IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хич не си прав

    Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Е това е най-смешното нещо, което съм чел този седмица ...
    След три-четири години никой няма да се учудва на AAPL часовниците и ако още ги има ще ги сглобяват и в Пазарджик ...
    Хич не си прав. Проблема на епъл като акция е че всички имат очаквания като за ....няма точната дума...т.е огромни очаквания. И си затварят очи пред реалността която е - Епъл правят страшно много истински пари а не виртуални. И тенденцията е да правят с пъти повече.

    Инвеститорите обаче са на фаза - инвестираме в растеж. Т.е дай да купим компания която не струва нищо сега но може да струва много в бъдеще. Т.е ОЧАКВАН разтеж. Истиснкия разстеж - не се цени. Хедж фондовете знаят прекрасно психологията на дребните инвеститори и правят кинти от никакви компании и не се интересуват от истинските компании.
    Това е типично за много дълъг булл маркет. Наречено еуфория.

    В момента в който страстите се охладят и дребните разберат че играта не е само нагоре особенно за тези с огромните ОЧАКВАНИЯ за разстеж изведнъж осъзнават кой прави истински пари и кой ти обещава след 20 години и той да прави истински пари.

    Тепърва както се очертава ще дойде времето на компании като Епъл.

    Коментар


    • Извинявай ама...

      Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
      а и стото сега сигурно сте се хванете за това долу:

      дру пример: иска Апле на 90 долара, ама днес е на 100. готов са да продадес на 110.

      това може да го напрваис с опции и акциата. но може да купис и готовиа продукт.
      които предгла 10% дискоунт от цената днес 90, но ограни4ава пе4албата ти до 110.

      обикновено ти сте купис този продукти при силна волатилност, но о4акаване 4е Апле нема да мине 110. засто: застото с този продукт продава индиректно кол опциа (финансирас дискоунта) и купувас Апле

      има осте много такива неста.

      financial engineering is cool thing
      Извинявай ама...ти от кога се занимаваш с товв? Щото се радваш като дете на неща които хората ги знаят от десетки години.

      Коментар


      • Ти жена ли си?

        Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
        обеснила сам dolo. вси4ко се свежда до о4акаваниа. това е лонг терм инвестемнт за 2 годни които е субститут на облигациа и си леко bullish on the stock.

        side way market expectation
        Ти жена ли си? )))

        Ако си красива...да пием по едно малко.....))))

        Бая неща мога да ти обясня...)))

        Коментар


        • Шефе

          Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
          в моменти когато пазара нема о4ертан тренд, и тап4е, хората купувата convertible bonds. продукта за коита ти говора е разновидност наре4ена equity bond. издадетел са самите банки (Годам, УБС, итн). емисиите варират в поередака на 25м.

          продукта се таргува дневно от 8 до 10 ве4ерта, и банката е маркет маикер. спреда е доста тесен. отделно може и през борсата вав Франкфурт или Stuttgart.

          никои не ти казва да се набутас в тоз продукт. аз ако по4но да ти обесневам колко други има с разли4ни профили.
          целта: примерно сам инвестирал вас Вале много краткосро4но (1 седмица) застото сам сметнал 4е акциа сте падне заради бразилскиа ратинг.

          така: да кажем 4е това е станало и сам прибарл 10 лева пе4алпа. искам сега сравнително ликвиден облигациа на вале, но те предлагат на 3% за две години на нормалните им облигации. отделно сметам 4е Вале е подцинен, но 4е има осте да падне. кво права: купувам equity bond за 10 лева с лихва 8%. дори и да не си полу4а главницата. сам полу4авал 8% и сте взема акции по евитино кадето виждам далгоспо4ен фундамент.

          така 4е вси4ко упира до стратегиа и о4акваниа. когато надминес конкретна маса, не може да си лонг и кас само.

          както казах: има много стратегии, никои нисто не ти предлага или се опитва да ити продаде. нормално е 4овек като се сбласка с несто нови да го отхварли като алтенартива. но ти говирс са конкретно упрваление. затова ти казвам 4е има вси4ко на пазара.

          ти писес: ами не знам на кадед сте поема пазара след фед, или сте стане тва и тва. ми имунизираи се до известна степен и спи спокоино.

          НО характерезираи профила си и риска си.

          Шефе,

          Еquity bond е все едно срочен депозит в банката но който не можеш да си го изтеглиш когато си поискаш независимо че ще загубиш лихвата а вероятността да го продадеш на загуба е значителна при определени състояния на пазара.

          Най големия ти проблем е ликвидността.

          Това е почти същото за което говоря но не толкова рисково както казах ако е издадено или гарантирано от банка в зависимост коя е банката. Тези бондове в 90 % - може и 100 % (защото аз не знам друг вариант) от случаите не се продават от самите банки а от фондове на банките и са гарантирани от банките. Рекламират се като издадени от банките защото фонда е на банката но в някой ситуации това има същественно значение.

          Една малка скоба - защо по дяволите тук в този форум това Вале е толкова популярно и всички често споменават него за някакъв вид търговия? Свършили са се качествените компании а трябва точно вале да търгува човек което е супер проблемнна компания, а тук е толкова популярна...много интересно защо.

          Трябва да занеш че перпетум мобиле няма - най малко на пазара.
          Има много стратегии - както има и много автомобили - един автомобил е по добър, по бърз или по безопасен от друг но в крайна сметка е важен шофьора който го управлява. Ако шофьора е глупак и със супер кола ще катастрофира и обратното.
          Дано разбираш аналогията която ми дойде на прима виста.

          Не знам защо оставаш с впечетлението че като не говоря за други продукти - това означава че ние ядем доматите с колците и нямаме идея за подобни неща.

          Аз съм имал на даден етап много бондове в миналото . Миналата година приключих с бондовете защото ако има наистина истински опасен пазар то той е в бондовете - всякакви форми.

          Аз също имам съвсем моя стратегия за търговия и инвестиции на пазарите. Тя е приложима за мен - пиша книга за нея - вскеи ден я развивам , но съм убеден че не може да бъде 1:1 приложима за всички но все още смятам че може да бъде полезна за всеки защото е сравнително елементарна.

          И я обяснявам безплатно на всеки който иска.

          Мога да ти обесня защо и гарантираните от банката бондове но издадени от подразделение на банката наречено фонд не е същото като да са издадени от самата банка като институция директно - като например когато банката имитира бондове за нея самата. Ако има за теб смисъл.

          Всъшност аз съм запознат в детайли не само с подобни продукти а с ммного други ... клиент съм на Голдман с част от парите и те имат грижата да ми обясняват всякакви "далавери" от време на време. Има и такива в които влизам...понякога. Което е съвсем извън темите за които говорим тук.

          Малко се опитваш да откриеш топлата вода .... и ти казвам че и топлата вода понякога замръзва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            http://finviz.com/quote.ashx?t=AVP&ty=c&ta=0&p=m
            Така е - или сайта или фирмата
            Егати парите са дръпнали за 1 г

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              На ycharts ли го гледаш? Изведнъж от 3-9 става 55, какво са опънали?


              http://www.gurufocus.com/term/deb2eq...Products%2BInc

              Някъде е оплякано
              http://finviz.com/quote.ashx?t=AVP&ty=c&ta=0&p=m
              Така е - или сайта или фирмата
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Тия AVON какво ги държи над водата
                Debt/Eq 55.23
                На ycharts ли го гледаш? Изведнъж от 3-9 става 55, какво са опънали?


                http://www.gurufocus.com/term/deb2eq...Products%2BInc

                Някъде е оплякано

                Коментар


                • Тия AVON какво ги държи над водата
                  Debt/Eq 55.23
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Това е тривиално. Търсим по друга причина.
                    Може. Ти имаш ли предположение?

                    Все пак - не подценявай "модата" при тези кросове. Ритейлърите се преместиха от йената към еврото по отношение на къмодити валутите и това синтетично движи отчасти и мейджъра евро/долар при голяма волатилност на борсите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Имах предвид, че тези продукти е логично да се ползват когато пазарът е скъп и си в очакване на корекция, не е мой тип продукт, но за пенсионни и договорни фондове в точният момент определено си струва.
                      продукта е малак за фонд. за фонд ти требва convertible bond с номинали от по 100к мин.
                      ако знеас свосиствата на convertible bond сте разберес засто.

                      но тук идва проблема с ликвидността, коиато е много малка последните месеци.

                      продукта долъ е за ретаил които има познаниа и о4акваниа спремо определен underlying. това е микс кам портфолиото ти. не може всико да е в акции. требва и продукти с генериран инком

                      които казва 4е 8% на година са малко при тези лихви, играе хазарт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Значи само тези с големите кинти да се редят ... За другите не си заслужава .... комисионната ..
                        Знаеш ли колко трябва да влачиш за да хванеш мерлин ...
                        В случая става въпрос за съвсем друго- както Алонсо писа комисионните фондовете ги лапат друждно и постоянно Насреща обаче трябва да дават повече от това, което правят сега. Дефакто това си е продажба на волатилност, а с подобни инструменти могат да си подобрят резултатите. Просто, както казах, според мен сега не е момента за това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Имах предвид, че тези продукти е логично да се ползват когато пазарът е скъп и си в очакване на корекция, не е мой тип продукт, но за пенсионни и договорни фондове в точният момент определено си струва.
                          Значи само тези с големите кинти да се редят ... За другите не си заслужава .... комисионната ..
                          Знаеш ли колко трябва да влачиш за да хванеш мерлин ...
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Сега изглежда така, а когато Даймлер беше на 90? А ако целевата ти доходност е колкото на пенсионните фондове? Продуктите са си много хубави, просто няма да се продадат през този форум.
                            Фондовете са обречени да не печелят много. Причината е че те не могат да си позволят да стоят на кеш, както мога да си позволя аз или Ив. Фондовете се състезават по доходност и ако от тях някой обяви че се изтегля от пазара това автоматично ще доведе до огромно оттегляне на клиенти от него. Това е причината те да са длъжни да са в играта и да се състеезават за 6-7% годишно и така до голямото ПУК когато всичките губят спечеленото за няколко години назад. С две думи качват се по стълбите и слизат с асансьора както и цялата борса. Това обаче не им е проблем защото като падне при тях пада и конкурентите им. А комисионите си ги лапат дружно и постоянно
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                              има и на 60, 70, 80, 90 итн. това е пример.

                              истински продукт

                              ISIN: DE000PS1T6V5

                              не продвам, просто споделйам. както казах пазар е голем, 4е да криа несто
                              Имах предвид, че тези продукти е логично да се ползват когато пазарът е скъп и си в очакване на корекция, не е мой тип продукт, но за пенсионни и договорни фондове в точният момент определено си струва.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Ами поне да е 5 минути преди решението, що да бързаме отсега?
                                5 дни останаха, нЕма време, а и 1 ден преди мийтинга на фомц-то ще е ясна работата

                                Коментар

                                Working...
                                X