IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Option Traders от Варна

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Може да се окаже че ''фискалната пропаст'' увеличава процентно контангото във викс фючърите, вчера се видя подобно развитие, а екуити индексите купуват ''слуха'' и заради това се сринаха. Във вторник TLT затвори при цена 121.8, а вчера достигна 125.75, декември или януари tlt straddle сега не е лоша идея
    Тва е последното ми мнение за сега че маи сам си говоря и няма полза като цяло
    А и парите не бягат по форумите

    Коментар


    • Time Symbol Expiry Strike Type Volume Price Exch Stock Ref.

      11:40:20 SPY 22-Dec 133.00 p 25,000 1.61 CBOE 139.49
      11:40:20 SPY 22-Dec 137.00 p 25,000 2.70 CBOE 139.49
      11:40:20 SPY 22-Dec 139.00 p 25,000 3.49 CBOE 139.49
      11:40:20 SPY 22-Dec 143.00 p 25,000 5.66 CBOE 139.49

      Market
      1.60 - 1.62
      2.70 - 2.71
      3.48 - 3.49
      5.68 - 5.71

      Коментар


      • [QUOTE=Opiten1;1059340952]
        Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
        Опитен това е ясно. Друг ми беше въпрос

        Задай го точно тогава?
        колко по-точно от това, човека пита за викс-кривата, а не за стоиноста на викс спота. Кривата на викс, това е percent contango/backwardation and difference between the futures, сори че на англииски ти го казвам но няма как

        Коментар


        • Тва движение трябваше да се спекулира по бързо а не да се чака до петък, пазара винаги е крачка напред мамка му все едно че ми чете мислите
          Утре ще има корекция на селл-а, може да трае няколко дена, бавно нагоре с леки колебания. Вчера се изтъргуваха два големи шорт-вол спреда на SPY, предполагам кондори. VIX не е от значение тука, когато става дума за near atm опциите само. Сега дори и да купувате примиум не се знае кво ще стане с волата дори и при познаване на посоката, може да не е достатъчно за да излезеш на печалба

          Disclosure : не играя с пари за момента, а на пеипър , демек демото пробвам
          Last edited by Style; 08.11.2012, 22:39.

          Коментар


          • [QUOTE=kritelin;1059340913]Опитен това е ясно. Друг ми беше въпрос

            Задай го точно тогава?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Opiten1 Разгледай мнение
              http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EVIX+Interactive#symbol=^vix;range=1d; compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair =on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;
              Опитен това е ясно. Друг ми беше въпросът

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
                Style къде следиш vix-кривата ?
                http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EVIX+Interactive#symbol=^vix;range=1d; compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair =on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Style Разгледай мнение
                  за да кажеш че дадена опция е ''в парите'' ти трябва само цената на ъндърлаинг !
                  а когато смяташ риск/печалба за спред, се прави при експареишън.
                  надявам се че това го разбра. Чети повече че ме объркваш и мене
                  Тва си е на мой си диалект. Когато си на печалба
                  Демек, ако спредът ти е струвал 0,78 и сега струва 1,00. Съм в парите
                  Инак каква файда, че на експирейшън VIX е 20,78. Тва си е 0 отвсякъде Поздрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    Да пише си, но аз не съм много съгласен с написаното. Освен ако не са някакви специални спредове, които зависят само от цената на Ъндърлаинга

                    Демек при 20,78 цената на 20 кол е 0,78, а на 30 кол 0,00. А всички знаем, че това не е така
                    за да кажеш че дадена опция е ''в парите'' ти трябва само цената на ъндърлаинг !
                    а когато смяташ риск/печалба за спред, се прави при експареишън.
                    надявам се че това го разбра. Чети повече че ме объркваш и мене

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Style Разгледай мнение
                      нали си пише къде е breakeven-a за спреда
                      Да пише си, но аз не съм много съгласен с написаното. Освен ако не са някакви специални спредове, които зависят само от цената на Ъндърлаинга

                      Демек при 20,78 цената на 20 кол е 0,78, а на 30 кол 0,00. А всички знаем, че това не е така

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Тез у парите ли са вече?
                        нали си пише къде е breakeven-a за спреда
                        обаче вижте кво стана днеска, изборите в сащ затъмниха друго по важно събитие в европа и по специално в германия което трябваше да се случи малко по рано. обявиха им скорошна рецесия, но тва са само технически термини.
                        изниква ми идея за нов треид, но засега няма да пиша нищо , чак когато усетя момента. Треида е със опции върху FXE
                        всъщност FXE IV30 скочи с около 10 процента в понеделник по добър индикатор няма накъде за днескашния селл
                        Last edited by Style; 07.11.2012, 21:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Style Разгледай мнение
                          The biggest trade that we saw today from the CBOE's VIX pit was a
                          broker buying for a customer 35,000 Nov 20-30 Call Spreads for $0.78.
                          November VIX Expiration is Wednesday, November 21st.
                          VIX closed today at 18.42, November VIX futures closed 18.10.
                          Тез у парите ли са вече?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
                            Style къде следиш vix-кривата ?
                            ще ти отговоря на лични съобщения малко по-късно че сега имам работа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
                              Style къде следиш vix-кривата ?
                              Bloomberg?

                              Коментар


                              • Style къде следиш vix-кривата ?

                                Коментар

                                Working...
                                X