IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Те не строят само студентски

    https://www.watkinjonesplc.com/divisions

    На студентските им е друг проблема не е ковида

    Преди няколко години имаш голям бум в този сектор и може би се получи пренасищане, сега там е мазало и масово се разпродават на безценица студия в такива общежития

    Вероятно ще им трябва време да успеят да променят предназначението на терените от студентски общежития на жилищно и пак ще щавят
    Сега, признавам си, че не съм наясно много с ОК и разчитам предимно на нет... обаче:

    Since the start of the academic year, students at universities across the UK have complained of fierce competition for rooms in flatshares for the 2022 and 2023 academic years.
    https://www.theguardian.com/educatio...-charity-warns

    И много други такива. Та според всичкото има сериозен недостиг. От друга страна много добре знам, че 120% от написаното по вестниците е лъжа... От трета обаче преди няколко дни едни полуроднини, дето живеят от 10+ години в Лондон, ми искаха 30 хил., за да се включа в някакви строителни далавери точно за боксониери за младежи.... не се включих естествено.

    Data compiled by the StuRents accommodation portal, which says it represents 70% of student beds in the UK, suggests there is a shortfall of 207,000 student beds, and 19 towns and cities where there is more than a 10% undersupply of beds, ranging from 28% in Preston and 25% in Bristol to 10% in Birmingham and Swansea.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Не ме разбра. WJG са в бизнеса със студентски общежития. Един Ковид-20 и са у канала.
      Те не строят само студентски

      https://www.watkinjonesplc.com/divisions

      На студентските им е друг проблема не е ковида

      Преди няколко години имаш голям бум в този сектор и може би се получи пренасищане, сега там е мазало и масово се разпродават на безценица студия в такива общежития

      Вероятно ще им трябва време да успеят да променят предназначението на терените от студентски общежития на жилищно и пак ще щавят
      Last edited by 6000; 21.08.2023, 20:52.

      Коментар


      • A, MPW отряза дивидента. Няколко души тука се бяха подлъгали; дано навреме са се спасили.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Напротив ще удвои за две седмици но това вероятно ще стане след няколко месеца - сега спокойно може да си прави по 20% от тая ниска цена

          Не мисля че ще се почва пак с Ковида, а и не е гаранция едно ново затваряне как ще се отрази в този момент, като нищо може да срине цените вместо да скочат като миналият път
          Не ме разбра. WJG са в бизнеса със студентски общежития. Един Ковид-20 и са у канала.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Гледай какво шоу ще настане, ако почнат пак с Ковида.

            Естествено, че няма как за 2-3 месеца да удвои. По модела на Ролсовете се надявам да дойде. Мъничко, мъничко и после ГОУЕМО. Ако направи едно 15% позицията естестмено ще олекне малко. Спекулацийка, майна.
            Напротив ще удвои за две седмици но това вероятно ще стане след няколко месеца - сега спокойно може да си прави по 20% от тая ниска цена

            Не мисля че ще се почва пак с Ковида, а и не е гаранция едно ново затваряне как ще се отрази в този момент, като нищо може да срине цените вместо да скочат като миналият път

            Коментар


            • Тези имат много малко дълг - и аз се качих на британския влак с нещо за спорта.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Нищо особено не им се е случило

                Лихвите по ипотеките са високи продажбите са малко, а те продължават да си строят и тая година ще завършат на загуба

                10-20% лесно могат да се изкарат там но това дето Терзо го търси х3 и х4 не го виждам да се случи преди коледа, по скоро към Март следващата година
                Гледай какво шоу ще настане, ако почнат пак с Ковида.

                Естествено, че няма как за 2-3 месеца да удвои. По модела на Ролсовете се надявам да дойде. Мъничко, мъничко и после ГОУЕМО. Ако направи едно 15% позицията естестмено ще олекне малко. Спекулацийка, майна.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

                  Ще си изтървеш сделката за нищо.
                  И какво им се е случило на тези , че от 2+ паунда са я докарали до тук?
                  Нищо особено не им се е случило

                  Лихвите по ипотеките са високи продажбите са малко, а те продължават да си строят и тая година ще завършат на загуба

                  10-20% лесно могат да се изкарат там но това дето Терзо го търси х3 и х4 не го виждам да се случи преди коледа, по скоро към Март следващата година

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Сложил съм поръчка за пълна позиция във WJG на 44,4... отиде до 44,37 и пак не се изпълни. Няма да променям цената.

                    ....

                    Напазарувано...
                    Ще си изтървеш сделката за нищо.
                    И какво им се е случило на тези , че от 2+ паунда са я докарали до тук?

                    Коментар


                    • Сложил съм поръчка за пълна позиция във WJG на 44,4... отиде до 44,37 и пак не се изпълни. Няма да променям цената.

                      ....

                      Напазарувано...
                      Last edited by terziеv; 21.08.2023, 12:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                        DTE на късо?
                        0 или 1 е код за акция или CFD? Акция - 1, CFD - 0, или обратно?
                        Zero или един ден до изтичане на опцията. Не използвам cfd, само високо ликвидни и волатилни акции, spy, msft, aapl, alphabet...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                          Благодаря за съветите!
                          Светят ми в зелено в портфейла едни немски колиби
                          Би ли споделил -
                          Какви източници за информация ползваш, и кой ти е най-полезен? Yahoo finance, FinViz, какво друго? Ползваш ли платени сайтове, евентуално кои?
                          Каква част от сделките или портфейла ти са в опции?
                          Познаваш ли някой, който ползва Монте Карло като база за вземане на решения? Щото аз познавам некви такива хора, но те печелят пари основно с философстване... Не мислиш ли, че истинските и важните неща са прости, и прекаленото обучение/квалификация замъглява ума?
                          Ако си отскоро внимавай с ипотечните рейтове. По-умерени позиции давай. Не забравяй, че тези високи дивиденти се отразяват доста по-различно на опциите, отколкото тези на Епъл например. Опциите са ми >95% от всички сделки, но като процент от портфейла не повече от 25. Вече почти не ползвам стратегии по-сложни от спредове.

                          Yahoo >90% от случаите вече. На smart-lab.ru хвърлям винаги по едно око. За ОК хартиите - https://www.lse.co.uk/ Единствено бях платил преди повече от година за кратко Seeking Alpha, но не си заслужава. Zero Hedge за забавление. Няколко блога. Това остана. Даже tradingview не съм ползвал с месеци. Преди много зяпах сайтове, четях анализи, даже семинари гледах и задавах въпроси, имам стотина отбелязки в браузъра. Но и много повече като брой сделки правих. Сега почти не. Над 2000 имейла с анализи имам непрочетени си седят. Лин Шварцер за макро винаги чета, Ави Гилбърт за техника понякога. Ама и те нещо ми тъпеят вече. Като видиш, че 9/10 от доходите им идват от това да продават анализи и само 1/10 от търговия и ти леко тъпо. На Золтан Пожар поредицата много ми хареса, но е повече като художествена л-ра. Имам ги всичките, може пък да ги кача някъде и да пусна линк.

                          Нямам никакво финансово образование.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
                            0DTE или 1DTE. Отделил съм 2% от акаунта си за спекулации.
                            DTE на късо?
                            0 или 1 е код за акция или CFD? Акция - 1, CFD - 0, или обратно?
                            Като гледам графиката, си мисля че започвам да разбирам... защо не харесвате биотека


                            Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Запомни си поста и ще си говорим пак след няколко месеца
                            Няма начин това да го помня повече от 1 седмица.
                            Ако искаш, обясни сега - какъв е проблема?

                            P.S. Завиждам ти за паметта!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                              Благодаря за съветите!
                              Светят ми в зелено в портфейла едни немски колиби
                              Би ли споделил -
                              Какви източници за информация ползваш, и кой ти е най-полезен? Yahoo finance, FinViz, какво друго? Ползваш ли платени сайтове, евентуално кои?
                              Каква част от сделките или портфейла ти са в опции?
                              Познаваш ли някой, който ползва Монте Карло като база за вземане на решения? Щото аз познавам некви такива хора, но те печелят пари основно с философстване... Не мислиш ли, че истинските и важните неща са прости, и прекаленото обучение/квалификация замъглява ума?



                              Спекулираш с опции?
                              Интересно - каква част от сделките или портфейла ти е в опции? Колко често опциите ти влизат в пари, и колко изтичат?


                              Ти сериозно ли?
                              Цитираш сайт - технологичен лайфстайл, който цитира азиатски сайт. Статията е абсолютно недоразумение и казва, че нещо може да стане, ама може и да не стане...
                              Някой нещо лошо ли ти е направил? Останах с впечатление, че няколко човека тук ти дават добри съвети!
                              Запомни си поста и ще си говорим пак след няколко месеца

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                                Спекулираш с опции?
                                Интересно - каква част от сделките или портфейла ти е в опции? Колко често опциите ти влизат в пари, и колко изтичат?
                                0DTE или 1DTE. Отделил съм 2% от акаунта си за спекулации.

                                Коментар

                                Working...
                                X