IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много интересна статия. Заслужава си вниманието.
    Както и коментарите към нея.
    http://seekingalpha.com/article/3202...1?source=yahoo

    Няма спор че сме към края на големия мечешки цикъл, въпроса е кога ще се развихрят биците.
    За разлика от автора не смятам че ще е тая година, не и преди да се изчистят проблемите и се намери решението в Европата.
    Но надявам се поне от 2013 да се сложи началото на възхода.
    Както правилно са отбелязали другарите маи Декември тая 2012 ще е много важен да се даде насоката.
    Ха дано да е на добро.

    Коментар


    • И си прав и не.Денят се познава от сутринта- такъв ръст от няколко пъти няма как да стане през 2012. Нека не забравяме, че за да има ръст трябва да влезат инвеститори- засега бягат само. Когато пристигнат тези инвеститори ще скочи обороцията- това вече сме го виждали и трансформацията ще е въжможна. Има риск разбира се, но него си го има и когато се чака в акциите с потенциал..Има много акции комбинация и на двете.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Това е очевидно Батя, но 2012 ще е тежка година и затова е хубаво да си по консервативен и дивидентен. След първите признаци за бърз разтеж може да се трансформира бързо в акции с потенциал за голям разтеж- каквито наистина има
        Ами Кире няма как да знаем дали 2012 ще е тежка. Просто няма как да се прогнозират тия неща. Виждаш колко именити анализатори, коментатори и дори реални инвеститори не се справят добре в тия прогнози.
        Освен това, дори да е трудна за икономиката, ако се появи лъч светлина за бъдещото й оправяне това може да предизвика взрив на ниско ликвиден и подценен пазар като нашия. И тогава тия 10-20% дето си ги спечелил от дивиденти докато чакаш тренда да тръгне ще ги пропуснеш по 2 или по 3 докато се преместиш от бавните и сигурни, на бързите коне. Пак с условността за размера на портфейла. За такъв с шест цифрен размер, повярвай ми ще ти е адски трудно.

        Между другото има една акция която пасва и на двете стратегии и затова я има и в моя и в твоя портфейл - ФПП

        Коментар


        • Това е очевидно Батя, но 2012 ще е тежка година и затова е хубаво да си по консервативен и дивидентен. След първите признаци за бърз разтеж може да се трансформира бързо в акции с потенциал за голям разтеж- каквито наистина има

          Коментар


          • Дали е добър портфейла или не зависи от толерантността към риск.
            На колегата е консервативен, наблягащ на дивидентската доходност портфейл. Което в последните няколко турболентни години си е добре. Дали обаче при тръгване на по-дългосрочен възходящ тренд ще се представи добре подобен портфейл!? Аз лично смятам че ще изостане много от пазара. Защото има много по-подценени акции които в такава ситуация ще дръпнат в пъти по-силно.
            Затова казвам - въпрос на риск толерантност.
            Аз приемрно съм в другата крайност - търся акции с висок потенциал за капиталова печалба, но за целта трябва бичи тренд, иначе ям аки шамари
            Та може би някаква балансирана стратегия между двете е най-добрия вариант за БФБ.
            А ако човек има добро чувство за тайминг, най-добрия вариант е да сменя стратегиите според тренда на пазара, но това първо е адски трудно и второ е почти невъзможно на БФБ за по-големи суми, поради ниската ликвидност.

            Успех момчета!
            Last edited by Батя; 19.01.2012, 10:30.

            Коментар


            • Добре си го замислил, Ще имаш доходност над 10%. Успех

              Коментар


              • Нелошо, а за обмисляните позиции - влизай.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Хайде и аз барабар Петко с инвеститорите :
                  1. Химимпорт АД (привилегировани) (6C4P / 6C4P)
                  2.Енемона АД (привилегировани) (E4AP / E4AP)
                  3.София Комерс-Заложни къщи АД (6SO / SOFCOM)
                  4.София Комерс-Заложни къщи АД (6SOA / SOFCOM2)
                  5.Софарма Трейдинг АД (SO5 / SFTRD)


                  Обмислям и влизане на тези позици:
                  1.Софарма имоти АДСИЦ (6S6 / SFI)
                  2.Софарма АД (3JR / SFARM)


                  Приемам критика и съвети!
                  Лек ден на всички.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    pipbel - ще ми е интересно да разбера какво е станало с демо портфейла ти след месец. Погледнах акциите и като цяло не съм убеден, че ще бият пазара през посочения период - имат един съществен недостатък за мен поне - момента на покупка не е подбран правилно. Таймингът бие фундамента. При болшинството има незавършени низходящи трендове. Това което може да промени нещата в твоя полза са резултатите които предстои да се обявят през следващите две седмици...
                    Бабо мецо,права си,тайминга на влизането е най важното нещо при всяко инвестиране.
                    Аз все още се уча на ТА, но доколкото ми стигат знанията ми мисля че ТИ ми позволяват в момента да вляза на 8 от тези 18 позиции.
                    В тоя смисъл съставих 2 портфейла - 1-я с влизане амблок на всички 18 акции по цени от онзи ден и 2-я - само с 8 акции (и BHI днес е на път да се присъеди към тях,особено ако премаркета е на червено). Останалите ще ги мониторирам и ще влизам на тях само когато тех.индикатори са достатъчно силни да посъветват бай сигнал.

                    8-те са : NTAP,INFA,RFMD,APKT,ANF,GSM,IPCM,SWN
                    Ето някои средни ТТ данни за тях:
                    RSI 33.88
                    52w low + 5.6%
                    52w high - 45.88%
                    SMA20 - 7.8%
                    SMA50 - 15.3%
                    SMA200 - 28.4%

                    Имат добър ъпсайд потенциал. СМА200 да е таргет за sell- предоволен бих бил.
                    Надявам се на полезни (и коригиращи) съвети.Особено за ентри тайминга. Мерси.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Браво за откровеността!
                      1. Не виждам Албена???
                      2. Мисля че си влязъл доста в две икономически групи
                      3. М+С, ХЕС и ЕЛХИМ може би са били добри за влизане преди 2007година, но сега дават смешни дивиденти спрямо цената(явно в следствие на сплитове) и не виждам защо да купувам там в момента.
                      4. Бинтаджийницата - това Медика ли е? Защо държиш и там скоро тя и СФАРМ няма ли да е едно и също?
                      5. От ХЕС и ЕЛХИМ обясниха ли ви, защо инвестират в банка?
                      Успех - хубав защитен портфейл(според моето аматьорско мнение) без много агресивни акции - но с готини мажоритари!
                      Албена малко по малко я изшитках - основно на сравнително високите цени от 85-90 кинта. Хидравликите съм ги пазарувал Втора година на смехотворни цени и само от дивиденти тая ми инвестиция се е изплатила неколкократно... а постепенно преливам част от тях към други акции. Медика и да стане едно и също с Фармата (същото се отнася и за Билкарницата) - какво като? Софарма - хубаво.
                      Лошо няма тоже групата Стара планина да си има и бамчица както всяка порядъчна финансово-инвестиционна групичка. Тимуровците как си имат бамчици?

                      И да - обичам мажоритари да са готини. Сам виждаш - основно инвестиция в групата Софарма, в групата Стара планина и в Жабокът. Процентно не ми се смята как са разделени. Иначе трите ми водещи акции са двете Хидравлики и Жабокът.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • pipbel - ще ми е интересно да разбера какво е станало с демо портфейла ти след месец. Погледнах акциите и като цяло не съм убеден, че ще бият пазара през посочения период - имат един съществен недостатък за мен поне - момента на покупка не е подбран правилно. Таймингът бие фундамента. При болшинството има незавършени низходящи трендове. Това което може да промени нещата в твоя полза са резултатите които предстои да се обявят през следващите две седмици...
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Ами тя си е банка на холдинга- в голяма степен се финансират от нея. Редовно дават и дивидент- както и МЦХ и ХЕС. Добър му е порфеила

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Грешиш- имат много клиенти в бившия СССР- много ниски цени за добро качество. Не е препоръка за нищо
                            Може Кире - още се уча и не ме е срам да питам.
                            И още това че правят евтини акумулатори за руснаците значи ли че са добри банкери? Нали бяха много открити - как обясниха това решение?

                            Коментар


                            • Грешиш- имат много клиенти в бившия СССР- много ниски цени за добро качество. Не е препоръка за нищо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от PapilloN* Разгледай мнение
                                1-Корпоративна търговска банка
                                2-Химимпорт
                                3-Проучване и добив на неф и газ
                                4-Варна плод
                                5-Елхим искра
                                6-Унипак

                                Това от мен
                                Какво и харесвате всички на тази ИСКРА ? На мен бизнеса с нашите акумулатори ми се вижда като тютюневия - морално остарял и без бъдеще или греша?

                                Коментар

                                Working...
                                X