IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    Аз ще почакам GILD до към 80 и ще се усреднявам
    Във вторник какъв ще е отчета? Като чета всичко е екстра.
    Възможно е, сектора си е в откровен мечи маркет, като нищо може и още едно 10% да видим и при двете.
    Само сантимента има значение, отчета не важи толкова, дори не е препоръчително да е добър, колкото е по екстра - толкова повече пада след него...

    ПС Според мен трябва не да увеличават, а да махнат даже дивидента и с огромния черпак да правят байбак на поразия.
    Last edited by pipbel; 29.01.2016, 10:49.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Айде хоп и на Целгена на 96.
      Комбинацията Гилиъд/Целген за мен си е много добра, на 10-11 ре за 2017
      Неслучайно след последните маркет сривове миналата седмица HQH ми стана водещата позиция.
      Ма друго си е да си ги имам и в чист вид двечките.
      Аз ще почакам GILD до към 80 и ще се усреднявам
      Във вторник какъв ще е отчета? Като чета всичко е екстра.
      Last edited by andy2000; 29.01.2016, 10:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        По-добре да беседваме на тема "балоняци" като Фейсбук, а не "евтини" компании като Епъл. Фейсбук са нагоре с 12% тази вечер.
        Няма да си купя акции на Букчето, докато то води расистка политика и нарушава свободата на словото.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Нали го бистрихме този въпрос.
          Всичко идва от безметежните 8 години на евтини кредити. Те финансираха бума на шистоваците, които се набълбукаха с кредити и съответно и банките. Ако бяха разработвали находищата с по-малко банков заемен капитал, а с повече инвеститорски, сега нямаше да пада борсата или поне не много.

          Ти обърна ли внимание, че днес спряха от търговия няколко италиански банки поради спад над 5%?
          Надали ще се намери бамка, която да се е набила толкова в кредити към шистаджиите, че да фалира.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
            икономиката расте, потреблението на петрол расте
            Но ако добивът на слуз расте ного по-бръже?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Днес само западноевропейците бяха мишкуняци. Явно политиката и социалните взаимоотношения превземат и борсата.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Айде хоп и на Целгена на 96.
                Комбинацията Гилиъд/Целген за мен си е много добра, на 10-11 ре за 2017
                Неслучайно след последните маркет сривове миналата седмица HQH ми стана водещата позиция.
                Ма друго си е да си ги имам и в чист вид двечките.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Не, не е различно от РС, абсолютно същото е. И съдбата на играчите в сектора ще е същата.
                  Определен брой производители на електронни компоненти доставят на всички "производители", чиито продукти само сглобяват в чужди фабрики с тайвански/китайски собственици в Китай. 2-3 вида ОС за РС и 3-4 за мобилни устройства. Това е. Всичко е взаимозаменяемо. Архитектурите са същите, следователно разликите минимални. От там резултата е ясен: свиване на маржовете и консолидация на сектора. А лъвския пай от добавената стойност отива при този, които прави екосистемата: Майкрософт, Гугъл, Епъл. Епъл обаче продава и хардуер, т.е. ще има компресия на мафжовете за тях. Кога, не знам: утре, догодина, след 5 години...резултата е ясен.

                  А Windows-а си има собствено ядро, което не променя факта, че архитектурата отдолу е същата, интелска. Можеш да сложиш на епълски компютър Windows, може и обратното. Все същата. Останалото са празни приказки.
                  Няма значение къде се правят и сглобяват чарковете. Въпросът е, че всичко се проектира и решева как да бъде от Епъл, както софтуеърната платформа, така и хардуеъра.

                  Майкрософт си прави сам софтуеърната платформа (т.е. операционната система), но OEMs сами си решават какви PC-та да правят. Затуй има един куп Майкрософтски машини, а видовете макове се броят на пръсти.

                  Разликата е доста очевидна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Прочети долното:
                    http://www.marketwatch.com/story/app...ash-2016-01-26

                    И най-вече - подзаглавитео:
                    Apple’s reserves are mostly overseas and in longer-term securities

                    Знаеш ли колко огромна е разликата между КЕШ и longer-term securities?
                    Та тези може и да станат на 30% от номинала си в даден момент, ако решат да ги кешират.
                    Статията е интересна. 216 млрд кеш ти е ясно, че няма как да държат и че гледат да не плащат данъци. Нормално всичко да е зад граница. Нормалн е и по-голямата част да е в longer-term securities. Като се говорим за "кеша" на Епъл не мисля, че някой си представя, че трябва да впрегнат всичките 216 млрд в едно начинание в рамките на един ден или че пък всичките тези пари са в разплащателни сметки или във Форт Нокс.
                    Last edited by andy2000; 28.01.2016, 20:54.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                      За кредита съм съгласен. Епъл що си мисля, че имаха 40-50 долара дебт? Я дай 210-50 и кажи колко става.
                      Прочети долното:
                      http://www.marketwatch.com/story/app...ash-2016-01-26

                      И най-вече - подзаглавитео:
                      Apple’s reserves are mostly overseas and in longer-term securities

                      Знаеш ли колко огромна е разликата между КЕШ и longer-term securities?
                      Та тези може и да станат на 30% от номинала си в даден момент, ако решат да ги кешират.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Няма да е толкова просто. Дори петролът да отиде към 40-50, което ме съмнява, арабите показаха, че точно за две седмици могат да го свалят пак на 30, че и надолу.

                        Кажи ми сега, ти би ли дал кредит на някой шистовак при такъв огромен риск?

                        А и не вярвай на отчетите на банките. Нали го написах преди няколко дни - те в момента отчитат кредитите към нефтената индустрия като 100% събираеми. В отчетите си правят хиляди хватки, които дори и да имахме образованието да ги направим, пак не бихме ги открили.
                        В момента мисля, че никой не дава кредити на шистоваци.
                        От началото на 2015 в САЩ фалираха има-няма 40 дребни компании, които преди срива видяха, че се правят пари, набълбукаха се с кредити, разчетоха приходите при 100$ за барел и после чао. В голяма степен тези кредити са обезпечени с продаваеми активи. Да, малки ще загиват, но от големите компании никоя няма да потъне. Поне така си мисля.
                        За кредита съм съгласен. Епъл що си мисля, че имаха 40-50 долара дебт? Я дай 210-50 и кажи колко става.
                        За отчетите не знам, сигурно си прав... но дано не си, че още един шитсторм като от 2007-2008 няма да е приятен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          Излязоха доста материали по въпроса за експозицията на най-големите американски банки към петролни компании.Нямаше нищо драматично.Май сити и уф се бяха поовъртяли малко повече, но бяха някакви прашинки сравнени с размера на банките.
                          Т.е., ако приемем, че си прав, не казвам, че не си, СА и другите, които помпят здраво като кътнат добива с 5-10% и петрола отиде на 45-50$ пазарите ще се успокоят и всичко ще тръгне нагоре?
                          Няма да е толкова просто. Дори петролът да отиде към 40-50, което ме съмнява, арабите показаха, че точно за две седмици могат да го свалят пак на 30, че и надолу.

                          Кажи ми сега, ти би ли дал кредит на някой шистовак при такъв огромен риск?

                          А и не вярвай на отчетите на банките. Нали го написах преди няколко дни - те в момента отчитат кредитите към нефтената индустрия като 100% събираеми. В отчетите си правят хиляди хватки, които дори и да имахме образованието да ги направим, пак не бихме ги открили.
                          Last edited by anon6706; 28.01.2016, 20:28.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Причината е проста, стига да си спомниш времето на Лемън Брадърс.
                            Думата е "НЕДОВЕРИЕ". Появи ли се недоверие между банките (ако някоя закъса с шистоваците), и както сега ги няма ФЕД да спасяват, започват да се вдигат лихвите по кредитите.Първо междубанковите, после по бондовете и т.н. И Уолт Дисни и който и друг да се сетиш е с двата крака в кредити.

                            П.П. както се оказа - дори и всемогъщата кеш машина Епъл е затънала в кредити.
                            Излязоха доста материали по въпроса за експозицията на най-големите американски банки към петролни компании.Нямаше нищо драматично.Май сити и уф се бяха поовъртяли малко повече, но бяха някакви прашинки сравнени с размера на банките.Какво като УФ има 17 млрд към петрол и газ? Пак по спомен - това са около 2% от всички кредити.
                            Т.е., ако приемем, че си прав, не казвам, че не си, СА и другите, които помпят здраво като кътнат добива с 5-10% и петрола отиде на 45-50$ пазарите ще се успокоят и всичко ще тръгне нагоре?
                            Last edited by andy2000; 28.01.2016, 20:23.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                              Да бе, коментирахме го, но аз не разбрах защо всички ядат дървото?
                              Ойловите компании и банките с експозиции към сектора и то към една част от компаниите от сектора също ще ядат дървото. Е,и? Що пада гилд или дисни? Нито хепатита бръмчи на скъп петрол, нито Мики Маус е акционер в XOM.

                              Извинявам се, ако сте го избистрили, но съм го пропуснал. Нямаше ме няколко дни и може няколко страници да не съм изчел.
                              Причината е проста, стига да си спомниш времето на Лемън Брадърс.
                              Думата е "НЕДОВЕРИЕ". Появи ли се недоверие между банките (ако някоя закъса с шистоваците), и както сега ги няма ФЕД да спасяват, започват да се вдигат лихвите по кредитите.Първо междубанковите, после по бондовете и т.н. И Уолт Дисни и който и друг да се сетиш е с двата крака в кредити.

                              П.П. както се оказа - дори и всемогъщата кеш машина Епъл е затънала в кредити.
                              Last edited by anon6706; 28.01.2016, 20:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Нали го бистрихме този въпрос.
                                Всичко идва от безметежните 8 години на евтини кредити. Те финансираха бума на шистоваците, които се набълбукаха с кредити и съответно и банките. Ако бяха разработвали находищата с по-малко банков заемен капитал, а с повече инвеститорски, сега нямаше да пада борсата или поне не много.

                                Ти обърна ли внимание, че днес спряха от търговия няколко италиански банки поради спад над 5%?
                                Да бе, коментирахме го, но аз не разбрах защо всички ядат дървото?
                                Ойловите компании и банките с експозиции към сектора и то към една част от компаниите от сектора също ще ядат дървото. Е,и? Що пада гилд или дисни? Нито хепатита бръмчи на скъп петрол, нито Мики Маус е акционер в XOM.

                                Извинявам се, ако сте го избистрили, но съм го пропуснал. Нямаше ме няколко дни и може няколко страници да не съм изчел.

                                Коментар

                                Working...
                                X