IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Терзо загуби повече от една година за да научи как работи системата и в момента го поднася на готово

    Това че ти не можеш да вденеш материят си е твой проблем

    Като искаш да е интересна дискусията купи продай нещо и сподели твоят опит
    Чакай сега !

    Обсъдих най-голямото IPO на NASDAQ за настоящия момент ,и ми се отговаря все едно питам как ще се представя бакалията на бай Гошо !

    Това питам пак каква тема е ?За търговия с опции ,за инвестици,за акции ,борси и т.н. или темата за путовете и коловете ?

    Това не го разбирам ,акаунта ми не позволява такива опции ,така или иначе ,но ако ще си говорим глупости го кажете и да се приключва

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Е то какво остава да четем само за опции ,колци и путове ,доколкото ми е известно инвестициите не са само покупка и продажба на опции или да прекръстите темата на КОЛ ТЕМА ИЛИ ПУТ ТЕМА ,поне да са наясно хората ?
      Cash secured puts са много добър инструмент да генерираш доходност докато чакаш да купиш компания от списъка ти, недостатък е че акаунта трябва да е по-голям.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Е то какво остава да четем само за опции ,колци и путове ,доколкото ми е известно инвестициите не са само покупка и продажба на опции или да прекръстите темата на КОЛ ТЕМА ИЛИ ПУТ ТЕМА ,поне да са наясно хората ?
        Терзо загуби повече от една година за да научи как работи системата и в момента го поднася на готово

        Това че ти не можеш да вденеш материят си е твой проблем

        Като искаш да е интересна дискусията купи продай нещо и сподели твоят опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Отговора който Терзо ти даде не те ли навежда на мислъта че вече им писна да ти се връзват на щуротиите

          Питаш за щяло и нещяло и очакваш някой да си загуби часове да ти даде качествен отговор който ти после с лекота подминаваш и си плещиш някакви глупости

          Ако сам не можеш да преценяваш кое става и кое не става по добре си търси друго занимание тук никой не ти е длъжен да ти прави анализ на всяка прищявка дето си прочел по новините
          Е то какво остава да четем само за опции ,колци и путове ,доколкото ми е известно инвестициите не са само покупка и продажба на опции или да прекръстите темата на КОЛ ТЕМА ИЛИ ПУТ ТЕМА ,поне да са наясно хората ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Виж сега ,попитах нещо мисля съвсем нормално и изчистено като въпрос ,или мнение да речем
            Ако искаш да си изкарваш комплексите ,направи го другаде или по друг начин ?
            Отговора който Терзо ти даде не те ли навежда на мислъта че вече им писна да ти се връзват на щуротиите

            Питаш за щяло и нещяло и очакваш някой да си загуби часове да ти даде качествен отговор който ти после с лекота подминаваш и си плещиш някакви глупости

            Ако сам не можеш да преценяваш кое става и кое не става по добре си търси друго занимание тук никой не ти е длъжен да ти прави анализ на всяка прищявка дето си прочел по новините

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Дребосъци някакви. Не се занимавай. Аз ти казах, че си направо за Nvdia. Нали видя - акцията за десет години е 130 пъти нагоре. Догодина още поне толкова. Направо са без пари.
              Виж сега ,попитах нещо мисля съвсем нормално и изчистено като въпрос ,или мнение да речем
              Ако искаш да си изкарваш комплексите ,направи го другаде или по друг начин ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                В началото на есента ще се листва Арм ?
                Мсилите ли че е добра за покупка,ще е в евро ,хегемон в архитектурата на чиповете за облачни услуги ,Епъл ,Амазон искат да участва в ипото им ?
                Дребосъци някакви. Не се занимавай. Аз ти казах, че си направо за Nvdia. Нали видя - акцията за десет години е 130 пъти нагоре. Догодина още поне толкова. Направо са без пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                  Магиариш съм, но точно това се оказа. Сега чакаме да видим ще дадат или не

                  Благодаря на всички който се отзоваха.

                  Терзиев - понеже ще копирам на сляпо да не стане грешка ти говориш за лонг колци нали така? И още нещо технически ако купя 5 контракта това би значило 500 акции. Ако опцията е в пари на падеж ще трябва да осигуря кеша за въпросните 500 акции нали така?

                  Алтернативата ще бъде да затворя опцията ако е в пари преди падежа и генерирам печалба.

                  Третата опция е цената да е под страйка и да изгубя платената премия за опциите?
                  Така. Идеята беше да се продадат путове на 20 - за премия или на 21,5 за купуване на акцията с по-малко риск/ на по-ниска цена. Вчера бяха доста по-скъпи, защото по обяд абсолютно всичко беше червено.

                  С кол опции идеята е по-спекулативна - купуваш страйк 23 и се надяваш на добри резултати от данните септември. Днес обаче са бая по-скъпи от вчера и не е такава далавера.

                  Да купиш 5 контракта не означава, че трябва да имаш пари за 500 акции. Означава, че ако стойността на опциите влезе в парите можеш да избираш дали да продадеш самите опции на печалба или да купиш акциите. Аз много рядко купувам самите акции в такива случаи. Ако продаваш опции, тогава вече е хубаво да имаш парите.

                  Според мене, опитай двата варианта (продаваш путове / купуваш колци), но с по един два контракта. Рискът идва при продаване - не знаеш колко точно можеш да загубиш. При купуване на опции риск няма, единствено цената на придобиване.

                  Коментар


                  • В началото на есента ще се листва Арм ?
                    Мсилите ли че е добра за покупка,ще е в евро ,хегемон в архитектурата на чиповете за облачни услуги ,Епъл ,Амазон искат да участва в ипото им ?

                    Коментар


                    • Няма проблем - и без това първо Интерактив трябва да ми разрешат опции в Европа. Бърза работа нямам - когато тогава.

                      Коментар


                      • Моята идея беше малко по-различна. От телефона ми е терсене, ако искаш изчакай няколко часа да долазя да комп.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          За айриш: [ATTACH=CONFIG]n4101991[/ATTACH]
                          [ATTACH=CONFIG]n4101990[/ATTACH]
                          Магиариш съм, но точно това се оказа. Сега чакаме да видим ще дадат или не

                          Благодаря на всички който се отзоваха.

                          Терзиев - понеже ще копирам на сляпо да не стане грешка ти говориш за лонг колци нали така? И още нещо технически ако купя 5 контракта това би значило 500 акции. Ако опцията е в пари на падеж ще трябва да осигуря кеша за въпросните 500 акции нали така?

                          Алтернативата ще бъде да затворя опцията ако е в пари преди падежа и генерирам печалба.

                          Третата опция е цената да е под страйка и да изгубя платената премия за опциите?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            Той прозореца хубаво бил отворен, а ти натовари ли???
                            Не,за толкоз малко не ми се видя удачно да купувам още

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Ха ха ,24 часа...
                              Толкова беше прозореца...промоцията приключи с близо 9% спад...минало свършено!
                              Статиите са пълен шит...
                              Не всъщност статиите са добър ориентир и изобщо всичките тия новини...правиш на 180 градуса обратно на това дето ти внушават...
                              За Сп500 щели да иде на 3200 той стана 4500 още преди есента...
                              Златото щяло да иде на 3500 долара,то едвам долепя,1900...да продължавам ли???
                              Шефчето от Блек Рок нали ги каза в клипа всяка такава шит новина е милиарди за нас..Ама уж сте били опитни инвеститори...не знам
                              Той прозореца хубаво бил отворен, а ти натовари ли???

                              Коментар


                              • https://www-cityindex-com.cdn.amppro...s%2Farm-ipo%2F

                                Тия ще се листват наесен.
                                В своя бизнес са без конкуренти почти

                                Коментар

                                Working...
                                X