IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции в чуждестранни акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Наближава момента на поредния срив на акциите. Точно сега не е добър момент да се инвестира в акции.
    Два прости метода за легално намаляване на данъците

    Коментар


    • Здравейте,аз също съм доста начинаещ.Виждам че темата е умряла отдавна.Интересува ме дали има хора в форума от В.Търново,понеже никой от моите познати не се интересува от инвестиции и акции.
      За сега съм инвестирал малка сума в чужди акции,през следващата година мисля да я увелича.Ако пък няма хора от Търново ....здраве да е.

      Коментар


      • Приятели,
        Можете ли да ме насочите към финансов сайт за европейски акции, където има 10 или поне 5г статистика за приходи, печалби и т.н. за компаниите?

        Коментар


        • пичове има атрактивни банки , инвестирате ли?
          Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

          Коментар


          • Инвестирайте в българското! Време е да покажем на света, че можем!!!

            Коментар


            • днес придобих дял в Е.ОН
              Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

              Коментар


              • Тръгни от тук

                http://www.otcbb.com

                Провери първо за брокери, които ги търгуват, защото не всички се занимават с шитс.

                Иначе си има случки всякакви. От цент до 50 и обратно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                  Бих рискувал малка сума пари за покупката на много евтини акции на фирми , които е много вероянто да спечелят много пари и да им станат много скъпи акциите. Тоест набелязвам си рискови активи с голям потенциал. Имате ли опит с такива акции , примерно такива , които могат да ти докарат доходност 20-40 пъти. Има ли особености при търговията им?
                  Благодаря!
                  Купи си напр. Меком, кво ще ми търсиш там из чуждите губернии.
                  От мезенце винаги има нужда.
                  Лошото е ако ти се падне черния Петър и ти трябва да ядеш салама
                  А такава вероятност при т.н. пени стокс които имаш предвид ич не е малка, няма значение на БФБ или НИСЕ.
                  Прекалената лакомия е лош съветник

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                    Бих рискувал малка сума пари за покупката на много евтини акции на фирми , които е много вероянто да спечелят много пари и да им станат много скъпи акциите. Тоест набелязвам си рискови активи с голям потенциал. Имате ли опит с такива акции , примерно такива , които могат да ти докарат доходност 20-40 пъти. Има ли особености при търговията им?
                    Благодаря!
                    Има особеност - най-вероятно ще загубиш всичко което си вложил в тях. Нещо като е евтино има причина да е евтино. И ако те наистина имаха такъв потенциал нямаше да са толкова евтини. На стотина такива може и да има две три от които да се изкара подобна доходност. Но ако имаш половин милион че да си правиш подобен портфейл има и по-добри начини да го управляваш.

                    Коментар


                    • Бих рискувал малка сума пари за покупката на много евтини акции на фирми , които е много вероянто да спечелят много пари и да им станат много скъпи акциите. Тоест набелязвам си рискови активи с голям потенциал. Имате ли опит с такива акции , примерно такива , които могат да ти докарат доходност 20-40 пъти. Има ли особености при търговията им?
                      Благодаря!
                      Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                        Батки някой купува ли акции без ливеридж?
                        Аз. Всъщност не купувам акции на ливъридж

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                          Батки някой купува ли акции без ливеридж?
                          Какъв точно ти е въпросът? Не купувам. Мога обаче да ти отговоря почти на всички въпроси касаещи покупка

                          Коментар


                          • Батки някой купува ли акции без ливеридж?
                            Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ти анализите за да вземеш да ги правиш правилно ти трябват 5 -10 години. Като и тогава ще бъркаш понякога силно. На западните пазари компаниите са си правилно оценени, освен ако не купуваш някакви пълни екзотики, дето никой не ги иска. А за данамериш нещо прилично подценено ти трябват наистина много знания за много неща и пак не е сигурно че ще намериш нещо. ЕТФ е фонд върху индекс. Купуваш си диверсифициран портфейл, защото с 3000 лева никаква диверсификация на можеш да направиш. А без диверсификация си играеш хазарт. ЕТФ следва движението на индекса. Така всъщност не ти трябва да анализираш компании, а просто да избираш моменти на влизане и на излизане от съответния пазар. За акциите пак трябва да го правиш това и пак трябва да ги гледаш същите тези индекси. Така че с етф всъщност е най-лесното навлизане на някакъв пазар. Търгува се пак на борсите също като акция, повечето са силно ликвидни, а и винаги имат маркет мейкър.

                              Може да ти се струва скучно, но ако с тях не можеш да се оправиш не ти трябва да се занимаваш с отделни акции.
                              Здравейте , искам да започна да търгувам ЕТФ-та. Може ли да ми кажете през къде е най-изгодно. На ливеридж може ли? Искам да търгувам също и ЦФД на индекси. Тях знам , че може на ливеридж. Насочил съм се така , защото така е по глобално и по лесно да хвана движенията. Иначе с отделни акции е по трудно.
                              Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                                Някои купувал ли е нови акции. Тези дни закупих акции на ALLIANZ , E.ON и BASF. Гърция изигра добра роля да паникьоса инвеститорите.
                                ..чакам още малко покачване и разпродавам всичко!!
                                Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                                Коментар

                                Working...
                                X