IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Option Traders от Варна

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ей тука пиша какво търгувам аз, защото не съм от Варна (това е темата за опциите)

    http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=14705

    мен фундамента въобще не ме интересува, както за акциите така и за опциите каквото покажат числата Delta Gamma, Imp.Vollatility Pers.Rank etc., това правя ...

    Коментар


    • ами дори и LEAPS може да ползваш без да имаш много пари,
      например купуваш call и почваш да събираш пари(може и в нещо нискорисково да ги влагаш) и като дойде време да експайрва може да си го упражниш ако са се развили нещата според предвиденото
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
        ми аз съм новобранец в опцийте и за сега само цъкам Bull Put и Bear Call и то 30 до 55 дена макс date expiration за другите LEAPS трябва повече парици мисля .. иначе пускаш една дълга опция и няма кво да му пазиш водата ...
        Аз търгувам на 100% база фундамент. Дори и една година дни за мен е кратък срок за да очаквам да се случат неща които очаквам на фундаментална основа.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Има ли колеги чиято стратегия се базира на търговия с опции с падеж над една година?
          ми аз съм новобранец в опцийте и за сега само цъкам Bull Put и Bear Call и то 30 до 55 дена макс date expiration за другите LEAPS трябва повече парици мисля .. иначе пускаш една дълга опция и няма кво да му пазиш водата ...

          Коментар


          • Има ли колеги чиято стратегия се базира на търговия с опции с падеж над една година?
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
              Че съм бавен - бавен съм, но кой не е в днешно време, ако говорим за пазарите? Дори тези за най-прости акции са окупирани от ботове, а ти самоуверено си решил да правиш пари в лоното на машините...
              Ами успех!

              А що се отнася да мързела, хммм... не ми се спори и затова ще ти дам един хинт - FX търговията е толкова популярна днес, защото дава (измамната) възможност да направиш хиляди проценти за кратко време.
              Това да ти напомня на един друг пазар?
              не ме занимаваи с глупости

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Style Разгледай мнение
                ех че си бавен... пари се правели с далеч по прости техники , мързи те да учиш за тва мислиш така.
                а и кондорите носят доходност, много са стратегиите които може да избереш и да направиш до няколко стотин процента печалба от позиция, но зависи от много други неща за които е невъзможно да ти обяснявам. ето наи-важното - изпълнението на ордерите ти, или така нареченото ''legging in'' в позиция.
                Че съм бавен - бавен съм, но кой не е в днешно време, ако говорим за пазарите? Дори тези за най-прости акции са окупирани от ботове, а ти самоуверено си решил да правиш пари в лоното на машините...
                Ами успех!

                А що се отнася да мързела, хммм... не ми се спори и затова ще ти дам един хинт - FX търговията е толкова популярна днес, защото дава (измамната) възможност да направиш хиляди проценти за кратко време.
                Това да ти напомня на един друг пазар?
                Last edited by fantasy_gt; 15.11.2012, 16:47.

                Коментар


                • Time Symbol Expiry Strike Type Volume Price Exch Stock Ref.
                  10:09:40 SPY 16-Mar 125.00 p 33,000 2.22 CBOE 138.25
                  10:09:40 SPY 19-Jan 144.00 p 33,000 7.62 CBOE 138.25
                  Market
                  2.22 - 2.24
                  7.57 - 7.65

                  това е диагонал спред със стабилен обем

                  трудно е да се отгатне коя е шорт опцията, първоначално си помислих че е януари, но гледам маркет ат таим, и може би март е шорт. А това е най-важното ако искаш да четеш маркета по пеипър флоу-а
                  Last edited by Style; 14.11.2012, 18:57.

                  Коментар


                  • сори, Veteran’s Day Observed – U.S. Markets Closed Monday 12.11.2012
                    Last edited by Style; 12.11.2012, 11:21.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                      You're welcome!

                      А, и пари се правят с далеч по-прости техники от това да събираш пенита от спредове, кондори и тем подобни BS. Keep it simple!
                      ех че си бавен... пари се правели с далеч по прости техники , мързи те да учиш за тва мислиш така.
                      а и кондорите носят доходност, много са стратегиите които може да избереш и да направиш до няколко стотин процента печалба от позиция, но зависи от много други неща за които е невъзможно да ти обяснявам. ето наи-важното - изпълнението на ордерите ти, или така нареченото ''legging in'' в позиция.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Style Разгледай мнение
                        ......... даже ти благодаря че ми напомни , ........
                        You're welcome!

                        А, и пари се правят с далеч по-прости техники от това да събираш пенита от спредове, кондори и тем подобни BS. Keep it simple!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                          Доста нахакано пипаш клавиатурата, а още си на хартиена основа... Това нова отличителна черта на варненци ли е или ти си изключение?
                          не съм от варна, харесва ми града и завърших средното там. не ме вкарваи в този капан за ума с такива спорове, даже ти благодаря че ми напомни , спирам да пиша, известността особенно по форуми е вредна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Style Разгледай мнение
                            Тва движение трябваше да се спекулира по бързо а не да се чака до петък, пазара винаги е крачка напред мамка му все едно че ми чете мислите
                            Утре ще има корекция на селл-а, може да трае няколко дена, бавно нагоре с леки колебания. Вчера се изтъргуваха два големи шорт-вол спреда на SPY, предполагам кондори. VIX не е от значение тука, когато става дума за near atm опциите само. Сега дори и да купувате примиум не се знае кво ще стане с волата дори и при познаване на посоката, може да не е достатъчно за да излезеш на печалба

                            Disclosure : не играя с пари за момента, а на пеипър , демек демото пробвам
                            Доста нахакано пипаш клавиатурата, а още си на хартиена основа... Това нова отличителна черта на варненци ли е или ти си изключение?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                              Почини си асене и без това не повече от 3-4 човека, разбират за какво говориш.
                              хахаха, от асен съм се учил донякаде, но не съм тои

                              Коментар


                              • Почини си асене и без това не повече от 3-4 човека, разбират за какво говориш.

                                Коментар

                                Working...
                                X