IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • BUY the DIP - Immediately !!! If u don't buy the deep u are fucking idiot

    BUY the DIP - Immediately !!! If u don't buy the deep u are fucking idiot


    https://www.youtube.com/watch?v=0akBdQa55b4

    Коментар


    • днес явно е ден на петролните акции с малки изключения повечето компании направиха добър ръст.....все се замислям за една бърза и спекулативна къса....но да видим
      "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

      Коментар




      • Първоначално изпратено от volaswap
        Таксиметров от 2002 с плаващо работно време. Скрий се

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          "Миналото е минало...гледай в бъдещето. Света е коренно различен."

          Ив_макс
          Магазинер, бизнесмен и настоящ менъджър на бая кинти със над 30 % средна годишна възвращаемост

          Аз да не съм по прост от него?
          +++++++

          Коментар


          • ....

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Mervin King, former governer of Bank of England

            "Миналото е минало...гледай в бъдещето. Света е коренно различен."

            Ив_макс
            Магазинер, бизнесмен и настоящ менъджър на бая кинти със над 30 % средна годишна възвращаемост

            Аз да не съм по прост от него?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Пък това не ти отива според мен " За мене историята е по-меродавна от здравия разум "


              The study of earlier periods is more illuminating than any amount of econometric modelling.
              Mervin King, former governer of Bank of England

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                Мързи ме да храня без пари
                Ако аз бях батко и аз така щях да кажа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Окей, 15К на час До колкото разбирам очакваш цената на желязната руда по-скоро да пада. Да речем, че тези антидъмпингови мита ще отпаднат, но не е ясно кога. Докато отпаднат Китай може да спре да субсидира стоманодобива си и част от излишните мощности може да се закрият. Тогава Китайците няма да подбиват цената толкова много и отпадането на митата няма да има толкова силен ефект.

                  Не ли възможен и такъв сценарий?
                  Мързи ме да храня без пари

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    Просто гледай производителите с наѝ малки маржове и които реагират наѝ силно на определени събития. Самите им акции са като опции с невероятен лост. Тук место съм давал за пример X. В Германия също има няколк ( Klöckner sdax, Salzgitter mdax) или Франция (vallourec), итн...желязната руда като компонент е по позната на местния заедно с акциите (разбира се вале е в център кадето има и друг лост). Темата е интересна и бих консултирал за 15к на час хаха
                    Окей, 15К на час До колкото разбирам очакваш цената на желязната руда по-скоро да пада. Да речем, че тези антидъмпингови мита ще отпаднат, но не е ясно кога. Докато отпаднат Китай може да спре да субсидира стоманодобива си и част от излишните мощности може да се закрият. Тогава Китайците няма да подбиват цената толкова много и отпадането на митата няма да има толкова силен ефект.

                    Не ли възможен и такъв сценарий?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Статията е много балансирана и професионално написана (чак да се чудиш, че българските журналисти вече пишат така). Но пък ми се струва трудно да се направи някакво заключение в една или друга посока. Прекалено много "ако" има.
                      Просто гледай производителите с наѝ малки маржове и които реагират наѝ силно на определени събития. Самите им акции са като опции с невероятен лост. Тук место съм давал за пример X. В Германия също има няколк ( Klöckner sdax, Salzgitter mdax) или Франция (vallourec), итн...желязната руда като компонент е по позната на местния заедно с акциите (разбира се вале е в център кадето има и друг лост). Темата е интересна и бих консултирал за 15к на час хаха

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                        http://m.capital.bg/politika_i_ikono...she_stomanata/ За любимия ми Short-long сектор за тези от вас които не боравят с чужди езици. Като цяло добро обобщение на ситуацията. Както и на други места съм писал: не забравяѝте фундаменталното уравнение и как стоманата в нейните форми бива произвеждана (жокер: желязна руда). Успех: the commodity guy
                        Статията е много балансирана и професионално написана (чак да се чудиш, че българските журналисти вече пишат така). Но пък ми се струва трудно да се направи някакво заключение в една или друга посока. Прекалено много "ако" има.

                        Коментар


                        • http://m.capital.bg/politika_i_ikono...she_stomanata/ За любимия ми Short-long сектор за тези от вас които не боравят с чужди езици. Като цяло добро обобщение на ситуацията. Както и на други места съм писал: не забравяѝте фундаменталното уравнение и как стоманата в нейните форми бива произвеждана (жокер: желязна руда). Успех: the commodity guy

                          Коментар


                          • Наясно ли си защо има 4.7% безработица?

                            Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Възможно ли е пазара да разглежда данните погрешно? Имаме по-малко работни места от очакваното, но въпроса е каква е причината. Пазара видимо приема вариант при който няма търсене за нови работни места, което означава че ФЕД няма да качва лихвите. Възможно ли е да разглеждаме данните за новите работни места заедно с нивата на безработица от 4,7 процента? При този сценарий по-малкото нови работни места би се дължал на липсата на предлагане на пазара на труда. С една дума безработицата е толкова ниска, че няма кой да се наеме да бачка. При този случай ще имаме със сигурност покачване на заплатите и инфлация. Следователно ФЕД е закъснял много с качването на лихвите и трябва да действа спешно. Та въпроса е каква е причината за данните. Липса на търсене на нови работници или липса на предлагане. В зависимост от това се стигат до различни изводи. Пазара си избра липса на търсене, но дали не бърка?
                            Наясно ли си защо има 4.7% безработица? Поради това че ФЕД отписва от статистиката 400 к работници които са отпаднали от нея поради това че не са си намерили работа досега т.е вече не ги броят като активно търсещи.

                            Въпреки че пазара нищо не си избира на практика, не искам да коментирам директно това което си казал а ще кажа по принцип.

                            ФЕД са кукла на конци.
                            ФЕД са закъсняли с вдигането на лихвите безобразно много...ама на някой да му пука?
                            Това казах началото на 2015.
                            Ако имаше някаква икономичека или фундаментална логика в действията на ФЕД то тогава лихвите търябваше да се вдигнат средата на 2014 година най късно..да не говорим че и 2013 година беше добре за започване на този процес.

                            Какво беше положението тогава?
                            - Дебита беше на контролирани нива
                            - Байбака тъкмо започваше да отчита най всиоки стойности
                            - Компаниите бяха в ърнинг растеж
                            - Маржа на печалбите беше висок
                            - Петрола не беше се сринал
                            - Инфлацията беше на приблизително 2 %
                            - СП беше на около 160-180 което отразяваше прилично - многото нови пари + съживяването на инвестициите и печалбите на компаниите
                            - Имаше все още QE което щеше да отслаби ефекта на лихвите в началото
                            - Безработицата беше по висока разбира се около 7 % но като се има пред вид начина на отчитане на тази безработица както и текущите процеси които пак щяха да доведат до 5 % официална безработица

                            Какво се случи от тогава до днес?

                            - Дебита в частния сектор се увеличи до небесата поради желанието на всички да хванат последния влак на ниски лихви
                            - СП скочи главозамайващи проценти - като за последно
                            - Компаниите ударно увеличиха байбака и дивидентите като той надмина 100 % от кеш флоуа на повечето от компаниите под натиска на най големите притежатели на акции и Уолл Стреет което позволи на индексите да достигнат до тези нива незавсисимо от отлива на капитали които умно започнаха да се изтеглят от пазара
                            http://www.factset.com/websitefiles/...uyback_3.17.16
                            - 2015 година се разбра че компаниите почнаха да отчитат по ниски печалби и да свиват маржа на печалба
                            - Компаниите намалиха дрстично новите инвестиции като се концентрираха в подържането някакъв ърнинг главно чрез байбак
                            - ФЕД започнаха да осъзнават че положението се влошава а те са с 0% лихви и отчаено предприеха малък ход в края на годината при положение че за всички беше ясно че положението става по лошо а не по добро.

                            Какво е положението днес?

                            - Безработицата вече е 5 % но това оказва още по голям натиск върху маража на печалбите на компаниите
                            - Компаниите 4 тримесичие са в ърнинг рецесия с огромен дълг и липса на дългосрочни инвестиции - прословутия голям кеш за който всички говорят който имат компаниите сравнен обаче с дебита в процентно отношение е на рекордно ниски нива - проверете
                            - ФЕД са на майната си с лихвите с нищожните 0.5 %
                            - Петрола се подържа на изкустено дишане поради спекулативни причини защото междувременно политическата и икономическа обстановака в света се промени драстично докато ФЕД се моташе под влияние на Уолл Стреет
                            - Сега и безработицата може да отиде на майната си поради естествения процес на липса на дългосрочни инвестиции и проблеми навсякъде по света като почнеш от Китай, през Япония та и в Европа.
                            - Стана ясно и на 4 годишната ми дъщеря че ниските лихви не помогнаха на бедните но помогнаха на много богатите. И единствения пряк резултат беше в цените на акциите и огромния дебит и унищожаването на печалбите на пенсионните фондове за сметка на шепа избрани хора.
                            - И сега се оказва че ФЕД нито имат план и възможности за действие при влошаващата се икономическа обстановка нито пък искат да вдигнат лихвите и да сложат край на партито до като Обама е на власт щото цялата им измислена политика за това как Обама и демократите сложиха край на рецесията ще се сгромоляса за 5 минути и Клинтън ще отиде в тоалетната завинаги...ако преди това не влезе в затвора заради емрйлите.
                            Какво да правят ФЕД в момента се пита в задачата? Да се подадат на натиска на Уолл Стреет до като същите акули развържат напълно каквото имат и оставят на балъците горещия картоф и всичко да се сгромоляса и да си кажат...ебал съм му майката дай да избутаме още 1 година пък след нас каквото ще да става? Или да действат отчаяно и да вдигнат лихвите точно в най неподходящия момент като сложат края на партито преди балона да е надут до последно?


                            Защо стана така?

                            На ФЕД вече 3 година та и досега се дават непрекъснато мотиви да не пипа лихвите непрекъснато и това продължава и до момента.
                            Това са:
                            - спекуалтивното в началото после станало фундаментално сриване на петрола и всички ресурси което унижощи инфлацията и отряза ръцете на ФЕД.
                            - Натискането на всички компании да взимат дебит и да увеличат байбака и дивидентите в полза на Уолл Стреет.
                            - Страха от сриването на пазара което за ФЕД е отражение на реланата икономика което обаче за всеки обикновен човек ( или човек в ъкъла си ) няма никаква връзка с нея. Всяко твърдо заиграване с лихвите - водеше до предупредителна корекция на пазара.
                            - Политическия натиск свързан с изборите да се подържа мантрата СП е ню хай - всичко е ОК, ние сме велики
                            - Сега когато петрола се въстанови още по спекулативно - щото страха че всичко ще отиде на майната си с лихви или без лихви преждевременно преди всички акули да са готови - и когато даде нужната инфлация за лихвите взеха да цакат ФЕД с безработицата.

                            Цялата е работа е да си рита канчето колкото е възможно по дълго и то да издава колкото е възможно по голям шум докато хората си наредят играта .
                            Дали ФЕД ще вкара света в нова огромна криза без механизъм да противодейства или ще избере малката болка пред смъртта предстои да видим.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              https://www.youtube.com/watch?v=XOW1rhZCTmg


                              Взаимствах го от Зеро хедж ))
                              https://www.awesomestories.com/asset...929-Background
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Пазара

                                https://www.youtube.com/watch?v=XOW1rhZCTmg


                                Взаимствах го от Зеро хедж ))

                                Коментар

                                Working...
                                X