IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Все отбор юнаци.Хвани единия ,удари другия


    https://i.imgur.com/jX5ZbR3.png


    Коментар


    • Не ми върза нищо днес. Движенията са сякаш ще имаме отскок утре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        шестака, е толкова много "печеливш",че за 6 месеца "познава" 100% движение
        Лошото е ,че е на обратно ,ама карай

        Не те ли е срам да го постваш това след като от 27 почна да разправяш как ще падне а в момента е 38+???
        Click image for larger version

Name:	slyg.jpg
Views:	5
Size:	14.7 КБ
ID:	4104370


        Коментар


        • шестака, е толкова много "печеливш",че за 6 месеца "познава" 100% движение
          Лошото е ,че е на обратно ,ама карай


          https://i.imgur.com/gAVxRUE.png


          Last edited by keep_calm; 17.08.2023, 13:40. Причина: Спазвайте добрият тон. Последно предупреждение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Бутнаха я. -9% оттогава
            Пепи в Шели питаха за тебе притесняват се да не си си посгнал че ще останат без елхи за коледа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              Е това дърво е ябълката в момента

              Бутнаха я. -9% оттогава

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Пич, ФЕД са магьосници. Буквално. От 0 до 5,3 за няколко месеца без САЩ да гръмнат!!! И Мистър Сенко не го можеше това. Ще видим като ЕС-то клекне какво следва.
                Не разбра ли, че с едната ръка взимат /ФЕД, лихви/, а с другата дават /правителство, програми за чипове, инфраструктура, бюджетен дефицит/. Така се оказва, че лихвите действат даже стимулиращо в краткосрочен план. Новината не е толкова, че акциите спадат, а че бондовете се сринаха

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Бих опонирал, че естественото състояние на Запада е война, постоянна експанзия... докато продължава войната, няма нищо да гръмне. Нас ни глътнаха и спечелиха едни двайсетина години. Утре войната в Украйна ако свърши (абсурд), ще почне пак войната срещу хората - Ковид, Сарс, Маймунски грип, Синдром на Петърчо...
                  Експанзията е до време ,проблема е че вече няма какво да глънат. А нуждите им са все по големи и по големи. Дори Украйна цялата да вземат е малка за нуждите които имат

                  Ако те можеха да се разрастват нямаше да се увеличава баланса на Фед с такива темпове

                  Положението е стигнало до там че почнаха да си евават другарчетата ЕС Япония УК Австралия Канада

                  Ако успеят да разпаднат Русия ще си осигурят едни още 20г но рано или късно ще трябва да се сблъскат с Китай





                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Войната ще приключи до 12 месеца от тук нататък,ако искаш може да се обзаложим ,мисли как да се играе приключването
                    Е как да ги отиграем приключването ,
                    със заемане на къси позиции и покупка на злато след продажба на крипто.
                    Last edited by Майстора233; 17.08.2023, 11:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Бих опонирал, че естественото състояние на Запада е война, постоянна експанзия... докато продължава войната, няма нищо да гръмне. Нас ни глътнаха и спечелиха едни двайсетина години. Утре войната в Украйна ако свърши (абсурд), ще почне пак войната срещу хората - Ковид, Сарс, Маймунски грип, Синдром на Петърчо...
                      Войната ще приключи до 12 месеца от тук нататък,ако искаш може да се обзаложим ,мисли как да се играе приключването

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Терзо не е до войната инфлацията си върви и с нея и без нея защото основната причина е печатенето на пари

                        А печатенето на пари е в следствие на това че западният свят не може да си покрива разходите без кредити

                        Утре войната ще свърши но горното няма да се промени и ще се печати до като не гръмне всичко
                        Бих опонирал, че естественото състояние на Запада е война, постоянна експанзия... докато продължава войната, няма нищо да гръмне. Нас ни глътнаха и спечелиха едни двайсетина години. Утре войната в Украйна ако свърши (абсурд), ще почне пак войната срещу хората - Ковид, Сарс, Маймунски грип, Синдром на Петърчо...

                        ....

                        .... Каврък, пререзпраделението не е спирало. Те тука преразпределяме от труда към капитала. Борсовата спекула е сред най-унищожитните и паразитни начини за това. Посоката е към феодализация и засилване на неравенството. Няма страх от гнева на масите вече. Твоята "национализация" не е превръщането на частно имущество в общо, а обикновена кражба.

                        Ти, щом искаш, опасвай колана и ставай шахид. Аз съм избрал снишаването, мълчалив бойкот и подкрепа за сивия сектор и черния пазар.

                        ,,,,

                        Добавка - т.е. мислете как да спечелим от неравенството. Според мен не е през онези френски чанти.
                        Last edited by terziеv; 17.08.2023, 09:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Съвпадък тука.

                          Сега, може да има някой дефлационен месец. Не знам обаче колко трябва да си бягал от часовете в училище, за да очакваш дефлация насред световна война.

                          За 30-ти път сигурно го пиша - активите /особено реалните/ са безалтернативно нагоре. големият проблем са различните капиталови ограничения и пладнешки кражби на имущество. Национализацията вече е нормализирана като политика. Кражбата от банкови сметки без съд и присъда са широко прилагани.

                          И въпреки това, аз съм sell в момента.

                          Рисковата премия е прекалено ниска и разни сини чипове путкимайни не си заслужават. Опитвам да организирам портфейла по талебски почин - половината ДЦК и еквивалентни, половината безобразни спекулации /опитах безуспешно с HE днес/ Няма как да стане съвсем обаче, защото нафта и газ не продавам.
                          Преди няколко години като писах за национализацията ми се смяха ,сега вече се приема за нещо нормално .
                          Хората не могат да разберат че неравенството глобално е толкова високо ,че е като един запушен канал ,няма как шепа проценти да имат всичко и останалите 80% да кретат едва,едва,законите на физиката не търпят празно ,там където имаш натрупване ,натрупване то се изражда в един момент и дисбаланса избухва като тенджера под налягане .
                          Няма как да се намали неравенството без да имаш под някаква форма преразпределяне дори и да не е честно ,реално самия капитализъм не работи 100% ефективно и ако някой каже "Да бе аз съм работил цял живот да трупам ,ти ми го взимаш"-Не е така защото в един момент си се възползвал от силата си и си мачакал за останалото ,евтин труд ,монопол и така натататък,това е !/ в природата хищника като се нахрани не продължава да убива още за да трупа /.
                          Със спекулата скоро не виждам опции да имаш ,замисли се как се променя средата и до колко имаш опит в такава

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Съвпадък тука.

                            Сега, може да има някой дефлационен месец. Не знам обаче колко трябва да си бягал от часовете в училище, за да очакваш дефлация насред световна война.
                            Терзо не е до войната инфлацията си върви и с нея и без нея защото основната причина е печатенето на пари

                            А печатенето на пари е в следствие на това че западният свят не може да си покрива разходите без кредити

                            Утре войната ще свърши но горното няма да се промени и ще се печати до като не гръмне всичко

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
                              ФЕД издъни пазара с приказки, какво остава с още няколко повишения
                              Пич, ФЕД са магьосници. Буквално. От 0 до 5,3 за няколко месеца без САЩ да гръмнат!!! И Мистър Сенко не го можеше това. Ще видим като ЕС-то клекне какво следва.

                              Коментар


                              • Съвпадък тука.

                                Сега, може да има някой дефлационен месец. Не знам обаче колко трябва да си бягал от часовете в училище, за да очакваш дефлация насред световна война.

                                За 30-ти път сигурно го пиша - активите /особено реалните/ са безалтернативно нагоре. големият проблем са различните капиталови ограничения и пладнешки кражби на имущество. Национализацията вече е нормализирана като политика. Кражбата от банкови сметки без съд и присъда са широко прилагани.

                                И въпреки това, аз съм sell в момента.

                                Рисковата премия е прекалено ниска и разни сини чипове путкимайни не си заслужават. Опитвам да организирам портфейла по талебски почин - половината ДЦК и еквивалентни, половината безобразни спекулации /опитах безуспешно с HE днес/ Няма как да стане съвсем обаче, защото нафта и газ не продавам.

                                Коментар

                                Working...
                                X