IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции в чуждестранни акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Изобщо не са скъпи - търгуват се на ПЕ 14 спрямо очакваната печалба за тази година. И ПЕ 12 спрямо тази за догодина

    Дивидента им е почти 3% - като най-вероятно ще продължат да го вдигат.
    Ай стига се бъзика бе.
    Вадиш ми от ръкавчето едно ре зайче и....какво от това ?
    Когато търся растеж задължително съчетан с валю дивидента е най последното което ме интересува, хубаво е, ма може и хич да го няма.
    Дори Биоген с малко по голямо форуърд ПЕ е поне 30% по евтин от левърджнатото Абви за мен и определено за заслужава, само да ми падне по близко до 200-250$...да не говорим за двойно по евтиния гилиъд.

    Ето малко цифрички за сравнение, когато числата говорят и Равния да си мълчи...

    GILD / BIIB / ABBV

    A + / AA- / A- Rating ( MS)
    7.34 / 12.9 / 2.06 Altman
    7 / 9 / 5 P score
    10. 6 / 19.8 / 47 tr PE
    8.7 / 16.4 / 12.1 frw PE
    0.64 / 1.26 / 2.75 PEG
    86/8.3 36.5/5.2 23/12.5 Roic / Wacc
    0.64 / 1.1 / 1.1 P/S median
    7.66 / 12.7 / 29.4 Ev/ Ebitda
    0.52 / 0.69 / 2.4 Ev/Ebit median

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
      BakkaFrost, Ajinomoto, CVS, DHR, DIS, M, TIF, WM

      all long term.

      always have a look at the biggest sovereign fund in the world and what they buy
      Then buy PHST like me...

      Ники ти ли си бре ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        От целият им списък само в тези руските не знам за какво са се набили. Тя Русия ще фалира и големите и псевдодържавни компании може да имат същата съдба.
        Няма да. Русия е могъща и самодостатъчна, освен туй догодина Путин и Доналдът ще си стиснат ръцете.

        Далеч не целият списък по-долу е от фондовете на Алианц, а руските - имаме си фонд в Източна Европа.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • BakkaFrost, Ajinomoto, CVS, DHR, DIS, M, TIF, WM

          all long term.

          always have a look at the biggest sovereign fund in the world and what they buy

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Явно и колегите в Мюнхен: убедени в това.
            От целият им списък само в тези руските не знам за какво са се набили. Тя Русия ще фалира и големите и псевдодържавни компании може да имат същата съдба.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Пип, а за тези какво ще кажеш..

              Най-голямата компания за риба и морски продукти на Фарьорските острови Bakkafrost е донесла на инвеститорите си приходи от 800%, съобщава Bloomberg. Тъй като островите, които са част от Дания, отказват да влизат в ЕС, санкциите срещу Русия не се разпространяват върху износа им и те извличат огромни печалби. Компанията е удвоила цената си за една година.
              * Bloomberg пише още, че за една година имотите в Дубай са поевтинели с 12,2%. Плътно ги следва Украйна, с понижение от само 12%. Сега е моментът!
              niki5 aka VDAX has a recommendation on the stock for long term investment, see my recommendation in NYSE for long term.

              Danke

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Аббви не е никак лоша компания. Всъщност е доста добра
                Явно и колегите в Мюнхен: убедени в това.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Мани ги тия патентни тролове....че и скъпи при това.
                  Яд ме е че ги имам в HQL, ма добре че не е кой знай колко теглото им.
                  Изобщо не са скъпи - търгуват се на ПЕ 14 спрямо очакваната печалба за тази година. И ПЕ 12 спрямо тази за догодина

                  Дивидента им е почти 3% - като най-вероятно ще продължат да го вдигат. Очаквания им растеж е прекрасен, имат едно нещо което натиска цената - изтичането на патента на най-добре продаваното им лекарство - но правят всичко възможно да оправят този проблем, като се втурнаха да купуват други компании. С Шайър не им се получи но взеха Фармасиклис и по всичко личи че ще купят още нещо по голямо в близките месеци до година.

                  А и пайплайна им е доста широк като го придвижват доста агресивно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Аббви не е никак лоша компания. Всъщност е доста добра
                    Мани ги тия патентни тролове....че и скъпи при това.
                    Яд ме е че ги имам в HQL, ма добре че не е кой знай колко теглото им.

                    Коментар


                    • Пип, а за тези какво ще кажеш..

                      Най-голямата компания за риба и морски продукти на Фарьорските острови Bakkafrost е донесла на инвеститорите си приходи от 800%, съобщава Bloomberg. Тъй като островите, които са част от Дания, отказват да влизат в ЕС, санкциите срещу Русия не се разпространяват върху износа им и те извличат огромни печалби. Компанията е удвоила цената си за една година.
                      * Bloomberg пише още, че за една година имотите в Дубай са поевтинели с 12,2%. Плътно ги следва Украйна, с понижение от само 12%. Сега е моментът!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Немедленно можеш да разкараш боклуците от Абви от тоя списък и да сложиш на тяхно място GILD.
                        И всъщност вместо да се чешеш по главата коя компания е по по най би могъл да ги резюмираш с равни тегла в само 3-4 позиции, с нелоша 4% дивидентна доходност...кат те знам как се облизваш като котарак за дивита...
                        Така ще получиш портфейл с прилични мултипъли сравними дори със средното за бфб, но с много по голям потенциал и растеж.

                        1. Купи си Дакс, ако те притесняват валутните войни може и хеджиран вариант, DBGR например
                        2. EUFN
                        3. HQL ( или пък HQH, почти същото е)
                        4. GILD
                        Аббви не е никак лоша компания. Всъщност е доста добра

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Немедленно можеш да разкараш боклуците от Абви от тоя списък и да сложиш на тяхно място GILD.
                          И всъщност вместо да се чешеш по главата коя компания е по по най би могъл да ги резюмираш с равни тегла в само 3-4 позиции, с нелоша 4% дивидентна доходност...кат те знам как се облизваш като котарак за дивита...
                          Така ще получиш портфейл с прилични мултипъли сравними дори със средното за бфб, но с много по голям потенциал и растеж.

                          1. Купи си Дакс, ако те притесняват валутните войни може и хеджиран вариант, DBGR например
                          2. EUFN
                          3. HQL ( или пък HQH, почти същото е)
                          4. GILD
                          Някои от компаниите привлякоха вниманието ми, защото са част от портфейлът на нашата компания. И разбира се нямам намерение да разхвърлям пари по всички тези или дори в голяма част от, но ще подбера 5-6, най-ного до около 8 за начало - основно Германия, по 1-2 в Щатите, Швейцария, може би и Франция.

                          И да - аз облизвам за дивидентчета като котурак.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                            мерси за отговора
                            дивидентната доходност реално е по-различна от цифрите дето ги виждаш
                            на тотал държавата например взимат много "добър" данък дивидент и отива 1 % че и повече по- надолу
                            Е, държавата няма как да вземе повече от 10%.

                            Иначе ясно, че реално ще получа по-малко от написаното.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Ето известно количество могъщи и прочути - :
                              Немедленно можеш да разкараш боклуците от Абви от тоя списък и да сложиш на тяхно място GILD.
                              И всъщност вместо да се чешеш по главата коя компания е по по най би могъл да ги резюмираш с равни тегла в само 3-4 позиции, с нелоша 4% дивидентна доходност...кат те знам как се облизваш като котарак за дивита...
                              Така ще получиш портфейл с прилични мултипъли сравними дори със средното за бфб, но с много по голям потенциал и растеж.

                              1. Купи си Дакс, ако те притесняват валутните войни може и хеджиран вариант, DBGR например
                              2. EUFN
                              3. HQL ( или пък HQH, почти същото е)
                              4. GILD

                              Коментар


                              • мерси за отговора
                                дивидентната доходност реално е по-различна от цифрите дето ги виждаш
                                на тотал държавата например взимат много "добър" данък дивидент и отива 1 % че и повече по- надолу
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X