IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции в чуждестранни акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
    да не кажем почти всички
    Защо "почти"?

    Коментар


    • Някой да има някакво мнение за тези
      https://www.degiro.es/?_ga=1.7769403...006.1460218663
      Как ви се струват за комисионите и някой ползвал ли ги ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        То, колкото и да е абсурдно, и голяма част от посредниците не са наясно с деклариране и данъчно облагане...
        да не кажем почти всички

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
          а дивидент от европейска компания дето се търгува, като адр в сащ се декларира нали
          аз имам два въпроса:
          някой адр- дават лихвено плащане дето не е точно дивидент и не го облагат с данък при източнника - това какво се прави
          получените плащания от етф в облигации трябва ли да се декларират?
          облага се лихвата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Оффф, моите посредници са ми пратили разпечатка, в която са изброени само малки пакети БЪЛГАРСКИ акции, които съм продал. Аз какво ги питам, те какво ми пращат.
            То, колкото и да е абсурдно, и голяма част от посредниците не са наясно с деклариране и данъчно облагане...

            Коментар


            • Оффф, моите посредници са ми пратили разпечатка, в която са изброени само малки пакети БЪЛГАРСКИ акции, които съм продал. Аз какво ги питам, те какво ми пращат.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • а дивидент от европейска компания дето се търгува, като адр в сащ се декларира нали
                аз имам два въпроса:
                някой адр- дават лихвено плащане дето не е точно дивидент и не го облагат с данък при източнника - това какво се прави
                получените плащания от етф в облигации трябва ли да се декларират?
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                  За дивидента е същото, облага се при източника и не се декларира тук, както не се декларира дивидент от българска компания !
                  Ок, няма да споря.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                    Чети по-долу какво съм постнал ... в 15:26.
                    Капиталова въобще не коментираме дали се декларира и облага, защото е пределно ясно.
                    За дивидента е същото, облага се при източника и не се декларира тук, както не се декларира дивидент от българска компания !
                    Last edited by Zdravko; 01.02.2016, 18:24.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                      За европейски акции е същото приятелю
                      Чети по-долу какво съм постнал ... в 15:26.
                      Капиталова въобще не коментираме дали се декларира и облага, защото е пределно ясно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                        Приятелю, ний за акции и ETF-и коментираме.
                        За европейски акции е същото приятелю

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                          Хора не гадайте, а питайте посредника си ! Клиент съм на Карол, наскоро купих от фондовете на Шрьодерс, които предлагат. Изрично съм ги питал, данък и деклариране не се прави в България когато фондовете са регистрирани в ЕС. Извън ЕС не знам как е. Ако греша някой от посредниците да ме поправи.
                          Приятелю, ний за акции и ETF-и коментираме.

                          Коментар


                          • Хора не гадайте, а питайте посредника си ! Клиент съм на Карол, наскоро купих от фондовете на Шрьодерс, които предлагат. Изрично съм ги питал, данък и деклариране не се прави в България когато фондовете са регистрирани в ЕС. Извън ЕС не знам как е. Ако греша някой от посредниците да ме поправи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                              Insert row
                              ХА-ха... Да, предвидили са си го хората, може и 3000 реда да си добавиш.
                              Мнението не е препоръка за сделки!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Ами, ако искаш им напиши 1000 сделки в 3 реда.
                                Insert row

                                Коментар

                                Working...
                                X