IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
    Някой купувал ли е американски дълг?/13 Week Treasury Bill/
    Можем ли през ИБ въобще и как се облага в случай че можем?
    Търся го през сканера им и нещо не успявам.Бъркам вероятно но ако някой има познания,моля да сподели.
    Не ме четеш.

    ibkr ти дърпа данък, ОБАЧЕ от съпорта ми обясниха, че в края на годината го връщат. Остава да си платиш у нас данък лихва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pazz Разгледай мнение
      Абе той едно време Юлиус-а те пита едни неща, ама щом пък толкоз му се кефиш на оракула действай смело.



      Интересни въпросчета .Това не знам ?

      Коментар


      • Абе той едно време Юлиус-а те пита едни неща, ама щом пък толкоз му се кефиш на оракула действай смело.


        Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Няколко уточняващи въпроса:
        1. Бъфет през ИБКР ли ги купува?
        2. На същите цени като нас ли купува?
        3. При същите условия като нас ли купува?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pazz Разгледай мнение
          Виждам че ти е мерака в тоя луй витон. Па изчакай някой доста по-голям срив и си купи щом толкова му се кефиш. Знам ти аргументацията за потреблението на богатите, но аз лично акция на компания дето продава чанти за 10 хилки не бих пипнал никога, та не мога да ти кажа нещо смислено. Лично мнение - оттук нататък всичко ще пада. За дълго време. Няма начин една компания за телефони да струва 3 триона. Няма. За чанти незнам. Ако ти е много рисково да шортиш, поне чети на терзиев нещата без "колци-те" разбира се . Гледам не се харесвате много ама в това отношение има много да те научи. Ако има ръст няма да е на запад и няма да е в секси неща.
          Луи Вютон е рисков заради Китай ,това малко ме спира но зависи от цената на акцията ,на Бъфета строителите ще купя със сигурност ,за други ще помисля ,Макдоналдс гледах също но там цената не ми се струва добра ,Виза също е скъпа още ....друго не се сещам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
            Някой купувал ли е американски дълг?/13 Week Treasury Bill/
            Можем ли през ИБ въобще и как се облага в случай че можем?
            Търся го през сканера им и нещо не успявам.Бъркам вероятно но ако някой има познания,моля да сподели.
            Сложно е ,лотовете са много големи ,не знам дали имаш и permission за това .
            Ако искаш да купуваш дълг купи през Елана ,таксите не са големи ,съвсем прилични ,брокерите са много точни ,ще ти пратят преди сделката опции за покупка през Bloomberg терминала,доходности,цени ,проценти ,всичко ,избираш си и те ти търсят най-добрата цена ,преди сделката всичко уточнявате и си готов ,аз не купих американски заради скъпя долар ,това ме спря ,той и сега е скъп,курсовата разлика е огромен нож ,това е мойто скромничко мнение като купува в сделка за над 100 000 евро пролетта /10% е данък печалба ,защото сделката е извън борса

            Коментар


            • Виждам че ти е мерака в тоя луй витон. Па изчакай някой доста по-голям срив и си купи щом толкова му се кефиш. Знам ти аргументацията за потреблението на богатите, но аз лично акция на компания дето продава чанти за 10 хилки не бих пипнал никога, та не мога да ти кажа нещо смислено. Лично мнение - оттук нататък всичко ще пада. За дълго време. Няма начин една компания за телефони да струва 3 триона. Няма. За чанти незнам. Ако ти е много рисково да шортиш, поне чети на терзиев нещата без "колци-те" разбира се . Гледам не се харесвате много ама в това отношение има много да те научи. Ако има ръст няма да е на запад и няма да е в секси неща.

              Коментар


              • Някой купувал ли е американски дълг?/13 Week Treasury Bill/
                Можем ли през ИБ въобще и как се облага в случай че можем?
                Търся го през сканера им и нещо не успявам.Бъркам вероятно но ако някой има познания,моля да сподели.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pazz Разгледай мнение

                  Един съвет ще си позволя да ти дам. Зарежи я тая работа с "аз съм дългосрочен и до пенсия само купувам". След 20-30 години тоя пазар дори няма да съществува, камо ли да е на плюс. Знаеш ли че от оригиналния SP500 през годините са останали само 90 компании - останалите са ги махали, ама иначе смятат 8% годишна доходност. Ами ако сметнем с фалиралите и извадени от индекса? Пълна измама. Ако видиш нещо сгодно - влизай, прави някакви кинти и излизай за да ги реализираш. Как така купуваш нещо виртуално като акции на епъл и няма да имаш ниво на ум на което да продадеш?

                  Зарежи го тоя медиен герой Бъфет какво прави. Покрай имотите не се ли убеди медиите колко са в бизнеса и как лъжат постоянно. Мислиш ли че за акциите е различно? Цената грам не зависи от това епъл къде си мести бизнеса и изобщо всякакъв фундамент няма никакво значение от много отдавна. Ако са решили да раздават пари - раздават. Ако са решили да прибират - прибират. Не обичаш "трейдинга" ама долу ти написах един пример как може да прибереш 30% за 5-6 месеца в джоба - в кеш, брой и на ръка. Другото е за пълни баламурници да чакат от умрял писмо 2053та.
                  Това го разбрах ,малко болезнено да ти кажа .Сега мисля ако купя нещо при спада после да продам и пак така ,някои акции може да задържа за 2-3 години + мисля да диверсифицирам отделно в sp500+ nasdaq.
                  Bufeta се разкара в Япония ,защото не вижда растеж според мен повече толкова ,освен тия двата строителя не е купил нищо ,а някои е разкарал ,така е дългосрочно не може да се държи нищо
                  Луи В'тон ми е мерака ,но не зма те са към Китайците доста ориенторани и от там дойде бума ,акцията доста падна ,но като и гледам чарта май още ще има ,не знам къде е входа може би 700 или малко под 700

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    Виж сега ,още тогава обясних че съм нов,не съм в час но както и да е еуфория ,незнание ,нетърпение и т.н.
                    Един съвет ще си позволя да ти дам. Зарежи я тая работа с "аз съм дългосрочен и до пенсия само купувам". След 20-30 години тоя пазар дори няма да съществува, камо ли да е на плюс. Знаеш ли че от оригиналния SP500 през годините са останали само 90 компании - останалите са ги махали, ама иначе смятат 8% годишна доходност. Ами ако сметнем с фалиралите и извадени от индекса? Пълна измама. Ако видиш нещо сгодно - влизай, прави някакви кинти и излизай за да ги реализираш. Как така купуваш нещо виртуално като акции на епъл и няма да имаш ниво на ум на което да продадеш?

                    Зарежи го тоя медиен герой Бъфет какво прави. Покрай имотите не се ли убеди медиите колко са в бизнеса и как лъжат постоянно. Мислиш ли че за акциите е различно? Цената грам не зависи от това епъл къде си мести бизнеса и изобщо всякакъв фундамент няма никакво значение от много отдавна. Ако са решили да раздават пари - раздават. Ако са решили да прибират - прибират. Не обичаш "трейдинга" ама долу ти написах един пример как може да прибереш 30% за 5-6 месеца в джоба - в кеш, брой и на ръка. Другото е за пълни баламурници да чакат от умрял писмо 2053та.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pazz Разгледай мнение

                      Честно ти казвам, никакъв интерес нямах към ябълката ама като го четох как 3 дни поред на върха викаше кога ще ми пристигнат парите в сметката, че цената отлетя без мен и си викам я чакай да вкарам една стотачка за забавление. Няма начин да не се срине. После само смях - то не беше 36% годишна доходност, не беше "индийците си продават децата за айфон"

                      Кавръче - няма да се сърдиш. Трябва да има някой и на обратната страна на сделката.
                      п.с: Щото съм пич ти признавам че ми удари stop loss-a с някакви центове - ама пак си беше добър вход :P
                      Виж сега ,още тогава обясних че съм нов,не съм в час но както и да е еуфория ,незнание ,нетърпение и т.н.
                      Но в момента бизнеса им се изнася стабилно към Индия ,защото Китай сгъна ,до 6-7 месеца цената на акцията ще върне и ще има някаква печалба ,е няма да е голяма разбира се ,психологическата граница в момента е 156-160 долна ,от която има 20% ръст за 3 месеца ,грубо казано като числа .
                      В момента гледам Луи Вютона следва Епъл като срив ,и се чудя там дали да не бодна нещо ,или двете фирми на Бъфет за строителството Lenar и d.r Horton ,но там май ще има още спад .
                      Това е засега .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Обратните индикатори много се подценяват.
                        Честно ти казвам, никакъв интерес нямах към ябълката ама като го четох как 3 дни поред на върха викаше кога ще ми пристигнат парите в сметката, че цената отлетя без мен и си викам я чакай да вкарам една стотачка за забавление. Няма начин да не се срине. После само смях - то не беше 36% годишна доходност, не беше "индийците си продават децата за айфон"

                        Кавръче - няма да се сърдиш. Трябва да има някой и на обратната страна на сделката.
                        п.с: Щото съм пич ти признавам че ми удари stop loss-a с някакви центове - ама пак си беше добър вход :P
                        Last edited by Pazz; 18.08.2023, 14:31.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pazz Разгледай мнение

                          Ааа не така - я виж какъв снайперски изстрел на 29 юни докато Кавръка викаше за кога да чакам - то отива на 250



                          Обратните индикатори много се подценяват. Ако имаш идея отиваш при роднина или приятел, който винаги греши. Обясняваш му и ако сте на едно мнение значи има проблем.

                          И тука е така. Даже спестява време. Петърчо каже ли нещо, което съвпада с твоите идеи, спираш и почваш да се оглеждаш къде бъркаш. Голям проблем при него е, че лесно "забравя" какво е писал горкия.
                          Last edited by Andi11; 18.08.2023, 14:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                            Срам,срам.Един не можа да го предвиди това движение.ЕДИН !
                            Ааа не така - я виж какъв снайперски изстрел на 29 юни докато Кавръка викаше за кога да чакам - то отива на 250

                            Първоначално изпратено от Pazz Разгледай мнение

                            SELL AAPL 189.80 SL 197 TP 139

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                              Все отбор юнаци.Хвани единия ,удари другия


                              https://i.imgur.com/jX5ZbR3.png


                              Преди два месеца бил казал - Я да ти видиме късите бе познавач

                              Ти и Дрона "позна" че ще ходи на 4лв а той падна на 2.80лв

                              А за "познаването" ти в Шели легенди се носят чакаш срив от 26лв сега е на 41+

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                                Къде отидоха ватници и всякакви бичета
                                Пак ви хванаха всички по бели гащи
                                Един не чух,че чака корекция,един !
                                Срам,срам.Един не можа да го предвиди това движение.ЕДИН ! А то е средносрочно, голямо движение !
                                Движенията не познавате ли,ако ще и с колове да играете,все тая.Акаунта ще ви свети червено.

                                Много ниско ниво и в тази тема !



                                https://tvc-invdn-com.investing.com/...debeeb891e.png



                                Коментар

                                Working...
                                X