IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да

    Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Ного лошо би - ама Путин не е безобидният алкохолик Елцин.

    И аз не казвам, че Доналдът е идеален, ама няма по-добър вариант... за Путин тоже същото.
    Най лошото което се случи на Русия е Елцин даже в кръга на шегата и Ленин беше по добре )))

    Всъщност ако знаеш как Щатите мечтаят за един Елцин....той всъщност прееба всичко...с помоща на Щатите разбира се.

    Коментар


    • Поохлади страстите за Тръмб

      Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      И друго - което ще окаже влияние на света - Доналдът не обича пряко или косвено да раздава пари на индивиди, чийто единствен проблем е, че са лениви плужеци. Предпочита да помага, като измисля книги, повишаващи финансовата грамотност на хората, жертвайки времето си, а не парите си да помага - а за един богат човек времето е по-важно от парите. Скоро препрочетох пак една негова книга, съвместна с Боб Кийосаки - в която има удивително добри прозрения за някои процеси, които тепръва се развиват... и донякъде тя дава отговор защо Тръмп влиза в политиката. Сещам се за един виц, който, с ваше позволение, ще повтора:


      Клинтънова и Тръмп се разхождат по Пето авеню и спорят за социалната политика. Виждат злочест просяк, който протяга ръка за милостиня. Доналдът му хвърлил един поглед, видял че е здрав мъж, дал му една визитка и му казал да иде в неговият офис, където да поиска по негова препоръка работа, от която да се препитава според уменията и способностите си. След това му подал пет долара, като го посъветвал строго да се умие и приведе в приличен външен вид преди да отиде на посоченият адрес.
      Клинтънова останала ного впечатлена от това и - когато след няколко десетки метра видели друг просяк, тя избързала напред, утешила майчински клетникът, дала му адресът на най-близката социална кухня, където му обяснила, че ще получи безплатна храна, а след това, тъй като денят бил горещ - ловко щипнала една петачка от джобът на Доналдът, дала я на просякът и го посъветвала да си купи една-две студени бирички.



      Поохлади страстите за Тръмб. Всеки си гледа интереса. Книгите ги пише най вероятно за пари....))) Аз съм чел почти целите две негови книги едната за това как се водят преговори и другата не помня....малко са бла бла....едната си спомням добре че не издържах до края....но пък ми харесва че е готин и най вече - независим. В щатите мисля не е имало подобен президент който да не зависи от парите най вече на военното лоби или Уол Стриит. И ако има някакъв начин Щатите да се озаптят....аз бих гласувал за този начин..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Ако питаш мен Обама няма думата както и Клинтан няма да има думата но това е друг въпрос.
        Аз не казвам че Тръмб е идеалния президент....по скоро е сигурно е че е независим...което мисля че ще е добре за света.

        Русия също не е цвете за мирисане по принцип...но уважавам Путин за това че има топки да се противопостави на САЩ. И затова взимам негова страна в международните конфликти.

        Преди седмица в Швейцария със един баща на съученичка на дъщеря ми който е милиярдвр - руснак....говорехме за положението в Русия. Той не харесва Путин защото държавта притиска бизнеса когато и както си иска....обаче в същото време като го питах добре какво според него да направи Путин...и той казва - това е проблема че единственото нещо което може да направи е това което прави.
        От една страна Путин наистина има безконтролна власт но от друга, държи държавата с високо вдигната глава и затова повечето Руснаци наистина го харесват. Просто не искам да си представя какво би станало ако САЩ почне да контролира и Русия.

        Ного лошо би - ама Путин не е безобидният алкохолик Елцин.

        И аз не казвам, че Доналдът е идеален, ама няма по-добър вариант... за Путин тоже същото.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Ако питаш мен Обама

          Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Надали обонго е чак дотам глупав, та да и е мислил дори за миг, че може да пречупи Русия, още повече, че политическото и чисто интелектуалното превъзходство на Путин е огромно и дори американците виждат това. Истинската атака бе срещу ЕС - затова бе дестабилизирана Северна Африка и арапският регион - а после и Украйна - за да бъде вбит клин между ЕС и Русия... защото съюз между тях би бил доминиращ в световен мащаб.

          Да доминираш като прецакваш другите, пънеш ги и им съсипваш държавите - с цената на смъртта и страданията на милиони хора - типична тактика за нигър ислямист, неспособен да измисли нищо по-добро. Обонго и кликата му са заплаха за света. Няма американски президент в историята, причинил толкова злини - и тоя получи дари нобелова награда... за МИР ?!?!?
          Доналдът просто е от друга порода - досега не съм чул да подпали небостъргачът на някой конкурент или да саботира построяването му, за да бъде неговият небостъргач най-високият - напротив: той винаги е гледал на конкуренцията като на предизвикателство за да става сам по-добър. "Ако не мога да построя най-могъщата сграда в тоя град, то тогава не искам да строя тук" - това са негови думи, това е негов принцип. Като силен атлет, който се радва на силните конкуренти, защото те му дават стимул да става все по-могъщ, вместо да се отпуска.
          Ако питаш мен Обама няма думата както и Клинтан няма да има думата но това е друг въпрос.
          Аз не казвам че Тръмб е идеалния президент....по скоро е сигурно е че е независим...което мисля че ще е добре за света.

          Русия също не е цвете за мирисане по принцип...но уважавам Путин за това че има топки да се противопостави на САЩ. И затова взимам негова страна в международните конфликти.

          Преди седмица в Швейцария със един баща на съученичка на дъщеря ми който е милиярдвр - руснак....говорехме за положението в Русия. Той не харесва Путин защото държавта притиска бизнеса когато и както си иска....обаче в същото време като го питах добре какво според него да направи Путин...и той казва - това е проблема че единственото нещо което може да направи е това което прави.
          От една страна Путин наистина има безконтролна власт но от друга, държи държавата с високо вдигната глава и затова повечето Руснаци наистина го харесват. Просто не искам да си представя какво би станало ако САЩ почне да контролира и Русия.

          Коментар


          • Това не е ново

            Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
            Не съм попадал на подобен анализ!

            http://www.valuewalk.com/2016/02/kyle-bass-china/
            Това не е ново. Kyle Bass тръби в синхрон със Сорос за залагане на къса йена от сума време. Всъщност Kyle Bass след като направи големи кинти залагайки против субстандартните ипотечни облигации...възвращаемостта на фонда му е трагична картина.
            Истината е обаче че много хедж фондове са направили подобен залог...което не означава че са прави, но означава че натиска върху Китай да обезцени йената и от там да преебе целия свят е бая голям.

            Китай обаче не е за подценяване...още повече след като влязаха в Специалните права на тираж.
            Тая битка ще е доста интересна и опасна.

            Не се наемам да предвидя изхода.

            Коментар


            • Не

              Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
              Ще има събитие през март.Мислиш нещо ново ли ще извадят?По скоро няма да е сега.
              Иначе и според мен цената сега е ок!
              Това няма значение....играта е Апъл да се задържа....на тези нива до като се купи достатъчно. След това около 130 и даже може и повече - зависи от пазара.

              Коментар


              • И друго - което ще окаже влияние на света - Доналдът не обича пряко или косвено да раздава пари на индивиди, чийто единствен проблем е, че са лениви плужеци. Предпочита да помага, като измисля книги, повишаващи финансовата грамотност на хората, жертвайки времето си, а не парите си да помага - а за един богат човек времето е по-важно от парите. Скоро препрочетох пак една негова книга, съвместна с Боб Кийосаки - в която има удивително добри прозрения за някои процеси, които тепръва се развиват... и донякъде тя дава отговор защо Тръмп влиза в политиката. Сещам се за един виц, който, с ваше позволение, ще повтора:


                Клинтънова и Тръмп се разхождат по Пето авеню и спорят за социалната политика. Виждат злочест просяк, който протяга ръка за милостиня. Доналдът му хвърлил един поглед, видял че е здрав мъж, дал му една визитка и му казал да иде в неговият офис, където да поиска по негова препоръка работа, от която да се препитава според уменията и способностите си. След това му подал пет долара, като го посъветвал строго да се умие и приведе в приличен външен вид преди да отиде на посоченият адрес.
                Клинтънова останала ного впечатлена от това и - когато след няколко десетки метра видели друг просяк, тя избързала напред, утешила майчински клетникът, дала му адресът на най-близката социална кухня, където му обяснила, че ще получи безплатна храна, а след това, тъй като денят бил горещ - ловко щипнала една петачка от джобът на Доналдът, дала я на просякът и го посъветвала да си купи една-две студени бирички.


                Last edited by Императорът; 25.02.2016, 23:35.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  И защо според теб е толкова трудно да се повярва че не биха могли да бъдат в добри отношения Русия и Щатите?
                  На практика към момента има хора ,на пръстите на двете ми ръце максимум да се броят , които тласкат външната политика на Щатите към притискане на Русия и задълбаване в лайната на Близкия изток.И поради тези причини натиск над Европейските лидери да играят на тази свирка. И всички те са свързани с оръжейните лобита. Които пък искат Клинтън която ще продължи тази политика щото Тръмб е неконтролируем.

                  И какво толкова страшно ще стане ако тази политика се промени...Това което може ще стане е че щатите ще отслабят външното си влияние. И кому това ще навреди ...и кому ще помогне?

                  Смятам дори и ча на обикновенните американци им е писнало политиците да се месят във всяка възможна точка на света. За обикновения американец тази политика няма никакво полза..
                  Кой освен Щатите..и даже не Щатите...а само определени играчи от щатите имат интерес към подобна агресивна политика?
                  Надали обонго е чак дотам глупав, та да и е мислил дори за миг, че може да пречупи Русия, още повече, че политическото и чисто интелектуалното превъзходство на Путин е огромно и дори американците виждат това. Истинската атака бе срещу ЕС - затова бе дестабилизирана Северна Африка и арапският регион - а после и Украйна - за да бъде вбит клин между ЕС и Русия... защото съюз между тях би бил доминиращ в световен мащаб.

                  Да доминираш като прецакваш другите, пънеш ги и им съсипваш държавите - с цената на смъртта и страданията на милиони хора - типична тактика за нигър ислямист, неспособен да измисли нищо по-добро. Обонго и кликата му са заплаха за света. Няма американски президент в историята, причинил толкова злини - и тоя получи дари нобелова награда... за МИР ?!?!?
                  Доналдът просто е от друга порода - досега не съм чул да подпали небостъргачът на някой конкурент или да саботира построяването му, за да бъде неговият небостъргач най-високият - напротив: той винаги е гледал на конкуренцията като на предизвикателство за да става сам по-добър. "Ако не мога да построя най-могъщата сграда в тоя град, то тогава не искам да строя тук" - това са негови думи, това е негов принцип. Като силен атлет, който се радва на силните конкуренти, защото те му дават стимул да става все по-могъщ, вместо да се отпуска.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Рядко се срещат такива анализи. Препоръчвам!!!

                    Не съм попадал на подобен анализ!

                    http://www.valuewalk.com/2016/02/kyle-bass-china/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Епъл съвсем скоро, ще избухне нагоре
                      Ще има събитие през март.Мислиш нещо ново ли ще извадят?По скоро няма да е сега.
                      Иначе и според мен цената сега е ок!

                      Коментар


                      • Епъл съвсем скоро

                        Епъл съвсем скоро, ще избухне нагоре

                        Коментар


                        • Равен...

                          Равен...бъди готов с късите на златото да прибереш печалба в малкия прозорец който ще се отвоти за теб....))

                          Коментар


                          • Сутринта

                            Сутринта обясняваха спада на петрола с притесненията за глобалния спад и овърсъплай....след обяд тези притеснения внезапно отшумяха и вдигането му обясниха ...със срещата през март....оня ден...обаче петрола падна пак заради срещата през март щото нямало да има съкращаване а само замразяване....на производството а днес заради същата среща се вдигал.

                            И още една прогноза....след срещата гадовете ще вдигнат петрола и тамън всички се успокоят че пазара ще се въстанови и ще го ударят пак.

                            за да има кой да им купи късите в достатъчно количество.
                            Last edited by Iv_max; 25.02.2016, 21:58.

                            Коментар


                            • Те пак са крах....

                              Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Как се променя човешката психика. Само преди три месеца текущите котировки щяха да се приемат като крах а сега скъсал синджира.
                              Те пак са крах....обаче новините промиват мозъци.

                              Коментар


                              • Само днес

                                Само днес, има три статии като почнеш от мнението на Сити, през CNBS и къде беше не помня....как рецесията е възможна и едва ли не предстояща.

                                И в този момент индексите и петрола нагоре....

                                Средата на Януари...февруари...когато падаха пазарите излизаха статии че рецесията е твърде малко вероятна.

                                Това не е манипулация спред вас а?

                                Да не вземе някой сега пък да купи наистина...и помнете ми думата...когато всички след седмица две ще започнат да говорят как все пак всичко е ок...и пазара си е супер....даже бул тренда се въстановява....и точно тогава ще удари пак надолу.

                                На нищо човек не трябва да вярва на тези измамници само на себе си...доколкото е възможно.

                                Коментар

                                Working...
                                X