IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Ето например, според Yahoo-то AGNC се продава за приблизително 90% от book value, RITM за 80%, а RC - 72%. Тираджийската сметка е категорично в полза на RC. Още в понеделник можеш да купуваш. Когато се доближи до счетоводна стойност - продаваш. Не се лакомиш за дивидента. Изобщо секторът е много игрив и забавен за търгуване.

    ... за биотеховете нямам идея, ама принципно си е обикновено тото. Освен ако нямаш вътрешна информация или си много уверен в техниката, фибуначита, монте карло и прoчие хомеопатии.
    Благодаря за съветите!
    Светят ми в зелено в портфейла едни немски колиби
    Би ли споделил -
    Какви източници за информация ползваш, и кой ти е най-полезен? Yahoo finance, FinViz, какво друго? Ползваш ли платени сайтове, евентуално кои?
    Каква част от сделките или портфейла ти са в опции?
    Познаваш ли някой, който ползва Монте Карло като база за вземане на решения? Щото аз познавам некви такива хора, но те печелят пари основно с философстване... Не мислиш ли, че истинските и важните неща са прости, и прекаленото обучение/квалификация замъглява ума?

    Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

    Не ми се вярва да могат да поддържат такъв дивиденд, много вероятно да го намалят. Ако искаш да спекулираш с опции го прави с големите компании като микрософт, ябълката, гуглето, spy и тнт, голяма ликвидност и волатилност.
    Спекулираш с опции?
    Интересно - каква част от сделките или портфейла ти е в опции? Колко често опциите ти влизат в пари, и колко изтичат?

    Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    https://hicomm.bg/kratki-novini/za-p...la-godina.html

    Ай ЧестИто..ще видим кой ще се смее последен
    Ти сериозно ли?
    Цитираш сайт - технологичен лайфстайл, който цитира азиатски сайт. Статията е абсолютно недоразумение и казва, че нещо може да стане, ама може и да не стане...
    Някой нещо лошо ли ти е направил? Останах с впечатление, че няколко човека тук ти дават добри съвети!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
      Ъпдейт по прогнозата на един колега.
      Мисля,че няма да му излезе скоро време



      https://i.imgur.com/OdDFFRP.jpg




      тия наистина разбиха, най-доброто в портфолиото ми, жалко че не заредих повечко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
        Някой пробвал ли е спекулативна игра с опции с биотек компании покрай PDUFA dates?
        Някой да сподели опит или мнение?

        Гледам и че някъде има опции с по-дълъг срок.
        Напр. AGNC ми изглежда много добре, дивидентна, с добра доходност, с опции за януари 2025.
        Terziev?
        Не ми се вярва да могат да поддържат такъв дивиденд, много вероятно да го намалят. Ако искаш да спекулираш с опции го прави с големите компании като микрософт, ябълката, гуглето, spy и тнт, голяма ликвидност и волатилност.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          https://hicomm.bg/kratki-novini/za-p...la-godina.html

          Ай ЧестИто..ще видим кой ще се смее последен
          Каврък, последен се смее този който най бавно загрява

          Коментар


          • https://hicomm.bg/kratki-novini/za-p...la-godina.html

            Ай ЧестИто..ще видим кой ще се смее последен

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
              Някой пробвал ли е спекулативна игра с опции с биотек компании покрай PDUFA dates?
              Някой да сподели опит или мнение?

              Гледам и че някъде има опции с по-дълъг срок.
              Напр. AGNC ми изглежда много добре, дивидентна, с добра доходност, с опции за януари 2025.
              Terziev?
              AGNC - твърдо не на тази цена. Един от по-лошите избори в този сектор. Тук съм с RITM, но вече продавам колци на 10. RC е може би най-добрият вариант в сектора. При ипотеките не гледаш толкова дивидента, дългосрочно тука абсолютно всички са надолу. Такъв им е моделът. Избирай ги повече по счетоводна стойност.

              Ето например, според Yahoo-то AGNC се продава за приблизително 90% от book value, RITM за 80%, а RC - 72%. Тираджийската сметка е категорично в полза на RC. Още в понеделник можеш да купуваш. Когато се доближи до счетоводна стойност - продаваш. Не се лакомиш за дивидента. Изобщо секторът е много игрив и забавен за търгуване.

              ... за биотеховете нямам идея, ама принципно си е обикновено тото. Освен ако нямаш вътрешна информация или си много уверен в техниката, фибуначита, монте карло и прoчие хомеопатии.
              Last edited by terziеv; 19.08.2023, 21:32.

              Коментар


              • Някой пробвал ли е спекулативна игра с опции с биотек компании покрай PDUFA dates?
                Някой да сподели опит или мнение?

                Гледам и че някъде има опции с по-дълъг срок.
                Напр. AGNC ми изглежда много добре, дивидентна, с добра доходност, с опции за януари 2025.
                Terziev?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s

                  Знаем,че ти много "четеш" и много "знаеш" за Бъфет,но я кажи, как Кавръка да бие лесно портфолиото му ,както го "наставлявашe" "умно" ?
                  Че аз не само на Кавръков, и на тебе ПОказах. Дали е умно, дали е красиво, дали е розово? Не знам. Мене парите ме интересуват и по този показател август месец преизпълних петилетката. Единствено съжалявам, че не играх по-смело AMC. Еваларка на момчетата тука, бая по-добре захлебиха от мене.

                  Колкото до Бюфет, той има наистина добра година. 12% при средно 9% за последните 30 години. Обещавам, че кога стана мултимилиардер, няма да се мръщя на такава доходност. Засега обаче не мога да си позволя такова нещо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Каврък да купуваш дадена фирма щото някой известен я е купил е най голямата щуротия защото когато ти вече си разбрал че той я е купил тя цената е вече 50%+

                    А когато той продаде ти ще разбереш че го е направил когато цената удари дъното

                    Специално Бъфет от години е тотална щета и да го гледаш него и да го репликираш с 3 месеца закъснение не е от най умните неща

                    2017-та Помниш ли как се кефеше че той и Бъфет държал 100 милиарда кеш???

                    Еми по онова време с половината от тия пари можеше да купи цялата Тесла днес може зорлем 15%

                    можеше да купи почти 20% от Ябълката днес за 5% не му стигат

                    Която и компания да беше купувал от ДАУ щеше да е в орбита
                    Мъка,мъка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение


                      Безмислени ,ниско интелигентни глупости в цитата,а отдолу са фактите



                      https://i.imgur.com/jX5ZbR3.png



                      Анди защо си ми изтрил поста вместо да го БАН-неш???

                      Поства графика с ОТКРОВЕНА ЛЪЖА и вместо да му удариш БАН ми триеш поста ???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Ъпдейт по прогнозата на един колега.
                        Мисля,че няма да му излезе скоро време

                        Моята прогноза се е счупила след месеци

                        Твойта прогноза излезна скоропостижно за 20 дни успя да разминеш само с 50%

                        Държиш абсолютният световен рекор към момента


                        Коментар


                        • Ъпдейт по прогнозата на един колега.
                          Мисля,че няма да му излезе скоро време



                          https://i.imgur.com/OdDFFRP.jpg




                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor

                            Настъпва есен, а на лъжеца краката са много къси и в други акции. Тепърва предстои голям смях и в други негови прогнози!! Човек, без активи и пари, жив дявол...
                            Мани в Дрона изпопадаха от смях от 26лв е почнал да обяснява как ще се срине цената и днеска при цена 41лв пак отишъл акъл да им дава

                            Да си разминал цената с над 50% в рамките на само 20 дни и да и имаш очи да пишеш още не знам какво му се вика

                            Коментар


                            • За Кавръка:

                              Most people get interested when everyone else is. The time to be interested is when no one else is. You can't buy what is popular and do well.

                              Warren Buffett

                              Вземи чети Бюфет най-накрая да разбереш, че всичките глупости, които си мислиш, че знаеш за него и неговите инвестиции са точно глупости.

                              Ако му следваш съвета, по-скоро трябва да купиш офис имоти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                или двете фирми на Бъфет за строителството Lenar и d.r Horton ,но там май ще има още спад .
                                Това е засега .
                                Каврък да купуваш дадена фирма щото някой известен я е купил е най голямата щуротия защото когато ти вече си разбрал че той я е купил тя цената е вече 50%+

                                А когато той продаде ти ще разбереш че го е направил когато цената удари дъното

                                Специално Бъфет от години е тотална щета и да го гледаш него и да го репликираш с 3 месеца закъснение не е от най умните неща

                                2017-та Помниш ли как се кефеше че той и Бъфет държал 100 милиарда кеш???

                                Еми по онова време с половината от тия пари можеше да купи цялата Тесла днес може зорлем 15%

                                можеше да купи почти 20% от Ябълката днес за 5% не му стигат

                                Която и компания да беше купувал от ДАУ щеше да е в орбита

                                Коментар

                                Working...
                                X