IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А за петролните компании - мисля че големите петролни компании са едно от най-скъпите неща на пазара - тотален балон който може да се срине с 50-70% следващите години.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Аз не бих посмял да влизам дълъг в петрол. Според мен е твърде рано и твърде рисково. Балансирането на пазар минава през три фази. Първо се режат инвестициите, после се режат оперативните разходи и чак след дълъг период на агония някой се предава и спира да работи. Чак след като сме минали през третата фаза ми идва безопасно за покупки. Производствената себестойност продължава да пада, което означава все по-ниски стойности. За мен е твърде рано.
      В момента имаме класически случай на цикличност при суровините. При тях има цикли с продължителност десетина петнадесет години. Сега е едва началото на мечият им пазар. Не разбирам защо трябва толкова рано да влизам и да хващам падащият кинжал. Според мен най-лошото ще бъде догодина и след това 4-5 години ще се влачат по корем.
      Естествено може и да съм объркал, но аз съм си суровинна мечка вече няколко години.
      Мнението ти e наистина интесно, благодаря! Като решиш да купуваш какво ще бъде американски или брент?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
        Sell implied vola
        Защо мислиш така. На мен ми се струва че петрола ще направи доста рязко движение надолу следващите месеци.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
          В кое според вас е по-добре да се направи дълга позиция Брент или Американски петрол?
          Ще съм благодарен ако повече хора напишат мнение!
          Аз не бих посмял да влизам дълъг в петрол. Според мен е твърде рано и твърде рисково. Балансирането на пазар минава през три фази. Първо се режат инвестициите, после се режат оперативните разходи и чак след дълъг период на агония някой се предава и спира да работи. Чак след като сме минали през третата фаза ми идва безопасно за покупки. Производствената себестойност продължава да пада, което означава все по-ниски стойности. За мен е твърде рано.
          В момента имаме класически случай на цикличност при суровините. При тях има цикли с продължителност десетина петнадесет години. Сега е едва началото на мечият им пазар. Не разбирам защо трябва толкова рано да влизам и да хващам падащият кинжал. Според мен най-лошото ще бъде догодина и след това 4-5 години ще се влачат по корем.
          Естествено може и да съм объркал, но аз съм си суровинна мечка вече няколко години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Флоридов - Китай няма накъде да пада повече. Растежът на икономиката може да се е забавил, ама не е спрял. Погледни графиката на Шанхаецът за 5 години и ще видиш това.
            Още като се сриваше, аз казах, че ще спре на 3 000 и той така стори. Можеше и повече да - ама нямаше да задържи там. А на 2380 (например) това щеше да стане най-изгодната борса на света и куцо, кьораво и сакато щеше да се хукне да инвестира там.
            Китай е фабриката на "света", а не "фабриката" на Китай!

            Случващото се там го гледаме през призмата на експорта и консумацията в тъй наречения развит свят! Пазара там има възможност не само да пада, а да се рути направо, подобно на всички останали!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
              Sell implied vola
              Не разбрах, да продавам петролни компании ли?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                В кое според вас е по-добре да се направи дълга позиция Брент или Американски петрол?
                Ще съм благодарен ако повече хора напишат мнение!
                Sell implied vola

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Флоридов - Китай няма накъде да пада повече. Растежът на икономиката може да се е забавил, ама не е спрял. Погледни графиката на Шанхаецът за 5 години и ще видиш това.
                  Още като се сриваше, аз казах, че ще спре на 3 000 и той така стори. Можеше и повече да - ама нямаше да задържи там. А на 2380 (например) това щеше да стане най-изгодната борса на света и куцо, кьораво и сакато щеше да се хукне да инвестира там.
                  Ohh mlakni be

                  Коментар


                  • Флоридов - Китай няма накъде да пада повече. Растежът на икономиката може да се е забавил, ама не е спрял. Погледни графиката на Шанхаецът за 5 години и ще видиш това.
                    Още като се сриваше, аз казах, че ще спре на 3 000 и той така стори. Можеше и повече да - ама нямаше да задържи там. А на 2380 (например) това щеше да стане най-изгодната борса на света и куцо, кьораво и сакато щеше да се хукне да инвестира там.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • В кое според вас е по-добре да се направи дълга позиция Брент или Американски петрол?
                      Ще съм благодарен ако повече хора напишат мнение!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                        Младежи, започна ли масовото закриване на позиции?
                        I am full in but Short

                        Коментар


                        • Младежи, започна ли масовото закриване на позиции?

                          Коментар


                          • Видях, че се заговори в темата за рецесия през погледа на суровините, а това е нещо, за което аз под един или друг коментар от началото на лятото спускам като теза, особено в контекста на случващото се в Китай, та да споделя и аз нещо!

                            На пъво място суровините са преди всичко основа за производство на стоки, а чак след това са актив, който може да служи за спекулации.

                            Ето днес в Инвестора излезна следната статия:

                            http://www.investor.bg/novini/130/a/...oemvri-207483/

                            Въпросът е как да "прочетем" информацията!

                            Инфлация 1,5%

                            Спад на производствени цени 5,9 %


                            Китай намаля многократно основната си лихва, в опит да закрепи положението с ръста, това така или иначе не се получава, особено успешно! За да закрепи пазара от сериозните спадове през лятото, страната изля огромни средстава, като изкупи множество дялове на банки и на физически лица. Това остави в банките кеш, който в последствие да бъде раздаван като кредити, включително потребителски, което увеличава търсенето, респективно инфлацията. Не малки суми останаха и у индивидуалните инвеститори, които са демотивирани за повторно влизане на пазара, поради оправането и влошения растеж и не са особено изкушени да са депозанти поради намаляващите лихви от страна на централната банка! Те също са консуматори и благоприятстват инфлацията!
                            Интересен е обаче спада на производствените цени, за 45ти пореден месец. За мен той се дължи преди всичко на факта, че имаме забавено търсене в развитите страни. Това е дълъг процес, който принуждава производителите да се конкурират по между си и агресивно да намаляват цените си!
                            Именно поради това, мерките на централната банка на Китай, няма как да дадат очаквания резултат. Проблемът е с външен фокус!

                            Защо обаче процесът се развива сравнително бавно в развитите страни и там забавянето е плавно за сега. Това се дължи на факта, че те за разлика от експортьорите имат много развит третичен сектор, който формира голяма част от БВП.
                            Ако разгледаме САЩ, там работните места в индустрията намалят стремлгаво, като добрите данни от пазара на труда, които се изтъкват, идват от временно наети лица и такива на непълен работен ден. Бармани, сервитьори и др.
                            Забавянето е неминуемо в развитите страни, просто процеса е продължителен!

                            Спадът на цените на суровините, отразява тази реалност, на намалено търсене в развитите страни и фокус там, преди всичко върху сектора на услугите!
                            Много показателен за спада в търсенто е пазара на смартфони, чиито безпрецедентно забавяне, се дължи в една малка степен на липсата на технологични новости, а в голямата си на орязването на разходите на западния потребител!
                            В Q1 и Q2 na 2016г. спадовете на икономическата активност ще се пренасят все по-активно и в развитите страни!

                            Прекършване на фондовия ще катализира процеса към още по-съществени спадове на БВП!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Ако трябва съвсем накратко: когато пазарът очаква сътресения инвеститорите се подготвят за това, и самият този факт силно омекотява сътресенията.

                              И второ, през 2008 ставаше дума за CDO за стойнотта на които имаше абсолютна несигурност. Така че там беше нормално да има масови fire sales и никой да не иска да купи и съответно те да се продват на 15-20 цента за долар.

                              Сега хората умират за yield. Така че ако им падне yield, примерно на пенсионните фондове, защо пък да не го излапат като топъл кейк.
                              I am putting all money since months on shorting HY in Us and commodity FX. Look at the carnage in B/CCC . Commodity is the best indicator... anglo, fcx,x, mtna. Look at the credit skew, cash synthetic basis ( cds-cash). On top the liquidity is so low and the Chinese support with flooding the commodity market. This is the big short.

                              Коментар


                              • имам чувство., че дау може да се избуши
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X