IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Аз мисля, че този дивидентен сезон от Честната игра да се спечели сосно може.

    Скивайте миналата година до де се качи акцията, при дивидент 2 стинки, а таз година ще бъде 3 и половина...


    Пипбелов - ного си раздробил, бе... ако не си набил поне 338 000, значи ного раздробил...
    Импе, а при хидравлиците какви очаквания имаш ?
    Според мене спокойно може да дават по и над 20ст. При тия годишни резултати изобщо няма да им бръкне в здравето.
    Пейаут от около 20% си е повече от безопасно за компаниите.
    То ти и без това и в момента вземаш над 15% от МЦХ, блазе ти

    ПС Кат направя малко стаж ще дробя по-малко
    Last edited by pipbel; 18.03.2012, 10:36.

    Коментар


    • Аз мисля, че този дивидентен сезон от Честната игра да се спечели сосно може.

      Скивайте миналата година до де се качи акцията, при дивидент 2 стинки, а таз година ще бъде 3 и половина...


      Пипбелов - ного си раздробил, бе... ако не си набил поне 338 000, значи ного раздробил...
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        На 50% от това което бих искал да е в акции. Има време,нека посъбера още опит.
        И на такава стойност че жената да не се разведе с мене ако загубя всичко.
        Най много 1-2 дена да ми се посърди.
        добър отговор!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Човече ти си изкупил борсата!!! А на каква ст-ст ти е портфейла горе-долу?
          п.с. какво читаво и живо виждаш в E4AP / E4AP - може би дружбата с Енергони?
          Успех!
          На 50% от това което бих искал да е в акции. Има време,нека посъбера още опит.
          И на такава стойност че жената да не се разведе с мене ако загубя всичко.
          Най много 1-2 дена да ми се посърди.

          За E4AP - 11.2 % дивидент как ти се струва ? А може да се купи и по-ниско сега.
          Само 1.1 млн. акции са и едва ли ще вземат да режат оттука.
          А от мама съм нямал, нямам и не смятам да имам (засега).
          Дружбата с Енергони и на мене не ми се нрави.

          ПС Относно бройката - 7-8 (дивидентни главно) ще изчезнат от пакета ми веднага щом борсата тръгне стабилно нагоре.
          Сигурен съм че ще съм в много по изгодна позиция от някой с 3-4 акции на същата стойност. За 1 до 3 дена мога да се освободя от всяка 1 позиция ако се наложи. И усредняването надолу/нагоре е в пъти по лесно.
          Не че например не бих искал да имам 3пъти по толкова хидравлици в момента,ама..

          Ти например за колко време би продал/удвоил/усреднил при лоша/добра новина 5000 акции напр. на дори и ликвидна позиция като Софарма сравнено с 500 при мене ?
          Кой ще е по флексибилен ?
          Last edited by pipbel; 18.03.2012, 09:13.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            6C4P / 6C4P | AGR / A72 | ALBHL / 5ALB | BREF / 5BU | CCB / 4CF | CENHL / 5SR | CHIM / 6C4 | E4AP / E4AP | ELHIM / 52E | ELTOS / SL9 | EMKA / 57E | FPP / 6F3 | GAGBT / 4PX | GAZ / 4O1 | HES / 4HE | HIKA / 4I8 | KAO / 6K1 | MCH / 5MH | NEOH / 3NB | SFARM / 3JR | SFTRD / SO5 | SOFBT / 3JU | SOFCOM / 6SO |


            Тая тема се забрави бе. Сигурно щото в раздела за чужди пазари.
            Сетих се за нея покрай по-актуалните сега за индексите.Явно не може им се вярва вече след като откровено се изгавриха с тях.
            Отсега нататък си гледам само собствения портфейлен индекс.
            22 акции, дивидентни /растежни 40/53 % , кеш <7% остана.
            Надявам се на среден дивидент около 5,5% за целия пакет.
            Най голяма е групата на Ст.Пл. - 21%, Хима и сателити - 16% (1/2 от които са привилигерованите), лекарства и тутун - 14% и т.н.

            Всичко що мисля че е жизнено и перспективно съм си взел. Гледал съм и да е що годе ликвидно. Диверсифициран съм задоволително според мен.
            Единствено Атерата и Ланда ми липсват да съм доволен напълно.
            Ма малко закъснях и се понабалончиха вече.
            Нищо - ще се обзаведа с тях на по-приемливи нива след лятото.

            Айде - аз си казах.
            А при вас как седят нещата ?
            Средната доходност която си посочил е колкото на депозит. Да ги беше бунал в КТБ тогаз, що се мачиш?
            П.П. Смятам, че тази тема + тази за монополните цени могат да останат единствените най-важни във форума. Другите са талаш, като изключим имотите, външната политика и златото, петрола и БФБ-то. Форекса трябва да го забранят със закон или да го обложат като другите хазартни игри. А пък спорта трябва да е забранена дума за един сериозен инвеститор, както казва чичо Чърчил.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              6C4P / 6C4P | AGR / A72 | ALBHL / 5ALB | BREF / 5BU | CCB / 4CF | CENHL / 5SR | CHIM / 6C4 | E4AP / E4AP | ELHIM / 52E | ELTOS / SL9 | EMKA / 57E | FPP / 6F3 | GAGBT / 4PX | GAZ / 4O1 | HES / 4HE | HIKA / 4I8 | KAO / 6K1 | MCH / 5MH | NEOH / 3NB | SFARM / 3JR | SFTRD / SO5 | SOFBT / 3JU | SOFCOM / 6SO |


              Тая тема се забрави бе. Сигурно щото в раздела за чужди пазари.
              Сетих се за нея покрай по-актуалните сега за индексите.Явно не може им се вярва вече след като откровено се изгавриха с тях.
              Отсега нататък си гледам само собствения портфейлен индекс.
              22 акции, дивидентни /растежни 40/53 % , кеш <7% остана.
              Надявам се на среден дивидент около 5,5% за целия пакет.
              Най голяма е групата на Ст.Пл. - 21%, Хима и сателити - 16% (1/2 от които са привилигерованите), лекарства и тутун - 14% и т.н.

              Всичко що мисля че е жизнено и перспективно съм си взел. Гледал съм и да е що годе ликвидно. Диверсифициран съм задоволително според мен.
              Единствено Атерата и Ланда ми липсват да съм доволен напълно.
              Ма малко закъснях и се понабалончиха вече.
              Нищо - ще се обзаведа с тях на по-приемливи нива след лятото.

              Айде - аз си казах.
              А при вас как седят нещата ?
              Човече ти си изкупил борсата!!! А на каква ст-ст ти е портфейла горе-долу?
              п.с. какво читаво и живо виждаш в E4AP / E4AP - може би дружбата с Енергони?
              Успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                Нещо..не ми харесва .абе малко компании си сложил ....

                Коментар


                • Отели ми се вола днеска с калкулатора.Цял ден смятам, засичам, анализирам.
                  Инвестора ми дава че съм на + 0.18%, а инфостока почти същото + 0.21% (с вкл.комисионни) за последните 4 месеца откакто съм на БФБ.
                  Накратко - бих казал че съм доволен засега. Колкото и да са смешни горните цифри.
                  Все пак почнах да се интересувам от борси преди няма и 7 месеца, а първата сделка на БФБ я сключих на 11/11/11. А и структурирах портфейл досега, на 95% съм вече готов.
                  Софикса тогава беше 333,а сега е 311 - минус 6.5% (не че може да му се вярва вече) А аз все пак макар и с малко съм над водата.
                  Това добре, ма много пара отива по тия комисионни на ИП бе.
                  Значи за 208 сделки са ме оскубали около 300 лева по мои изчисления засечено с данните от платформата. Баси,че то идва 1$ на сделка работата.
                  Прескъпо,особено пък за тая умрела борса. Кога ли ще ни стигнат хамериканците...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от irish Разгледай мнение
                    Портфейла ми е празен - 0.
                    Започваш на чисто, щастливец.
                    Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                    Коментар


                    • Портфейла ми е празен - 0.

                      Коментар


                      • Е уж казват книжните плъхове,че между 10 и 15 акции е оптималната диверсификация. За ниско ликвидна борса като нашата си мисля че трябва да се стремим към по-голямото число, за да сме по-флексибилни като се наложи и да преливаме от 1 място на друго.
                        Те са и толкова моите де, 15 са като се изключат 7-те дивидентоснасящи.

                        Ама не съм се водил от бройката изобщо, просто съм купувал това,което съм намирал за стойностно, жизнено и достатъчно подценено та да си заслужава.

                        Айде де, дайте да видим и при вас как е хавата в момента ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          СТИГА БЕ
                          а стига бе, но ДА, така е Веднага бих го редуцирал като демо до 1/3, но... по-добре да не го правя, че няма да ти хареса
                          Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
                            Ц, според мен тр, да са 3 пъти по-малко

                            СТИГА БЕ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              Нещо..не ми харесва .абе малко компании си сложил ....
                              Ц, според мен тр, да са 3 пъти по-малко
                              Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                6C4P / 6C4P | AGR / A72 | ALBHL / 5ALB | BREF / 5BU | CCB / 4CF | CENHL / 5SR | CHIM / 6C4 | E4AP / E4AP | ELHIM / 52E | ELTOS / SL9 | EMKA / 57E | FPP / 6F3 | GAGBT / 4PX | GAZ / 4O1 | HES / 4HE | HIKA / 4I8 | KAO / 6K1 | MCH / 5MH | NEOH / 3NB | SFARM / 3JR | SFTRD / SO5 | SOFBT / 3JU | SOFCOM / 6SO |


                                Тая тема се забрави бе. Сигурно щото в раздела за чужди пазари.
                                Сетих се за нея покрай по-актуалните сега за индексите.Явно не може им се вярва вече след като откровено се изгавриха с тях.
                                Отсега нататък си гледам само собствения портфейлен индекс.
                                22 акции, дивидентни /растежни 40/53 % , кеш <7% остана.
                                Надявам се на среден дивидент около 5,5% за целия пакет.
                                Най голяма е групата на Ст.Пл. - 21%, Хима и сателити - 16% (1/2 от които са привилигерованите), лекарства и тутун - 14% и т.н.

                                Всичко що мисля че е жизнено и перспективно съм си взел. Гледал съм и да е що годе ликвидно. Диверсифициран съм задоволително според мен.
                                Единствено Атерата и Ланда ми липсват да съм доволен напълно.
                                Ма малко закъснях и се понабалончиха вече.
                                Нищо - ще се обзаведа с тях на по-приемливи нива след лятото.

                                Айде - аз си казах.
                                А при вас как седят нещата ?

                                Нещо..не ми харесва .абе малко компании си сложил ....

                                Коментар

                                Working...
                                X