IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По вероятно е да образува фигура за обръщане - т.е. да потвърди възходящия тренд, отколкото да формира тренд надолу. Това за СП

    Коментар


    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
      time for shorts
      Тцъ

      Коментар


      • time for shorts

        Коментар


        • Тамън се точех на ябълката

          Коментар


          • койт и§ал , и§бал. тва беше корекцията..
            Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
              pusni nekaw trade. stiga ala bala like lv max
              Преди години съм го правил това упражнение. Само лоши спомени ми остави.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                vikas i alcoa da pusna long. no problem
                To кат ще е алкоа, туй нящо дъл няма даде много по як шорт скуиз ?
                Много късак, ного нещо...


                http://finviz.com/quote.ashx?t=CENX


                ПС Гледам Лондонската ми поръчка за PHST x 3.6 $ се изпълнила.
                Много валю има за мене в тая фарма, само мажовците да не рекат да я отписват...ма и в тоя гнусен случай поне едно 50% минимум трябва сложим от тия нива.
                Инак х 4-5 пъти не мърда , пу пу...
                Last edited by pipbel; 25.08.2015, 15:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Физически нямаше време да се отворят много къси позиции, а малкото такива се закриха вчера до голяма степен. Спадът беше главно от закриване на дълги и марджин колове. Въпросът сега е дали тези, които затвориха дългите, ще ги отворят отново.
                  Не разчитай на шорт скуизи.

                  Успех!
                  pusni nekaw trade. stiga ala bala like lv max

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Физически нямаше време да се отворят много къси позиции, а малкото такива се закриха вчера до голяма степен. Спадът беше главно от закриване на дълги и марджин колове. Въпросът сега е дали тези, които затвориха дългите, ще ги отворят отново.
                    Не разчитай на шорт скуизи.

                    Успех!
                    Ще я видим тази работа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Смелчага То една от причините да смятам че ще има панически покупки е че ще има масови шорт скуизове.

                      Пусни си примеркета на насдак да видиш за какво иде реч при големите позиции
                      Физически нямаше време да се отворят много къси позиции, а малкото такива се закриха вчера до голяма степен. Спадът беше главно от закриване на дълги и марджин колове. Въпросът сега е дали тези, които затвориха дългите, ще ги отворят отново.
                      Не разчитай на шорт скуизи.

                      Успех!

                      Коментар


                      • all options for 3 cent moves

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                          pusnah i CCJ.

                          imam screen s 50 commodity companies and heat map s underlying commodity i FX.

                          taka vzemam resenia za short term
                          Аз като гледам в камеко си има и положителни черти. Аз пуснах големи компании с тренд надолу и на ужасна рентабилност

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Прав си, прекалено голям незаслужен пердах отнасят ЕМ напоследък, вече приближават нива дето почват му потичат лигите на човек...
                            Единствено относително слабия $ ме спира за момента да грабя с шепи....че почти няма отделни хеджирани етф варианти по държави, но има и други решения за хеджиране.

                            Растежа определено го има.
                            Например БРИК по данни на СБ тази година въпреки рецесията в Русия и Бразилия ще даде над 2.2% ръст. За 2016-17 се чакат съотв. 4.1 и 4.8%.
                            Турция, Полша и Румъния растат с по 3-4%, Корея - също.
                            Индонезия и Малайзия 4.7-5.5%, Виетнам над 6% дори , Египет 4.2 до 4.8, Чили и Перу - също се очакват да се ускорят идните 2 години до 3.5-4%

                            Всичко това е над двойно повече от мижавите 1.5-1.8% очаквани за Европа и около 2-2.2 за щатите.
                            При това се търгуват на почти двойно по ниски мултипъли.

                            ПС Като те притесняват много Русия и бразилия от суровинна гледна точка - има и смол кап варианти за тях с доста по малка експозиция към материълс и енергия.
                            4d,това ми е мнението от вчера и си държа на него.
                            Мисля че определено грешиш относно брик и ЕМ като цяло.

                            А относно ползите от евтиния петрол и злато - по голям печеливш от Индия в световен мащаб няма.

                            Имам само 6% сега в 4 от гореизброените 13 ЕМ и се надявам да паднат още малко та да накупя от всички и да ги докарам до 25-30% от портфейла.
                            Струва ми се че големите профити идните 5-10г ще дойдат точно от тях и ще са няколко пъти повече спрямо Европа и УС като цяло.

                            А относно америка - моето разбиране за нея към момента е GILD+AAPL+VLO.
                            Kато сложиш в сметката и опциите ян17 де натоварих вчера - все едно 50% съм в тях.
                            Great growth companies at great value price.

                            pe 9.7 ev/eb 6.5 peg 0.6 eps5y +15% div 2.1%
                            Alt 5.6 roa 25 roe 55 roc/wacc=5.3

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Всъщност сега пуснах един скрийнър с по-ликвидни - трябва да призная че си ги нацелил всичките. Само и арселор ми излезе като добавка.
                              pusnah i CCJ.

                              imam screen s 50 commodity companies and heat map s underlying commodity i FX.

                              taka vzemam resenia za short term

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Няма да са толкова лесни, сега долара ще почне да ги натиска пак, но ми харесва как за 2 дни избих 70% от загубите от корекцията
                                Долар, молар - след брутални спадове следват брутални ръстове. Или други брутални спадове

                                Коментар

                                Working...
                                X