IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Хъх - гледам никой не смей да си признае какво дръжи.


    Аз, понеже - храбър - ще си кажа:

    Едната Хидравлика;
    Другата Хидравлика;
    Златното Жабе - привилегировани;
    Златното Жабе - обикновени;
    Софарма;
    Софарма - транспортната;
    Софарма - имотаджийската;
    Софарма - билкарската;
    Честната Игра;
    Бинтаджийницата;
    Елхимът;
    Саламаджийницата - привилегировани;
    Саламаджийницата - обикновени.


    Не казвам, че по тежест в портфейлът са в този ред.
    Браво за откровеността!
    1. Не виждам Албена???
    2. Мисля че си влязъл доста в две икономически групи
    3. М+С, ХЕС и ЕЛХИМ може би са били добри за влизане преди 2007година, но сега дават смешни дивиденти спрямо цената(явно в следствие на сплитове) и не виждам защо да купувам там в момента.
    4. Бинтаджийницата - това Медика ли е? Защо държиш и там скоро тя и СФАРМ няма ли да е едно и също?
    5. От ХЕС и ЕЛХИМ обясниха ли ви, защо инвестират в банка?
    Успех - хубав защитен портфейл(според моето аматьорско мнение) без много агресивни акции - но с готини мажоритари!

    Коментар


    • 1-Корпоративна търговска банка
      2-Химимпорт
      3-Проучване и добив на неф и газ
      4-Варна плод
      5-Елхим искра
      6-Унипак

      Това от мен

      Коментар


      • Мисля да изляза ударно от Крем и моста и да набия всичко в Химснаб...
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
          ииии... HIMKO, AKB и POLIM са вече непублични... Но гордо продължавам да ги държа
          Не само Бог да прости, но се чува из цялата слънчева система, как св. Петър подрънква с ключовете ...
          Изрично - НЕ Е ПРЕПОРЪКА !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
            ииии... HIMKO, AKB и POLIM са вече непублични... Но гордо продължавам да ги държа
            Аз пък моите непублични не написал.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Моят в %-и стойност:

              80% столични имоти
              10% други градски имоти
              5% благородни метали злато/сребро - 90/10
              4% селски имоти и ЗЗ
              1% БФБ - 4GH и 5L3
              При това положение - Бог да прости !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                MOST
                HDPAT
                KREM
                HIMKO
                AKB
                POLIM

                Туй ми е портфейла...
                ииии... HIMKO, AKB и POLIM са вече непублични... Но гордо продължавам да ги държа
                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Ърм - аз въобще не писал за златце, сребърце, платинчичка, скъпоценни камъни и дом. Мислех - говори се за акции.




                  Забравих тоже да спомена и две инвестиционни човекозастраховки, от които ще зема немалко сухичко, ако пукна или остана без част от своите крайници.
                  Last edited by Императорът; 15.01.2012, 22:26.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Моят в %-и стойност:

                    80% столични имоти
                    10% други градски имоти
                    5% благородни метали злато/сребро - 90/10
                    4% селски имоти и ЗЗ
                    1% БФБ - 4GH и 5L3

                    Коментар


                    • Хъх - гледам никой не смей да си признае какво дръжи.


                      Аз, понеже - храбър - ще си кажа:

                      Едната Хидравлика;
                      Другата Хидравлика;
                      Златното Жабе - привилегировани;
                      Златното Жабе - обикновени;
                      Софарма;
                      Софарма - транспортната;
                      Софарма - имотаджийската;
                      Софарма - билкарската;
                      Честната Игра;
                      Бинтаджийницата;
                      Елхимът;
                      Саламаджийницата - привилегировани;
                      Саламаджийницата - обикновени.


                      Не казвам, че по тежест в портфейлът са в този ред.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • А ето и едно портфолио от 18 стоки с по-краткосрочен/спекулативен хоризонт от месеци до макс.1год., което се надявам да бие индексите за това време.
                        Това ми е ДЕМО де.

                        APKT,EBF,GSM,SWN,HGG,QEP,INFA,ANF,RFMD,BHI,GTE,IPA R,HRC,IPCM,NTAP,
                        MLR,SI,CTEL

                        10-на от тях бих могъл да напазарувам още утре когато индексите се обагрят в ярко червено, останалите мога да почакам още малко за влизане,че в момента ТИ индикаторите не са ми дали все още ОК .

                        Как съм ги скринирал/подбрал ли ?

                        = M.Cap. - над 300М
                        = Д/Еq - под 0.5
                        = CR > 1.3
                        = RSI <40 (без BHI,EBF,GSM,CTEL,SI,MLR)
                        = 52 w.low - до 10%, max. 15%
                        = RОЕ >10% (а половината са >15%)
                        = EPS past 5Y - positive (без QEP,ANF,BHI,MLR), а 11 са с над 10%
                        = ЕPS this Y - > 15% (без HRC)
                        = EPS next Y - > 10% (без SWN,HRC,MLR)
                        = EPS next 5 Ys >10% (без HGG)

                        По отрасли - Basic Mat& Energy - 5, Consumer goods - 3, Healthcare - 2, Services -2, Technology - 6.

                        Коментар


                        • Ей, тука наистина прекалено си ги мерите..
                          Давайте наистина по-конкретно по темата.

                          Равновесния - така като те чета ми звучиш доста близо до моята "философия" на инвестиране. Ама дай да ги видим кои са тези супер профитни компании дето споменаваш и най важно - как ги подбираш, по какви критерии.

                          Ето и от мене:
                          Дълъг съм на RIG, STD,AA,RIO , а от онзи ден и SKM.
                          Среден дивидент от 5-те - 6%, обозрим хоризонт на и-я от 1 до 3 години, в зависимост кога ще достигнат около 90% от IV-то си та да продам.
                          Накратко - търся подценени (но с бъдещ потенциал) акции на/около 52 с.дъно (което винаги чеквам и с дъното при Леман като маркер) и да имат минимум 50-60% отстъп от ИВ, та да имам поне 15-20% годишна доходност ако се наложи да чакам около 3 години. Приличен дивидент само помага за чакането, а и носи текущ кеш.
                          От техн.индикатори ползвам само 2-3 колкото до потвърждение за влизане - главно RSI (най-добре под 35), WR, SMA.
                          Иначе скринирам акциите по 1 дузина показатели. Долу съм ги изброил основните заедно със средно аритметичното за горните 5 акции. Имам в мониторния ми списък още 24 акции, чиито стойности не се отличават много от долните числа. Останалото е елементарно - четене (ама много четене) докато си съставя мнение за всяка.

                          P/E 7.38 P/B 0.94 P/S 1.15 P/FCF 13 PEG 0.61 EPS next5Y 13.2%, CR 1.49 D/Eq 0.46,GrM 41% ROE 15.6%

                          Коментар


                          • Първо отговорете на въпроса на темата, а после си показвайте голите.......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              А къде съм казал че депозитът за мен е свещена крава? Просто депозитът в момента е с най-добро съотношение риск/възвращаемост. Навсякъде другаде в момента рискът е неоправдано висок за каквито и да са инвестиции, още повече за дългосрочни такива.

                              Пак си противоречиш... Хем не вярвал на никого хем инвестициите му били в дългосрочен план... Пълни безсмислици!
                              Какво му е високо на риска за дългосрочни инвестиции. Имам акции от различни сектори, от различни държави, в различни валути. които всичките се търгуват на брутално ниски съотношения, а при доста от тях дивидентната ми доходност е по-висока от тези прехвалени лихви по български депозити. А при другите ако риска от срив на еврото не се реализира ще направя печалба от 200-300% в рамките на една година. А при най-лошия сценарии и ти и аз ще останем с една 0. Та къде е по-доброто съотнешение след като при сценария всичко се срутва губим еднакво, а при сценария нещата се оправят, аз печеля брутално, а ти 5%.

                              За какви изобщо съотношения риск доходност приказваш, трябва да са от някаква друга вселена.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Кой казва, че вярвам на когото и да било. Всъщност мнението ми за всичко е много по-черногледо от твоето. Което обаче води до това, че за мен всичко е рисково и никъде няма свещени крави.
                                А къде съм казал че депозитът за мен е свещена крава? Просто депозитът в момента е с най-добро съотношение риск/възвращаемост. Навсякъде другаде в момента рискът е неоправдано висок за каквито и да са инвестиции, още повече за дългосрочни такива.

                                Пак си противоречиш... Хем не вярвал на никого хем инвестициите му били в дългосрочен план... Пълни безсмислици!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X