IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    Точно така е,но ти защо купуваш точно преди да счупят икономиката?
    Щото не издържах ,нов съм не съм свикнал да чакам ,както и да е ,свършило
    Сумата е малка и целта беше тест ,да видя кое как работи в платформата ,движения на цените и така нататък ..от тук нататък вече ще внимавам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      Нещата са ясни като бял ден ,банките вдигат лихвите ,инфлацията уж за кратко се забавя ,следва вълна 2-инфлацията пак надига глава което в последните няколко месеца пак е налице ,банките продължават и чупят пазарите и иконмиката -инфлация не се сваля без скок ,и то стабилен на безработицата .Процес който вече 50-70-100 години е все един и същ !
      Точно така е,но ти защо купуваш точно преди да счупят икономиката?

      Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
      Иначе, как я виждате US10Y? Защото на мен на графиката ми се виждат едни 6%, и в главата ми се разиграват едни неприятни сценарии... Само при мен ли е, или ми трябва почивка?
      6.5% е Макс Пейн нагоре .И да,сценариите ще са неприятни за всички

      Коментар


      • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
        Колеги, моля спазвайте добрия тон. Това не е имотната тема, където всеки си изповядва какво е ял, е**л или и***л.

        Иначе, как я виждате US10Y? Защото на мен на графиката ми се виждат едни 6%, и в главата ми се разиграват едни неприятни сценарии... Само при мен ли е, или ми трябва почивка?
        Нещата са ясни като бял ден ,банките вдигат лихвите ,инфлацията уж за кратко се забавя ,следва вълна 2-инфлацията пак надига глава което в последните няколко месеца пак е налице ,банките продължават и чупят пазарите и иконмиката -инфлация не се сваля без скок ,и то стабилен на безработицата .Процес който вече 50-70-100 години е все един и същ !

        Посланието на Централната банка на Австралия ,от тези дни/то е валидно навсякъде/
        :
        Банката предупреди, че „ако инфлационните очаквания се повишат, това ще доведе до още по-високи лихви, по-значително забавяне на икономиката и по-голямо увеличение на безработицата, за да се върне инфлацията към целта“.

        Коментар


        • Колеги, моля спазвайте добрия тон. Това не е имотната тема, където всеки си изповядва какво е ял, е**л или и***л.

          Иначе, как я виждате US10Y? Защото на мен на графиката ми се виждат едни 6%, и в главата ми се разиграват едни неприятни сценарии... Само при мен ли е, или ми трябва почивка?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Аве глупак,ти имаш ли идея изобшо къде се намираш ?
            Казваш му ,че трябвало да бие Бъфет ,иначе нямало нужда да инвестира
            То ако беше толкова лесно,риби като теб нямаше да лъжат за позиции

            Отделно стратегията му е много добра,но тайминга му е отвратителен !
            И почни първо да печелиш,после давай "умни" съвети !
            Наясно съм че купих скъпо акциите ,някъде на 5% под върха беше покупката ,сега ще видим колко ще е спада и колко ще се задържи .
            Но тези акции са малка сума ,писал съм ,за тест .Сега гледам към ETF ,видях и опциите за SP 500 които са налични за нас в Европа но ми се ще да сложа и в индекс на Nasdaq,трудно намирам такъв в интерактив ,който да се предлага от немска борса или не знам и аз от коя и кой точно ?Никой не казва нищо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              Купувате ли хелии?


              S&P 500 записа най-лошия си ден от април насам


              https://www.investor.bg/a/538-pazari...ot-april-nasam

              Цели 2% а какво точене на брадви падна

              Ей колко мъка има по тоя свят Господи колко мъка



              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                А дивидентът е де факто ЕДИНСТВЕНИЯТ начин една инвестиция в компания да ти носи капиталови потоци. Пишеш като луд в имотната тема, а гледаш на компаниите, в които твърдиш, че инвестираш, като на апартамент с тъмни прозорци. Толкова ли си напред, че не търсиш наем?
                Аве глупак,ти имаш ли идея изобщо къде се намираш ?
                Казваш му ,че трябвало да бие Бъфет ,иначе нямало нужда да инвестира
                То ако беше толкова лесно,риби като теб нямаше да лъжат за позиции
                Дребни палячовци като теб не знаят,че едно е да правиш голям % печалба с детски акунтчета като вашите с шестака,коренно различно е с десет+ цифри акаунт

                Отделно стратегията на Кавръка е много добра,но тайминга му е отвратителен !
                И почни първо да печелиш,после давай "умни" съвети !
                Като почнат някви риби да се правят на интересни е така и....
                Last edited by petrg5s; 04.08.2023, 11:43.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                  Ами не знам - това си е неговото мнение. Аз например съм на различно Терзиев отбелязва че за въпросните 10%-12% годишно нарастване е добре да имаш сериозен капитал над 1 милка в евро.

                  От друга страна ти искаш да следваш дедо а после се вторачваш в тия графики на дневна база което не пасва много на това какво прави той. Казах ти го веднъж че за целите на пенсия /ако не се лъжа/ беше споменал по-добре да инвестираш в 1-3 фонда вместо да се тормозиш с отделни компании.
                  ПАК ПОВТАРЯМ - Дедо е направил парите си с доста АКТИВНА ТЪРГОВИЯ при средено за портфейла >40+ акции и БЕЗ никакви широки пасивни фондове. С приоритет именно върху дивидентни акции и то в западащи индустрии. Чудесен пример е самата BRK. Най-важен критерий винаги е била ЦЕНАТА!!! Нещото, което Кавръков най-сериозно пренебрегва.

                  Не спирайте само до заглавията на статиите по интернет, моля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Дай конкретика ,идексните фондове правят средно 10% годишно за период 10-20 години и това се вижда откакто има пазари ?
                    Или ти искаш да биеш пазара ?Колко човека изобщо го могат в света ?Шепа хора
                    Тия дето плащат дивиденти са винаги най-куци ,те затова и дават дивидентни ,а и могат да не дадат ,но слабия им растеж си остава за теб .
                    Понеже много дразните и се заяждате ще видим кой ще се смеее най добре на края на годината.
                    Пич, трябва да си едноок, еднокрак и еднозъб, ако с някакви мизерни суми не можеш да биеш "пазара". Тия "шепа хора" са милиони, включително повечето от пишещите в този форум. Една проста като за Петърчо дивидентна стратегия нчтип DOW 10 бие пазара 9 от 10 години без никакъв проблем.

                    А дивидентът е де факто ЕДИНСТВЕНИЯТ начин една инвестиция в компания да ти носи капиталови потоци. Пишеш като луд в имотната тема, а гледаш на компаниите, в които твърдиш, че инвестираш, като на апартамент с тъмни прозорци. Толкова ли си напред, че не търсиш наем?

                    Коментар


                    • Ами не знам - това си е неговото мнение. Аз например съм на различно Терзиев отбелязва че за въпросните 10%-12% годишно нарастване е добре да имаш сериозен капитал над 1 милка в евро.

                      От друга страна ти искаш да следваш дедо а после се вторачваш в тия графики на дневна база което не пасва много на това какво прави той. Казах ти го веднъж че за целите на пенсия /ако не се лъжа/ беше споменал по-добре да инвестираш в 1-3 фонда вместо да се тормозиш с отделни компании.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                        В смисъл?
                        Цитата на Терзиев ,по отношение на индексните фондове "хазарт с широки фондове да акумулираш без да продаваш е уникален риск. "-Това било хазарт ,да купуваш ЕТФ ?

                        Коментар


                        • В смисъл?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                            Още малко история - за годините в който СП е правил по над +10% в първите 7 месеца имаме само една година в която кумулативно е завършвал на червена територия с - 12% и това е била 1929. В останалите случай годината е била в зелено - средно над +29%.

                            Защо тогава се говорят глупости ?

                            Коментар


                            • Още малко история - за годините в който СП е правил по над +10% в първите 7 месеца имаме само една година в която кумулативно е завършвал на червена територия с - 12% и това е била 1929. В останалите случай годината е била в зелено - средно над +29%.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                На Кавръков не му увира главата, че всичките му действия са контраинтуитивни и контрапродуктивни на обявената от него самия цел. Някакво криво огледало направо.

                                Той трябва да търси дивидентни компании или фондове с определени стратегии [напр. качество, напр. брой години дивидент без прекъсване)...

                                С компании, които не плащат дивидент и хазарт с широки фондове да акумулираш без да продаваш е уникален риск. Това че някъде по интернет е прочел, че обратното изкупуване и дивидентите са еквивалентни неща, нищо не означава.

                                ... а, и ме съсипва как постоянно говори Бюфет това, Бюфет онова, а прави ТОЧНО ОБРАТНОТО на него.
                                Дай конкретика ,идексните фондове правят средно 10% годишно за период 10-20 години и това се вижда откакто има пазари ?
                                Или ти искаш да биеш пазара ?Колко човека изобщо го могат в света ?Шепа хора
                                Тия дето плащат дивиденти са винаги най-куци ,те затова и дават дивидентни ,а и могат да не дадат ,но слабия им растеж си остава за теб .
                                Понеже много дразните и се заяждате ще видим кой ще се смеее най добре на края на годината.

                                Коментар

                                Working...
                                X