IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Друг вид кокошка

    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    За пръв път тази вечер грешиш
    А яйцето кой ще го снесе?
    Естествено че първо е кокошката. Кокошка отвсякъде може да долети а яйцето не може
    Друг вид кокошка ще го снесе...даже може и да не е кокошка а генно модифицирано яйце на патка )))))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap
      And another one: givota e kompot, i vseki se bori za nai golemata sliva
      Аз се боря за най-готината сливка който както иска да го разбира

      Коментар


      • ... впрочем и тогава отговорът е не толкова труден - пак: еволюция. Първата кокошка се е пръкнала от яйце на почти-кокошка, т.е. от почти-кокоше яйце. После тя е снесла пръвото истинско кокоше яйце - и така.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Не мога

          Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
          Iv_max,

          Дай поне един пример за нещо, което знаеш, но не вярваш в него. Примерно: знам, че небето е синьо, а тревата зелена, но вярвам, че това не е така. Рационалното доказване на даден факт не изключва вярата в него, както и обратното - вярата не се нуждае от доказателства, тъй като самият акт на вярване в нещо, го прави реално за вярващия.
          Не мога да дам такъв пример защото е невъзможно.
          Когато нещо знаеш - това е факт.
          Когато нещо не знаеш но мислиш че е факт - вярваш в него.

          Вярваш в нещо в което мислиш че съществува - но нямаш доказателства за това към момента. В моемнта в който го докажеш - се превръща от вяра в познание.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            За пръв път тази вечер грешиш
            А яйцето кой ще го снесе?
            Естествено че първо е кокошката. Кокошка отвсякъде може да долети а яйцето не може
            Яйцето е пръво - защото яйца снасят същества, съществували еволюционно милиони години преди кокошката.

            Ако вместо яйце бе казал: кокенце - тогава трудно бих могъл да ти отговоря.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              А да те попитам...кое е първо? Яйцето или кокошката?

              И на този въпрос отговора е лесен....яйцето....щото кокошката от къде ще се появи?

              Така че кой е създал БОГ не знам....но за да ни има нас е твърде вероятно да има яйце.


              Значи това което в поста ти наричаш вяра....се нарича ентусиазъм..което е божествено чуство.
              За пръв път тази вечер грешиш
              А яйцето кой ще го снесе?
              Естествено че първо е кокошката. Кокошка отвсякъде може да долети а яйцето не може
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                е, стига с това FT.
                И на децата им е ясно, че техните анализи промиват умове.
                И ти за твоите преценки и покупки, вярваш на FT ??
                Няма лошо, парите са си твои.
                Но поне не се дразни с Ив
                Същото ще кажа и аз - парите са си твои. Но обърни внимание все пак на сухите факти, които ти снася ФТ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                  Iv_max,

                  Дай поне един пример за нещо, което знаеш, но не вярваш в него. Примерно: знам, че небето е синьо, а тревата зелена, но вярвам, че това не е така. Рационалното доказване на даден факт не изключва вярата в него, както и обратното - вярата не се нуждае от доказателства, тъй като самият акт на вярване в нещо, го прави реално за вярващия.
                  Точно затуй богът съществува.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Iv_max,

                    Дай поне един пример за нещо, което знаеш, но не вярваш в него. Примерно: знам, че небето е синьо, а тревата зелена, но вярвам, че това не е така. Рационалното доказване на даден факт не изключва вярата в него, както и обратното - вярата не се нуждае от доказателства, тъй като самият акт на вярване в нещо, го прави реално за вярващия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Пазарът е достоверен - реалната икономика често греши.

                      Дъглас Адамс - Ив_макс

                      ))))
                      348 палчета нагоре.


                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Пази ме

                        Пази ме да не науча това, което не трябва да знам. Пази ме дори да не науча, че има неща, които могат да се научат, а аз не ги знам. Пази ме да не науча, че съм решил да не знам нещата, които съм решил да не знам. Амин.“
                        [...] „Боже, Боже, Боже, пази ме от последствията на предишната молитва. Амин.”
                        ― Дъглас Адамс, Mostly Harmless

                        Коментар


                        • Като всичко го виждат...

                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Aбе какво толкова сакрално има в това 202 че няколко пъти го натъртваш вече.

                          Освен ма200 и ма50 на дневна и седмична друго не виждам там...
                          Като всички го виждат...няма смисъл да се играе,

                          Коментар


                          • Пазарът е достоверен

                            Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Ха, ного благодаря, че ме подсети за тоя цитат, ще го използвам при нужда пред клиентите ми.

                            "Моите анализи са достоверни. Пазарите често грешат.
                            Пазарът е достоверен - реалната икономика често греши.

                            Дъглас Адамс - Ив_макс

                            ))))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Ако някой не осъзнава какво се случва да кажа какво мисля....на пазара тече процес на събиране на дълги позиции за атака на 195, колкото повече време отнеме това - толкова повече ще се видгне индекса над 202.
                              .
                              Aбе какво толкова сакрално има в това 202 че няколко пъти го натъртваш вече.

                              Освен ма200 и ма50 на дневна и седмична друго не виждам там...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Преди няколко дни знаеш ли какво ме запита едно 12 годишно момче. Ако нас ни е създал БОГ, то тогава кой е създал БОГ?
                                Та ще ти кажа за вярата като за знание. Когато вярваш в това което правиш, то ти заразяваш с тази вяра всички около теб. Ти предаваш тази вяра на служителите си а служителите ти предават вярата на клиентите и резултата е успех. С течение на времето се научаваш да разпознаваш тези искрици вяра в очите на другите хора. Почваш да търсиш тази вяра в управляващите на дружествата с които търгуваш. Дори можеш да видиш тази вяра в продуктите на дадена компания. Стив Джобс беше типичен пример за това което говоря.
                                Как кой? Що не му обясни на детето, че бойкоборисов е създал Бог?

                                Апропо - помня как навремето, когато си изграждах философска система, Бог просто пъкна вътре, без да съм го викнал и не можах да го разкарам. Без да искам, доказах съществуването му ного по-добре от теолозите.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X