуава си знае сам . Но аз не мисля така нито по отношение на стойноста на акциите, нито по отношпение че още сме в бичи тренд , нито по това че не виждаш кризи и т.н Може би не съм прав и когато разбера че аз не съм прав а ти си прав ще променя позицията си. За момента нямам аргументи да мисля че ти си прав.
        Ако имаш много сериозни съм готов да ги чуя.
        Очакванията за печалбите се вдигат последната година за повечето компании, съвсем нормално това вдига и цените им. Тези за чиито очакванията падат падат и като цени - както са петролните компании най очевиден пример. Анализаторите в повечето случай познават печалбите - поне средно. Реално експанзията на коефициентите в САЩ за последните 12 месеца е минимална. Т.е. ако сега смяташ че пазара е надут същото е трябвало да го смяташ и преди една година, че дори и преди две години. А в Европа директно си е евтино. Пълно е с компании с по над 3% дивидент или с по над 20% очакван ръст на печалбата, които се търгуват на коефициенти предполагащи влошаване на ситуацията. Последните месеци дръпнаха по-бързо но са още далеч от скъпи , а доста дори от реално оценени.

        Тренда е нагоре. Пазара прави нови върхове над предишните и не прави дъна под предишните. Тренда е еднозначно бичи. Поне за сега.

        Не виждам криза. Това си нямам идея как можеда се обясни - просто на хоризонта няма криза. Нямаме война, нямаме дълбока рецесия, нямаме висока инфлация, нямаме дори влошаване на данните - напротив.

        Единствената несигурност е от това как ще се възприеме вдигането на лихвите в САЩ. Ама то това е супер лесно за предпазване - просто човек си намалява делът в САЩ и взима компании които ще спечелят или поне няма да губят при вдигане на лихвите - банки, брокери, компании със силни баланси. Компании които биха печелили при силен долар, т.е. производство извън САЩ и продажби в САЩ.

        Коментар


        • ОК

          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Като инвестира човек е хубаво да знае какво очаква от инвестицията си - какво ниво на риск, какво ниво на текущи доходи. Стоенето извън пазара при все още действащ бичи тренд рядко е добра идея.

          Аз лично просто диверсифицирам повече. Преди 3-4 години си позволявах и 30% да държа в една позиция, в момента най-голямата ми е 15%. Позволявах си концентрирани отраслови залози - сега никой отрасъл не ми минава 30%. Никоя държава не ми минава 30%.

          Плямпането по медиите за спадове го има винаги. Медиите експлоатират емоциите на тези които ги гледат. Като вземе да буксува пазара почват да приказват за сривове, като вземе да расте дават някакви главозамайващи таргети. Емоционалното съдържание на медиите не дава никаква информация. Единственото което създава е волатилност. От което всъщност печелят и големите.

          Пазарите в момента са относително реално оценени. Включително и САЩ. Ок не са подценени, но в никакъв случай не са и балонизирани. Няма никаква ясна криза на хоризонта. Възможно е вдигането на лихвите да създаде турбуленции но може и да не създаде ако растежа се засили.

          Ако човек не играе на маржин и има достатъчно добре диверсифициран портфейл според мен поне към момента няма нужда да се притеснява от каквото и да било.
          Ок. Кой как търгуава си знае сам . Но аз не мисля така нито по отношение на стойноста на акциите, нито по отношпение че още сме в бичи тренд , нито по това че не виждаш кризи и т.н Може би не съм прав и когато разбера че аз не съм прав а ти си прав ще променя позицията си. За момента нямам аргументи да мисля че ти си прав.
          Ако имаш много сериозни съм готов да ги чуя.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Amsterdamm Разгледай мнение
            Моля, прочетете правилата, условията и политиката на форума. Тук е прието да се пише на Кирилица.
            Правя изключение като върнах мненията Ви, заради Наивник.
            Моля, въздържайте се от епитети.
            дайте линк с тия правила, на няколко пъти ми триете постове и от тогава ги търся тия правила
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Като инвестира човек е хубаво да знае какво очаква от инвестицията си - какво ниво на риск, какво ниво на текущи доходи. Стоенето извън пазара при все още действащ бичи тренд рядко е добра идея.
              И аз мисля така.
              Всъщност като махна 11% от пф си де са разни опции и късаци на маркета, олиото, златото, среброто и еврото - останалите ми носят над 4% чист дивидент.
              Защо да се лишавам от тях ?
              Мисля да имам що годе прилична диверсификация ( вкл. и 20% РР), при мен е най голям здравния сектор, 1/4 от всичко.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Кеша не означава че чакам апокалипсис. А означава че не съм на ясно с пазара. И според това какво мислят други като мен и много по сериозни от мен с които си говорим....не съм само аз . Аз като нещо не ми е ясно...не го правя до като не ми стане ясно. Пазара е много опасен продължавам да мисля това. Аз не мога да си позволя да поемам излишни големи рискове а потенциала ми за печалба да е нищожен на фона на големината на риска.
                Няма никакъв спор че са сериозни споменатите компании, както много пъти съм казал аз съм силно бичи фундаментално настроен особенно за тях освен че са ми фаворити.. Което обаче не означава че смятам че сега е правилния момент за покупки. Това което в предния пост казах че ако пазара се обхване от паника поради куп причини - Гърция, по лош от очакванията ърнинг или ФЕД и започне разпродажба....тези компании ще се разпродават по силно поради факта че се притежават от значителен брой инвеститори малки и големи и по лошото с голям процентен дял в портфейлите на тези инвеститори. Разбира се това може да не е вярно просто споделих какво мисля и съм прочел към момента. за мен това ми звучи твърде възможно при определени сценарии.
                Като инвестира човек е хубаво да знае какво очаква от инвестицията си - какво ниво на риск, какво ниво на текущи доходи. Стоенето извън пазара при все още действащ бичи тренд рядко е добра идея.

                Аз лично просто диверсифицирам повече. Преди 3-4 години си позволявах и 30% да държа в една позиция, в момента най-голямата ми е 15%. Позволявах си концентрирани отраслови залози - сега никой отрасъл не ми минава 30%. Никоя държава не ми минава 30%.

                Плямпането по медиите за спадове го има винаги. Медиите експлоатират емоциите на тези които ги гледат. Като вземе да буксува пазара почват да приказват за сривове, като вземе да расте дават някакви главозамайващи таргети. Емоционалното съдържание на медиите не дава никаква информация. Единственото което създава е волатилност. От което всъщност печелят и големите.

                Пазарите в момента са относително реално оценени. Включително и САЩ. Ок не са подценени, но в никакъв случай не са и балонизирани. Няма никаква ясна криза на хоризонта. Възможно е вдигането на лихвите да създаде турбуленции но може и да не създаде ако растежа се засили.

                Ако човек не играе на маржин и има достатъчно добре диверсифициран портфейл според мен поне към момента няма нужда да се притеснява от каквото и да било.

                Коментар


                • Кеша

                  Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Не съм съвсем съгласен. Та това са си иконни компании, които при това се търгуват на 14-16 РЕ и форърд 10-14, т.е. доста по сгодно от целия пазар.
                  Що трябва да бяга човек, има си хеджове, а всеки маркет срив ще е чудесен за пълнене.
                  Не мисля че изцяло да си в кеш е най доброто, едва ли ще се осъществят апокалиптичните очаквания, фед общо взето пипат меко, а и няма да го допуснат, всички пенсии там са ол ин на пазара за разлика от европа. Ако видят че става дебела след рейт хайк - винаги могат допълнителна ликвидност да налеят.
                  Освен някой бая черен лебед да цъфне отнейде - ма то пък дай тогава хич да не инвестираме...
                  Аз съм на 1/3 кеш и в готовност да мобилизирам още толкова отдругаде в кратки срокове...ако се наложи.

                  PS Вчера поорязох тук таме експозициите си към големите капове хартии и етф-и и наместих по солидна порция дребосъци, главно IWO, VBK, DES.
                  Ърнингс сизън да заповяда.

                  Кеша не означава че чакам апокалипсис. А означава че не съм на ясно с пазара. И според това какво мислят други като мен и много по сериозни от мен с които си говорим....не съм само аз . Аз като нещо не ми е ясно...не го правя до като не ми стане ясно. Пазара е много опасен продължавам да мисля това. Аз не мога да си позволя да поемам излишни големи рискове а потенциала ми за печалба да е нищожен на фона на големината на риска.
                  Няма никакъв спор че са сериозни споменатите компании, както много пъти съм казал аз съм силно бичи фундаментално настроен особенно за тях освен че са ми фаворити.. Което обаче не означава че смятам че сега е правилния момент за покупки. Това което в предния пост казах че ако пазара се обхване от паника поради куп причини - Гърция, по лош от очакванията ърнинг или ФЕД и започне разпродажба....тези компании ще се разпродават по силно поради факта че се притежават от значителен брой инвеститори малки и големи и по лошото с голям процентен дял в портфейлите на тези инвеститори. Разбира се това може да не е вярно просто споделих какво мисля и съм прочел към момента. за мен това ми звучи твърде възможно при определени сценарии.

                  Коментар


                  • Благодаря Ники! Ще чета

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                      Amsterdam Nali pisha na angliiski be umnik

                      moljata ban mi nika 4e mi pisna to prostotiite wi
                      Моля, прочетете правилата, условията и политиката на форума. Тук е прието да се пише на Кирилица.
                      Правя изключение като върнах мненията Ви, заради Наивник.
                      Моля, въздържайте се от епитети.

                      Коментар


                      • Amsterdam Nali pisha na angliiski be umnik

                        moljata ban mi nika 4e mi pisna to prostotiite wi

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Амстердаме, много съм ти благодарен. Разбрах всичко за варантите и опциите в Германия....
                          Пфуууу, ами няма човекът кирилица, не е в БГ, а искаше да ми помогне
                          Извинявам се и на двамата!
                          Върнах.

                          Коментар


                          • Амстердаме, много съм ти благодарен. Разбрах всичко за варантите и опциите в Германия....
                            Пфуууу, ами няма човекът кирилица, не е в БГ, а искаше да ми помогне

                            Коментар


                            • OTC prez Bloomberg

                              most traded options (open interest) I have an access via Deutsche Bank

                              if you look for a specific underlying, drop me pm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Хммм, зачетох се. Мааа им немска. Що трябва да е просто, като може сложно.... А достъп до някакви котировки?
                                warrnts

                                http://www.zertifikate.boerse-frankf...view#page=1_20

                                https://www.boerse-stuttgart.de/de/b...iativen/euwax/


                                finanzen.net-> search mask -> underlying

                                e.g. Daimler (the name of the products sound German but behind them there are plain and complex options structures)

                                http://www.finanzen.net/suchergebnis...xtfeld=daimler

                                Коментар

                                Working...
                                X