IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции в чуждестранни акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хм: май трябва да благодаря на оная бабка от ФЕД - задето сварих да бодна нелоши нещица рано-рано на сгодни цени.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Не ПР - просто споделям стратегията си по принцип - каквото е туканка, това и навън.

      Още не ного купил навън - тепръва почвам да.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Това много ли е или малко?
        Импе, кажи колко си накупил навън, че се обърках и аз след тези ПР изпълнения от твоя страна !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Само как си го написал. Който не те познава ще си помисли, че имаш портфейл от 50 000 лева.
          Това много ли е или малко?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Ного е просто. Аз пазарувам по принцип само секси акции на могъщи (в по-голям или по-малък мащаб) компании, но не за спекула, а за да ги притежавам с години. И тъй като пазарувам секси акции, почти задължително снасящи редовно дивиденти, дори и временно пазарите да се движат в югоизточна посока, накраят фундаментът побеждава и аз печеля.

            Разбира се: понякога и аз допускам грешки, но рядко и в неголеми мащаби спрямо моят портфейл.
            Само как си го написал. Който не те познава ще си помисли, че имаш портфейл от 50 000 лева.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Ного е просто. Аз пазарувам по принцип само секси акции на могъщи (в по-голям или по-малък мащаб) компании, но не за спекула, а за да ги притежавам с години. И тъй като пазарувам секси акции, почти задължително снасящи редовно дивиденти, дори и временно пазарите да се движат в югоизточна посока, накраят фундаментът побеждава и аз печеля.

              Разбира се: понякога и аз допускам грешки, но рядко и в неголеми мащаби спрямо моят портфейл.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                винаги съм се чудил как по форумите всички уж все печелят , обаче реалността е друга. всеки си пише само печелившите сделки. така си го обяснявам този феномен.
                Ного е просто. Аз пазарувам по принцип само секси акции на могъщи (в по-голям или по-малък мащаб) компании, но не за спекула, а за да ги притежавам с години. И тъй като пазарувам секси акции, почти задължително снасящи редовно дивиденти, дори и временно пазарите да се движат в югоизточна посока, накраят фундаментът побеждава и аз печеля.

                Разбира се: понякога и аз допускам грешки, но рядко и в неголеми мащаби спрямо моят портфейл.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • винаги съм се чудил как по форумите всички уж все печелят , обаче реалността е друга. всеки си пише само печелившите сделки. така си го обяснявам този феномен.
                  Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                    Е ОК, колко е излетяла толкова акцията?
                    ами тя не е публична компания
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Lego излетя в Космоса
                      Новите серии на Lego Джурасик свят и Елфи помогнаха на компанията да отчете двуцифрен ръст на продажбите през първата половина на годината.

                      Датската компания за играчки обяви, че приходите ѝ са се повишили с 23% и възлизат на 1,4 млрд. паунда от началото на годината до 30 юни. Чистата печалба за периода е 345 милиона паунда, съобщи BBC.

                      Увеличенията са факт дори и след високо поставената летва през 2014 г., когато излезе филмът за най-известния конструктор.

                      Главният финансов директор Джон Гуудуин заяви, че компанията е много доволна от базовия растеж от 18% в сравнение със същия период отпреди година.

                      Приходите на Lego за полугодието надминаха тези на основния ѝ конкурент в производството на играчки Mattel, който отчете продажби от 1,25 млрд. паунда.

                      Датската компания регистрира най-голям ръст на продажбите си в Азия, където инвестира усилено, за да намали зависимостта си от пазарите в Европа и Северна Америка.

                      В тази връзка Lego ще отвори нов завод в Китай по-късно през годината, за да отговори на нуждите на азиатския пазар.

                      През 2017 г. се очаква да излезе нов филм за Lego, базиран на героите Ninjago.

                      Първият датски астронавт Андреас Могенсен взе със себе си 20 фигурки на Lego, когато потегли в Космоса с руския космически кораб „Съюз".

                      Конструкторът, носещ логото на Европейската космическа агенция, ще бъде даден като награда на състезание след завръщането на астронавта на Земята.

                      Lego търси устойчиви алтернативи на материалите, които използва за производство на тухлите. Компанията цели да премине към устойчиви материали за цялата си гама от играчки до 2030 година.

                      Датската компания се управлява от Kirkbi - инвестиционният инструмент на Кърк Кристиансен, който държи и 29,9% дял от Merlin Entertainments.

                      Merlin оперира атракционите Legoland в Уиндзор, Билунд в Дания и още четири локации в САЩ, Германия и Малайзия.
                      Е ОК, колко е излетяла толкова акцията?

                      Коментар


                      • Lego излетя в Космоса
                        Новите серии на Lego Джурасик свят и Елфи помогнаха на компанията да отчете двуцифрен ръст на продажбите през първата половина на годината.

                        Датската компания за играчки обяви, че приходите ѝ са се повишили с 23% и възлизат на 1,4 млрд. паунда от началото на годината до 30 юни. Чистата печалба за периода е 345 милиона паунда, съобщи BBC.

                        Увеличенията са факт дори и след високо поставената летва през 2014 г., когато излезе филмът за най-известния конструктор.

                        Главният финансов директор Джон Гуудуин заяви, че компанията е много доволна от базовия растеж от 18% в сравнение със същия период отпреди година.

                        Приходите на Lego за полугодието надминаха тези на основния ѝ конкурент в производството на играчки Mattel, който отчете продажби от 1,25 млрд. паунда.

                        Датската компания регистрира най-голям ръст на продажбите си в Азия, където инвестира усилено, за да намали зависимостта си от пазарите в Европа и Северна Америка.

                        В тази връзка Lego ще отвори нов завод в Китай по-късно през годината, за да отговори на нуждите на азиатския пазар.

                        През 2017 г. се очаква да излезе нов филм за Lego, базиран на героите Ninjago.

                        Първият датски астронавт Андреас Могенсен взе със себе си 20 фигурки на Lego, когато потегли в Космоса с руския космически кораб „Съюз".

                        Конструкторът, носещ логото на Европейската космическа агенция, ще бъде даден като награда на състезание след завръщането на астронавта на Земята.

                        Lego търси устойчиви алтернативи на материалите, които използва за производство на тухлите. Компанията цели да премине към устойчиви материали за цялата си гама от играчки до 2030 година.

                        Датската компания се управлява от Kirkbi - инвестиционният инструмент на Кърк Кристиансен, който държи и 29,9% дял от Merlin Entertainments.

                        Merlin оперира атракционите Legoland в Уиндзор, Билунд в Дания и още четири локации в САЩ, Германия и Малайзия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Ем анджък де, а пък LT Growth Rate (%) за GILD и BIIB са съответно 16.6 и 15.74....т.е. почти същото като за затъналото в дългове абви, като за разлика от тях гилиъд и биоген могат и да си купят растеж колкото си искат.

                          И съответно цената която плащаш за тоя растеж е LT PEG при гилиъд 0.64 , биоген 1.25 и абви 2.76

                          Тоест и от ройтерс де гледаш имаш 1 към 1 същото което ти хайлайтнах в по долния пост.


                          За мен изобщо не седи въпроса кое да купувам по напред ако всички се сурнат още едно 15-20% по надоле, пределно ясно е - гилд + биоген някъде в съотношение 3-4/1

                          Пре ПЕ 14 и ръст 17 ПЕГ ти е 0,82

                          И аз предпочитам Гилиъд и Биоген, но аббвие си е всъщност по-различна по принцип. При гилиъд купуваш огромен паричен поток, който нараства съвсем и всичките възможни опции какво да го прави компанията този паричен поток. При Биоген купуваш приличен поток и значителен потенциален растеж и още по брутален паричен поток, ако успее с това лекарство срещу алцхаймер.

                          При Аббвие купуваш относително относително добър паричен поток, който за сега расте, но е възможно да претърпи някакви негативи ако на пазара излезе достатъчно успешен биосимилар конкурент на Хумира.

                          Или с други думи при Гилиъд и Биоген купуваш бъдеще, при Аббвие и Гилиъд купуваш запазване на настоящето. Доста хора се чувстват по удобно ако пазаруват настояще.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            http://www.reuters.com/finance/stock...?symbol=ABBV.N

                            LT Growth Rate (%) 17.12
                            Earnings (per share)
                            Year Ending Dec-15 4.25
                            Year Ending Dec-16 5.03
                            Ем анджък де, а пък LT Growth Rate (%) за GILD и BIIB са съответно 16.6 и 15.74....т.е. почти същото като за затъналото в дългове абви, като за разлика от тях гилиъд и биоген могат и да си купят растеж колкото си искат.

                            И съответно цената която плащаш за тоя растеж е LT PEG при гилиъд 0.64 , биоген 1.25 и абви 2.76

                            Тоест и от ройтерс де гледаш имаш 1 към 1 същото което ти хайлайтнах в по долния пост.
                            0.64 / 1.26 / 2.75 PEG
                            За мен изобщо не седи въпроса кое да купувам по напред ако всички се сурнат още едно 15-20% по надоле, пределно ясно е - гилд + биоген някъде в съотношение 3-4/1

                            Коментар


                            • http://www.reuters.com/finance/stock...?symbol=ABBV.N

                              LT Growth Rate (%) 17.12
                              Earnings (per share)
                              Year Ending Dec-15 4.25
                              Year Ending Dec-16 5.03

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Ай стига се бъзика бе.
                                Вадиш ми от ръкавчето едно ре зайче и....какво от това ?
                                Когато търся растеж задължително съчетан с валю дивидента е най последното което ме интересува, хубаво е, ма може и хич да го няма.
                                Дори Биоген с малко по голямо форуърд ПЕ е поне 30% по евтин от левърджнатото Абви за мен и определено за заслужава, само да ми падне по близко до 200-250$...да не говорим за двойно по евтиния гилиъд.

                                Ето малко цифрички за сравнение, когато числата говорят и Равния да си мълчи...

                                GILD / BIIB / ABBV

                                A + / AA- / A- Rating ( MS)
                                7.34 / 12.9 / 2.06 Altman
                                7 / 9 / 5 P score
                                10. 6 / 19.8 / 47 tr PE
                                8.7 / 16.4 / 12.1 frw PE
                                0.64 / 1.26 / 2.75 PEG
                                86/8.3 36.5/5.2 23/12.5 Roic / Wacc
                                0.64 / 1.1 / 1.1 P/S median
                                7.66 / 12.7 / 29.4 Ev/ Ebitda
                                0.52 / 0.69 / 2.4 Ev/Ebit median
                                Тези коефициенти са сметнати спрямо резултатите от 2014. Пусни си в ройтерс или в яхуу да видиш очакванията за печалбата и растежа за следващите години.

                                Коментар

                                Working...
                                X