IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Начи на бфбту сме катогорически тогиз на 405 (миналогодишната ми прогноза) и то толкоз високо щот нема къси.....
    Кой знае - нищо чудно и да избушим нагоре - ама надали Човек не може да разчита на подобни корелации. Пък и валутата много влияе. Ето например тази година САЩ е около нулата Канада е на -20% но пък Дания е на +35%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      ако трябва да дам прогноза за СП към края на 2016 бих заложил на 1750
      .
      Начи на бфбту сме катогорически тогиз на 405 (миналогодишната ми прогноза) и то толкоз високо щот нема къси.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        Тази година за акции съм избрал много проста стратегия- започвам да купувам когато СП падне с 10 % и купувам докато пада до 20 %/само че покупките ще са основно в Европа/, ако падне повече от 20 % започвам да продавам и до -30 % изчиствам всичко.
        Аз купувам акции които ме кефят и считам за евтини - все едно къде. И като усетя че СП почва да прави спадове пускам къси на индекса. През последните години открих че това е стратегията, която ми се отплаща най-добре. дали ще върви нагоре или надолу пазара слабо ме интересува - само волатилност да има

        Коментар


        • Тази година за акции съм избрал много проста стратегия- започвам да купувам когато СП падне с 10 % и купувам докато пада до 20 %/само че покупките ще са основно в Европа/, ако падне повече от 20 % започвам да продавам и до -30 % изчиствам всичко.

          Коментар


          • ако трябва да дам прогноза за СП към края на 2016 бих заложил на 1750

            В европа може би обаче все пак ще се получи растеж. 5-10% но все пак растеж - и то предимно защото пазара падна доста последните месеци - много повече отколкото в САЩ.

            Коментар


            • Форуръд ПЕ има смисъл да се използва само ако компаниите бият очакванията - и то не ревизираните по-ниско очаквания. Компаниите в САЩ не бият очакванията вече. Форуърд ПЕ то може да доведе до доста надценяване на движенията на пазара ако се използва в такъв случай. Ето например и за 2015 даваха в началото на 2015 към 7% ръст - ще се окаже под 2% в края на краищата. Реално ако към началото на годината се е използвало форуръд ПЕ 17 това е предполагало че СП ще е към 2250 на края на годината. Ако обаче се е използвало само трейлинг ПЕ 17 то излиза че справедливата стойност на СП е трябвало да бъде 2050. Очевидно който е играл според форуърд ПЕ то се е набутал - купувал е прекалено скъпо.

              Към момента ако запазим 17 и използваме форуръд ПЕ то Сп излиза че трябва да е 2160 към края на следващата година. Ако обаче използваме трейлинг ПЕ 17 то СП трябва да падне до 1920. Проблемът е че ако няма растеж и имплицитното ПЕ пада. Ако лихвите се вдигат имплицитното ПЕ също пада. Това си идва директно от използването на дисконтираните парични потоци в оценките и съответната връзка с ПЕ.

              Така ако имаме инфлация породена от търсенето, по-нисък растеж - или дори същия на икономиката, то това ще намали профит маржините и от тук и печалбите. И по-важоното на очакваните печалби и техните растежи. При 4% десетгодишни облигации - което противно на твоето мнение може да стане много лесно ако инфлацията избуши до 2,5 -3 % - което всъщност си е доста вероятно ако ресурсите почнат малко по малко да наваксват, безработицата удари дъно и долара вземе да пада. та при подобна инфлация десегодишните ще си ударят 4% като стой та гледай. Никой не е луд да купува дългосрочни облигации на отрицателна реална доходност или на никаква такава - освен ако нямаш централна банка правеща КИ. Но и КИ то в европа ще приключи края на 2016. Така че и в европа ще се случат същите работи. Макар и с година две лаг.

              В края на краищата печалбите в САЩ ще почнат да падат. Лихвите да растат, инфлацията да расте и то поради натиск от заплатите. БВП то ще продължи да расте - може би дори по-силно от колкото сега. Но БВП то е реално печалби + заплати. При висока безработица примат имат печалбите - труда може да се скуизва от към дял от добавената стойност. При ниска безработица силата се прехвърля върху труда.

              Азия - и особено Китай вече не са толкова евтини за аотсорсване на производство. Заплатите в Китай в моменат са почти 3 пъти по-високи отколкото през 2006



              Възможностите на американските, а и на европейските корпорации да задържат висок профит маржин чрез аутсорсване са много по лимитирани спрямо предходния цикъл. В същото време растежа сега е много по-слаб - отчасти пак заради навлизането на ЕМ в по-зряла фаза.

              Всичко това предполага дори по-ниски от средните ПЕ та.

              Коментар


              • Естествено, че дисконтирането е фактор и грубо 1% дава -15% на пазара. Казваш, че П/Е е около средното, но това е защото перспективите за ръст на печалбите са доста под исторически средните. Съвсем друг е въпросът колко наистина ще бъде бъдещото повишение на лихвите и колко е отразено в момента от пазара, как ще се движи доларът и как това ще се отрзи на печалбите, дали ЕМ ще заразят финансовият сектор ... Към момента пазара ми се струва сравнително адекватно оценен- има много сериозни рискове, но пък ФЕД натрупа много опит и е много вероятно да ги парира навреме.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Ако .
                  Ако, ако...стига бе, нямаме ли право поне на една здравословна 15% корекция...а що пък не и 20...

                  Мене да питаш 2-3 такива ако има тая година - супер ще е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Ако инфлацията почне да се вдига то и ФЕД ще започне да вдига по-агресивно лихвите. Което пък ще удари дисконтните фактори в оценките на компаниите. Колкото повече в оценката на една компания тежи бъдещия и растеж толкова по-сериозно ще бъде ударена. например ако нещо се търгува на ПЕ 30 при 2% на десетгодишните облигации ще се търгува на ПЕ 20 при 4% на десетгодишните и то ако печалбата и не пада. Или с други думи спад от около 30% на отделни акции. Това са груби сметки - реално за всяка компания е различно но пак да кажем при растящите компании е нормално ПЕ то да падне с едни 20 -30%

                    Компаниите с по-висока тежест на по-билзки до настоящето парични потоци ще бъдат по-слабо засегнати Но пак среднот оПЕ на пазара би трябвало да се спре някъде около 14, което предполага спад от 15-20%.

                    В същото време обаче и профит маржините на компаниите почват да се свиват и същевременно ако по-високата инфлация не доведе до достатъчно по-високи приходи то СП може да си влезе в мечи пазар.

                    Всичко това са спекулации разбира се, защото няма как да се знае какво ще се случи с нито една от тези променливи през следващата година. Но потенциала за мечи пазар вече е на линия. А вероятността от прилична корекция от 15-20% следващите година две клони към 100%. Естествено пазара може да дръпне още 20% и тогава да направи корекция от 15% - и тогава няма да си заслужава да се продава сега. Но може да почне пада още от сега. Какво точно ще се случи е божа работа. но при всички положение е хубаво да се дръпнат малко чипове от масата.
                    Ако инфлацията тръгне нагоре заради повишено потребление това няма да е толкова зле. А ако тръгне нагоре заради повишаване цената на петрола (което не е невъзможно, защото излишъкът от изпомпания петрол е само 2%, а Саудитска арабия почти няма излишен капацитет) тогава Федът едва ли ще вдига агресивно, а по-скоро ще остави инфлацията да се вдигне над 2% за известно време. За Феда инфлацията не е самоцел, а индикатор какво става с икономиката на САЩ.

                    Що се отнася до ПЕ на СП500 и дисконтирането, не виждам защо ПЕ трябва да падне на 14. През декемри forward ПЕ на СП500 беше 16.1 при средно 15.8 за последните 25 години (и 17.2 за последните 20 години). Дивидентите са 2.3% при средно за последните 25 години 2%. ТТМ ПЕ пък е 19.1 при средно 19.6 за последните 20 години.
                    ( http://www.jpmorganfunds.com/blobcon...littlebook.pdf )

                    При това 10 годишната доходоноснтост няма перспективи да достигне 4-5% в близко бъдеще.

                    Постянно се говори как СП500 е силно надценен, но като изключим CAPE, това не е лесно да се демонстрира със сухи данни. По-скоро може да се покаже със спекулации как печалбите ще спаднат, което не е лесно доказуемо.

                    Ако в момента СП500 беше на 2250 и Федът се очакваше да вдигне основния лихвен процент на 3.5-4% до края на 2016 бих се съгласил, че ни очаква неминуема 20% корекция заради дисконтирането.

                    В момента СП500 пада заради страха от срива на юана и на Китайските борси. Според мене, обаче, въпреки всичките си проблеми Китай не е толкова зле, колкото изглежда.
                    Last edited by Misho ILIEV; 07.01.2016, 22:50.

                    Коментар


                    • Вярно е - китайците ного обичат комарджийството. Ама най-големият спекулант е държавата.

                      Вчера наляха 20 МБ, утре на 18% по-ниско пак ще налеят 50 МБ и така... След половин година, когато Шанхаецът се върне на 3800 пункта, държавата ще почне да продава обратно акциите на комарджиите.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Отностно китайския пазар ,аз имам известни наблюдения.Там всеки играе на борсата.Има ли компютър и интернет,вече е спекулант.Ходил съм много пъти там и винаги ме учудвало посевмесната игра на борсата.Също така ,ако отидете до Макао,ще видите безумно много китайци,губещи хиляди долари за ден.В Азия , комарът е в кръвта им,както на балканите тютюнопушенето
                        Last edited by nasco_3; 07.01.2016, 22:09.

                        Коментар


                        • Хора, как ви се струва небезизвестната компанийка НР?

                          В момента цената е тънинка, ърм? И дивидентчета снасят....
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            Имам усещането след падане на забраната от 7 % спад на китайската борса че утрешния ден може да влезе в учебниците по икономика като ЧЕРНИЯТ ПЕТЪК
                            Пу дано.
                            Особено ако не е последния...

                            Много почвам да харесвам някои нещица, ма си искам още 10-20% дисконт...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Имам усещането след падане на забраната от 7 % спад на китайската борса че утрешния ден може да влезе в учебниците по икономика като ЧЕРНИЯТ ПЕТЪК
                              Аз не мисля ,че утре ще е много може би по на татък повечко

                              Коментар


                              • Buy TIM Participacoes SA.

                                Коментар

                                Working...
                                X