IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега мисля е време за един ход на Фейсбук

    Сега мисля е време за един ход на Фейсбук. Поне ако аз бях на Марк Зъкърбърг щях да направя следното.

    Към Фейсбук да съзадам нова мрежа обаче само профисионална. Или напълно нова което е пийс ъф кейк за фейсбук. Ще го направят за една седмица. .

    С моща която имат Фейсбук като бранд според мен е въпрос на много кратко време да ебат майката на майкрософт с тая покупка.

    Това е проблема на технологиите...не можеш да си дългосрочен в тоя свят. Най переспективното нещо като цяло - т.е технологиите са от една страна супер надценени ( все едно че цял живот ще печелят ) и от друга страна супер лабилни на други нови технологии. Имаш нещо...събуждаш се на другата сутрин и нямаш нищо.

    Единствената по дългосрочна переспектива, която навремето виждах и ако нещо се промени от към идеи, пак ще виждам - това е Епъл. И единствената причина е че все още имат много силна екосистема базирана на хардуер и софтуер който имат само те.
    Никой друг в технологичния свят няма подобна комбинация. Всеки е отворил системата си за много хардуерни и софтуерни производители и е размил технологията. Само епъл държат уникален продукт...но поради липса на иновации към момента и най вече поради липса на следващия Стив Джобс са на път да ебат майката на този бранд.
    Last edited by Iv_max; 13.06.2016, 19:49.

    Коментар


    • Не

      Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Ако е едно, пак е добре,
      шортиш ли здраво
      Не нищо не правя.

      Чакам...аз съм си добре.

      Аз надолу не шортя. Аз шортя нагоре. Щото съм глупак.

      Коментар


      • Ако е едно, пак е добре,
        шортиш ли здраво
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Едно нещо не мога да си го обясня лесно

          Едно нещо не мога да си го обясня лесно освен ако не вляза дълбоко в теорията за конспирацията.
          Аз обаче, противно на всички които си мислят че говоря за теория на консипрацията когато казвам че пазара е манипулиран през повечето време...не харесвам конспиративните теории. Друг е въпроса че някой където вижда конспирация си е на практика реалност ама няма значение...


          Обаче не мога да си обясня...поради каква шибана причина точно в момента централните банки се опитват да задържат пазара?
          Хайде в нормална обстановка го разбирам...но в момента единственното което правят е да помагат някой да разтовари повече акции. Щото на всеки е ясно какво се случва.
          Това е панически действия които няма как да имат дори средносрочен резултат.

          Дали умишлено го правят в полза на някой или си е просто паника?

          Коментар


          • BOJ in action

            BOJ in action

            Паническо задържане на пазара от BOJ.

            Давай Япония...давай...до като тарикатите купуват викс....давай 107 USD/JPY

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              shortak CAT
              ми ту @75.80

              Коментар


              • Хаха ще се съдера от смех, имах малка губеща позиция в линкедин с кол опции, тия микрософт ме разбиха хаха

                Коментар


                • long platin / palladium

                  Коментар


                  • shortak CAT

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                      Аз - нищо. И понятие си нямам от тях. Питай в Дакса темата, там ще ти помогнат и дадат съвет
                      sam li da se pitam hahah

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                        Не знам дали приемаш друга гледна точка, но за всеки случай заповядай:

                        https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...h_of_pipelines
                        Над 60% от всичките петролни и газови тръби на планетата са в тази държава.
                        Нещо не е наред с това. Или са прекалили яко, или останалия свят е още в началото на петролната ера. А това не е така, нали? По-скоро сме в началото на края на петролната ера.
                        Този XXL проект е сравним само с проект за един огромен апартаментен комплекс
                        в Слънчев бряг, обещаващ още повече уют, забавление и удобства на бъдещите си собственици. Но на практика ще причини болка както на изграденото до момента, така и на себе си. И това няма нищо общо с "енвиронмента"
                        Да не говорим, че допълнително ще насърчи бедните канадци да се ровят из мазния пясък, който им коства по $60 долара на кофа слуз, вместо да се занимават с нещо по-полезно.
                        Това има смисъл само ако вече са решили да се откажат от ролята на световен полицай и да се изолират от останалия свят, преди което естествено - трябва да са енергийно неуязвими. Тоест, ако се канят да забият едно мито на границите си срещу арабския нефт от порядъка на $30-$40.
                        Ако е въпрос на "икономикс" а не на "енвиронмент", то този въпрос касае само инвеститорите му, които твърдят, че имат дългосрочни клиенти за XL капацитета. Колко за 60%, много странен би бил един мораториум за забрана на нови интернет компании, защото примерно 80% по размер са американски. А очевидно и са недостатъчни щом има бум на превоза на петрол с вагони, който впрочем транспорт в Америка се осъществява с дизелови двигатели и няма нищо еко. отделно катастрофите и жертвите.
                        А за 60 долара цена - да, когато канадският долар струваше 1.30 американски. Сега е 30. Тези катранени пясъци са си национално богатство на Канада и ще бъдат разработени независимо дали продуктът ще попаднат в американски рафинерии или европейски или азиатски.
                        Да се предрича края на петролната "ера" ми се вижда малко рано - тъкмо беше направено епохално откритие, което свали значително цената на енергията от петрол.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          А rwe ag кво да ги правим
                          Аз - нищо. И понятие си нямам от тях. Питай в Дакса темата, там ще ти помогнат и дадат съвет

                          Коментар


                          • В тон с ника ти...

                            Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                            Ив, ако става дума за пазара като цяло, тия двете вероятно всеки ги има. Или поне дългата. Защо да се вкарвам във филми и да си причинявам всекидневно напрежение? На година има 2-3-4 наистина атрактивни възможности. Половината да хвана, съм доволен. Останалото е за професорите, които макар да са наясно с всеки тик, не могат да се справят с емоците си и болезнено се опитват да се докажат.
                            В тон с ника ти...разбира се ..никой теб не те знае кога си създаваш напрежение ..кога не...и какви възможности искаш да хванеш от кога и къде и как.
                            Но че си много умен - трябва да ми е ясно по дефаулт.

                            Освен ника ти Бла бла...както и репликите ти свързани непосредственно си ника...нищо не съм чул аз от теб.

                            Аз си лягам...затворил късите на япония с голям кеф. Пък вие умувайте как хващам движенията..колко съм рисков..колко нищо не разбирам ( особенно в сравнение с вас ) и как ще си загубя кинтите всеки един момент че даже и ще фалирам. На косъм съм, едвам се справям с емоциите си..толкова са силни че ще спа като бебе.

                            Сега като пазара почне да пада...кога ще почнеш да откриваш къси надолу? - щото ясно че нагоре не пипаш.

                            Коментар


                            • Къв човек си Мишо...

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              И аз ще трябва да се повторя.

                              Ти се присмиваш на доходност от 5%, но ако управялавш 50 млн. пет процента са ти 2.5 млн. Ако направиш 180к с няколко малки позиции с по 28% наогре, това пак е много по-малко от 5% върху целия капитал. За да стигнеш 2.5 млн. трябва много пъти под ред да познаваш, което не е лесно.
                              Аз ти говоря за около 35 % реализирана печалба до сега върху целия ми капитал ти ми говориш кога ще стигна 5 %.

                              Какви 180 к какви 5 лева....хич не знам какво ти се върти в главата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                А поташ
                                Ами както предния път
                                На 16 влизаме, броим до 10 и излизаме...освен ако не тръгне надолу.
                                Тогава ще броим овце нощем докато заспим

                                Коментар

                                Working...
                                X