IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
    Между другото, много от тарикатите скоро ще трябва да си търсят нова работа, защото алгосите ще им изглозгат кокалите. Да си чувал за човек дилър на екуити на развитите пазари? Вече няма такова животно.... скоро FICC.....
    Е те това доста си го намаляват и заради всякакви други изисквания и регулации. Но не съм убеден че машините ще свършат много добра работа. Ей го онзи индиец ли пакистанец ли дето търгува от дивана на майка си и прецака машините. Те този са го хванали - имал лош късмет да манипулира машините при флаш краш. Ама ей такива ще се пръкнат много. Аз за какво не се бутам в дей трейдинг или краткосрочни спекули. Ама като видя че са подхванали някой тренд идиотските алгоритми що да не се пусна по-него

    Коментар


    • Между другото, много от тарикатите скоро ще трябва да си търсят нова работа, защото алгосите ще им изглозгат кокалите. Да си чувал за човек дилър на екуити на развитите пазари? Вече няма такова животно.... скоро FICC.....
      Custodite sortem vestram

      Коментар


      • голямата истина за живота

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Еми по-добре хората да си плащат таксите и да не си губят парите от това да решат че сами могат по-добре и да профукат за няколко месеца това което са събирали години или дори поколения.
        Не случайно е казано, че докат има балъци, ще има и тарикати. Няма съвпадение, пирамидата е непреходен символ...
        Custodite sortem vestram

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
          На мен точно няма кой и да ми каже нещо, което да ме изненада. Всичките номера съм ги виждал...
          Еми по-добре хората да си плащат таксите и да не си губят парите от това да решат че сами могат по-добре и да профукат за няколко месеца това което са събирали години или дори поколения.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Тоя дето ги изкара тези работи май нещо им имаше зъб. те и другите са същите иначе - естествено че ще гледат да вземат достатъчно такси с минимум работа и така че клиента да е доволен горе долу.
            На мен точно няма кой и да ми каже нещо, което да ме изненада. Всичките номера съм ги виждал...
            Custodite sortem vestram

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
              Абе верно ли е, че при тях имейлите започвали с
              "Dear Muppet, " продължавали с кратък коментар в стил "boy that was one shitty deal we sold you"
              И накраяя завършвали с искреното:
              "Thank you for your fees"
              Тоя дето ги изкара тези работи май нещо им имаше зъб. те и другите са същите иначе - естествено че ще гледат да вземат достатъчно такси с минимум работа и така че клиента да е доволен горе долу.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Управляват част от парите ми.
                Абе верно ли е, че при тях имейлите започвали с
                "Dear Muppet, " продължавали с кратък коментар в стил "boy that was one shitty deal we sold you"
                И накраяя завършвали с искреното:
                "Thank you for your fees"
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Управляват част от парите ми.
                  И тяхната цел, както може би и твоята цел е на всяко тримесечие ти да си на плюс. те си прибират таксата - ти си прибираш печалбите. Така обаче тяхната мотивация се превръща минимум волатилност на тримесечна основа, което обаче означава че по-скоро ще са готови да жертват печалби, отколкото да рискуват волатилност. Ако тове и твоято цел си е ок.

                  Мен обаче волатилност както казах не ме плаши. Предпочитам да не пропускам печалби, а не да се предпазвам за някаква евентуална волатилност. защото също така съм убеден че не предвиждат мечи пазари. най-много някоя корекция 10-15%. А то на 10% корекция аз ако излеза 10% преди върха и влеза 10% след дъното - че да избягам волатилност и ще съм загубил 10% доходност. това ако го повторя 3 пъти за 10 години и по-добре да не се заминавам с акции. дългосрочната ми доходност ще е горе долу като да стоя в облигации.

                  Коментар


                  • Управляват

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Не че нещо ама са ти казали очевидното. Дано не са те таксували за това
                    Управляват част от парите ми.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      За толкова години почти е нямало случай да напишат нещо във вестниците и то да се окаже истина.

                      Моя източник на информация е от моите наблюдения споделени от някой от трейдърите на Голдмън сакс.
                      Аз знам като факт две неща.
                      Първорто е че банките и големите хедж фондове се изтеглят по малко от американския пазар и второ че резултата от покачване на лихвите не можем да го предвидим и може да е лек но може и да е много сериозен. И той ще е по скоро от колкото по късно.
                      Един много показателен факт ако някой може и следи какво се случва с позициите на големите играчи е преди месец абсурдното но сега факт - намаляване на позициите им в епъл.
                      Не че нещо ама са ти казали очевидното. Дано не са те таксували за това

                      Коментар


                      • Ако това ти е гаранцията

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        http://www.bloomberg.com/news/articl...he-most-bubbly
                        много добра статия


                        За толкова години почти е нямало случай да напишат нещо във вестниците и то да се окаже истина.

                        Моя източник на информация е от моите наблюдения споделени от някой от трейдърите на Голдмън сакс.
                        Аз знам като факт две неща.
                        Първорто е че банките и големите хедж фондове се изтеглят по малко от американския пазар и второ че резултата от покачване на лихвите не можем да го предвидим и може да е лек но може и да е много сериозен. И той ще е по скоро от колкото по късно.
                        Един много показателен факт ако някой може и следи какво се случва с позициите на големите играчи е преди месец абсурдното но сега факт - намаляване на позициите им в епъл.

                        И аз никога не съм очаквал да прочета особенно в официалния блумбърг - продавайте.
                        Last edited by Iv_max; 17.05.2015, 00:43.

                        Коментар


                        • http://www.bloomberg.com/news/articl...he-most-bubbly
                          много добра статия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Трябва да те почерпя за това че съм младеж. Но само до тук.

                            Къде отиде със специалните права на тираж не е истина. Просто не е истина. Не знам дали да се смея или плача. Много не ти са ясни нещата човече.
                            СПТ това е международния валутен фонд който на практика само името му е международен а иначе си 100 % американски. Това съществува от 69 година и е просто поредната измама на американците...Карат страни да си купуват глупости срещу правото да им дадат после заем и при това само няколко страни могат да ги продават а България например която ако не знаеш притежава благодарение на господин Дянков министър малко под милиярд към момента и това ни е част от "резерва" но тази част от резерва не можем лесно да я използваме ако ни се наложи спешно освен да вземем заем от фонда. С тези кинти получени от нищото срещу виртуални ( даже не пари а възможности ) тези гадове дават заем на такива закъсали като Украйна и Гърция и после им извиват ръцете до дупка.
                            Ако пък не дай боже това ни е резервната валута сме я закъсали съвсем защото поне от американците може да купиш нещо ако имаш долари и предпочитам да ми печатат долари от колкото пак американците СПТ.

                            Ако някой се откаже от долара наистина ще има потоп както ти казах...и точно затова никой няма да позволи да има такъв потоп щото ще се удаваят хора които на практика карат влака и както и да го карат те не са самоубийци.

                            Хайде стига с тоя долар
                            Да това с тоя IMF е така и съм ги псувал не веднъж, че са ми трили акауните вече 20 пъти заради псувни по тея американци ......
                            Обаче искаме или не ще ги има тези SDRи валутите ще останат да съществуват, няма да изчезнат, целта е както вече написах американците се свият и да нямат право на вето в тоя Фонд. Ако искат ако ли не то тъй или иначе вече ги има AIIB и BRICs банката. Долара аз мислех, че след поне едно 20г. ше пукалдяса, но както е тръгнало до 5г. смятам, че няма да е резервна валута.
                            А Дянков Мянков там разни български муцуни не ме интересуват, да се опраат.

                            Коментар


                            • Трябва да те почерпя за

                              Първоначално изпратено от michaelis11 Разгледай мнение
                              Глей са младеж ти не си простак като дедо ти, аз съм прост програмист и на алхимици не вярвам аз си гледам числата и толкоз. Няма теории на конспирациите то си е съвсем явно нещо. Няма да има само една резервна валута ще има ей тва SDR (special drawing rights) т.е. грубо казано ETF като резервна валута, а вътре в тоя ETF ше се намират долар, юан, евро, злато ала бала. И според съответната икономика ще се увеличават/намаляват правата за печатане, защото сега в момента е неква измишльотина и всеки си измисля глупости и печати като откачен.
                              А долари най-много имат първо вече Япония и на второ място Китай после мисля Бразилия и т.н. Русия имаше, но нещо там имаше проблеми и те ги изхвърлиха аламинут. Оня ден Керито беше в Русия разговорите им били "откровенни" явно са имали няква сделка американците са направили някви отстъпки или заплахи (според мене отстъпки) и русия започва от вчера да купува по 200 млн. долара. Ако нещо стане с тея бастуни Сашш неминуемо ше има потоп, и кинтинте на много народ и държави ше изгорят и за да няма потоп, другите им предлагат на Сашш да се посвият малко на чергата си и прехода да мине гладко мирно и тихо както за тях така и за останалите. Иначе войни глупости и простотии а тва не е хубаво. Ама да не политизираме повече нещата (то при тея работи не може без политика) тва е о общи линии ..... според мене
                              Трябва да те почерпя за това че съм младеж. Но само до тук.

                              Къде отиде със специалните права на тираж не е истина. Просто не е истина. Не знам дали да се смея или плача. Много не ти са ясни нещата човече.
                              СПТ това е международния валутен фонд който на практика само името му е международен а иначе си 100 % американски. Това съществува от 69 година и е просто поредната измама на американците...Карат страни да си купуват глупости срещу правото да им дадат после заем и при това само няколко страни могат да ги продават а България например която ако не знаеш притежава благодарение на господин Дянков министър малко под милиярд към момента и това ни е част от "резерва" но тази част от резерва не можем лесно да я използваме ако ни се наложи спешно освен да вземем заем от фонда. С тези кинти получени от нищото срещу виртуални ( даже не пари а възможности ) тези гадове дават заем на такива закъсали като Украйна и Гърция и после им извиват ръцете до дупка.
                              Ако пък не дай боже това ни е резервната валута сме я закъсали съвсем защото поне от американците може да купиш нещо ако имаш долари и предпочитам да ми печатат долари от колкото пак американците СПТ.

                              Ако някой се откаже от долара наистина ще има потоп както ти казах...и точно затова никой няма да позволи да има такъв потоп щото ще се удаваят хора които на практика карат влака и както и да го карат те не са самоубийци.

                              Хайде стига с тоя долар

                              Коментар


                              • Нетни капиталови потоци

                                Хайде сега коментирайте Нетните капиталови потоци обявени в 11 часа днес.

                                -100 милярда долара. Предната стойност е + 4 милиярда

                                И какво казах преди няколко дена...че парите си заминават от щатите а индексите растат.

                                Бичи настроените..имат думата

                                Коментар

                                Working...
                                X