IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Ако си говорим сериозно, аз смятам, че сегашният цикъл е в ранен етап независимо, че е вече на шест години. Това, което може да го дерайлира е най-вече един екзогенен шок. Какъвто всъщност са ниските цени на комодититс - но недостатъчен за тежка рецесия, още по-малко за Армагедон на финансовите пазари. Рецесията на петролния сектор не отразява някаква индогенна слабост на американската икономика.
    и аз смятам, че преди президентските избори догодина в УСА няма да има срив на американските борси, но това все пак е само мое мнение. срива ще дойде след това особено ако изберат някой палячо като оная перука Тръмп и след това ще кажат видяхте ли тоя палячо е виновен за срива на икономиката затова повече не гласувайте за такива циркаджии

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Няма пряка връзка между бизнес цикъл и представянето на акциите. Или по-скоро акциите изпреварват бизнес цикъла или пък не Сигурно е че по време на рецесия пазара ще е ниско. Но не е сигурно че ще почна да пада чак когато настъпи рецесия, също както не е сигурно че ще почне да се покачва чак когато рецесията отмине. Нито пък че няма всъщност да се качва по време на рецесия и да пада при експанзия


      То ако бе толкова лесно да се инвестира всеки щеше да прави луди пари
      Не казвам, че е лесно. Нито пък съм от т.нар. макро-инвеститори.

      Но не мисля, че ще има крах. И не смятам да продавам неща, които държа вече няколко години заради спекулацията, че сега ще се сринат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Ако си говорим сериозно, аз смятам, че сегашният цикъл е в ранен етап независимо, че е вече на шест години. Това, което може да го дерайлира е най-вече един екзогенен шок. Какъвто всъщност са ниските цени на комодититс - но недостатъчен за тежка рецесия, още по-малко за Армагедон на финансовите пазари. Рецесията на петролния сектор не отразява някаква индогенна слабост на американската икономика.
        Няма пряка връзка между бизнес цикъл и представянето на акциите. Или по-скоро акциите изпреварват бизнес цикъла или пък не Сигурно е че по време на рецесия пазара ще е ниско. Но не е сигурно че ще почна да пада чак когато настъпи рецесия, също както не е сигурно че ще почне да се покачва чак когато рецесията отмине. Нито пък че няма всъщност да се качва по време на рецесия и да пада при експанзия



        То ако бе толкова лесно да се инвестира всеки щеше да прави луди пари

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Ако си говорим сериозно, аз смятам, че сегашният цикъл е в ранен етап независимо, че е вече на шест години. Това, което може да го дерайлира е най-вече един екзогенен шок. Какъвто всъщност са ниските цени на комодититс - но недостатъчен за тежка рецесия, още по-малко за Армагедон на финансовите пазари. Рецесията на петролния сектор не отразява някаква индогенна слабост на американската икономика.
          Рецесия на бензинджиите: майната им... ама преди като гледах най на плюс от Дау беше... Мидичката.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
            баче всяка икономика си има цикличност заради това се получават и кризите и сривовете на пазарите. вземи попрочети малко по темата преди да пишеш, че сигурно има хора които ти вярват на съжденията пък то може и това да е целта ти де незнам
            като ти гледам начина на мислене на теб и на ония пич където хвали само фондовете на Алианц имам чувството че търгувате на пазарите от няколко месеца
            не искам да те обидя нито теб, нито който и да е ама приемете и друго мнение, защото нещата не са никак розови за индексите
            Ние знаем, че има цикличност: но ти не бръкаш ли пазари с икономика?

            Защо - ако те еквивалентни - лятото - такъв гнусен спад? Някакви икономически проблеми да е имало? Просто понякога мишкуненето надделява над здравият разум, понякога и еуфорическото геройство надделява над.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
              баче всяка икономика си има цикличност заради това се получават и кризите и сривовете на пазарите. вземи попрочети малко по темата преди да пишеш, че сигурно има хора които ти вярват на съжденията пък то може и това да е целта ти де незнам
              като ти гледам начина на мислене на теб и на ония пич където хвали само фондовете на Алианц имам чувството че търгувате на пазарите от няколко месеца
              не искам да те обидя нито теб, нито който и да е ама приемете и друго мнение, защото нещата не са никак розови за индексите
              Ако си говорим сериозно, аз смятам, че сегашният цикъл е в ранен етап независимо, че е вече на шест години. Това, което може да го дерайлира е най-вече един екзогенен шок. Какъвто всъщност са ниските цени на комодититс - но недостатъчен за тежка рецесия, още по-малко за Армагедон на финансовите пазари. Рецесията на петролния сектор не отразява някаква индогенна слабост на американската икономика.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Blackhat Разгледай мнение
                Я ги виж WWE
                Това наш'то борче много им качи акциите .да му се навиди .
                Ама и тия ли се търгуват, бе - аууууу.

                А Мирослав вярно е голяма работа - годишната му заплата е 750 Б - без да броим приходи от рекламни артикули и т.н. Ного ме изкефи като наби Грамадата и Марк О`Хенри и ги накара да хленчат и молят за милост в захватът му за предаване.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Мерси, че ме светна за цикличността на икономиката! Това не го знаех до сега
                  виждаш ли научи нещо тази вечер

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                    баче всяка икономика си има цикличност заради това се получават и кризите и сривовете на пазарите. вземи попрочети малко по темата преди да пишеш, че сигурно има хора които ти вярват на съжденията пък то може и това да е целта ти де незнам
                    като ти гледам начина на мислене на теб и на ония пич където хвали само фондовете на Алианц имам чувството че търгувате на пазарите от няколко месеца
                    не искам да те обидя нито теб, нито който и да е ама приемете и друго мнение, защото нещата не са никак розови за индексите
                    Мерси, че ме светна за цикличността на икономиката! Това не го знаех до сега

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      99 еврота, бе.

                      Ся ще видиш, когато яката джадайска сеч напълни до дупка касичките на - къде ще иде акцията.
                      Я ги виж WWE
                      Това наш'то борче много им качи акциите .да му се навиди .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Съгласен съм, но през последните години, та и до сега все очакваме срив и той все не идва. Това аз го наричам post-crisis stress disorder
                        баче всяка икономика си има цикличност заради това се получават и кризите и сривовете на пазарите. вземи попрочети малко по темата преди да пишеш, че сигурно има хора които ти вярват на съжденията пък то може и това да е целта ти де незнам
                        като ти гледам начина на мислене на теб и на ония пич където хвали само фондовете на Алианц имам чувството че търгувате на пазарите от няколко месеца
                        не искам да те обидя нито теб, нито който и да е ама приемете и друго мнение, защото нещата не са никак розови за индексите
                        Last edited by jorkata_pz; 14.12.2015, 20:55.

                        Коментар


                        • Как мислите: какво ще сторят утре ония от ФЕД? Ако повишат лихвицата - това няма ли да постави доларът в несгодно положение спрямо юанът и еврото?

                          Впрочем мен ме опасяват не толкова действията на оная глупава баба - колкото приказките и.

                          Впрочем засега дядо Дау се бие смело срещу сривлювците.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Да бе: по 10% всеки ден... това го видяхме само веднъж - хем за минути - на Дау - ама при нищожни обороти, щото дори от паникьорите 95% се държаха за тимбериците с две ръце и поради това не можеха да търгуват. Хем и тогава - падна с 15%, но възстанови още същия ден над половината от. Ти такова нещо виждал ли си друг път, дори и на кино?
                            Сп500 29,09,2008 пада от 1210 на 1109, 6 октомври от 1100 на 1005, 7 октомври от 1046 на 995, 9 октомври от 973 на 900. Само за 10 работни дена се срина от 1222 на 835

                            И това е най-широкия индекс - и нямаше флаш краш - просто срив от 30%. за седмица и половина Отделни позици в него се сринаха много, много повече. Като и да си купил на 835 мъките ти нямаше да са спрели. Следващите 5 месеца падна до 680 още 20% надолу.

                            Всеки по-рисков портфейл - което е горе долу всеки портфейл се сриваше с много повече.

                            Та можете да си ги запазите тези работи че нямало как да пада
                            Last edited by ravnovesie; 14.12.2015, 20:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Бе за непораснали тинита - става.
                              Ама Балоняк !
                              И то със смехотворен дивидент.
                              Не е за непорастнали тинита.


                              Зная - нищожен дивидент - но купих спекулативната - на 118 еврота - ще продам и ще си купя нещо по-секси.

                              Колебаех се дали да си - ама на - дойде ми такава една фантазия - както веднъж каза Чичиков на полк. Собакевич.
                              Last edited by Императорът; 14.12.2015, 20:09.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                99 еврота, бе.

                                Ся ще видиш, когато яката джадайска сеч напълни до дупка касичките на - къде ще иде акцията.

                                Бе за непораснали тинита - става.
                                Ама Балоняк !
                                И то със смехотворен дивидент.

                                DIS' s 10-Year P/S Range
                                Min: 0.83 Med: 1.92 Max: 4.02
                                Current: 3.54
                                DIS' s 10-Year EV-to-EBIT Range
                                Min: 6.2 Med: 11.70 Max: 16.9
                                Current: 13.82
                                DIS' s 10-Year Shiller P/E Range
                                Min: 12.27 Med: 26.52 Max: 41.38
                                Current: 36.41

                                Коментар

                                Working...
                                X