IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции в чуждестранни акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Ми с 1 долар можеш да излюскаш 100 акции на NYSE
    Даже по евтинко предлагат някои брокери

    Коментар


    • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
      Кое от двете? Или се бъзикаш
      Ми с 1 долар можеш да излюскаш 100 акции на NYSE

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
        В зависимост от обема, който въртиш и през кого, комисионните варират, но пак са в пъти под 2 лева за 100 шеъра. Всичко над 20 цента си е пладнешки обир или просто показва, че не правиш голям оборот.
        Това за NYSE ли го казваш или за БФБ? Говориме за обща инвестиция 3 000 лв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
          1. Инвестирам на БФБ, защото коефициентите са в пъти по-добри в момента. За мен няма значение държавата, човек инвестира в компания и не виждам разлика в това, дали тя се предлага чрез NYSE или БФБ. Все едно да кажа, че няма да си купувам кока кола от Метро, а само от квартално магазинче или обратното!!!
          Мин. комисион на БФБ ако приемем че е 2 лв, на НИСЕ е над 20 и т.н.
          Като спекулант правя плахи опити отскоро с ДЗР, предимно европейски, но само ТА и в много краткосрочен план.
          2. Преди да решиш какви анализи да използваш, трябва да си наясно дали си спекулант или инвеститор. За мен ако си първото гледаш ТА, ако си второто - ФА.
          В зависимост от обема, който въртиш и през кого, комисионните варират, но пак са в пъти под 2 лева за 100 шеъра. Всичко над 20 цента си е пладнешки обир или просто показва, че не правиш голям оборот.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
            не е вярно
            Кое от двете? Или се бъзикаш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
              Мин. комисион на БФБ ако приемем че е 2 лв, на НИСЕ е над 20 и т.н.
              не е вярно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                Батки вие ме питате повече от колкото аз вас. Кажете къде и как инвестирате в кои акции и защо. Обяснението ЗАЩО най много ме вълнува. Как решавате къде да инвестирате , хоризонт на инвестицията , разчитате ли на СИНИ ЧИПОВЕ , какви видове анализ си правите , някой прилага ли технически анализ и вълни на Елиът , правите ли си характеристика на акциите.. реална стойност , приходи за акция и др.? Моля споделете опит. Може да предлагаме по някоя акция и да ги обсъждаме.. аз ще споделям мнение и вие и ще се учим един от друг , ще разберем кои какво мисли по въпроса.. имам желание да се науча.
                1. Инвестирам на БФБ, защото коефициентите са в пъти по-добри в момента. За мен няма значение държавата, човек инвестира в компания и не виждам разлика в това, дали тя се предлага чрез NYSE или БФБ. Все едно да кажа, че няма да си купувам кока кола от Метро, а само от квартално магазинче или обратното!!!
                Мин. комисион на БФБ ако приемем че е 2 лв, на НИСЕ е над 20 и т.н.
                Като спекулант правя плахи опити отскоро с ДЗР, предимно европейски, но само ТА и в много краткосрочен план.
                2. Преди да решиш какви анализи да използваш, трябва да си наясно дали си спекулант или инвеститор. За мен ако си първото гледаш ТА, ако си второто - ФА.
                Last edited by първи стъпки; 02.04.2012, 21:52.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                  Батки вие ме питате повече от колкото аз вас. Кажете къде и как инвестирате в кои акции и защо. Обяснението ЗАЩО най много ме вълнува. Как решавате къде да инвестирате , хоризонт на инвестицията , разчитате ли на СИНИ ЧИПОВЕ , какви видове анализ си правите , някой прилага ли технически анализ и вълни на Елиът , правите ли си характеристика на акциите.. реална стойност , приходи за акция и др.? Моля споделете опит. Може да предлагаме по някоя акция и да ги обсъждаме.. аз ще споделям мнение и вие и ще се учим един от друг , ще разберем кои какво мисли по въпроса.. имам желание да се науча.
                  Батювото, разгледай тази акция: PUTKY.PK

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    В коя държава? На коя борса? Можеш да се пробваш с български брокер, но ще ти изядат ушите с комисионни. А за добър щатски брокер не си струва с тази сума. Скачай на CFD-та някъде да видиш тръпката и това е
                    Маймун, стига си го подстрекавал човека бре. То е ясно, че най- вероятно ще ги потроши тия пари, като си няма и на идея от търговия, но поне не го побутвай.

                    Елкин, отваряш си едно демо, търгуваш месец-два, за да се ориентираш и да си избереш ниша, а после сядаш и само четеш, без да търгуваш. Като за начало те интересува как функционира пазарът, към който си се насочил. След като си наясно с това, ще можеш да решиш и какъв точно стил на търговия ти допада. После избор на брокер и почваш пак с трейдинга. Следват 1-2 занулени, но малки по размер сметки и след 2-3 години или повече, ще имаш някаква базова ориентация или поне ще знаеш какво точно да попиташ и кои отговори да приемеш за смислени от твоя гледна точка.

                    Коментар


                    • Батки вие ме питате повече от колкото аз вас. Кажете къде и как инвестирате в кои акции и защо. Обяснението ЗАЩО най много ме вълнува. Как решавате къде да инвестирате , хоризонт на инвестицията , разчитате ли на СИНИ ЧИПОВЕ , какви видове анализ си правите , някой прилага ли технически анализ и вълни на Елиът , правите ли си характеристика на акциите.. реална стойност , приходи за акция и др.? Моля споделете опит. Може да предлагаме по някоя акция и да ги обсъждаме.. аз ще споделям мнение и вие и ще се учим един от друг , ще разберем кои какво мисли по въпроса.. имам желание да се науча.
                      Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                        Бих вложил около 3000 лева в акции. Но не в български.
                        Искам малко повече да разбирам от инвестициите в акции. Взех си от библиотеката книгата ЗА АКЦИИТЕ И БОРСАТА на Николай Китанов , там пише основни неща. Бих желал да науча повече. Няма да е лошо и да познавам вълните на Елиът.
                        В коя държава? На коя борса? Можеш да се пробваш с български брокер, но ще ти изядат ушите с комисионни. А за добър щатски брокер не си струва с тази сума. Скачай на CFD-та някъде да видиш тръпката и това е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                          Основно заради ниската ликвидност , липса на движения. Нищо лично..
                          Да, за това си прав, но за 3000 лв. е предостатъчна ликвидността. А ако искаш да спекулираш, т.е. да купуваш и продаваш често, може би съвета за лостовете е перфектен за теб. Аз лично не мисля, че така трябва да се почва, но това си е мое мнение.

                          Коментар


                          • Основно заради ниската ликвидност , липса на движения. Нищо лично..
                            Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                              Нямам предвид търговия на марджин , а реално през банка. След което тези акции се съхраняват в банка депозитар.
                              Това добре, а защо избягваш БГ акциите? За мен никое обобщение и подставяне под общ знаменател не може да бъде градивно.

                              Коментар


                              • Нямам предвид търговия на марджин , а реално през банка. След което тези акции се съхраняват в банка депозитар.
                                Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                                Коментар

                                Working...
                                X