IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
    Ако няма хора, заплатите се вдигат. Тук растежа на заплатите е много нисък, тоест хора има.
    но пък безработицата е ниска. Ти няма веднага да качиш заплатите ако не е свръх спешно. Нормално е при недостиг на предлагане първо да падне безработицата до критична точка и след известен лаг от време да започне да се качва заплатата. То не става за един ден. Пък и до колко трябва да падне безработицата за да имаме прегрял пазар на труда? Сега е 4,7% Според мен данните сочат, че ФЕД е бил тотално зад завесата и се е забавил много с качването на лихвите. Времето ще покаже коя трактовка е вярна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Или няма търсене или няма предлагане. Накрая не съм се изразил добре. Въпроса е кое си избирате.
      ПС като гледам доста ясно съм го казал. Не знам какво не разбираш?
      Виж с червеното ...
      Твърдиш че няма хора за наемане ... а не е така..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Или няма търсене или няма предлагане. Накрая не съм се изразил добре. Въпроса е кое си избирате.
        ПС като гледам доста ясно съм го казал. Не знам какво не разбираш?
        Ако няма хора, заплатите се вдигат. Тук растежа на заплатите е много нисък, тоест хора има.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Нещо го омеша.... казваш едно и също ...
          Положението е или няма открити нови работни места защото икономиката не работи и или няма търсене за нови работни места и за това са толкова малко наети.....
          В едното лихвите ще се качат...
          Или няма търсене или няма предлагане. Накрая не съм се изразил добре. Въпроса е кое си избирате.
          ПС като гледам доста ясно съм го казал. Не знам какво не разбираш?
          Last edited by dddd; 03.06.2016, 16:37.

          Коментар


          • Short barrick Gold 18.44

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Възможно ли е пазара да разглежда данните погрешно? Имаме по-малко работни места от очакваното, но въпроса е каква е причината. Пазара видимо приема вариант при който няма търсене на нови работни места, което означава че ФЕД няма да качва лихвите. Възможно ли е да разглеждаме данните за новите работни места заедно с нивата на безработица от 4,7 процента? При този сценарий по-малкото нови работни места би се дължал на липсата на предлагане на пазара на труда. С една дума безработицата е толкова ниска, че няма кой да се наеме да бачка. При този случай ще имаме със сигурност покачване на заплатите и инфлация. Следователно ФЕД е закъснял много с качването на лихвите и трябва да действа спешно. Та въпроса е каква е причината за данните. Липса на търсене на нови работници или липса на предлагане. В зависимост от това се стигат до различни изводи. Пазара си избра липса на търсене, но дали не бърка?
              Нещо го омеша.... казваш едно и също ...
              Положението е или няма открити нови работни места защото икономиката не работи и или няма търсене за нови работни места и за това са толкова малко наети.....
              В едното лихвите ще се качат...

              Коментар


              • Long POT 16.20, Short vale 4.35, Short x 15.20: всичко опции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  Аз има къс К+S и лонг поташ. Излезнах вчера с 5% на късия и 2% на дългия. Днес като паднат пак ще ги купувам. Ще има новини там мисля
                  Гледам, че големия спор е около начина по който Поташ се опитва да балансира пазара. Съкращава производство, въпреки, че е с най-ниска себестойност в бизнеса.Точно обратното на това, което правеха другите производители на комодитис. А там рано или късно дойдоха резултати, следователно има място за аргументи - Поташ да греши.
                  Освен това ми се струва, че не могат да изкарат пари колкото за годишния си дивидент и вероятно ще го кътнат, надявам се с не повече от 50%, ама това би трябвало вече всеки да го е видял.
                  От друга страна - положителна перспектива пред цените на природния газ, а и пазара ми се струва, че вече прекалява с преценката си.
                  Дръпнах една дозичка на 16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                    FED: none and done for the year
                    Възможно ли е пазара да разглежда данните погрешно? Имаме по-малко работни места от очакваното, но въпроса е каква е причината. Пазара видимо приема вариант при който няма търсене за нови работни места, което означава че ФЕД няма да качва лихвите. Възможно ли е да разглеждаме данните за новите работни места заедно с нивата на безработица от 4,7 процента? При този сценарий по-малкото нови работни места би се дължал на липсата на предлагане на пазара на труда. С една дума безработицата е толкова ниска, че няма кой да се наеме да бачка. При този случай ще имаме със сигурност покачване на заплатите и инфлация. Следователно ФЕД е закъснял много с качването на лихвите и трябва да действа спешно. Та въпроса е каква е причината за данните. Липса на търсене на нови работници или липса на предлагане. В зависимост от това се стигат до различни изводи. Пазара си избра липса на търсене, но дали не бърка?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                      Някой беше казал Поташ вчера.
                      Добра компания ли е тази?
                      Че подпукаха близите стопове на удължаващите след отчета и се отвори възможност за вход.
                      Аз има къс К+S и лонг поташ. Излезнах вчера с 5% на късия и 2% на дългия. Днес като паднат пак ще ги купувам. Ще има новини там мисля

                      Коментар


                      • Някой беше казал Поташ вчера.
                        Добра компания ли е тази?
                        Че подпукаха близите стопове на удължаващите след отчета и се отвори възможност за вход.

                        Коментар


                        • паникааааа

                          http://www.investing.com/indices/us-spx-500-futures

                          и как златото прави 2% за 15 минути

                          http://www.investing.com/commodities/gold
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • дежа вю

                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • FED: none and done for the year

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Когато аз ви го казвам - не вярвате.

                                Сега Gross ви го казва... вие пак няма да повярвате.

                                И който и да ви го казва пак няма да повярвате до като не потънете.

                                Инвестицията е дума която вече е загубила значението си. Пари по този начин вече не могат да се правят.
                                След известно време всички ще почнат да говорят за тотално манипулирания пазар. Сега не ми вярвате. После други като ви го кажат ( а те и сега го казват ) пак няма да повярвате до като не се събудите.
                                Всичко вече е само и единственно игра. Който се научи да я играе - научи който не постепенно ще отпадне. Естествен подбор.

                                Дано да си спомните на кой сте се смели.


                                http://www.cnbc.com/2016/06/02/bill-...nt-market.html
                                Да пазара се манипулира ,въпроса е да се познае посоката на манипулации....
                                След леман брадърс имаше две явни случай на манипулации ....и на двата спираха борсовата търговия когато ДАУ почна да пада с над 1500 пункта..... за да вземат мерки че не бяха подготвени достатъчно....

                                Коментар

                                Working...
                                X