IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой тук трейдва ли бобл и шац?
    Custodite sortem vestram

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Тук вече темата се раздвои- къде е алфата и риск мениджмънт. Естествено имам и в САЩ, но съм дотолкова уверен в спада на еврото и ръста на европейските активи, че Европа ми е близо до ръба на рисковите лимити, т.е. при по-дълбоки спадове почти няма да имам възможност да добавям. И мисля това да продължи до евентуална промяна в паричната политика на едно от двете места. Последно в САЩ се изкуших при спадовете на ХП и Микрон около отчетите и честно казано вече съжалявам.
      Микрон ми е любимка, обаче не съм я докосвал тази година.
      Изчакай поне до 24 де, че като купуваш ме бавиш и мен

      Коментар


      • Тук вече темата се раздвои- къде е алфата и риск мениджмънт. Естествено имам и в САЩ, но съм дотолкова уверен в спада на еврото и ръста на европейските активи, че Европа ми е близо до ръба на рисковите лимити, т.е. при по-дълбоки спадове почти няма да имам възможност да добавям. И мисля това да продължи до евентуална промяна в паричната политика на едно от двете места. Последно в САЩ се изкуших при спадовете на ХП и Микрон около отчетите и честно казано вече съжалявам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Като дойде "после" ще му мислим. Аз играя по движението, не се опитвам да го познавам.
          то и аз не се пъна само чакам ей такова една силно движение и веднагически в обратна посока и като спадне волатилността и съм вече напред ..... тряяше да взема повече .....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis11 Разгледай мнение
            значи съм уцелил шорта, много добре това е целта да изглежда така, че влака е "тръгнал" ...... ....
            Ей равновесов максимум каам ти пак максимум 2130 и после 1900 - 1850
            Като дойде "после" ще му мислим. Аз играя по движението, не се опитвам да го познавам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Шъ видим, на мен не ми изглежда така.
              значи съм уцелил шорта, много добре това е целта да изглежда така, че влака е "тръгнал" ...... ....
              Ей равновесов максимум каам ти пак максимум 2130 и после 1900 - 1850

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Дори 6% не е никак малко разминаване, все пак е минала само 1/3 от годината. В момента Стокс600 е на нивата, на които е бил при най-ниското ниво на еврото през март, т.е. в долари е +7% от тогава, при +3,5% на СП от тогава. Изчистено от валутните ефекти Европа се представя по-добре от началото на годината както при спада на еврото, така и при ръста напоследък.
                не си съвсем прав. Има много силна корелация между европейските индекси и валутния курс. Реално индексите не растят когато еврото поскъпва.

                на стокс 600 ми е трудно да взимам подробни данни но ето го на Стокс 50
                поскъпване на долара 31/12 до 26/01
                поскъпване на стокс 50 от 31/12 до 26/01

                Движение в рейндж на еврото от 26/01 до 25/02
                Движение в рейндж на стокс 50 от 26/01 до 17/02

                Поскъпване на долара от 26/02 до 16/03
                поскпъване на стокс 50 от 17/02 до 16/03

                широк рейндж на еврото 16/03 до 28/04
                рейндж на индекса 16 март до 28/04

                поскъпване на еврото 28 април до вчера
                спад на индекса 28 април до вчера

                да залагаш само на европейски акции е реално хазарт ако приемаш че валутните курсове са непредсказуеми. Ако приемем че долара има ясен тренд към поскъпване, който ще подържа и европейските индекси всъщност прави привлекателни и доларовите активи.

                Единствената разумна причина да залагаш само на европейски индекси е ако залагаш на хеджирани европейски индекси. тогава печелиш и от двете движения - както ми се струва че правят америакнските пари в Европа. но пък така се излагаш на два риска - нищо не пречи корелацията да се скъса и да глътнеш много вода ако и двете неща тръгнат срещу теб.

                така поне лично за мен най-разумната стратегия е 50/50

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Дакс е 30 компании. Стокс 600 аналога на СП 500 е 16,8%. А СП 500 към днешна дата е 10.7% в еврово изражение. Но все пак еврото дръпна последните седмици - ръст който има малка вероятно да задържи, а ако задържи най-вероятн ще падат и европейските индекси тъй като имат доста силна корелация с евродолар.

                  При 1,05 евро за долар СП расте 18,3% на годишна база в еврово изражение. Към момента валутния курс който изравнява растежите е 1,068
                  Дори 6% не е никак малко разминаване, все пак е минала само 1/3 от годината. В момента Стокс600 е на нивата, на които е бил при най-ниското ниво на еврото през март, т.е. в долари е +7% от тогава, при +3,5% на СП от тогава. Изчистено от валутните ефекти Европа се представя по-добре от началото на годината както при спада на еврото, така и при ръста напоследък.

                  Коментар


                  • ех тоя GILD признавам вече имат и дивидент, и байбек, ама p/b то си седи на 10 но пък ако не мине котка път ще изкярите следващите години айде че купилите на 111 колко време стискат хората

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Стига да е така обаче. Реалността е, че от началото на годината ДАКС е +20%, а СП +3% +6% от долара, а НАСДАК бие само с 2 % СП. Моят залог е просто продължаване на дивергенцията без да ме интересува особено откъде идва- дали от очаквания за печалбите заради валутите или заради различната цена на капитала.
                      Дакс е 30 компании. Стокс 600 аналога на СП 500 е 16,8%. А СП 500 към днешна дата е 10.7% в еврово изражение. Но все пак еврото дръпна последните седмици - ръст който има малка вероятно да задържи, а ако задържи най-вероятн ще падат и европейските индекси тъй като имат доста силна корелация с евродолар.

                      При 1,05 евро за долар СП расте 18,3% на годишна база в еврово изражение. Към момента валутния курс който изравнява растежите е 1,068

                      Коментар


                      • Стига да е така обаче. Реалността е, че от началото на годината ДАКС е +20%, а СП +3% +6% от долара, а НАСДАК бие само с 2 % СП. Моят залог е просто продължаване на дивергенцията без да ме интересува особено откъде идва- дали от очаквания за печалбите заради валутите или заради различната цена на капитала.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Европейските и на мен ми харесват повече. Но в европа се отиграва нещо дето го няма - все още масово - растеж и съживяване. А в САЩ се отиграват реални резултати на компаниите, които всъщност се подобряват. И честно казано точно ръста на долара прави двата пазара доста идентични като очаквана доходност. Дали ще спечеля 20% от акции в европа или 10% от акции +10% от поскъпване на долара за мен поне е едно и също.
                          100% +++
                          Особено за тези де сме си бг и консумираме в левчета.

                          Коментар


                          • Мдаа , силно ще гърми биотека ти .

                            Коментар


                            • Абсолютно - никакъв балон няма в биотека. Реално това е един от най-евтините отрасли - особено ако се гледат големите биотеки. А спрямо очаквания - и сегашния растеж е направо супер подценен отрасъл и аз поне не успявам да намеря нищо по евтино в САЩ.

                              Коментар


                              • http://seekingalpha.com/article/3159...ck-performance

                                Добър пост.
                                Напълно подкрепям и мнението на доктора по надоле.

                                I agree with you that GILD has a margin of safety relative to other biotechs.

                                FWIW, I don't think there's a biotech bubble, at least no more than there may or may not be a generalized financial bubble due to quantitative easing and ZIRP. The proof that there's no biotech bubble can come from something as easy as averaging the P/Es of GILD, CELG, BIIB and AMGN. Doing so, especially if one market-weights them, gets you to or below the P/E of no-growth/slow-growth behemoths such as KO, CL, PG, MCD, etc, etc.

                                Коментар

                                Working...
                                X