IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Може би някъде тук.....готина статийка

    http://seekingalpha.com/article/1594...s?source=yahoo
    Така по-добре, да! Мене обаче май повече ме радва Мексико. Един път дращихме тук с Равновесов по тази тема. Лошото е, че не ги разбирам тез. Португалски/испански не говоря, а от преразкази на английски не виждам как ще се файдосам. Ще си стоя в Европата. Намират се все още не скъпи/подценени компании. При малките компании особено има супер много. И старт-ъпчета се намират.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
      . Едновремено с това сме на многогодишни или исторически върхове. Къде е ръста питам аз?
      Може би някъде тук.....готина статийка

      http://seekingalpha.com/article/1594...s?source=yahoo

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Дай газ, дай дай
        Газ до дупка, Пипчо, ама не мен тази работа не ми харесва. Много компании вече публикуваха от двете страни на голямата локва. Като се абстрахираме от разни измислени оценки на "анализатори", които бяха многократно занижавани през последните 4-5 тримесечия, за да "бият" консенсуса се вижда много въздух под налягане. Ако вземем 20-30 прозволни компании и погледнем все пак цифрите, се вижда, че на годишна база приходите просто не мърдат или ръста е смехотворен, от порядъка на 1-5%. Някои даже са и назад, особено тези при суровините, яко са я закършили. Едновремено с това сме на многогодишни или исторически върхове. Къде е ръста питам аз?

        Коментар


        • Ох ,как ми се ще пак да усеря , страхотни нива,сигурно и още малко нагоре ще има

          Хахо -купувайййййй!!!!!!!!! , ако ти стиска
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Дай газ, дай дай

            Коментар


            • В момента не мисля че има важни нива.За да се спре движението нагоре трябва да стане нещо голямо и очевидно(каквото стана на 22/5).До тогава повечето къси ще бъдат накарани да покрият и може да се влачим така още доста време.
              The stock market is never wrong. Traders are wrong.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                гледай близките часове какво става с твоя ръст
                Какво - сеччччччч ли ?

                Коментар


                • ще вземаш ти стоперана скоро

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                    RandomTrader дай един анализ кво следва от тук нататък 1,720?
                    Към 1725 е следващото важно ниво.

                    Коментар


                    • RandomTrader дай един анализ кво следва от тук нататък 1,720?

                      Коментар


                      • гледай близките часове какво става с твоя ръст

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                          Един РЪСТ от мен
                          Един РЪСТ от мен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                            Утре тухла ??

                            Покрай поташа може и още някой олигопол да се разцепи ... ще бъде жега
                            Утре? Не ми се вярва. 1-во число на месеца е утре и има пари, които се насочват автоматично към пазара. После имаш Драги, Мраги и т.н. глупости. Алгоритмите сигурно са ги настроили както трябва още тази вечер

                            Коментар


                            • Утре тухла ??

                              Покрай поташа може и още някой олигопол да се разцепи ... ще бъде жега
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Да, ама не. 14 на 4 за мене
                                Айде лека.




                                ПС Равен - позаинтригуваха ме тия уралски рашъни.
                                За 8 дни от 22 юли на 33$ са на под 22$ днес, дават и 5.5% дивидент.
                                Мисля пазара хиперреагира.
                                Утре продължавам да ги проучвам....та ще видим.
                                Що се хвърляш през глава на всичко. Тук ще е за влизане, ако изобщо стане за влизане след поне година. първо трябва да падне цената на поташа, те да си увеличат производството. Останалите да почнат да се намират в клинична смърт. Да започнат руснаците агресивно да си увеличават пазарния дял. И най-важното цената на поташа да се стабилизира за достатъчен период от време на ново равновесно ниво.

                                И тогава вече ще е за влизане. Всичко това ще отнеме доста време. До тогава и те ще падат, защото винаги нещо може да се издъни в тази последователност. Например цената може да падне прекалено. Другите могат да решат да отговорят и те с рязко увеличаване на произведенето количество. Така реално целия отрасъл ще се запъти към дъното и Уралкали също. А и те са руска фирма. Там изненадите може да дойдат от всякакво естество. Заради това и пазара им се търгува на такива смешни коефициенти вече доста години под ред. Аз поне акции от руски фирми не взимам.

                                Изобщо към момента има прекалено много несигурност в този отрасъл и тази несигурнотс няма да се махне много много месеци. А при несигурност акциите падат.

                                Коментар

                                Working...
                                X