IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
    Спомням си преди колко беше впечатлен от компютърните алгоритми, пак същитe неща говори колко си умен колко знаещ, как дъл госрочните инвестиции били за глупаци и кво направи едни 5 % а личните ти -8%, когато с простото бай енд холд щеше да си на над 30%

    Сега същите неща дрънкаш ама вече на друго ниво си бил Затова те е страх за дадеш онлайн сделка защото като ги правите не можете да биете пазара дори великите фонд мениджъри дето сте се събрали
    Не ми е лесно да дам определение на мислите ти за да не те обидя.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Привет!Рядко пишеш и това е загуба за форума.От теб има какво да се научи.Както и от Ив.Аз мисля че основните проблеми влияещи на пазарите в момента и в бъдеще ще са демографската катастрофа и породената от нея екологична катастрофа..........на крайна планета с крайни ресурси НЕ МОЖЕ да има безкраен ръст на развитие на този тип икономика...............момента в който индийския селянин може редовно да яде месо е началото на края...................
      Няма какво да кажа и затова не пиша Какво може да стане отдавна съм се отказал да мисля. Опитвам се да видя нещо някъде и да се възползвам, но напоследък не ми се отдава поради причините изброени от Ив А за индийският селянин не бери грижа. Той месо не яде не защото не може да си го позволи. Индийският селянин не убива, защото вярва че всички живи същества са част от едно цяло. И това цяло е БОГ. Тоест ако убива други същества, той убива част от себе си. Демек индийският селяни го интересува само харе кришна, харе рама и го боли фара за икономиката И това е защото той така е избрал а не защото е принуден. Даже в Бутан имало закон, че е забранено убиването на животни. Дори и за мравка може да те вкарат в затвора
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Здравейте, ако е възможно един въпрос към Iv_max. Какъв процент от активите му е постигнат с търговия на финансовите пазари. Благодаря
        Извинявам се предварително ако е отговорил преди това на такъв въпрос.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Много се отклонихме от темата NYSE.

          За житейската философия: щом не съм направил бизнес значи не съм могъл да го направя. Едно време като бях на 24-25 години много говорех какво бих могъл да направя ако поисках, но се наложи да го направя наистина, за да ми повярват.

          Та така и за бизнеса, не съм направил, защото не съм могъл и сега в момента не го правя, защото и сега не мога. Като почна да го правя значи вече мога.

          Безсмислено е да се говори пожелателно и какво би трябвало другите да правят.


          Хаха. Дали не е по темата? Каква е темата? Как да правим пари. Нали това е темата? Първият логичен въпрос би следвало да бъде: "Колко пари искаме да направим?", както и "За какво въобще са ни тези пари?" И защо само около 5% преследват богатството? Ние ли сме лудите или те? Има една детска книжка. "Малкият принц" Малка книжка ама там са всички герои. Избери си един и бъди като него. А за бизнеса. Трябва да те разочаровам, но ти вече правиш бизнес. Въпроса е дали го правиш по най-правилният начин
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Да не говорим, че на мене правенето на бизнес заради самия бизнес и пари - изобщо не ми е интересно и би било мъчение, независимо от парите.

            Коментар


            • Много се отклонихме от темата NYSE.

              За житейската философия: щом не съм направил бизнес значи не съм могъл да го направя. Едно време като бях на 24-25 години много говорех какво бих могъл да направя ако поисках, но се наложи да го направя наистина, за да ми повярват.

              Та така и за бизнеса, не съм направил, защото не съм могъл и сега в момента не го правя, защото и сега не мога. Като почна да го правя значи вече мога.

              Безсмислено е да се говори пожелателно и какво би трябвало другите да правят.



              Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Прочети пак какво е писал Ив за страха, Мишо, защото твоят пост потвърждава точно това което е писал той Всички се раждаме, живеем известно време и умираме. Няма какво да губим. Пари от "сигурни" неща не се правят. Сигурно, несигурно са неща в главите ни. Контролиран риск му е майката Ако си имал късмета да направиш пари ги цени и им се радвай. Купи си кемпер или яхта и обикаляй света или нещо друго което те кефи но не ги хвърляй на комар. Ив още не разбира че няма начин да повлияе на някой и затова продължава да опитва. Имаше един епизод в 1984-та Оруел. Главния герой когато четеше забранената книга и имаше чувството че той я е написал. Не четеш ли нещо, все едно ти сам си го написал няма никаква полза. Тоест четенето е безмислено освен ако не са някакви данни или статистики. Опита е единственото което може да те научи на нещо а за да натрупаш опита, трябва да пребориш страха Това, че често постваш разни статии или изказвания е това в което вярваш и това което сам ти би написал. За мен лъжа за теб истина. Всичко е написано, както и обратното на това всичко Разликата между хората е в това на какво вярват.
              Last edited by Money; 24.02.2018, 14:05.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Прочети пак какво е писал Ив за страха, Мишо, защото твоят пост потвърждава точно това което е писал той Всички се раждаме, живеем известно време и умираме. Няма какво да губим. Пари от "сигурни" неща не се правят. Сигурно, несигурно са неща в главите ни. Контролиран риск му е майката Ако си имал късмета да направиш пари ги цени и им се радвай. Купи си кемпер или яхта и обикаляй света или нещо друго което те кефи но не ги хвърляй на комар. Ив още не разбира че няма начин да повлияе на някой и затова продължава да опитва. Имаше един епизод в 1984-та Оруел. Главния герой когато четеше забранената книга и имаше чувството че той я е написал. Не четеш ли нещо, все едно ти сам си го написал няма никаква полза. Тоест четенето е безмислено освен ако не са някакви данни или статистики. Опита е единственото което може да те научи на нещо а за да натрупаш опита, трябва да пребориш страха Това, че често постваш разни статии или изказвания е това в което вярваш и това което сам ти би написал. За мен лъжа за теб истина. Всичко е написано, както и обратното на това всичко Разликата между хората е в това на какво вярват.
                Към написаното от теб бих добавил и ВИЗУАЛИЗАЦИЯТА.Много е важна и не всеки я притежава........

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Прочети пак какво е писал Ив за страха, Мишо, защото твоят пост потвърждава точно това което е писал той Всички се раждаме, живеем известно време и умираме. Няма какво да губим. Пари от "сигурни" неща не се правят. Сигурно, несигурно са неща в главите ни. Контролиран риск му е майката Ако си имал късмета да направиш пари ги цени и им се радвай. Купи си кемпер или яхта и обикаляй света или нещо друго което те кефи но не ги хвърляй на комар. Ив още не разбира че няма начин да повлияе на някой и затова продължава да опитва. Имаше един епизод в 1984-та Оруел. Главния герой когато четеше забранената книга и имаше чувството че той я е написал. Не четеш ли нещо, все едно ти сам си го написал няма никаква полза. Тоест четенето е безмислено освен ако не са някакви данни или статистики. Опита е единственото което може да те научи на нещо а за да натрупаш опита, трябва да пребориш страха Това, че често постваш разни статии или изказвания е това в което вярваш и това което сам ти би написал. За мен лъжа за теб истина. Всичко е написано, както и обратното на това всичко Разликата между хората е в това на какво вярват.
                  Привет!Рядко пишеш и това е загуба за форума.От теб има какво да се научи.Както и от Ив.Аз мисля че основните проблеми влияещи на пазарите в момента и в бъдеще ще са демографската катастрофа и породената от нея екологична катастрофа..........на крайна планета с крайни ресурси НЕ МОЖЕ да има безкраен ръст на развитие на този тип икономика...............момента в който индийския селянин може редовно да яде месо е началото на края...................

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    да го гледаме ли отново ??? ... http://www.imdb.com/title/tt1596363/
                    Много се филмирате ...нищо не се е променило от времето на фараоните ..
                    .... това, че някой го е ударило ябълка по главата не означава, че ще стане Нютон....
                    Филма е готин, ама за мен Бъри е един глупак или както им вика Ив - простак . Глупак ама с късмет. Ако кризата се беше отложила с един-два месеца и Бъри сега щеше да е под моста без някой да е чувал за него
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Нали трябва всичките си пари да инвестираме в собствени бизнеси. 80% от новосъздадените бизнеси фалират в рамките на 2 годни. Ето за това говорим.
                      Прочети пак какво е писал Ив за страха, Мишо, защото твоят пост потвърждава точно това което е писал той Всички се раждаме, живеем известно време и умираме. Няма какво да губим. Пари от "сигурни" неща не се правят. Сигурно, несигурно са неща в главите ни. Контролиран риск му е майката Ако си имал късмета да направиш пари ги цени и им се радвай. Купи си кемпер или яхта и обикаляй света или нещо друго което те кефи но не ги хвърляй на комар. Ив още не разбира че няма начин да повлияе на някой и затова продължава да опитва. Имаше един епизод в 1984-та Оруел. Главния герой когато четеше забранената книга и имаше чувството че той я е написал. Не четеш ли нещо, все едно ти сам си го написал няма никаква полза. Тоест четенето е безмислено освен ако не са някакви данни или статистики. Опита е единственото което може да те научи на нещо а за да натрупаш опита, трябва да пребориш страха Това, че често постваш разни статии или изказвания е това в което вярваш и това което сам ти би написал. За мен лъжа за теб истина. Всичко е написано, както и обратното на това всичко Разликата между хората е в това на какво вярват.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Само аз ли разбирам какво казва Ив? Точно обратното казва. Да не залагате всичко на една карта а да излезете от пазара за да не си загубите парите. Казва че в момента пазара е една игра на покер и че някои играчи ви знаят картите и че не е задравословно за цацата да е вътре, защото момента е такъв, че открит сезона за риболов на цаца Фундамента е хубаво нещо. И аз съм фундаментален играч, обаче за момента няма фундамент. Относно какъв фонд и как го управлява, не му е целта да се хвали а по-скоро да подкрепи думите си. Да знаете кой ви пише и на какво ниво се намира.
                        да го гледаме ли отново ??? ... http://www.imdb.com/title/tt1596363/
                        Много се филмирате ...нищо не се е променило от времето на фараоните ..
                        .... това, че някой го е ударило ябълка по главата не означава, че ще стане Нютон....

                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Нали трябва всичките си пари да инвестираме в собствени бизнеси. 80% от новосъздадените бизнеси фалират в рамките на 2 годни. Ето за това говорим.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Психолозите казват така....за щастието и смъртта....поради една проста причина. Че СТРАХА е това което ни пречи най много в живота - и не само да бъдем щасливи. А най голямия страх на човек е смъртта.
                            Въпроса е обаче защо?
                            Страха идва винаги когато човек нещо не разбира. Естественно е, че най големия страх...е от смъртта поради това че човек това най малко разбира и най много от него се страхува.
                            Чуството за самосъхранение на човек....е фактор който понякога игнорира обстоятелства около него с цел да избегне страха.
                            Тук се случва нещо подобно. Т.е сред "инвеститорите" . Ако си начинаещ....ти нямаш страх от пазара...щото си мислиш че инвестираш в някакъв бизнес. Когато напреднеш през годините - осъзнаваш че пазара прави нелогични неща....и почваш да се страхуваш. Щото чустваш ( не че разбираш но чустваш ) че нищо не разбираш. Това води до емоционални решения...и обикновенно до загуби. Но това не ти пречи да продължиш защото ти не знаеш...а само чустваш....което води до надежда...че все пак пазара е честен. И ако не успееш да станеш алчен....в този процес може и да се задържиш на повърхността известно време с променлив резултат.
                            Ако успееш да превъзмогнеш обаче тоя период или нещо те тласне да осъзнаеш какво правиш и наистина почнеш да разбираш, тогава или се ОТКАЗВАШ - от СТРАХ...или приминаваш на друго ниво в което всяко решение което правиш става базирано не на страха а на контролирания РИСК. Това всъщност което правим ние сега. И мисля че това е момента в който почваш да правиш или губиш истински пари. Всичко останало е пунта мара. Пари могат да се правят на пазара....ако можеш да менажираш контролиран риск...и имаш достатъчно много пари + информация която да ти даде някакво предимство пред останалите...в играта.

                            Хората отказват да приемат реалността.....поради това че изхода от тая реалност е че ще им се отнеме надеждата че ще забогатеят. А те самите не искат това....не искат да ги е страх...т.е не искат да знаят. Искат да си имат надеждата. И така...до като не загубят. Или поне разберат че богати от това - няма да станат и се замислят да правят нещо друго.

                            Това разделя....някой хора от някой хора. Едните са достатъчно амбициозни да научат всичко без значение дали резултата от това ще е страх който те ще успеят да превъзмогнат....ще се развият и ще продължат напред с повече опит умения и познания въпреки че ще са по несигурни. А други препочитат да игнорират реалността,,,,,за да може да не ги е страх и да си кретат в измисления свят който са си нарисували поради вроденото чуство за самосъхрнанение.
                            Аз те слушам много внимателно. Послушай ме и ти и я напиши тая книга. Ще стане бестселър, гарантирам ти
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Селена, съветът е че нямаш право да си амеба. Трябва да станеш мултимилионер. Това е. Залагаш всичко на карта и ако спечелиш, спечелиш ако не...

                              Ив, я кажи какво става ако не успееш. Едно малко револверче ли взимаш още докато имаш пари?
                              Само аз ли разбирам какво казва Ив? Точно обратното казва. Да не залагате всичко на една карта а да излезете от пазара за да не си загубите парите. Казва че в момента пазара е една игра на покер и че някои играчи ви знаят картите и че не е задравословно за цацата да е вътре, защото момента е такъв, че открит сезона за риболов на цаца Фундамента е хубаво нещо. И аз съм фундаментален играч, обаче за момента няма фундамент. Относно какъв фонд и как го управлява, не му е целта да се хвали а по-скоро да подкрепи думите си. Да знаете кой ви пише и на какво ниво се намира.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Селена, съветът е че нямаш право да си амеба. Трябва да станеш мултимилионер. Това е. Залагаш всичко на карта и ако спечелиш, спечелиш ако не...

                                Ив, я кажи какво става ако не успееш. Едно малко револверче ли взимаш още докато имаш пари?

                                Коментар

                                Working...
                                X