IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
    Апропо тия блумбъргски глупости за дълбоката инверсия и високи лихви от 1 година не спряха Насдака да направи 40% а СП500 25%.
    Блумбърг е глупост ,а на асенчо безмислиците за 7600 СП500 са върха на сладоледа,така ли?
    И ти ли се наши дълъг СП като ватника?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Викаш годишн. доходност вече не е 36%? - плува, плува, не е фиксирана/

      п.п.
      За червеничкото - те всички се заричат, ама... дано си сред малкото, дето го спазват.
      Нека не бързаме със заключенията

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        Щото не издържах ,нов съм не съм свикнал да чакам ,както и да е ,свършило
        Сумата е малка и целта беше тест ,да видя кое как работи в платформата ,движения на цените и така нататък ..от тук нататък вече ще внимавам
        Викаш годишн. доходност вече не е 36%? - плува, плува, не е фиксирана/

        п.п.
        За червеничкото - те всички се заричат, ама... дано си сред малкото, дето го спазват.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Tерзиев то не остана нищо бре ?
          Индексните били хазарт ,акциите и там нищо ,какво остана ,ти пренаписа всичко ?
          Все още ли не осъзнаваш че от борсата няма по-голям хазарт

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Как да няма данък, бре. Даже е по-висок, откалкото сам да купиш компаниите. Колко пъти ти обясних съвсем конкретно, че губиш сериозен доход с тези неефективни фондове.

            Вярно провокираш дискусии, ама си 1 към 1 с Ивелина. Питаш нещо и изобщо не четеш какво ти се отговяря.
            Tерзиев то не остана нищо бре ?
            Индексните били хазарт ,акциите и там нищо ,какво остана ,ти пренаписа всичко ?

            Коментар



            • Апропо тия блумбъргски глупости за дълбоката инверсия и високи лихви от 1 година не спряха Насдака да направи 40% а СП500 25%.


              Last edited by Andi11; 04.08.2023, 13:59.

              Коментар


              • https://www.investor.bg/a/539-banki-...ata-ni-sistema

                А като прочета и такова заглавие , буквално тръпки ме побиват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                  Колеги, моля спазвайте добрия тон. Това не е имотната тема, където всеки си изповядва какво е ял, е**л или и***л.

                  Иначе, как я виждате US10Y? Защото на мен на графиката ми се виждат едни 6%, и в главата ми се разиграват едни неприятни сценарии... Само при мен ли е, или ми трябва почивка?
                  Не знам как го гледаш но удряйте по един кръст,сутрин и вечер , да не се окаже че си познал.
                  В този ред на мисли, на някой попадала ли му е информация каква е експозицията на банки по държави към 10г и 30г американски парещи книжа.
                  Или някаква подобна справка.
                  Защото американците хубаво ги приемат като обезпечение по номинал от своите , но какво става при чуждите ,аз не знам.
                  Въобще проблема с банките до колко е решен , също не знам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Какво съм написал ,за суровините , е все едно да си говорим за цената на златото последните 14-15 години ?!
                    Суровините са за трейдинг не са инвестиция или трябва да живея колкото акулите или костенурките да ги купувам и да ги държа ,те са като батут ,нагоре надолу ,ей го петрола за месец и малко 10% ,виж графиките като в интензивното отделение са
                    В момента активно проучвам какви ETF да взема ,подчертавам при добра корекция -
                    1.Акумулиращ ETF на SP500 /Tова ми се струва добра идея ,въпреки че в евро няма данък дивиденти /
                    2.ETF на NASDAQ -
                    Как да няма данък, бре. Даже е по-висок, откалкото сам да купиш компаниите. Колко пъти ти обясних съвсем конкретно, че губиш сериозен доход с тези неефективни фондове.

                    Вярно провокираш дискусии, ама си 1 към 1 с Ивелина. Питаш нещо и изобщо не четеш какво ти се отговяря.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Ама нали САМ преди пет минути написа обратното. Егати майстора на диалектиката.
                      Какво съм написал ,за суровините , е все едно да си говорим за цената на златото последните 14-15 години ?!
                      Суровините са за трейдинг не са инвестиция или трябва да живея колкото акулите или костенурките да ги купувам и да ги държа ,те са като батут ,нагоре надолу ,ей го петрола за месец и малко 10% ,виж графиките като в интензивното отделение са
                      В момента активно проучвам какви ETF да взема ,подчертавам при добра корекция -
                      1.Акумулиращ ETF на SP500 /Tова ми се струва добра идея ,въпреки че в евро няма данък дивиденти /
                      2.ETF на NASDAQ -

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Вижда се ясно - рев при пасивните "инвеститори". Яко бик за повечето суровини през водещите компании.
                        Много "активните" с детските акаунтчета и с "позиции" само във форума,но не и на истина, защо не обясните първо как да бие Бъфет ??
                        Нали такъв "съвет" му давате
                        Last edited by petrg5s; 04.08.2023, 12:50.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Цените на суровините са нестабилни ,това е причината ,тех сектора расте в песрпектива с по -големи темпове и обеми
                          Ама нали САМ преди пет минути написа обратното. Егати майстора на диалектиката.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                            Колеги, моля спазвайте добрия тон. Това не е имотната тема, където всеки си изповядва какво е ял, е**л или и***л.

                            Иначе, как я виждате US10Y? Защото на мен на графиката ми се виждат едни 6%, и в главата ми се разиграват едни неприятни сценарии... Само при мен ли е, или ми трябва почивка?
                            Вижда се ясно - рев при пасивните "инвеститори". Яко бик за повечето суровини през водещите компании.

                            ... изобщо търсиш неща с малко дълг в сектори с проблеми.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              E, защо тогава ти играеш напук на собствените си виждания? Как написаното от самия теб го съчетаваш с идеята, че баш широк фонд, къде преобладават тех шитни, е по-добър вариант от суровини??? Лудост някаква.
                              Цените на суровините са нестабилни ,това е причината ,тех сектора расте в песрпектива с по -големи темпове и обеми

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Нещата са ясни като бял ден ,банките вдигат лихвите ,инфлацията уж за кратко се забавя ,следва вълна 2-инфлацията пак надига глава което в последните няколко месеца пак е налице ,банките продължават и чупят пазарите и иконмиката -инфлация не се сваля без скок ,и то стабилен на безработицата .Процес който вече 50-70-100 години е все един и същ !

                                Посланието на Централната банка на Австралия ,от тези дни/то е валидно навсякъде/
                                :
                                Банката предупреди, че „ако инфлационните очаквания се повишат, това ще доведе до още по-високи лихви, по-значително забавяне на икономиката и по-голямо увеличение на безработицата, за да се върне инфлацията към целта“.
                                E, защо тогава ти играеш напук на собствените си виждания? Как написаното от самия теб го съчетаваш с идеята, че баш широк фонд, къде преобладават тех шитни, е по-добър вариант от суровини??? Лудост някаква.

                                Коментар

                                Working...
                                X