IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ив-макс - зависи къде мислиш 5 години напред - защото за БФБ аз си измислих една схемичка за толкова години напред.

    Навън - зная: по-трудно е това - да.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Мерси за обоснования отговор.
      А кои отрасли биха се развили по добре с времето според теб ?

      Коментар




      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        За 5-10 г. напред предвиждаш кеша да бие пазара?
        Ако пазара падне, кеша ще бие ))

        Ако трябва да бъда сериозен 5-10 години са период за който не мисля дори и на сън.

        Трябва да имаш поне няколко милиярда за да мислиш по този начин.
        Дано да ми дойде и тоя проблем.

        Ако допуснем че някой нищо не разбира и не иска да разбира ( т.е не иска това да му е бизнес ) и има някакви пари спестени които се чуди какво да ги прави, точно в този момент аз лично бих го посъветвал да стои в кеш и да изчака някоя предстояща прилично силна буря. До като чака...да чете, мисли и си набележи кои компании иска да купи. Да купи с парите с по 10 % - десет компмпании примерно и да забрави за пазара. Хич да не го гледа или да го гледа през 1-2 месеца. Бих го посъветвал да гледа само Щатите без Европа и Япония.
        Ако бурята която уцели се задълбочи - да не го притеснява, при всички положения ще е по добре от колкото сега. Колкото и силна да е тази буря...в хоризонт 3-5 години няма как да бъде на загуба.
        Проблема на фундаменталното мислене в момента е че нивата в които се намираме сега са прекелно високи както и рисковете в обозримо бъдеще.
        Няма никакво значение на каква цена се продава дадена компания.
        Дали сега..в края на годината, догодина или по догодина...този бичи 7 годишен пазар ще свърши. Света ще измисли някаква нова криза независимо колко е силна. А фактори за това - дал БОГ много. Включително и това което днес ще направи Драги.

        Ако оставим всичко настрана ,не виждам нито една причина да влизаш дългосрочно с начална позиция на нива, няколко процента под върха...при 7 годишен бичи пазар и с една кошница проблеми навсякъде по света.

        Единствената причина поради която може някой да е дълъг сега е надеждата, че ще продаде каквото има в краткосрочен план с печалба.
        Или ако парите му са огромни.
        Но понеже човека който съветваш - няма знанията или възможността да следи пазарите и преценява кога да купи или продаде...най добре е да чака...и като му дойде момента да купи всичко за което е чел и искал да купи. От това по лесно и сигурно няма.
        Дори да не уцели дъното...ще бъде в много по изгодна начална позиция и потенциала за загуба ще бъде много по малък.
        Няма по елементарно нещо от това което казвам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Аз съм си казал позициите....като ги затварям или отварям нови ще казвам.

          Правете и вие така
          И аз така правя - отчасти да се похваля но реално за да чуя странично мнение ...
          Последния ми коментар по позициите от 03.03 :
          Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Остана ми само SANТАNDER , но смятам да си я пазя щото ми е късметлийска . взех я на 3.33 EUR
          Днес закрих още XLE и BVN с малка печалба, Остана ми SDRL, но тя не ми бърка сметките.... И UNG , което май ще ми изяде печалбата от предишното му рали
          Сега ще чакам HSBC, CS и DB ... да потвърдят дъното от миналия месец или поне да го доближат .
          Промяната от тогава : закрих SDRL с малка печалба После ме хвана яд като я видях как се катери с 140% и взех, че я скъсих....два пъти ..Втория път успях и увеличих печалбата от нея на 30% ... В рамките на деня.
          Наученият урок и съвет - не правете така
          Вчера приключих с UNG без профит. Научен урок : това, че хванах дъното и върха през януари не е гаранция , че ще го направя отново а по скоро предпоставка за повдигнато самочувствие и бъдещи загуби.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            С 1000 евро...ще ме биеш на ставане и лягане.

            Аз не мога да цъкам цял ден по графиката - не разбирам нищо от ежердневна търговия.

            И преди като мислех фундаментално...и сека като мисля спекулативно.
            Absolut?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Close 200 K short EUR

              s 527 $ печалба

              не ми трябва риск
              Според мен няма да стане като декември. Късите позиции сега са по-ниски. Всички са се подготвили за лоша изненада. Когато всички очакват нещо, обикновено се случва обратното.
              И аз добавих късо евро вчера. Ще продам половината точно в началото на пресконференцията, когато Драги си отвори устата. Алгосите полудяват тогава. А остатъка ще си го запазя да видя кво ще стане. Имам далечен стоп 0 на 1,101 с почти никакъв левъридж напрактика. Според мен ще слезем на 1.08 да тестваме поне трендлинийката и най-вероятно няма да я счупим. Отскок нагоре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Не смятам че е време за дългосрочна инвестиция.Стой си в кеш и шансовете да биеш пазара са значителни.

                И аз не правя никаква активна търговия. Активна ти изглежда защото пазара е такъв.
                За 5-10 г. напред предвиждаш кеша да бие пазара?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  Relative perfirmance. Everyone get in with 1000 Euro. Winner takes all
                  може ли аз да съм банката

                  взимам скромна такса управление 20% докато трае турнира
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Аз съм си казал позициите....

                    Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Награда ли чух ... Символична също става.
                    За какво - какво ще мерим
                    Аз предлагам брой открити позиции/брой хванати дъна .
                    Аз съм си казал позициите....като ги затварям или отварям нови ще казвам.

                    Правете и вие така

                    Коментар


                    • С 1000 евро...

                      Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      Relative perfirmance. Everyone get in with 1000 Euro. Winner takes all
                      С 1000 евро...ще ме биеш на ставане и лягане.

                      Аз не мога да цъкам цял ден по графиката - не разбирам нищо от ежердневна търговия.

                      И преди като мислех фундаментално...и сека като мисля спекулативно.

                      Коментар


                      • Не смятам

                        Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                        Iv_max ако трябва да инвестирам дългосрочно и с по малко средства и нямам твоите познания за толкова активна търговия в какви отрасли според теб ще бият пазара да речем 5-10години напред.
                        Не смятам че е време за дългосрочна инвестиция.Стой си в кеш и шансовете да биеш пазара са значителни.

                        И аз не правя никаква активна търговия. Активна ти изглежда защото пазара е такъв.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          Relative perfirmance. Everyone get in with 1000 Euro. Winner takes all
                          Не ми стана ясно как преведе думата символично
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Награда ли чух ... Символична също става.
                            За какво - какво ще мерим
                            Аз предлагам брой открити позиции/брой хванати дъна .
                            Relative perfirmance. Everyone get in with 1000 Euro. Winner takes all

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Ако го нараш Равния да казва ...щото той нищо не казва...( засега знам само единя му процент шорт на златото ) можем да направим едно състезание...с награда...или без награда.
                              Награда ли чух ... Символична също става.
                              За какво - какво ще мерим
                              Аз предлагам брой открити позиции/брой хванати дъна .
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Iv_max ако трябва да инвестирам дългосрочно и с по малко средства и нямам твоите познания за толкова активна търговия в какви отрасли според теб ще бият пазара да речем 5-10години напред.

                                Коментар

                                Working...
                                X