IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
    последните 2 дни на качване бе съпроводено с нещо ,което може би на теб би ти било интересно да знаеш-имплайд волатилити скочи със 10% и чукна 52.
    а па бакуардейшъна в търмс ъф стракчър на ИВ се разкрачи още повече .
    Честно, аз малко се пооплетох напоследък.
    Много живо ме интересува възможността за Къс SCO вместо UCO например. Въпросът е че не съм вникнал дълбоко в ценообразуването и разходите на късия ЕТN. Бакуърдейшънът напоследък пък намалява разходите на USО например. Макар че стойностите на тези разходи на база на краткосрочни движения са никакви, дългосрочно са си яка цифра.

    Та те тва ми беше на мен идеята.
    Дълъг петрол, ама с какво?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Имахме ли си някъде тема за петрол? Няма да е лошо да направим съвсем отделна.
      последните 2 дни на качване бе съпроводено с нещо ,което може би на теб би ти било интересно да знаеш-имплайд волатилити скочи със 10% и чукна 52.
      а па бакуардейшъна в търмс ъф стракчър на ИВ се разкрачи още повече .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Да си призная - изтървах цялата олелия щото бях цялата седмица с московеца у гръцко ... и определено съм на минус ... но доволен
        А нищо не си изтървал. Имаше едно трусче и се почнаха пак апокалиптичните прогнози за нова вълна на кризата и фалити. По-добре, че не си се затормозявал да ги мислиш нещата. Според мен си беше нормална корекция имайки предвид, че от няколко години посоката е само нагоре. Ще се позадържим на тези нива, ще си намерят равновесна точка пазарите и после пак напред.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Поредния ден, в който всички във форума са на плюс и ще отпрашат с лимузините си към Гърция......

          П.П. И да не забравя - НАЗДРАВЕ!, ако пак се появи оня с дрегера.
          Да си призная - изтървах цялата олелия щото бях цялата седмица с московеца у гръцко ... и определено съм на минус ... но доволен
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Да, човекът е добре винаги да се ослушва и озърта за принципно нови неща. Ето сега гледам по телевизията - един японски човек измислил някакви въглеродни нанотръбички и нанотопчици - с такива невероятни свойства, че могат да направят революция в огромен брой дейности и производства. Който се включи овреме в производството на тия неща, може да направи ударът на животът си.
            да бе ама аз имам петролни кладенци , който съдържат 2% от световните запаси на нефт. и си плащам ейтакива като този с нанотръбичките и неговите инвеститори да не направят удара на живота си.
            Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              При технологиите както и при фармацефтиката никога не можеш да си адски дългосрочен и да се успокоиш напълно като например....да кажем...ще дам пример Виза...ако я имаш на добра цена. ВИнаги трябва да си нащрек защото както казваш може фундаментално да се промени нещо и от първо да отиде на последно място която и да е от тази компания...дали заради нова и по яка технология...дали заради това че някой е измислил по добро лекарство и на друга кампания и спаднат драстично приходите.
              Да, човекът е добре винаги да се ослушва и озърта за принципно нови неща. Ето сега гледам по телевизията - един японски човек измислил някакви въглеродни нанотръбички и нанотопчици - с такива невероятни свойства, че могат да направят революция в огромен брой дейности и производства. Който се включи овреме в производството на тия неща, може да направи ударът на животът си.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Разбира се че искам

                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Ама да ти натяквам ли ако излеза прав не обичам да го правя, ама ако искаш няма проблеми
                Разбира се че искам.
                Всъщност аз ще бъда първия който ще дойде и ще признае че съм бъркал.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Когато се случи...няма смисъл да се говори. Майсторлъка е да предвидиш какво ще се случи.

                  Все пак запомни...това което мислиш сега.
                  Ама да ти натяквам ли ако излеза прав не обичам да го правя, ама ако искаш няма проблеми

                  Коментар


                  • Когато се случи...

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Ще видим То няма как да кажеш че е погрешен преди да се е случило - или пък да не се случи.
                    Когато се случи...няма смисъл да се говори. Майсторлъка е да предвидиш какво ще се случи.

                    Все пак запомни...това което мислиш сега.

                    Коментар


                    • Всички

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      A aз си мисля че ще е скоро, септември и октомври по принцип са гадни за пазарите.
                      За коледа ако вече са вдигнали лихвите всичко ще е калкулирано и прекалкулирано и ни чака яко рали.

                      По принцип философията ми при здрава корекция е да пълня читави неща, от рода на цитираните по доле.
                      Със спекулативни шитчета и контрарни плейчета ще се занимаваме в по скучни и спокойни времена.
                      Не виждам голяма файда да стоя на 100% извън пазара понастоящем.
                      Дела на това което ме интересува дългосрочно е около 40% от инвестираното на нисе. Имам възможност ако видя едни цени при тях от порядъка на 20 до 30% на червено да си ги утроя - учетворя.
                      Това в акции. Ако ползвам липс опции по дъната - дори х 10-12 пъти мога да си увелича експозицията.
                      Те само да ми паднат гилд, апъл, валеро и биогена на 70-80, 40 и 200$ пък ти да видиш...няма такъв кеф..
                      Всички, се концентрирате върху конкретни обстоятелства и не желаете да видите голямата картина.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Запомни този цитат твой.

                        Няма по погрешен поглед на пазара ако го мисли в действителност.
                        Ще видим То няма как да кажеш че е погрешен преди да се е случило - или пък да не се случи.

                        Коментар


                        • Запомни този цитат

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Аз всъщност не съм убеден че и волатилност ще има особено. Или по-скоро мисля че тази волатилност сега бе причинена от това. И е напълно възможно и само с това да се размине, а пазара само да си расте нагоре следващите месеци. Това ако не се издъни нещо друго - ама то винаги може да се издъни нещо, но и винаги може да не се издъни нищо за много дълго време
                          Запомни този цитат твой.

                          Няма по погрешен поглед на пазара ако го мисли в действителност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                            е браво на теб,доживях и аз,най големия антиакадемик дето е възможно да съществува,да бъда наречен педантична учителка
                            ма да говориш,че при волатилност 50/50 има вероятност от 48...
                            тук вече не говориме за семантична грешка в следстие на писане,както може да е при колегата ти
                            имаме логическа верига.... тва не е правописна грешка,тва е грешка в следствие на НЕпознаване на материя
                            щом това те кара да се чувстваш добре

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              естествено че зная че се казва вероятност. Просто забележката ти беше като на педантична учителка и реших да не и обръщам внимание.
                              е браво на теб,доживях и аз,най големия антиакадемик дето е възможно да съществува,да бъда наречен педантична учителка
                              ма да говориш,че при волатилност 50/50 има вероятност от 48...
                              тук вече не говориме за семантична грешка в следстие на писане,както може да е при колегата ти
                              имаме логическа верига.... тва не е правописна грешка,тва е грешка в следствие на НЕпознаване на материя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                БМВ казаха че има забавяне на продажбите, но Даймлер расте добре в китай.

                                Това че не разбирам как дадена компания постига нещо и какви са шансовете да го постигне изобщо не означава че не оценявам мащаба на това което правят. И предпочитам да съм част от шоуто защото шоуто е изключително мащабно и само може да става още по лудо.
                                Да, гледам, че и нашите специалисти в Мюнхен залагат основно на Даймлер, а не на БМВ.

                                За корекция - когато ного хора мислят нещо, рано или късно част от тях решават да го сторят... остава само да намерят повод за това - или после анализаторите да измислят дори и поводът.
                                Last edited by Императорът; 29.08.2015, 22:36.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X