IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Съвпадък тука.

    Сега, може да има някой дефлационен месец. Не знам обаче колко трябва да си бягал от часовете в училище, за да очакваш дефлация насред световна война.

    За 30-ти път сигурно го пиша - активите /особено реалните/ са безалтернативно нагоре. големият проблем са различните капиталови ограничения и пладнешки кражби на имущество. Национализацията вече е нормализирана като политика. Кражбата от банкови сметки без съд и присъда са широко прилагани.

    И въпреки това, аз съм sell в момента.

    Рисковата премия е прекалено ниска и разни сини чипове путкимайни не си заслужават. Опитвам да организирам портфейла по талебски почин - половината ДЦК и еквивалентни, половината безобразни спекулации /опитах безуспешно с HE днес/ Няма как да стане съвсем обаче, защото нафта и газ не продавам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
      ФЕД издъни пазара с приказки, какво остава с още няколко повишения
      Фед ще вдига докато не го докара до рецесия - Тогава хората ще се уплашат и инфлацията ще им се струва по малкото зло

      И Фед научно ще обяснят че много съжаляват за Кавръка и другите спестители но ще трябва за поред път да ги ожмулат и ще почнат да намаляват лихвата

      До тогава вече ще са спрели да продават баланса и ще почнат и да купуват

      А планктона като петърчо умно ще се чеше и ще се чуди що пак така стана

      Коментар


      • ФЕД издъни пазара с приказки, какво остава с още няколко повишения

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение


          А тези с "таланта" сте ти и шестака.Ти от миналото лято го чакаш петрола от 110$ да расте и така и не можеш да го дочакаш ,но печелим викаш

          От 10 дена казваш ,че нямало корекция на СП,а имало ръст.Къв ръст ве момче,ти изобщо имаш ли иде къде се намираш ?
          Петърчо дето шортва Шели от 24лв а то стана 37 почнал акъл да дава

          Но пък за сметка на това чака Дрона да политне

          Няма друг с толкова поредни грешни прогнози това момче е ценен анти индикатор можете пари да правите от прогнозите му ама залагайки на обратно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Чудя се да направя ли един Paypal или пас. Този път не изглежда толкова очевидно дъното. Може и под 55 да слезе.
            Мисловен процес на една дребна риба.
            Има спад,консолидация и ново дъно..Какво дъно било ударено, пък било и очевидно Тотална неадекватност !

            Прилагаш същите тактики и стратегии от миналата година когато ви проверявах с клоуна
            А тактиката е ,"ловим" някакви падащи ножове и после се чудим защо акаунта е на червено и ни сърбят гъзовете

            Коментар


            • Каврък, при твойте мъки за 5-6 процента, дивиденти по 1-2 и ДЦК-та за по 3-4 (щото те е страх да купиш в нормална валута)... защо не вложиш в заеми. Гледам в Рендити вече минават 9%. Аааа, ама ти чакаше имотиту да слезе.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                УНИКАЛЕН!!! БЕЗПОГРЕШЕН!!!
                Петронас, човече, имаш свръхестествена дарба. Преди да го напишеш си мислех, че идеята на 6 хил. не е много добра.

                А тези с "таланта" сте ти и шестака.Ти от миналото лято го чакаш петрола от 110$ да расте и така и не можеш да го дочакаш ,но печелим викаш

                От 10 дена казваш ,че нямало корекция на СП,а имало ръст.Къв ръст ве момче,ти изобщо имаш ли иде къде се намираш ?
                Last edited by mibova; 16.08.2023, 17:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение

                  Dividend payment date за AAPL e 17.08.2023, т.е. утре, т.е. още не си ги получил. Най-вероятно в Dividends в началната страница са дивидентите, които са между ex-date и payment date (т.е. такива, които "със сигурност" ще получиш, но все още не са в сметката).
                  Известие няма да получиш. Ще разбереш от Account statement, както вече ти писах малко по-долу. Другият вариант е да следиш набъбването на Settled cash.
                  Имай предвид, че в Account statement ще има отражение чак на 18, тъй като не може да го пускаш intraday.
                  Мерси ,това ми казаха и от съпорта на Интерактив /в чата /.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Не искам с путове тука. Едно сериозно слизане ще ми излезне много дебело. Стоповете при опции са бошлаф работа.
                    явно не искаш да ги притежаваш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Чудя се да направя ли един Paypal или пас. Този път не изглежда толкова очевидно дъното. Може и под 55 да слезе.
                      Не бих заложил на дъно. Тия странични флагове тип консолидация по дъната имат гадния навик да поддават.

                      Коментар


                      • Не искам с путове тука. Едно сериозно слизане ще ми излезне много дебело. Стоповете при опции са бошлаф работа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                          приравнени в евро, понеже съм в евра
                          И аз съм така

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            В евро ли си или долари ?
                            приравнени в евро, понеже съм в евра

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                              Почнах да получавам някакви лихви върху свободния кеш
                              В евро ли си или долари ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                От Епъл ,сега си писах с някаква в чата им ,каза ми че утре щели да ги платят и отивали в кеш секцията ,сега само ги виждам като може би чакащи да с еплатят ,интересното е че в satement ги има и като валутирани в евра ,нарочно пробвах да тегля суми и ми даде само сумите без дивидента ,което означава че не мога да ги тегля и реално май не са преведени .Дано получа известие за плащане или нещо подобно ,иначе как ще разбереш?
                                Dividend payment date за AAPL e 17.08.2023, т.е. утре, т.е. още не си ги получил. Най-вероятно в Dividends в началната страница са дивидентите, които са между ex-date и payment date (т.е. такива, които "със сигурност" ще получиш, но все още не са в сметката).
                                Известие няма да получиш. Ще разбереш от Account statement, както вече ти писах малко по-долу. Другият вариант е да следиш набъбването на Settled cash.
                                Имай предвид, че в Account statement ще има отражение чак на 18, тъй като не може да го пускаш intraday.

                                Коментар

                                Working...
                                X